Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
19. června 2024, svátek má Leoš
Naučná stezka, šifrovací hra i svátek vína... V Hodoníne se nudit nebudete!

Naučná stezka, šifrovací hra i svátek vína... V Hodoníne se nudit nebudete!

„Vinohrady, vinohrady, dobré vínko dáváte …“, zpívá se v jedné moravské lidové písni. Přijměte pozvání pohostinných lidí z Hodonína a ochutnejte skvělá vína při zvuku houslí a cimbálu na zdejší tradiční slavnosti opěvující vrchol vinařské sezóny, která se letos koná 16. září. Nicméně do tohoto líbezného města se můžete vydat i v případě, že nejste milovníky »tekuté vinné révy«. Hodonín nabízí daleko více zajímavých aktivit. Ve zdejších ulicích si například můžete zahrát šifrovací hru nebo se projít po stopách Tomáše Garrigue Masaryka, který se hlásil k tomu, že ho moravsko-slovenské pomezí formovalo a bylo pro něj dětských domovem.

dsc02750-krojovani-gvu.JPG

 

Tajemství Geniálního Myslitele 

Když žijete v malém městě, život běží v poklidném rytmu událostí, které se pravidelně opakují. Procházíte stejná místa, oslavujete slavné rodáky a potkáváte své sousedy, z nichž jednou možná slavní rodáci budou. Když je vám třináct, hledáte dobrodružství, která lze zažít v ulicích. A pak se jednoho dne vzbudíte a zjistíte, že je město doslova pokryté plakáty s jednoduchým nápisem Tajemství Geniálního Myslitele. 

Hned pod nimi najdete vysvětlení. Hra plná tajemství ukrytých v ulicích našeho města. Chce se vám hrát hned? Klidně hrajte, ale nejdřív si postavte tým. Vezměte babičku, milovnici křížovek, ta zná vždy ta správná slova. Přizvěte strýce, který miluje knihy a zdejší knihovna je mu dávno malá. Přiberte kámoše od sousedů, který léta vyhrává matematické olympiády. Snad to bude stačit, aby právě váš tým došel až na konec bludiště. Právě v něj se promění vám dobře známé ulice města Hodonína.

Město Hodonín totiž připravilo pro novou letní turistickou sezónu šifrovací hru Tajemství geniálního Myslitele. Od července můžete hru otestovat na stránce https://trails.cryptomania.cz/hodonin/. Do hry lze vstoupit také načtením QR kódu z titulní stránky herní brožury, která je k dispozici v Turistickém informačním centru města Hodonína nebo na webových stránkách města www.hodonin.eu

Herní systém vás požádá o registraci, na zadaný e-mail pak přijde odkaz do hry a kliknutím na něj se do hry dostanete. Hra začíná u informačního centra (Turistické informační centrum města Hodonína, Národní třída 36, Hodonín). 

image.jpg

 

Naučná stezka Po stopách TGM

Kudy šel T. G. Masaryk při své návštěvě Hodonína v roce 1924? Kde se zastavil a proč? To vše se nově doví každý, kdo se vydá v Masarykových stopách po nové stezce. Povedou ho bronzové tabulky umístěné v chodnících od vlakového nádraží přes Galerii výtvarného umění, pěší zónu, či radnici až do Masarykova muzea v Hodoníně

Naučná stezka měří 1,7 km a spojuje celkem jedenáct zastavení, která jsou buď turistickými cíli, nebo významnými místy. Záměrem bylo vybudovat ve městě stezku, která by symbolicky spojovala místa, která Masaryk v Hodoníně navštívil 18. 6. 1924.

dsc-8375-3.JPG

Instalované cedulky obsahují QR kódy, kde se každý dozví o každé ze zastávek mnoho informací. Například i takové podrobnosti, jako doslovné citace toho, co kde pronesl. Kdo není fanouškem moderních technologií, může použít vydanou brožurku, která vše do podrobností popisuje. Tištěný průvodce je k dostání v městském informačním centru, v Regionálním centru či Masarykově muzeu. 

Bezprostředním impulsem byla i možnost zapojení se do aktivit tematicky zaměřených na česko-slovenskou vzájemnost, slovenské osobnosti, jejichž činnost souvisela s osobností T. G. Masaryka.

Masaryk sám se celoživotně hlásil ke krajině moravsko-slovenského pomezí jako k místu, jež ho formovalo a bylo jeho dětským domovem. Stezka napomáhá k upevnění jeho odkazu v rodném městě.

 

 

Více informací najdete na: www.hodonin.eu

Turistické informační centrum města Hodonína 

Národní třída 36, 695 01 Hodonín 

Tel: +420 518 351 437 

Tel: +420 518 352 577 

@: info@muhodonin.cz 

 

ČTĚTE DÁLE

Jedinečná expozice Pilsner Urquell: The Original Beer Experience slaví 1. rok od svého otevření. Dostala se mezi 5 nejnavštěvovanějších turistických atrakcí v Praze

Interaktivní audiovizuální expozice Pilsner Urquell: The Original Beer Experience, kde příběh proslulého plzeňského piva ožívá zcela unikátním způsobem, slaví rok od svého otevření v historické budově Václavského náměstí. Expozici si během prvního roku prohlédly stovky tisíc návštěvníků a budova plná zážitků se stala jednou z 5 nejnavštěvovanějších turistických atrakcí v Praze.

Healing Festival 2024: Vzestup draka - Nezapomenutelná dovolená s obrovským přesahem do běžného života.

Připrav se na životní zážitek! Healing Festival se koná v zámecké zahradě ve Světlé nad Sázavou od 7. do 11. srpna a přináší nezapomenutelných pět dnů plných strhující hudby, extatického tance, ale i hlubokých workshopů, inspirativních přednášek a ceremonií.
Reklama
reklama

Festival na pláži nabízí luxusní zážitek. Balaton Sound letos nabídne prodloužený program na hlavním pódiu i nové uspořádání areálu

Balaton Sound je již více než deset na festivalové mapě pevně usazen jako jeden z nejosobitějších elektronických festivalů v Evropě. Nejinak je tomu i letos, kdy program v čele s jedinečnými hvězdami jako Timmy Trumpet, Marshmello, Meduza, Paul Kalkbrenner, Maceo Plex, Adam Beyer nebo Amelie Lens doplňují nová nastupující jména djka Sama’ Abdulhadi, HoneyLuv, Juliet Fox, Estella nebo Henri Bergmann. Program celkem během 4 festivalových dní zahrnuje přes 300 programových položek na 9 hudebních scénách! Nejlepší party, kterou odstartovat léto se blíží!

Last minute dovolená 2024: Poznejte Turecko a prožijte nezapomenutelné okamžiky

Hledáte inspiraci na pohodovou dovolenou pro celou vaši rodinu, partu přátel nebo pro vás samotné? Již nemusíte! Last minute Turecko 2024 představuje ten nejlepší způsob, jak si užít letošní léto naplno, dopřát si trochu slunce i zasloužený odpočinek. Objevte last minute zájezdy TUI a vyrazte za dobrodružstvím klidně hned zítra! Last minute nabídka na vás již čeká.

V Praze naživo zazní hity kapely Fleetwood Mac

Fanoušci americko-anglické rockové formace Fleetwood Mac si budou moci své oblíbené hity znovu vychutnat naživo. V pražském Kongresovém centru je 22. září 2024 zahraje výběr hudebníků vystupujících pod názvem Rumours of Fleetwood Mac.