Úvodní labyrint legionářských cest seznamuje návštěvníky s osudy ruských, francouzských a italských legionářů a srbských dobrovolníků. Navazující část muzea představuje zákopové náčiní, spojařskou techniku, palné zbraně a granáty, pokrývky hlav, tzv. zákopové umění či vyznamenání legionářů a dalších bojujících armád. Vitríny ve stěnách sálu prezentují výstrojní součástky užívané v ruské, italské a francouzské legii a domácím vojsku. Typické kusy výzbroje a výstroje užívané ve spojeneckých armádách a v legiích doplňují předměty unikátní nejen v rámci výstav v ČR, ale i ve světě.
Muzejní přednáškový a promítací sál pro 30 osob využívají jednak objednané školní skupiny, které mohou muzeum projít s výkladem zkušeného průvodce, jednak sál hostí popularizační a odborné přednášky pro širokou veřejnost, komentované promítání filmů s legionářskou a válečnou tematikou či tiskové konference. Recepce muzea nabízí k prodeji tiskoviny z produkce autorů Československé obce legionářské, ale i od dalších autorů píšících o prvním a druhém odboji či suvenýry s tematikou československých legií a Legiovlaku.
Expozici můžete navštívit nedaleko stanice metra I. P. Pavlova v podzemí hotelu Legie na adrese Sokolská 486/33, Praha 2. Vchod do muzea je situován do ulice Ječná a otevřeno je od úterý do pátku od 9:00 do 18:00. Díky podpoře Ministerstva obrany ČR je vstup do muzea pro všechny zájemce zdarma. Aktuální otevírací dobu, rezervaci pro školní skupiny či některé předměty z pozůstalostí legionářů můžete nalézt na webu muzea na adrese www.legie100.com/muzeum či na facebooku muzea www.facebook.com/Muzeumlegii