Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
10. srpna 2022, svátek má Vavřinec
Monika a Lucie Wolfovi: Vyrábíme originální hypoalergenní šperky s broušenými kamínky

Monika a Lucie Wolfovi: Vyrábíme originální hypoalergenní šperky s broušenými kamínky

Za značkou MW Bižuterie se skrývá maminka s dcerou, které pro vás již od roku 2011 ručně vyrábí originální hypoalergenní šperky s broušenými kamínky. „Věříme, že si u nás vybere opravdu každá žena, protože mezi našimi šperky naleznete, jak decentní jednobarevné kousky, tak divoké barevné kombinace. Mezi naše oblíbené motivy patří různobarevné mandaly, díky kterým si naši tvorbu opravdu s nikým jiným nespletete,“ říká Lucie Wolfová (28).

dscn2791.jpeg img-2860.jpeg

„Mamku vždycky bavily ruční práce. Vyšívala, pletla atd. Začínala s vyráběním šperků z korálků a v roce 2011 objevila, že je možné vyrábět šperky z kamínků. Zkusila to a byla z toho tak nadšená, že začala vymýšlet nové a nové kombinace, a to postupně korálky úplně vytlačilo,“ popisuje začátky podnikání Lucie Wolfová s tím, že výroba šperků se postupně stala jejich společným koníčkem. 

Dělba práce

„Většinu vyrábí mamka, já jen výjimečně. Mou hlavní náplní práce je starost o e-shop a sociální sítě, abych na mateřské nezakrněla. To znamená i fotografování všech šperků, upravování snímků a následné vkládání na e-shop a sociální sítě. Ale někdy je to tedy opravdu náročné, protože naše dvouletá Jasmínka je pěkné číslo,“ usmívá se Lucie, která vystudovala Biologii na Přírodovědecké fakultě UK. Její maminka Monika (50) pak pracuje jako přístrojová optička a šperky vyrábí pouze ve svém volném čase. 

img-4498.jpeg img-4053.jpeg

„Nemáme ani žádné speciální prostory. Mamka tvoří u sebe doma, kde vznikají i fotografie. Vždy musím vychytat počasí a čas, kdy je nejlepší světlo, protože na umělém světle se mi je ještě tak hezky a věrohodně zdokumentovat nepodařilo. Mám ráda, když fotografie odpovídají skutečnosti, aby zákazníci nekupovali zajíce v pytli. Ale i tak nám všichni říkají, že naživo jsou šperky mnohem krásnější než na fotografii, na té prostě nelze zachytit ten jejich třpyt. Proto jsem na sociální sítě začala přidávat videa, kde je krásně vidět, jak se třpytí,“ vysvětluje Lucie. 

Jako Popelka 

Samotná výroba jednoho kousku vyjde podle velikosti na 5 - 15 minut, ovšem mnohem více času zabere správný výběr broušených skleněných kamínků, z nichž bude šperk vyroben. Ty se následně musí připravit do mističek, protože je zapotřebí pracovat relativně rychle, než hmota zatuhne. 

„Čím více barev je potřeba, tak tím je to samozřejmě složitější. Poté se musí alespoň 24 hodin počkat, než se může šperk vyčistit. A pak je připraven pro novou majitelku. Pro mě je osobně nejnáročnější část výrobního procesu následný úklid všech kamínků, protože se mi už kolikrát stalo, že jsem do sebe nasypala špatné velikosti, a to je pak musím třídit jako Popelka.“   

Alergie není překážka 

Důležitou informací je, že všechny šperky od Lucie a Moniky jsou vhodné pro alergiky, protože jsou pokoveny hypoalergenním kovem. 

284495292-5658753514157401-2369618520588623840-n.jpg 295316365-707267923775204-4638223917014147693-n.jpg

„Máme v rodině alergiky na některé kovy, i já sama s tím mívám problémy a spousta známých v okolí také nemůže nosit všechny náušnice, protože je pak bolí ušní dírky. Tak se opravdu snažíme vybírat komponenty, které tyto problémy nezpůsobují, protože pro spoustu žen je to hodně důležité. Přece jen, i kdyby byly náušnice sebekrásnější, tak by si je nepořídily, kdyby jim doma pouze ležely ve šperkovnici. A my máme radost, že se za námi zákaznice vracejí a potvrzují nám, že jim naše náušnice opravdu žádné problémy nezpůsobují. A jako bonus šperky nečernají, takže není potřeba je každou chvíli čistit. Když se vám zdají už méně lesklé, tak je jen očistíte vlhčeným ubrouskem a utřete do sucha a jsou zase jako nové,“ líčí Lucie a dodává, že momentálně se s maminkou zaměřují nejen na jedinečné náušnice ve tvaru mandaly, ale také na psí motivy

