Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
22. března 2023, svátek má Leona
Karlův most: plný historie a kultury

Karlův most: plný historie a kultury

Karlův most je nejkrásnější historický most v Praze, který spojuje Staré Město a Malou Stranu. Byl postaven v 14. století a je jedním z nejstarších kamenných mostů v Evropě. Tento most se stal jednou z nejvýznamnějších turistických atrakcí v Praze a každoročně je navštíven miliony turistů. Karlův most je také plný historie a kultury, s mnoha sochami a památníky na jeho pilířích, které představují významné osobnosti českých dějin. Návštěva tohoto mostu je nutností pro každého, kdo navštíví Prahu.
  • alberto-rodriguez-wx-b8-7kffe-unsplash.jpg
  • photo by: Alberto Rodríguez

Karlův most, také známý jako Charles Bridge, je jedním z nejznámějších a nejnavštěvovanějších míst v Praze. Tento historický most přes Vltavu byl postaven v 14. století a stal se jedním z nejdůležitějších symbolů města.

Karlův most byl postaven za vlády Karla IV. a sloužil jako hlavní cesta mezi Pražským hradem a městem. Most byl postaven z kamene a měl 16 pilířů a 3 věže. Byl to jeden z prvních kamenných mostů ve střední Evropě a stal se vzorem pro další mosty v Evropě.

Most je také známý svými sochami. Na mostě jsou umístěny sochy svatých a světců, které byly postaveny v 17. a 18. století. Nejznámější sochou na mostě je socha svatého Jana Nepomuckého, která byla postavena v roce 1683.

Karlův most je také oblíbeným místem pro turisty a milovníky umění. Most je plný malířů a řemeslníků, kteří prodávají své výrobky, a je také místem pro různé hudební a taneční vystoupení.

V posledních letech se Karlův most stal také popularním místem pro svatební fotografování, díky své krásné historické atmosféře a výhledu na Pražský hrad.

Karlův most je bezesporu jedním z nejvýznamnějších a nejkrásnějších památek v Praze a je nezbytnou součástí každé návštěvy města. Navštívit Karlův most a projít se po něm je zážitek, který by neměl nikdo v Praze minout.

  • andre-morales-kalamar-9kjou6afzlo-unsplash.jpg
  • photo by: Andre Morales Kalamar

Zajímavosti: 

- Karlův most byl postaven za vlády Karla IV. v 14. století a sloužil jako hlavní cesta mezi Pražským hradem a městem.
- Byl to jeden z prvních kamenných mostů ve střední Evropě a stal se vzorem pro další mosty v Evropě.
- Stavba trvala téměř 50 let, od roku 1357 do roku 1402.
- Most byl poškozen během husitských válek a také později při různých povodních.
- První sochy na mostě byly instalovány v 17. století a nyní na mostě stojí 30 soch svatých a světců.
- V roce 1965 byl most uzavřen k rekonstrukci a byl otevřen až po třech letech.
- Karlův most je jedním z nejnavštěvovanějších turistických míst v Praze, každoročně ho navštíví miliony návštěvníků.
- Karlův most je také považován za jedno z nejkrásnějších míst v Praze, a je často vystavován v různých uměleckých dílech a fotografiích.

ČTĚTE DÁLE

Lucie Bílá ve svém divadle uvede muzikál Srdeční záležitost

Pražské Divadlo Lucie Bílé se připravuje na další hudební premiéru. Po úspěšných komediích Láska je láska a Maminy uvede muzikál Srdeční záležitost americké písničkářky Amandy McBroom. Muzikálová novinka, jejíž stěžejním motivem je krize středního věku, bude mít premiéru v Den české státnosti 28. září 2023 a v hlavní roli představí zlatou slavici a majitelku divadla Lucii Bílou.

Comic-Con Prague 2023 odtajnil další hvězdné hosty. Přijede MacGyver i další ikony z Hvězdné brány či zástupci DC

V pořadí čtvrtý ročník festivalu popkultury Comic-Con Prague potěší nejen fanoušky ikonické Hvězdné brány nebo světa DC. V polovině dubna budou moct v pražském Universu potkat například Richarda Dean Andersona, Corina Nemce, Matta Ryana, ale i hvězdu Fantastických zvířat Dana Foglera.
Reklama
reklama

Pojizeří a Polabí: po proudu k zážitkům

Turistická destinace Pojizeří a Polabí leží mezi třemi většími městy ve Středočeském kraji – Mladou Boleslaví, Nymburkem a Poděbrady a jak již její název napovídá, nachází se v blízkosti dvou velkých a významných řek – Labe a Jizery.

TOP turistické cíle Slovenska představí veletrhy HOLIDAY WORLD & REGION WORLD

K nejvýznamnější tuzemské akci odvětví cestovního ruchu patří veletrhy HOLIDAY WORLD & REGION WORLD, které proběhnou od 17. do 19. března 2023 v areálu PVA EXPO PRAHA. Partnerskou zemí pro letošní ročník této události je Slovensko, a to přesně při příležitosti 30. výročí rozdělení Československa a vzniku samostatných států. Poutavou expozici našich nejbližších sousedů představí v Letňanech národní agentura SLOVAKIA TRAVEL. Co patří k tamním největším turistickým atraktivitám a rozhodně stojí za poznání?

Hudba stříbrného plátna v nevšedním hávu

Pražský filmový orchestr připravuje napříč sezónou koncerty nejčastěji v autentickém symfonickém podání. Tentokrát můžete slyšet své oblíbené skladby v aranžmá 30členného smyčcového orchestru v doprovodu klavíru a bicích nástrojů.