Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
29. února 2024, svátek má Horymír
Koncert Genius Santini a andělé 9. prosince v kapli sv. Anny v Panenských Břežanech

Koncert Genius Santini a andělé 9. prosince v kapli sv. Anny v Panenských Břežanech

Kaplí sv. Anny v Panenských Břežanech bude v sobotu 9. prosince od 18.30 znít barokní hudba italských skladatelek 17. století v podání špičkového barokního souboru Hof-Musici. Koncert Genius Santini a andělé je poctou geniálnímu architektovi Janu Blažeji Santinimu- Aichlovi, jehož mimořádný talent stvořil genia loci kaple sv. Anny a který zemřel před 300 lety (+ 7. 12. 1723).

soubor-hofmusici-nahled.jpg

„Pro koncert v Panenských Břežanech, které od středověku až do konce 18. století patřily klášteru benediktýnek u sv. Jiří na Pražském hradě, jsme zvolili hudbu severoitalských skladatelek 17. století. S výjimkou Barbary Strozzi jde o jeptišky, Chiara Margarita Cozzolani byla dokonce také benediktýnkou. Jsme rádi, že se nám pro tento program podařilo vyhledat mj. jednu skladbu oslavující sv. Annu, tedy světici, jíž je nádherná Santiniho kaple v zámecké zahradě v Panenských Břežanech zasvěcena. Kromě Santiniho bychom tímto koncertem rádi uctili také osobnost abatyše Francescy Eleny Pieroni da Gagliano, dcery valdštejnského architekta Giovanniho Pieroniho, která tuto pozoruhodnou stavbu u mladého Santiniho objednala,“ uvádí k dramaturgii koncertu Ondřej Macek, vedoucí souboru Hof-Musici.

hofmusici-nahled.jpg

„Barbara Strozzi, Isabella Leonarda, Chiara Margarita Cozzolani oslavují svými skladbami ducha, stejně tak jako abatyše Pieroni výstavbou kaple vzdávala čest a chválu Pánu Bohu,“ podotýká MgA. Kristina Přecechtělová z Památníku národního útlaku a odboje, který je pořadatelem koncertu.

panenske-brezany-kostel.jpeg

Na programu koncertu Genius Santini a andělé jsou skladby: Barbara Strozzi – Mater Anna: Kantáta o sv. Anně (Venezia 1655), Chiara Margarita Cozzolani – Ave Mater dilectissima: Dialog mezi Ježíšem a P. Marií (Venezia 1642), Barbara Strozzi – In medio maris: Kantáta o sv. Petru (Venezia 1655) a Isabella Leonarda – O Jesu, mi dulcis amor: Dialog mezi duší nebeskou a duší pozemskou (Milano 1670). Soubor Hof-Musici se představí ve složení Kamila Zbořilová (soprán), Veronika Mráčková Fučíková (mezzosoprán), Dalibor Pimek (barokní violoncello) a Ondřej Macek (varhanní pozitiv).

Vstupenky v ceně 200 Kč je možné zakoupit v pokladně

Památníku Panenské Břežany nebo rezervovat na e-mailu pnuo@ompv.cz.

ČTĚTE DÁLE

LEŽ.... aneb komedie o pravdě, hostuje Divadlo VERZE v kladenském divadle

Jak byste se zachovali, kdybyste přistihli svého ženatého kamaráda při nevěře? Ženská solidarita je silná zbraň, ale co když si váš partner myslí, že manželce byste to říkat neměla a má poměrně pádné důvody… Petra Špalková, Jan Dolanský a Petr Lněnička v úspěšné francouzské komedii! Srdečně zveme!.

Comic-Con Prague 2024 odtajnil další hvězdné hosty. Přijede Warwick Davis nebo populární herci ze Star Wars i z Hvězdné brány

V pořadí pátý ročník festivalu popkultury Comic-Con Prague potěší nejen fanoušky legendární space opery Star Wars či ikonické Hvězdné brány. Na začátku dubna budou moci v pražském Universu potkat například i populárního Angličana, který si zahrál ve všech (osmi) dílech Harry Pottera.

Bohemian Symphony Orchestra Prague představí to nejlepší z rockové hudby v O2 universu

Se svým programem Rock in Symphony míří na stage O2 universa jedinečný Bohemian Symphony Orchestra Prague společně se Soundtopia Band, kteří své publikum zvou na unikátní show. Koncert ovládnou melodie těch největších rockových legend. Brzy se navíc dozvíte, který speciální host na show vystoupí.

Noc divadel v březnu jedinečným způsobem připomene Kafku a jeho odkaz

23. března 2024 v Česku proběhne již dvanáctý ročník Noci divadel, tentokrát při příležitosti „kafkovského“ výročí na téma „Proměna“. Divadla a další instituce v celé zemi aktuálně připravují jedinečný program, který diváci ve zbytku sezony nezažijí. Většina scén navíc program uvede zdarma nebo za snížené vstupné.

Roman Říčař: Nakonec jsem tomu úplně propadl

V předloňské sezoně si Roman Říčař na kladenských prknech zahrál sice menší, ale zato dost výraznou roli zhýčkaného Ludvíka XIII. A v Městském divadle Kladno hostuje znovu. Tentokrát však v hlavní roli Jánošíka a navíc v muzikálu Na skle malované, pro který připravil hudební aranžmá a společně s Jiřím Janouchem vedl i korepetice.

Premiéra nové hry v divadle La Fabrika Patrik Děrgel a Jiří Štrébl jako odvrácené tváře naší doby

Tragikomická fraška i znepokujující společenský apel. Steigerwaldova divadelní hra A TAK TĚ PROSÍM, KNÍŽE se po 40 letech vrátí na pražská divadelní prkna. Dramatik v ní přesně a s poetikou a humorem sobě vlastním pojmenovává naší dobu. V holešovické La Fabrice zkouší inscenaci v režii Radima Špačka Patrik Děrgel, Jiří Štrébl, Eva Salzmannová a Anežka Hessová. Premiéry 7. a 8. března.