Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
29. února 2024, svátek má Horymír
Karlův most: plný historie a kultury

Karlův most: plný historie a kultury

Karlův most je nejkrásnější historický most v Praze, který spojuje Staré Město a Malou Stranu. Byl postaven v 14. století a je jedním z nejstarších kamenných mostů v Evropě. Tento most se stal jednou z nejvýznamnějších turistických atrakcí v Praze a každoročně je navštíven miliony turistů. Karlův most je také plný historie a kultury, s mnoha sochami a památníky na jeho pilířích, které představují významné osobnosti českých dějin. Návštěva tohoto mostu je nutností pro každého, kdo navštíví Prahu.
  • alberto-rodriguez-wx-b8-7kffe-unsplash.jpg
  • photo by: Alberto Rodríguez

Karlův most, také známý jako Charles Bridge, je jedním z nejznámějších a nejnavštěvovanějších míst v Praze. Tento historický most přes Vltavu byl postaven v 14. století a stal se jedním z nejdůležitějších symbolů města.

Karlův most byl postaven za vlády Karla IV. a sloužil jako hlavní cesta mezi Pražským hradem a městem. Most byl postaven z kamene a měl 16 pilířů a 3 věže. Byl to jeden z prvních kamenných mostů ve střední Evropě a stal se vzorem pro další mosty v Evropě.

Most je také známý svými sochami. Na mostě jsou umístěny sochy svatých a světců, které byly postaveny v 17. a 18. století. Nejznámější sochou na mostě je socha svatého Jana Nepomuckého, která byla postavena v roce 1683.

Karlův most je také oblíbeným místem pro turisty a milovníky umění. Most je plný malířů a řemeslníků, kteří prodávají své výrobky, a je také místem pro různé hudební a taneční vystoupení.

V posledních letech se Karlův most stal také popularním místem pro svatební fotografování, díky své krásné historické atmosféře a výhledu na Pražský hrad.

Karlův most je bezesporu jedním z nejvýznamnějších a nejkrásnějších památek v Praze a je nezbytnou součástí každé návštěvy města. Navštívit Karlův most a projít se po něm je zážitek, který by neměl nikdo v Praze minout.

  • andre-morales-kalamar-9kjou6afzlo-unsplash.jpg
  • photo by: Andre Morales Kalamar

Zajímavosti: 

- Karlův most byl postaven za vlády Karla IV. v 14. století a sloužil jako hlavní cesta mezi Pražským hradem a městem.
- Byl to jeden z prvních kamenných mostů ve střední Evropě a stal se vzorem pro další mosty v Evropě.
- Stavba trvala téměř 50 let, od roku 1357 do roku 1402.
- Most byl poškozen během husitských válek a také později při různých povodních.
- První sochy na mostě byly instalovány v 17. století a nyní na mostě stojí 30 soch svatých a světců.
- V roce 1965 byl most uzavřen k rekonstrukci a byl otevřen až po třech letech.
- Karlův most je jedním z nejnavštěvovanějších turistických míst v Praze, každoročně ho navštíví miliony návštěvníků.
- Karlův most je také považován za jedno z nejkrásnějších míst v Praze, a je často vystavován v různých uměleckých dílech a fotografiích.

ČTĚTE DÁLE

SPA Hotel Imperial Karlovy Vary

V překrásném prostředí lázeňského města Karlovy Vary, kde se historie prolíná s moderním komfortem, stojí Spa hotel Imperial jako symbol luxusu a pohody. Tento architektonický skvost, který stojí hrdě nad srdcem Karlových Varů, je destinací pro ty, kteří hledají únik od každodenního stresu a touží po odpočinku v náruči luxusu. Nechte se uchvátit kouzlem, které hotel Imperial nabízí.

LEŽ.... aneb komedie o pravdě, hostuje Divadlo VERZE v kladenském divadle

Jak byste se zachovali, kdybyste přistihli svého ženatého kamaráda při nevěře? Ženská solidarita je silná zbraň, ale co když si váš partner myslí, že manželce byste to říkat neměla a má poměrně pádné důvody… Petra Špalková, Jan Dolanský a Petr Lněnička v úspěšné francouzské komedii! Srdečně zveme!.

Comic-Con Prague 2024 odtajnil další hvězdné hosty. Přijede Warwick Davis nebo populární herci ze Star Wars i z Hvězdné brány

V pořadí pátý ročník festivalu popkultury Comic-Con Prague potěší nejen fanoušky legendární space opery Star Wars či ikonické Hvězdné brány. Na začátku dubna budou moci v pražském Universu potkat například i populárního Angličana, který si zahrál ve všech (osmi) dílech Harry Pottera.

Bohemian Symphony Orchestra Prague představí to nejlepší z rockové hudby v O2 universu

Se svým programem Rock in Symphony míří na stage O2 universa jedinečný Bohemian Symphony Orchestra Prague společně se Soundtopia Band, kteří své publikum zvou na unikátní show. Koncert ovládnou melodie těch největších rockových legend. Brzy se navíc dozvíte, který speciální host na show vystoupí.

Noc divadel v březnu jedinečným způsobem připomene Kafku a jeho odkaz

23. března 2024 v Česku proběhne již dvanáctý ročník Noci divadel, tentokrát při příležitosti „kafkovského“ výročí na téma „Proměna“. Divadla a další instituce v celé zemi aktuálně připravují jedinečný program, který diváci ve zbytku sezony nezažijí. Většina scén navíc program uvede zdarma nebo za snížené vstupné.

Roman Říčař: Nakonec jsem tomu úplně propadl

V předloňské sezoně si Roman Říčař na kladenských prknech zahrál sice menší, ale zato dost výraznou roli zhýčkaného Ludvíka XIII. A v Městském divadle Kladno hostuje znovu. Tentokrát však v hlavní roli Jánošíka a navíc v muzikálu Na skle malované, pro který připravil hudební aranžmá a společně s Jiřím Janouchem vedl i korepetice.