dscn2944_1.jpeg

 „Zjistily jsme, že z kamínku ve tvaru srdíčka se s pomocí malých kulatých kamínků dá vytvořit krásná pacička, tak jsme jich pár vyrobily a měly velký úspěch. A potom jsme objevily kamínky ve tvaru pejsků, které se dají vložit do přívěsků a společně s náušnicemi je to krása. V září nás čekají i nějaké výstavy pro pejskaře, tak se nám tento sortiment hodí. Na jednu výstavu dokonce zajišťujeme první cenu pro nejkrásnějšího voříška.“

Co kus to originál 

 Šperky si můžete vybrat jak hotové na e-shopu, tak si je objednat na zakázku dle svých představ.

dscn3547.jpeg dscn4043.jpeg

„Ženy nám třeba posílají fotografie šatů a my podle nich šperky vymýšlíme. Vyrábíme třeba náušnice pro jednu zákaznici, která se věnuje lukostřelbě. Dělaly jsme pro ni náušnice, které připomínaly terč a také náušnice, které jí ladily k dresu, luku a šípům. Dále si u nás často objednávají šperky na závody s koňmi, tam jsou potřeba hodně velké náušnice, které se pořádně třpytí a jsou vidět na dálku,“ zakončuje vyprávění Lucie s tím, že v neposlední řadě rády dělají šperky pro nevěsty, které je chtějí sladit třeba se svatební kyticí.

 

 

Kontakt 

Telefon: + 420 604 734 549

E-mail: mwbizuterie@seznam.cz

Web: mwbizuterie.cz

Facebook: MW Bižuterie 

Instagram: mw_bizuterie

 

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

ČTĚTE DÁLE

Milan Wimmer: Hostivar je součástí místní komunity

Milan Wimmer je už pět let ředitelem vyhlášeného pivovaru a restaurace Hostivar. Co všechno jeho práce obnáší, jak se popral s covidovým lockdownem nebo na jaké novinky se můžeme těšit, poodhalil v našem rozhovoru.

Jiří Káfuněk: Jsme tradičně netradiční vinařství

Vinařství je jeho splněným snem! Jiří Káfuněk se jako mladý chlapec rozhodl, že se stane vinařem a za svým životním cílem si tvrdě šel. Svůj podnik založil v malebných Velkých Bílovicích v roce 2008 a od té doby ušel pořádný kus cesty. V rozhovoru pro Pragmoon.cz se rozpovídal o tom, proč své vinařství označuje jako tradičně netradiční, co ho vedlo k vytvoření veganského vína nebo po jaké láhvi z vlastní nabídky nejčastěji sám sáhne a také představí unikátní systém rozvozu lahví po celém Česku.
Reklama
reklama

Tipy na výlety s Pragmoonem, aneb léto v plném proudu

Léto je jednoznačně nejpříjemnější čas na výletování. Přeci jen si člověk krásy naší matičky země více vychutná, když je celá pěkně zalitá sluncem a plná přírodních barev. A když náhodou udeří horší počasí, vždycky se můžeme schovat v nějaké krásné české hospůdce. A to se taky počítá. Představujeme tipy na výlety a kam na dovolenou pro celou rodinu.

Družice Planetum-1: jedenáctá česká družice na české dráze

Na palubě cestuje první český loutkonaut. Hurvínek bude s dětmi sdílet zkušenosti z kosmického letu. Z floridského mysu Canaveral na Floridě odstarto-vala 25. května ve 20:35 našeho času raketa Falcon 9 společnosti SpaceX s 59 družicemi na palubě. Jed-nou z nich byla historicky jedenáctá česká/československá družice s názvem Planetum-1, kterou vyslalo Planetum (Hvězdárna a planetárium hl. m. Prahy). Planetum se tak stalo první institucí svého druhu na světě, která operuje vlastní družicí na oběžné dráze.

Pangeas: ručně šité kousky, co předávají radost

Švadlenka a zakladatelka značky Pangeas Zuzana Maštalířová se zhruba deset let živila jako realitní makléřka. Postupně ji ale kontakt s některými lidmi tak „vyčerpal“, že potřebovala někam uniknout. A našla šití, které netradičně doplnila o africké prvky. Pangeas nicméně nechce prodávat jen sukně a šaty, ale především probouzet náladu, sebevědomí a ženskou energii.