Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
5. července 2022, Den slovanských věrozvestů Cyrila a Metoděje
Lucie Hvězdová: materiál je pro mě alfou a omegou všeho

Lucie Hvězdová: materiál je pro mě alfou a omegou všeho

Kousky pod značkou COCAT vytváří oděvní návrhářka Lucie Hvězdová. Šití ji provází celý život a opravdu ho miluje. Kde bere Lucie svou inspiraci a jak se vlastně značka COCAT zrodila, nejen o tom v našem rozhovoru.

dscf0163.jpg

Kdy jste poprvé začala koketovat s myšlenkou vytvoření vlastní oděvní značky?

Upřímně mě to napadlo až na mateřské, kdy jsem se k oděvní tvorbě vrátila. I když mám oděvnictví vystudované a od mala jsem něco šmodrchala rukama, tak mě ze začátku ani moc nelákalo se tím živit, ale po pár letech strávených v korporátu jsem si uvědomila, že to není cesta pro mě a moje kreativní duše strádá. Mateřská byl ideální odrazový můstek, ale zároveň bylo velmi složité skloubit péči o miminko a podnikání, jsem ráda, že ty začátky jsou už za mnou.

Máme COCAT chápat jako malou značku?

Ano, COCAT je primárně o jedné osobě. Jen s výrobou mi vypomáhají dvě až tři šikovné švadlenky, bez nich by to už nešlo. Zajišťuji přípravu výroby, střihy, výběr a nákup materiálů, distribuci do obchodů, marketing, sociální sítě, objednávky, správu e-shopu, fotografování, účast na marketech. K tomu je v dnešní době potřeba se i vzdělávat v sociálních sítích a správě e-shopu. Většinou je toho příliš, ale když vás práce baví…

dscf0239.jpg

Komu jsou vaše výrobky určeny?

Postupem času, kdy se se svými zákaznicemi potkávám osobně, jsem velmi překvapená, že se u mě oblékne úplně každá žena v každém věku. Mladá studentka, její maminka i teta. Úspěšná manažerka i maminka od dětí. Mám hodně široký záběr. A na věku absolutně nezáleží. Třeba moje desénové mikiny nakupují i dámy věku přes šedesát let, to je prostě nádherné. Jsem za to velmi vděčná, každého nákupu si velmi vážím, díky tomu mohu dělat, co mě baví, naplňuje a dává smysl. A za to velmi děkuji.

S jakými materiály pracujete?

Materiál je pro mě alfou a omegou všeho. Pokud ušijete super krásné šaty, ale použijete umělou látku, ve které jste jak v igelitu, nikdo je nebude rád nosit a už se k vám nevrátí. Takže látky, které já používám, jsou přírodní materiály, které jsou prodyšné, splývavé, příjemné na tělo a vždy si je rády znovu obléknete. Ale zároveň musí odpovídat rychlému a náročnému způsobu života dnešních žen. Takže jsou pratelné v pračce a když se po vyprání dají vyvěsit na ramínko, není nutné je ani žehlit. Je pro mě důležité, aby materiál používáním neztratil barvu ani tvar a oděv tak sloužil řadu let.

dscf5870.jpg

Měla jste od začátku jasno, jaké kousky budete šít?

Začínala jsem oděvními doplňky hlavně velkými šátky v neobvyklých barevných designech, v té době tu nic takového nebylo. Ale byla to i trochu nutnost, začít něčím menším, né tolik náročným na výrobu. Byla jsem v té době na mateřské s roční dcerkou. Postupem času mě to táhlo dál, a jelikož mám vystudované oděvnictví tak přejít do výroby oděvů pro mě nebyl žádný problém. Zařadila jsem do nabídky nabírané sukně, později šaty a už to jelo. Teď mě to absolutně naplňuje a baví. Věřím, že je to na těch věcech i vidět, že to dělám s láskou a péčí. Každý kus mi projde rukama, i když ho zrovna sama neušiji, ale musím ho zkontrolovat, zabalit apod. než ho pustím do světa. Každý kus oděvu si hýčkám. A když vidím rozzářenou zákaznici v šatech nebo mikině, kterou si právě zkouší, to je ta největší odměna.

