Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
28. listopadu 2021, svátek má René
Pivovarský klub Benedict: Ideální místo pro firemní večírky

Pivovarský klub Benedict: Ideální místo pro firemní večírky

Sezona firemních večírku je tu a skvělým místem pro jejich pořádání je Pivovarský klub Benedict v srdci Karlína. Ten kromě pivní nabídky z Břevnovského klášterního pivovaru sv. Vojtěch nabízí také bohatý výběr z českých minipivovarů i kvalitní českou kuchyni pod vedením šéfkuchaře Ondřeje Dolečka.

Pro pořádání večírků je v Pivovarském klubu Benedict vyhrazeno spodní patro s kapacitou pro 65 lidí. Disponuje soukromým barem a vlastním sociálním zařízením, což zaručuje komfort a soukromí pro firemní akce. Restaurace připraví na žádost klienta i raut, plátno či pivovarsky tématický večer s obrovskou nabídkou pivních speciálů. 

pivobene.jpg

Speciality od vyhlášeného šéfkuchaře 

Restaurace samotná pokračuje v oblíbeném konceptu, který staví na Břevnovském klášterním pivovaru sv. Vojtěcha. Ten navazuje na tradici vůbec nejstaršího doloženého českého pivovaru založeného již v roce 993. Kromě toho ale nabízí také nepřeberné množství dalších piv z českých minipivovarů na čepu, další speciály pak najdete v nabídce pivotéky. Na své si tak přijdou milovníci tradičních českých piv i těch svrchně kvašených. Díky nabídce několika druhů z jihomoravského Vinařství Kosík si pak zaručeně vyberou i vinaři. Kuchyni zaměřenou na české pokrmy vede šéfkuchař Ondřej Doleček, který mimo jiné řadu let úspěšně šéfoval restauraci v Café Louvre. A na vytrávení po dobrém jídle skvěle sedne Hruškovice z dubového sudu od proslululého rodinného lihovaru Žufánek.

pivobenenabidka.jpg

Kontakt

Pivovarský klub Benedict

Křižíkova 17, Praha 8, 186 00

telefon: +420 222 315 777 

web: www.pivo-klub.cz

e-mail: benedict@pivo-klub.cz

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

VYBRANÉ AKCE

ČTĚTE DÁLE

Jakub Urban: z hezké lahve chutná kohoutková skvěle

Jakub Urban se věnuje již pátým rokem výrobě originálních pískovaných lahví. Jeho Projekt Kohoutková si klade za cíl zpříjemnit lidem pití kohoutkové vody a omezit tím tak zbytečnou produkci plastových obalů.

Lucie z rodinného Vinařství Opluštilovi: Víno děláme srdcem

Malé rodinné Vinařství Opluštilovi najdete v prosluněných Čejkovicích na Jižní Moravě. Rodina se věnuje vinaření již pět generací a navazuje na tradici předků, kteří brali vinařství jako samozřejmou součást života. Opluštilovi proto i nadále berou výrobu vína jako koníček a nejvíce radosti jim přináší úsměvy spokojených zákazníků. V čele vinařství stojí Radomír Opluštil, který po prarodičích převzal malý rodinný sklep a začal vinařit ve svých 18 letech. Lásku k vínu zdědili i syn Michal a dcera Lucie, která nám o své práci a vášnivém koníčku pověděla více.
Reklama
reklama

Od-farmáře.cz: Lokální potraviny rovnou na váš stůl

Když se spojí prvotřídní produkt s kvalitní službou, která myslí na zákazníky, je z toho vždycky oblíbená věc. Přesně tak uvažovali tvůrci nápaditého e-shopu a sítě prodejen Od-farmáře.cz. Odměnou jsou jim vracející se spokojení zákazníci a rozšiřování sítě po celé republice.

Pivovar Proud: Pivo, v němž je správná energie

Tento experimentální minipivovar sídlí v Plzni v budově bývalé elektrárny na soutoku řek Mže a Radbuzy. Spojili tedy sílu proudu řeky a energii elektrického proudu, proto Pivovar Proud. Stojí za ním Lenka Straková s Michalem Škodou a ve své práci kladou důraz na kvalitu, experimentování a spolupráci.

Tipy na večírky: Ta nejlepší místa, kde můžete zakončit rok 2021

Dva měsíce jsme (konečně) mohli popíjet s přáteli na zahradních oslavách nebo se jen tak toulat přírodou. Máme tu podzim a s ním je třeba znovu začít pracovat na 100%. Není to nic, co bychom vyloženě vyhledávali, ale vydělávat se musí. Práce ale ještě nutně neznamená, že nebude zábava. Je potřeba ventil a na to jsou ideální firemní večírky.