Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
28. září 2022, svátek má Václav
Kotelna v areálu Uhelného mlýna, eventový prostor kousek za Prahou

Kotelna v areálu Uhelného mlýna, eventový prostor kousek za Prahou

Během celého 20. století tu hned vedle železniční trati Praha-Drážďany v tisících rukou cinkaly šroubky a libčický industriální park se svým lomozem a dalekým dosahem patřil k významným průmyslovým srdcím, přeživším staré mocnářství. To však s koncem jedné a posléze i další historické éry dotepalo až téměř do úplného ticha, které nakonec před dvaceti lety ještě spláchly povodně. Ale nikdy není pozdě a část dříve průmyslového areálu Libčických šroubáren vstala z popela! Objekty Uhelného mlýna a Kotelny důstojně ožily k novým potřebám dnešního světa a staly se vyhledávaným místem pro konání firemních a společenských akcí.

05-eventova-hala-konference.jpeg

Pražský architekt Patrik Hoffman totiž souostroví bývalých industriálních staveb z autentické lokální cihlové výstavby vrátil citlivou rekonstrukcí zpět do života. Rekonstrukce byla tak zdařilá, že se tu dnes konají různé akce daleko širšího než národního charakteru. Lokalitu totiž pro její kvalitu a funkčnost vyhledávají nejen české, ale i zahraniční agentury a společnosti. Natáčí se tu filmy, prezentují nové modely nových vozů a jiných výrobků, ale především konají firemní akce, konference a teambuildingy.

07-eventova-hala-konference.jpg

Doslova „chrámová“ Kotelna, se stala pro firmy místem, kde se mohou po covidovém intermezzu a útlumu konečně sejít se svými zaměstnanci a strávit tu v tvůrčím sdíleném pracovním rytmu celý den. Dopoledne začíná konferencí, odpoledne pokračuje workshopy a končí večírkem. Prostory se plynule přelévají z jedné funkce do druhé, pokaždé jsou trošku jiné a přitom zůstávají přesvědčivé a tak nějak šité na míru tomu kterému brandingu či akci. Díky tomu, že je areál vně města, nejsou tu žádná noční hluková omezení a proto se mohou večerní programy protáhnout až do velmi pozdních hodin.

05-1konference-cdominik-kucera.jpg

Objekt nabízí 1500 m2 skvěle zrekonstruovaných prostor o několika úrovních a přitom bezbariérově přístupných. Multifukční prostory mají navíc výjimečný výhled do krajiny s řekou Vltavou, lemovanou skalami. Celková vnitřní kapacita je komfortně kolem 500 osob, ale vždy záleží především na tom, jak se prostory uspořádají a funkčně přetvoří. Přitom platí, že eventová část je spíše konferenční, zatímco druhá, nižší a podlouhlá část objektu, orientovaná k řece, se ponejvíce využívá jako restaurace s dostatečně vybaveným zázemím pro catering. Každý, kdo sem příjde ocení nejen čistotu architektonického řešení, ale také propojení s vnějším prostředím a venkovní udržovanou relax zónou, využívanou jak v létě, tak i v zimě. Každý nenápadný detail má svou funkci, vše je nenápadné a přitom logicky uspořádané, prostory jsou celkově velkorysé a vstřícné. V zimních měsících je větší poptávka po firemních večírcích nebo gala večeřích se společenským programem, v létě je tu zase prostor pro svatby, vše na sebe tak nějak navazuje, odvíjí se v přirozeném toku času.

04-eventova-hala-konference.jpg

Ačkoli se eventové prostory nenacházejí ve městě, jsou dobře dostupné a klienti rádi přicestují na místo akce vlakem. Cesta z centra Prahy trvá jen půl hodiny a přitom speciálně vypravený vlak doveze hosty až přímo ke Kotelně a po ukončení programu je zase odveze zpět. Velkou výhodou pro pořadatele je, že odsud už není úniku a tak dává smysl, aby byl program celodenní, s přesahem do večerních hodin. Areál Uhelného mlýna a Kotelny je vlastně architektonický recyklát ke kterému logicky patří doprava bez uhlíkové stopy. Nicméně ti, kdo potřebují přijet autobusem nebo vlastními vozy, ocení velkokapacitní odstavné plochy.