Jak to přesně v COCAT funguje? Vytvoříte model a pak podle objednávek šijete dle parametrů zákazníků, nebo vytvoříte hned několik kousků v různých velikostech a ty poté nabízíte?

Obojí je správně. Tvořím malé série oděvů, které následně jsou v nabídce v obchodech, nebo je mám s sebou na nějakém marketu a samozřejmě je mám i v nabídce na svém e-shopu, ale na ten je bohužel málo času a tak tam nabídka není tak široká, jako je v obchodech nebo na marketech. Dále vše také šijeme na zakázku, tedy na míru zákaznicím.

dscf9400.jpg

Oblečení COCAT lze přirozeně zakoupit na vašich oficiálních stránkách. Jsou někde i v kamenných prodejnách?

CVRK Orionka, CVRK Letná, CVRK Václav. nám. Srdcofka Chomutov, Fairly local design shop Olomouc a nově v Place store Praha Národní.

A poslední otázka, která se pravda nabízela hned zpočátku, ale chtěl jsem si ji nechat až na závěr jako tečku - proč jako název COCAT? :)

Nad názvem značky jsem dost přemýšlela. Chtěla jsem, aby evokovala veselost, hravost a vztah k módě. Od začátku jsem si hrála se slovem COCO, mé oblíbené, ale nechtěla jsem, aby takto prvoplánově se jmenovala moje značka a tak různými přesmyčkami vznikla COCAT (čti koket) vyjadřující právě tu jiskřivost, hravost a koketnost, jako sama móda vlastně je.

 

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

ČTĚTE DÁLE

Top festivaly 2022: kde si skvěle zapaříte

Festivalové léto je za dveřmi a to znamená, že přinášíme přehled top festivalů, kam Vás rádi pozveme a kde se nejspíš také potkáme. Takže jestli se nemůžete dočkat, až se pořádně zapaříte a pošlete do sebe pár kousků, máme pro vás pár tipů, ke byste letos rozhodně neměli chybět.

Putovní festival Hrady CZ je zpět v plné síle

Letní putovní hudebně-kulturní festival Hrady CZ je zpět v plné síle a své návštěvníky letos přivítá v průběhu léta znovu osmkrát na koncertech i v prostorách hradů na území Čech a Moravy.
Reklama
reklama

Yellow.violet: Široký výběr pohodlného a snadno kombinovatelného oblečení

Žila, byla blondýnka, která měla kamarádku s hnědofialovými vlasy. „Jedna žlutá (yellow) a druhá fialová (violet). Dobře nám to znělo,“ říká Eva Dolejšová (37), jak vznikl název značky jednoduchého a pohodlného oblečení yellow.violet, kterou založila s kamarádkou Renatou Hanáčkovou (45). „Naše kousky jsou vhodné pro všechny. Trika i šaty máme v různých střizích i barvách, jsou lehce kombinovatelné a naše zákaznice spadají opravdu do všech věkových kategorií i křivek,“ doplňuje s tím, že se prozatím zaměřují spíše na ženy, ale pro muže vymyslely aspoň basic trika.

Lázeňský hotel Villa Smetana v novém kabátku

Ani hudební skladatel, ani jeho symfonická báseň, ale řeč je o nádherném ubytování v klidné části města plné zeleně. Lázeňský hotel Villa Smetana **** se nachází ve dvou historických vilách postavených v roce 1900 a kromě přírody a stylového ubytování vám nabídne i hýčkání v hotelovém wellness a lázeňské procedury dle zvolené varianty. I okolí lázeňského města rozhodně stojí za návštěvu.

Jiří Pavlíček: představuji pravý ginger beer

Jak často se stane, že se do výroby nějakého nápoje pustí vystudování molekulární biolog? Jestli tedy někdo měl šanci udělat opravdu dobrý ginger beer, je jím jednoznačně Jiří Pavlíček.