Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
28. května 2023, svátek má Vilém
Adresa:
Za elektrárnou 419/7, Praha 7 17000
Telefon:
266727443 266727495

Poskytované služby

Nekuřácké
Klimatizace
Parkoviště aut
Pořádání akcí
Rezervace
Bezbariérový přístup
Extra salónek
Permanentka

 

Historie sportovní haly

V r. 1907 byl postav

en "Strojnický palác" ve Stromovce v Praze, kde se konaly výstavy a veletrhy. Tato tradice se konala i za první republiky pod názvem "Pražské vzorkové veletrhy", jež měly velký mezinárodní význam a konaly se každý rok.

Po skončení druhé

světové války v květnu 1945 se veletrhy konaly ještě v r. 1946 a 1947. Poté byly přestěhovány do Brna. V Praze na "Výstavišti" zely prázdnotou velké budovy, které léta nebyly využity.

Usnesení vlády ze dne 2.12.1952 k rozvoji

tělesné výchovy a sportu nově ustanovenému "Státnímu výboru pro tělovýchovu a sport" bylo uloženo zajistit projektovou a rozpočtovou dokumentaci a připravenost úprav "Strojnického paláce" na Starém Výstavišti v Praze, kde se také započalo s výstavbou a přestavbou.

V r. 1954 byly práce na Sportovní hale přerušeny, a to vzhledem k velkým finančním nákladům.

T-Mobile Arena

Teprve na podzim r. 1958 byly práce znovu zahájeny a realizovány poslední navržené varianty k rekonstrukci ocelové konstrukce původní haly s využitím 6ti rámových sloupů starého objektu, aby tak bylo dosaženo vysoké technické úrovně a využití dosavadních investic.

Původní objekt se skládal ze tří lodí, z nichž prostřední loď pro ledovou plochu byla nejvhodnější, neb měla rozměry 60 x 96 metrů, a výšku 28 metrů. Osvětlovací most se stal součástí nové haly o váze 30 tun. Konstrukci navrhl ing. Holubec z podniku AVIA Letňany.

Poprvé byla sportovní hala ČSTV otevřena 7. března 1962 pro lední revue čs. krasobruslařského souboru. Dne 14. Března 1962 již probíhalo v hale Mistrovství světa v krasobruslení. Poté již ve Sportovní hale probíhala hokejová utkání Sparty, která hrála I. ligu a v hale byla již nastěhována.

Hlediště ve Sportovní hale má kapacitu 14.080 míst k sezení. Na r. 1978 bylo Československo pověřeno Mezinárodní federací, uspořádáním Mistrovství světa v ledním hokeji. Podmínkou však byly dvě ledové plochy, vzájemně propojené.

Čs. Svaz ledního hokeje, ve spolupráci s Magistrátem hl.m. Prahy začal stavět druhou ledovou plochu propojenou se Sportovní halou tunelem. Čs. svaz ledního hokeje měl v té době své kanceláře na ČSTV, jež sídlilo v Praze 1, Na Poříčí 12.

Aby Čs. svaz ledního hokeje nebyl organizačně odříznut od Mistrovství světa, vybudoval kanceláře přistavěné ke Sportovní hale, kde nyní úřaduje nejen Český Svaz Ledního Hokeje, ale i Sparta. Současně byla postavena i restaurace.

SPARTA byla ve Sportovní hale v podnájmu za souhlasu ČSTV, dle smlouvy uzavřené mezi Spartou a Sportovní halou. Problém byl v tom, že se často stávalo, že Sportovní hala byla často vyblokována pro atraktivní podnik, který přinášel zisk ČSTV.

A tak se stalo, že Sparta musela hráti svá ligová utkání na Štvanici, včetně tréninků (než byla druhá ledová plocha). Tato situace postihla i mládežnická družstva, která dojížděla v Praze na Štvanici, Nikolajku, ale i mimo Prahu, a to do Popovic, Kralup a Mělníka.

V r. 1990 již Sparta mohla jednat s Magistrátem Hl. M. Prahy a po řadě setkáních se hokejová Sparta konečně dočkala a od Magistrátu dostala Sportovní halu do užívání na dobu 30 let. Po dlouhých letech tak Sparta získala opravdu své domácí prostředí, ve kterém bude usilovat o dobrou reprezentaci hl. m. Prahy. Sparta také investuje nemálé částky do vylepšení stávajícího stavu Sportovní haly, protože chce, aby se diváci, kteří sem přicházejí za sportem i za kulturou cítili dobře.

ČTĚTE DÁLE

Top festivaly aneb léto v plném proudu

Prázdniny se pomalu blíží a to znamená dvě věci - divadla zavřou své brány a naopak se naplno rozjedou všemožné festivaly.

Prague Armory: zábava, co má náboj

Moderní střelnice v Praze s nejširší nabídkou nejrůznějších zbraní a zaměřením na dokonalej zážitek i pro střelce bez zbrojního průkazu? Přesně to vám nabídne Prague Armory ve Vysočanech.
Reklama
reklama

Bratislava region: Pojeďte s námi na dovolenou

Řekněme si, kdo by nechtěl mít dovolenou každý den? Odpočívat na pláži a vejít do svěží vody, kdy se mu jen zachce. Jíst kvalitní jídlo ak tomu pít vychlazený drink, nebo poznat zda zažít něco nového a nepoznaného. Romantické procházky bratislavským Starým Městem, kterému dala nesmazatelnou pečeť Marie Terezie. Bohatý kulturní program, kulinářské zážitky či degustace vynikajících malokarpatských vín. Je to místo nekonečných možností pro letní aktivity. V all inclusive destinaci, kde je vše jen na skok, objevíte vše, co k létu patří.

Těšínské Slezsko – pestrá mozaika turistických cílů

Láká vás východ Česka? Beskydy, horalé? Chcete poznat krajinu kolem Šikmého kostela? Nejvýchodnější cíp České republiky nabízí nespočet zajímavých míst a zážitků. Ať se tam vydáte jako turisté, cykloturisté nebo za poznáním, nebudete litovat.

Připravte se na cyklistickou sezónu s Pealockem

S nadcházející cyklistickou sezónou je jedním z velkých témat kvalitní zabezpečení kol a elektrokol. Není se čemu divit, pořizovací cena těchto vybavení se často vyšplhá i na nižší stovky tisíc korun. Drahé vybavení pak pochopitelně láká i zloděje, kteří jsou stále vynalézavější a stále častější jsou i krádeže ze zdánlivě bezpečných míst, jako jsou stojany u zahrádek kaváren a restaurací. Jen za předminulý rok se škody z krádeží vyšplhaly na 140 milionů korun, přičemž průměrná škoda z krádeží kol a elektrokol loni vzrostla na bezmála 30 tisíc korun.