13-vlak-noc.jpeg

Sousední menší objekt Uhelného mlýna firemní akce často vhodně doplňuje svým kulturním programem. Je tu galerie současného umění, ale firmní klienti často ocení i na míru šitou komentovanou prohlídku areálu s celým jeho zajímavým příběhem, završeným novodobou konverzí. Kotelna, která v době největší slávy areálu vyráběla páru pro pohon šroubárenských technologií, je dnes vyhledávaná jako zcela originální eventový prostor s dobrou vybaveností a připraveným gastronomickým zázemím. Pokud patříte mezi ty, co tu již byli, jistě nám dáte zapravdu a pokud jste prostory ještě neokusili, tak neváhejte, nastává čas firemních akcí a večírků!

 

  • Objednávky pronájmu prostor:
    um@uhelnymlyn.cz
    adresa: Areál Šroubáren 859, 252 66 Libčice nad Vltavou
  • www.uhelnymlyn.cz
  • um-logo-mail2.png

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

VYBRANÉ AKCE

ČTĚTE DÁLE

QUIX: Trendy vizuální prezentace firem či produktů

Asi většina z nás si vzpomene, jak jsme stáli s fixou před flipchartem a zrychleně psali a kreslili různé linky či křivky. Ano, souhlasím, bylo to krásné, lehce romantické a na jemnou vůni lihu také nelze jen tak zapomenout. Ale zkusme překonat sami v sobě jistou dávku tradiční české nátury ve stylu hlavně ať to moc nestojí nebo ono to stejně nějak dopadne. Tak jen pár slov, jak to vidíme v rychlosti my.

Kde uspořádat ty nejlepší firemní akce, večírky, eventy?

Znovu přišel onen magický moment roku, kdy na chvíli odhodíme pracovní masku a pokusíme se nebýt jen kolegy, ale i jemuž by se vaše faux pas mohlo připomenout zrovna ve chvíli, kdy by začal rozhodovat o finančních odměnách. Ale nebojte, nebudeme ani za mravokárce. Přirozeně chceme, abyste se skvěle bavili ve stylovém prostředí a ideálně parťáky. Vánoční firemní večírky jsou za rohem a to by bylo, abychom vám nepřinesli pár tipů na místa, kde to můžete opravdu rozjet.
Reklama
reklama

Budějovický Budvar: pivovar nás všech

S Alešem Dvořákem, létajícím sládkem národního pivovaru Budějovický Budvar nejen o pivu, ale i o národní hrdosti a spolupráci s minipivovary.

Hotelový Spa & Wellness Komplex Bristol Royal

V srdci lázeňského města Karlovy Vary, jen pár minut chůze od karlovarských léčivých pramenů se nachází hotelový Spa & Wellness komplex Bristol Royal, jehož historie sahá až do 18. století. Tvoří jej 5 čtyřhvězdičkových hotelů (Bristol Palace, Královská Vila, Georgy House, Vila Tereza a Bristol) a 1 pětihvězdičkový hotel (Vila Livia). Všechny budovy jednotlivých hotelů jsou mezi sebou vzájemně propojeny důmyslným systémem koridorů. K významným návštěvníkům budov komplexu Bristol Royal patřili např. Arcivévoda František Albert, rodina hraběte Kinského, pruský princ Vilém, Sigmund Freud a v neposlední řadě rakouská císařovna Sissi.

Slovanský dům: ideálním místem v centru na Prahy na společenské a obchodní aktivity

Již od roku 1797 je budova Slovanského domu díky své lokalitě v samém centru Prahy místem významných společenských a obchodních aktivit. S více než 1700 m2 unikátních prostor v historické budově nabízí Empire Hall perfektní místo pro galavečeře, svatby, konference, společenské akce či firemní setkání.