Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
22. května 2024, svátek má Emil
PRACHATICE RENESANCE SE ŠPETKOU SOLI A VYŽITÍM VŠEHO DRUHU

PRACHATICE RENESANCE SE ŠPETKOU SOLI A VYŽITÍM VŠEHO DRUHU

Renesanční město na okraji Šumavského podhůří, kudy kdysi vedla jedna z nejvýznamnějších středověkých obchodních cest, později nazvaná Zlatá stezka po které se z biskupského Pasova do Prachatic dovážela především sůl.

20220715-110717.jpg

Díky těmto obchodům město dosáhlo ve své době největšího rozkvětu a prosperity. To je dodnes patrné na zachovalém goticko-renesančním historickém jádru města s řadou bohatě zdobených domů, mohutnou vstupní branou a středověkým opevněním.

Mezi zajímavá místa patří Muzeum české loutky a cirkusu, Prachatické muzeum či Muzeum paličkované krajky, dále galerie Dolní brána či Kulturní centrum Otto Herberta Hajeka. Nejen historické stavby či kulturní vyžití jsou devizou našeho města. V okolí města se nacházejí naučné stezky, na kterých se seznámíte s přírodními zajímavostmi, technickými památkami nebo se můžete jen příjemně projít a vychutnat si pohled na město a jeho okolí. Děti se mohou vydovádět v Areálu lesních her.

20220601-065440.jpg

Na město dohlíží majestátní hora Libín a ze stejnojmenné rozhledny je nádherný výhled do širokého okolí, ze které můžete při dobré viditelnosti zahlédnout dokonce vrcholky Alp. Prachatice jsou městem pohostinným. Městem různých možností a jako stvořené pro víkendový výlet či dlouhodobější dovolenou. Mohou být i báječným strategickým místem pro výlety do přilehlých hvozdů a nádherných zákoutí Šumavy, jejíž branou jsou často nazývány.

20230915-142428.jpg

Pozvánka za kulturou
Slavnosti solné Zlaté stezky 28. 6. - 29. 6. 2024

Renesanční město si připomeneme ukázkami dobových řemesel, kulturními programy historického charakteru – kejklíři, šermíři, historická ležení, potulná divadla, ležení soumarů. Slavnosti budou zpestřeny vystoupením známých zpěváků, zpěvaček a kapel. Více na www.prachatice.eu.

ČTĚTE DÁLE

Mělník slaví 750 let a vy můžete být u toho!

Pokud se rozhodnete zavítat na Mělnicko, klidně můžete nechat automobil doma, protože dopravní obslužnost vlakem či busem je na Mělnicko-Kokořínsku dobrá, navíc si ušetříte čas a nepříjemné chvilky hledáním volných parkovacích míst.

VYPLUJ Z MĚSTA NA VODU a objev řeky středních Čech

Řeky středních Čech volají AHOJ!, tak jim odpověz a pusť se k vodě. Přinášíme ti tipy na vodácké výlety, ale i další aktivity kolem vody, které na tobě zaručeně nenechají nit suchou.

Dolní Slezsko – turistický ráj kousek od Prahy

Polsko je v kurzu, mnozí čeští turisté vyměnili po dlouhých letech Jadran za Balt a Alpy za polské Krkonoše. Dříve panovala mezi polskou a českou částí Krkonoš spíše neopětovaná láska, dnes už Češi objevují jinakost za polskou hranicí v masovém měřítku. Zjišťují, že polsky se Krakonoš řekne Liczyrzepa a vypadá jako obrovský jelen.

Zlín. Objevte jedinečné město v zahradách

Rozlohou patří mezi jedno z nejmenších krajských měst v Česku. Koncepčně je to ale neuvěřitelné místo, které nemá u nás obdoby. Město plné zeleně a architektonických zajímavostí. Místo, které Tomáš Baťa vystavěl na principech továrny v zahradách. Poznejte experimentální architekturu, design, významné vily i baťovskou historii. Toto město z červených cihel nadchne každého, kdo ho objeví.

7 důvodů, proč vyrazit na slovenské hory a aquaparky?

Léto na Slovensku je skvělý nápad. Nevěříte tomu? Zážitky u vody a na horách pro všechny věkové kategorie můžete zkombinovat tak, jak se vám o tom možná ani nesnilo. Zde je 7 důvodů, proč se na Slovensko vyplatí vyrazit v létě.

V Kunovicích proběhne slet šlapacích letadel. V plánu je i vytvoření rekordu

Letecké muzeum v Kunovicích pořádá v sobotu 11. května společně s partnery jedinečný Mezinárodní slet šlapacích letadel s podtitulem Báječní letci na nelétajících strojích. “Akce to bude, jak už název napovídá, lehce recesistická, ale také poučná a hlavně zábavná. Určená je hlavně pro rodiny s dětmi, ale přijít se podívat může kdokoliv,” říká ředitel muzea Martin Hrabec s tím, že slet proběhne v areálu Slováckého aeroklubu od 10 do 16 hodin.