Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
29. února 2024, svátek má Horymír
Největší výstavu ledových soch v Česku už vidělo přes 30.000 návštěvníků

Největší výstavu ledových soch v Česku už vidělo přes 30.000 návštěvníků

V pražských Riegrových sadech právě probíhá výstava ledových soch ICE MAGIC. Více než sto osmdesát tun ledu zpracovali umělečtí řezbáři z celé Evropy a vytvořili sedmdesát ledových soch inspirován pohádkovýma postavami jako například včelku Máju, Krtečka nebo čtyřme-trového mamuta Mannyho z filmu Doba ledová.

ice-magic-fikota-20231221-dsc-0586_1.jpg

„Poté, co byla výstava vloni velmi úspěšná na Slovensku, jsme se rozhodovali mezi polským Zakopaným a Prahou, ale když jsme viděli kouzelné Riegrovy sady, bylo rozhodnuto. Nacházíme se v oblíbeném parku ozdobeném světýlky, teplým občerstvením a ohništěm, v kombinaci s návštěvou stanu s pohádkovými sochami z ledu si odsud odnesete opravdu krásný nevšední zážitek,“ říká ředitel výstavy Marek Zelnický.

ice-magic-fikota-20231221-dsc-0576.jpg

Pohádkový svět z čirého a barevného ledu vznikal v centru Prahy čtyři týdny. Mistři ledového řemesla přijeli pod vedením uměleckých řezbářů Adama Bakoše ze Slovenska a Jana Paďoura z Česka vytvořili sedmdesát soch ze známých českých i světových pohádek a filmů. Výstavu vzali útokem Mimoňové, kteří se zatoulali i mimo svoje stanoviště, proto je najdete se schovávat například za hrdiny z Ledového království Elsou, Annou a Olafem a dalšími. U ledové skluzavky pro nejmenší děti poznáte rodinu Addamsových a ohromí vás devatenáctitunový mamut Manfred z Doby ledové, největší socha výstavy.

ice-magic-fikota-20231221-dsc-0569_1.jpg

„Nejtěžší na výrobu nejsou velké figury, ale paradoxně detaily. Velkou práci dá v jednotlivých barevných kvádrech najít část s tím správným odstínem, který je zrovna potřeba a z něj doslova vykutat konkrétní detail, jako je třeba oko nebo část oděvu,“ popisuje řezbář Jan Paďour.

ice-magic-fikota-20231221-dsc-0441.jpg

Rodiny mohou využít zvýhodněné vstupné (dva dospělí plus jedno až tři děti). Ceny pro jednotlivce jsou od 199 korun.

ice-magic-fikota-20231221-dsc-0532.jpg

„Jsme velmi mile překvapeni reakcemi dětí, kterým se nejvíc líbí skluzavka ledového království, ale na své si přijdou určitě i dospělí. Právě chystáme valentýnskou verzi ledového křesla pro zamilované, kde si můžete na památku udělat netradiční fotku,“ dodává Zelnický.

Výstava je otevřena denně od 10 do 20 hodin a lístky si můžete zakoupit na místě nebo na internetových stránkách výstavy www.icemagic.cz. Výstava potrvá do 14. dubna 2024.

VÝSTAVA LEDOVÝCH SOCH ICE MAGIC V ČÍSLECH
70 ledových soch
9 pohádkových témat
180 tun ledu
23 uměleckých řezbářů
3 000 hodin tvorby
300 metrů čtverečních plochy výstavy
100 000 lidí očekávaná návštěvnost

Adresa: Ice Magic – Prague, Riegrovy sady 28/28, 120 00 Praha 2-Vinohrady (k areálu ICE
MAGIC se dostanete nejblíže z křižovatky ulic Na Švihance a Chopinova).

Otevřeno: Denně 10–20 hod.

Cena: Od 199 Kč děti do 12 let, senioři, studenti a ZTP/P. Od 249 Kč dospělý, k dostání je i
zvýhodněné rodinné vstupné
www.icemagic.cz

ČTĚTE DÁLE

SPA Hotel Imperial Karlovy Vary

V překrásném prostředí lázeňského města Karlovy Vary, kde se historie prolíná s moderním komfortem, stojí Spa hotel Imperial jako symbol luxusu a pohody. Tento architektonický skvost, který stojí hrdě nad srdcem Karlových Varů, je destinací pro ty, kteří hledají únik od každodenního stresu a touží po odpočinku v náruči luxusu. Nechte se uchvátit kouzlem, které hotel Imperial nabízí.

LEŽ.... aneb komedie o pravdě, hostuje Divadlo VERZE v kladenském divadle

Jak byste se zachovali, kdybyste přistihli svého ženatého kamaráda při nevěře? Ženská solidarita je silná zbraň, ale co když si váš partner myslí, že manželce byste to říkat neměla a má poměrně pádné důvody… Petra Špalková, Jan Dolanský a Petr Lněnička v úspěšné francouzské komedii! Srdečně zveme!.

Comic-Con Prague 2024 odtajnil další hvězdné hosty. Přijede Warwick Davis nebo populární herci ze Star Wars i z Hvězdné brány

V pořadí pátý ročník festivalu popkultury Comic-Con Prague potěší nejen fanoušky legendární space opery Star Wars či ikonické Hvězdné brány. Na začátku dubna budou moci v pražském Universu potkat například i populárního Angličana, který si zahrál ve všech (osmi) dílech Harry Pottera.

Bohemian Symphony Orchestra Prague představí to nejlepší z rockové hudby v O2 universu

Se svým programem Rock in Symphony míří na stage O2 universa jedinečný Bohemian Symphony Orchestra Prague společně se Soundtopia Band, kteří své publikum zvou na unikátní show. Koncert ovládnou melodie těch největších rockových legend. Brzy se navíc dozvíte, který speciální host na show vystoupí.

Noc divadel v březnu jedinečným způsobem připomene Kafku a jeho odkaz

23. března 2024 v Česku proběhne již dvanáctý ročník Noci divadel, tentokrát při příležitosti „kafkovského“ výročí na téma „Proměna“. Divadla a další instituce v celé zemi aktuálně připravují jedinečný program, který diváci ve zbytku sezony nezažijí. Většina scén navíc program uvede zdarma nebo za snížené vstupné.

Roman Říčař: Nakonec jsem tomu úplně propadl

V předloňské sezoně si Roman Říčař na kladenských prknech zahrál sice menší, ale zato dost výraznou roli zhýčkaného Ludvíka XIII. A v Městském divadle Kladno hostuje znovu. Tentokrát však v hlavní roli Jánošíka a navíc v muzikálu Na skle malované, pro který připravil hudební aranžmá a společně s Jiřím Janouchem vedl i korepetice.