Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
19. června 2024, svátek má Leoš
Objevte chutě Regiónu Bratislava

Objevte chutě Regiónu Bratislava

Pokud jste gurmán nebo prostě jen milovník dobré kuchyně, Bratislavský kraj pro vás připravil několik skvostů, které stojí za návštěvu. Gastronomie tohoto regionu je stejně rozmanitá jako dědictví mnoha kultur a národů, které zde žily. Díky tomu můžete ochutnat speciality Slováků, Maďarů, Němců, Židů, Čechů, ale i Chorvatů a Bulharů. Od tradiční slovenské kuchyně až po moderní inovace. Přinášíme vám tipy na restaurace, které si zaslouží vaši pozornost a které prostě musí být na vašem wish listu.

bratislavske-rozky-1.JPG

Bratislava

Bratislavské rohlíky jsou s hlavním městem spojeny od konce 16. století a byly dodávány i na císařský dvůr do Vídně. Od roku 2012 nese jejich receptura s typickou ořechovou nebo makovou náplní hrdě ochrannou známku EU "Zaručená tradiční specialita". Pochutnat si na nich můžete v několika provozovnách, kam je dodává řemeslná pekárna FANTASTICO. Jejich výrobky se pečou podle původních receptur, řemeslným způsobem a z nejkvalitnějších surovin. Jsou držiteli certifikátů kvality Zaručená tradiční specialita EU a Značka kvality SK 2. stupně.

modra-c-ajka-ko-pia.jpeg

Šlechtické posezení

Kdo by odolal možnosti povečeřet přímo na Bratislavském hradě? Hradná Hviezda je neodolatelným zážitkem pro milovníky historie. Tento koncept je velmi elegantní a umožňuje každému zákazníkovi zažít pocit, že se na chvíli stal členem šlechty. Z hradní terasy je město jako na dlani a zejména večer plné romantiky.

unnamed-3.jpg

Malé Karpaty

Za skutečným gastronomickým zážitkem vás zveme do Slovenského Grobu, Království pečených hus. Husy se zde pečou podle staletých rodinných receptů a na tradiční husí maso, lokše, pečeně a zelí sem jezdí návštěvníci z celého světa. V kterékoli z restaurací Cechu husacinárov (lidí, kteří pečou husy) se můžete těšit na vynikající jídlo i obsluhu a vybrat si z řady útulných interiérů, nádvoří nebo sklípků. Protože jsme pod svahy Malých Karpat, foie gras se zapíjí hlavně místním vínem a místní vám vysvětlí, že vhodné je jak červené, tak bílé.

husacina-1.jpg

Návštěva rovná se zážitek a jen vy rozhodujete, zda mu podlehnete, nebo odoláte", to je motto restaurace Mlýn 108 v Modře, která nabízí zážitkovou gastronomii v rekonstruovaném vodním mlýně ze 16. století. Veškeré suroviny si zde pěs- tují sami a připravují je podle vlastních receptur. Kombinací drobných detailů vytvořili harmonii mezi prostředím a kuchyní. Hosté se zde cítí příjemně a usmívají se již od příchodu.

Záhoří

Skalica, místo, kde láska k tradičním řemeslům žije dál. I dnes můžeme pocítit původní chuť jejich proslulého trdelníku, protože zachovali původní recepturu, která se předávala z generace na generaci. Skalický trdelník od Havlíkú věnuje každému trdelníku zvláštní pozornost. Používají pouze kvalitní suroviny, které trdelníkům dodávají nezaměnitelnou chuť, vůni a kvalitu. Trdelníky pečou na bukovém dřevě a zásadně ručně. 

skalicky-trdelni-k.jpeg

Domácí halušky, domácí ovčí sýr, čerstvý horký chléb, koláč jako od babičky. Po návštěvě salaše prostě zatoužíte. Biofarma Príroda se nachází ve Stupavě a najdete zde klid a pohodu, jakou jste možná dlouho hledali. Každý si zde najde něco pro sebe. Od těch nejmenších až po partu přátel, kteří si chtějí v klidu popovídat a ochutnat slovenské gurmánské pochoutky vlastní výroby.

