Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
2. října 2023, svátek má Olivie a Oliver
Naučná stezka, šifrovací hra i svátek vína... V Hodoníne se nudit nebudete!

Naučná stezka, šifrovací hra i svátek vína... V Hodoníne se nudit nebudete!

„Vinohrady, vinohrady, dobré vínko dáváte …“, zpívá se v jedné moravské lidové písni. Přijměte pozvání pohostinných lidí z Hodonína a ochutnejte skvělá vína při zvuku houslí a cimbálu na zdejší tradiční slavnosti opěvující vrchol vinařské sezóny, která se letos koná 16. září. Nicméně do tohoto líbezného města se můžete vydat i v případě, že nejste milovníky »tekuté vinné révy«. Hodonín nabízí daleko více zajímavých aktivit. Ve zdejších ulicích si například můžete zahrát šifrovací hru nebo se projít po stopách Tomáše Garrigue Masaryka, který se hlásil k tomu, že ho moravsko-slovenské pomezí formovalo a bylo pro něj dětských domovem.

dsc02750-krojovani-gvu.JPG

 

Tajemství Geniálního Myslitele 

Když žijete v malém městě, život běží v poklidném rytmu událostí, které se pravidelně opakují. Procházíte stejná místa, oslavujete slavné rodáky a potkáváte své sousedy, z nichž jednou možná slavní rodáci budou. Když je vám třináct, hledáte dobrodružství, která lze zažít v ulicích. A pak se jednoho dne vzbudíte a zjistíte, že je město doslova pokryté plakáty s jednoduchým nápisem Tajemství Geniálního Myslitele. 

Hned pod nimi najdete vysvětlení. Hra plná tajemství ukrytých v ulicích našeho města. Chce se vám hrát hned? Klidně hrajte, ale nejdřív si postavte tým. Vezměte babičku, milovnici křížovek, ta zná vždy ta správná slova. Přizvěte strýce, který miluje knihy a zdejší knihovna je mu dávno malá. Přiberte kámoše od sousedů, který léta vyhrává matematické olympiády. Snad to bude stačit, aby právě váš tým došel až na konec bludiště. Právě v něj se promění vám dobře známé ulice města Hodonína.

Město Hodonín totiž připravilo pro novou letní turistickou sezónu šifrovací hru Tajemství geniálního Myslitele. Od července můžete hru otestovat na stránce https://trails.cryptomania.cz/hodonin/. Do hry lze vstoupit také načtením QR kódu z titulní stránky herní brožury, která je k dispozici v Turistickém informačním centru města Hodonína nebo na webových stránkách města www.hodonin.eu

Herní systém vás požádá o registraci, na zadaný e-mail pak přijde odkaz do hry a kliknutím na něj se do hry dostanete. Hra začíná u informačního centra (Turistické informační centrum města Hodonína, Národní třída 36, Hodonín). 

image.jpg

 

Naučná stezka Po stopách TGM

Kudy šel T. G. Masaryk při své návštěvě Hodonína v roce 1924? Kde se zastavil a proč? To vše se nově doví každý, kdo se vydá v Masarykových stopách po nové stezce. Povedou ho bronzové tabulky umístěné v chodnících od vlakového nádraží přes Galerii výtvarného umění, pěší zónu, či radnici až do Masarykova muzea v Hodoníně

Naučná stezka měří 1,7 km a spojuje celkem jedenáct zastavení, která jsou buď turistickými cíli, nebo významnými místy. Záměrem bylo vybudovat ve městě stezku, která by symbolicky spojovala místa, která Masaryk v Hodoníně navštívil 18. 6. 1924.

dsc-8375-3.JPG

Instalované cedulky obsahují QR kódy, kde se každý dozví o každé ze zastávek mnoho informací. Například i takové podrobnosti, jako doslovné citace toho, co kde pronesl. Kdo není fanouškem moderních technologií, může použít vydanou brožurku, která vše do podrobností popisuje. Tištěný průvodce je k dostání v městském informačním centru, v Regionálním centru či Masarykově muzeu. 

Bezprostředním impulsem byla i možnost zapojení se do aktivit tematicky zaměřených na česko-slovenskou vzájemnost, slovenské osobnosti, jejichž činnost souvisela s osobností T. G. Masaryka.

Masaryk sám se celoživotně hlásil ke krajině moravsko-slovenského pomezí jako k místu, jež ho formovalo a bylo jeho dětským domovem. Stezka napomáhá k upevnění jeho odkazu v rodném městě.

 

 

Více informací najdete na: www.hodonin.eu

Turistické informační centrum města Hodonína 

Národní třída 36, 695 01 Hodonín 

Tel: +420 518 351 437 

Tel: +420 518 352 577 

@: info@muhodonin.cz 

 

ČTĚTE DÁLE

Trojnásobná mistryně České a Slovenské republiky v surfingu Jana Kašová

„Mnohokrát jsem řekla, že do nějaké vlny nejdu, protože jsem měla strach. Voda je živel, jsou tam kameny, nebezpeční živočichové… Je důležité vědět, na co člověk má a na co ne,“ říká nejlepší česká surfařka Jana Kašová, která tráví téměř každý den několik hodin v oceánu, kde na prkně sjíždí jednu vlnu za druhou…

Na pražském Výstavišti proběhne CHILLI FEST a ASIA FOOD festival

Sobota 7. října bude na pražském Výstavišti ve znamení CHILLI FESTu. Akce s celodenním doprovodným programem bude mít významný vrchol: duel, v rámci nějž se budou pojídat nejpálivější chilli papričky světa. Zúčastní se ho mistr světa a držitel několika rekordů zapsaných v Guinnessově knize Mike Jack (Mike Jack Eats Heat) nebo aktuální evropský šampión z Itálie Giancarlo Gasparotto, který je známý jako Jack Pepper.
Reklama
reklama

SUKHISHVILI - Gruzínský národní balet v ČESKÉ REPUBLICE!

Nový celovečerní program a jedinečná atmosféra zanechají nezapomenutelné dojmy!

Lucie Bílá představuje svou Srdeční záležitost

Přípravy uvedení nového muzikálu Srdeční záležitost v Divadle Lucie Bílé pomalu směřují ke svému konci. Na jevišti scény v pražské Karlově ulici v těchto dnech pod vedením režiséra Antonína Procházky a choreografky Ivany Hannichové probíhají poslední zkoušky a ladí se finální detaily před slavnostní premiérou. Ta se uskuteční již ve čtvrtek 28. září v Den české státnosti.

Městské divadlo Kladno: říjen plný hlouposti a setkání s ďáblem

Pro milovníky divadelních představení tu máme velkou pozvánku do Městského divadla Kladno. Začátkem října si nenechte Jak jsem potkal ďábla, nebo Eva tropí hlouposti.