modra-c-ajka.jpeg

Bratislavský region je plný rozmanitých chutí, které uspokojí chuťové pohárky každého. Ať už dáváte přednost tradiční slovenské kuchyni, moderním novinkám nebo mezinárodním chutím, tyto restaurace jsou připraveny vás potěšit a poskytnout vám nezapomenutelné gastronomické zážitky.

bratislavaregion.travel

brat-1.jpg

 

ČTĚTE DÁLE

Healing Festival 2024: Vzestup draka - Nezapomenutelná dovolená s obrovským přesahem do běžného života.

Připrav se na životní zážitek! Healing Festival se koná v zámecké zahradě ve Světlé nad Sázavou od 7. do 11. srpna a přináší nezapomenutelných pět dnů plných strhující hudby, extatického tance, ale i hlubokých workshopů, inspirativních přednášek a ceremonií.

Last minute dovolená 2024: Poznejte Turecko a prožijte nezapomenutelné okamžiky

Hledáte inspiraci na pohodovou dovolenou pro celou vaši rodinu, partu přátel nebo pro vás samotné? Již nemusíte! Last minute Turecko 2024 představuje ten nejlepší způsob, jak si užít letošní léto naplno, dopřát si trochu slunce i zasloužený odpočinek. Objevte last minute zájezdy TUI a vyrazte za dobrodružstvím klidně hned zítra! Last minute nabídka na vás již čeká.

MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA ODHALUJE KAFKŮV VZTAH K VÝTVARNÉMU UMĚNÍ A VIZUÁLNÍ KULTUŘE

U příležitosti stého výročí úmrtí spisovatele Franze Kafky (3. 6. 1924) se v Západočeské galerii v Plzni otevírá dvojjazyčná česko-německá výstava OČIMA FRANZE KAFKY: MEZI OBRAZEM A JAZYKEM. Vystaven je pestrý výběr prací autorů, které Kafka buď osobně znal anebo jejich díla prokazatelně obdivoval. Nechybí ani ukázky filmů, které Kafku zaujaly, podobně jako plakáty a další projevy populární kultury, které na Kafkův zrak dennodenně útočily. Výstava nezapomíná ani na Kafkovu vlastní kreslířskou tvorbu, která je představena nejen v digitální podobě, ale také jednou originální Kafkovou kresbou, zapůjčenou z Deutsches Literaturarchiv Marbach. Výstava je otevřena od 5. června do 28. října ve výstavní síni Masné krámy.

Divadlo Lampion v Kladně Vás zve na děvče ZLATOVLASÉ!

Žádná se jí nevyrovná v kráse! Zveme vás na děvče ZLATOVLASÉ! Loutky, hudba, soubor skoro celý! To byste přece vidět měli! Napětí, humor, lyrika! Přijďte podpořit Jiříka!

Červnový festival Pivo na Náplavce představí 40 minipivovarů

Pivo na Náplavce – oblíbený degustační festival zlatavého moku se v letošním roce bude konat 14. a 15. června na Rašínově nábřeží. Účastnit se ho budou stálice i nováčci, na pravém břehu Vltavy se představí 40 zástupců českých minipivovarů. Součástí festivalu budou i stánky s jídlem, pivní bleší trh a několik koncertů.

Ochutnejte Třebíč a přivoňte si nejen k historii

Nejvýznamnější hodnotou a důvodem zápisu města Třebíče na prestižní Seznam kulturního a přírodního dědictví UNESCO je hodnota klidného soužití dvou odlišných kultur. Jde o výměnu hodnot mezi křesťanskou a židovskou kulturou, doklad vzájemné schopnosti vytvořit tolerantní prostředí, v němž spolu nejen koexistují a vzájemně se obohacují dva odlišné kulturní a náboženské světy. Křesťané a židé nám zanechali odkaz svých hodnot a také architektonické stavby připomínající nám jejich život a víru. Vydejte se po stopách opatů a rabínů, povede vás stejnojmenná naučná stezka.