Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
28. května 2023, svátek má Vilém
Salabka Restaurant: zažijte něco speciálního

Salabka Restaurant: zažijte něco speciálního

Představte svatbu na vinici zalité sluncem, s poklidnou atmosférou venkova, romantickým výhledem a to vše pod taktovkou luxusu, lahodných domácích vín a s excelentní gastronomií. Že za něčím takovým musíte jezdit desítky kilometrů za Prahu? Chyba lávky. Stačí vyrazit do pražské Troji do Salabka Restaurant. Na co vše se svatebčané mohou těšit, o tom jsme si povídali s managerkou Salabky Gabrielou Kunc Lacherovou.

foto1_1.jpg

Usedlost Salabka je velmi členitá s řadou míst, které se přímo nabízí pro dokonalý obřad. Kde všude si svatebčané u vás mohou říct své „ano“ a co pro ně můžete k obřadu zajistit?

Máte pravdu usedlost Salabka je hodně členitá a rozlehlá se spoustou krásných míst pro dokonalý obřad. Své „ano“ si tak budoucí novomanželé můžou říct uprostřed vinice v historickém altánku, ve stylovém salonku vinařství, nebo na vzdušné terase. Rádi zajistíme oddávajícího pro civilní, protestantský nebo symbolický obřad. Římskokatolický obřad je možné uspořádat v nedaleké Kapli svaté Kláry. V nabídce máme samozřejmě pohoštění pro svatební hosty na uvítanou před obřadem v podobě chutných canapés, svatebních koláčků, skleničky skvělého sektu Salabka a domácích limonád.

foto3_1.jpg

A pokud jde o prostory pro svatební hostinu?

Pro svatební hostinu či večerní party jsou k dispozici dvě patra s několika oddělitelnými prostory – v přízemí je to dvorana s krbem a tanečním parketem, v prvním patře pak hlavní prostor s výhledem na vinici a dále salonek pro posezení v soukromí. Nechybí ani částečně zastřešená terasa propojující restauraci s vinicí. Každé patro, stejně jako terasa, má svůj samostatný bar. 

img-4305.jpg

Salabka je také vinařství. Je možnost, že by si hosté mohli užít například i komentované prohlídky areálu a vinařství s degustací?

Určitě. Na Salabce můžete zabavit hosty i řízenou degustaci vín a pálenek v našem vinařství které je součastí usedlosti. Naši someliéři hosty rádi provedou vinařstvím, popovídej si o Salabce, našem procesu výroby vín a kořalek a samozřejmě o úspěchu vín Salabka na území Čech i ve světě. Pokud jde o ubytování, jaké má Salabka možnosti? Pro ty, kteří se po svatbě rozhodnou na Salabce zůstat, je k dispozici šest stylových apartmánů v celkové kapacitě 16 osob. Pro novomanželé nabízíme speciální svatební apartmán s výhledem do vinice.

img-6562.jpg

Které místo v Salabce máte osobně vy nejradši?

Salabka je čarovné místo, kterému dávám svou lásku a péči více než 6 let. Je pro mě těžké určit jediné místo. V každém ročním období mám jiné preference, letní rána jsou skvělé na otevřené terase ve vinici a v zimě se ráda usadím u krbu v restauraci.

test7308-edit.jpg

Fine dining restauraci vede zkušený šéfhuchař a současně vás manžel Petr Kunc. Máte tendenci mu někdy mluvit do práce? :) A co je podle vás jeho největší specialita, kterou byste doporučila?

S Petrem pracuji už 10 let, znám jeho práci dokonale a vím, že cokoliv uvaří bude excelentní, a to je i důvod proč spolu pracujeme. Nedokázala bych pracovat s někým kdo svoji práci nedělá skvěle. A jestli mu do práce mluvím? Samozřejmě (smích) a on mluví do práce mně, prostě to tak je a funguje to. Tlačíme jeden druhého k lepším výkonům. Milujeme to co děláme, je to náš životní styl, a myslím, že je to na Salabce i znát. Největší specialitou Petra je jeho absolutní flexibilita a letité zkušenosti s Českou, Francouzkou, Italskou a Asijskou kuchyni. Nemůže to být jedno jídlo, je to jídlo jako celek a proto dokážeme svatební menu přizpůsobit preferencím svatebčanů.

kvety-stul-ruzova.jpg

Co vše jste pro svatební oslavu schopni zajistit?

Vše, co je na Salabce, je hostům k dispozici a co nemáme, rádi zajistíme. Pro dokonalou svatbu doporučíme ověřené externí dodavatele jako například oddávající, svatební koordinátorku, fotografa, dekoratéra, květináře, cukráře, DJe, živou kapelu, ohňostroj, dopravu minibusy. Prostě cokoliv (smích).

14-1.jpg

Může to být ošemetná otázka, ale na druhou stranu ji každý dopředu řeší – s jakou částkou by měli svatebčané, kteří by chtěli svůj velký den uspořádat na Salabce, v základu počítat?

Otázka není ošemetná, je důležitá. Je třeba si ale uvědomit, že to, kolik Vás bude svatba stát, záleží na mnoha faktorech: Kolik budete mít hostí, jak exklusivní vaše menu bude, jaký časový prostor na svatbu potřebujete, celý den nebo půl dne, budete mít u nás i obřad, budete chtít ubytování, degustaci ve vinici…a tak dále a tak dále. To vše cenu ovlivní. Důležitá informace je že jsme schopní udělat svatbu jak pro 10 lidí tak i pro 200, a cenovou nabídku Vám rádi na základě Vašich požadavků vypracujeme a zašleme. Pro nabídku a dostupnost termínu nás můžete kontaktovat na event@salabka.cz

img-2905.jpg

A nakonec otázka, která prostě musí padnout – lze u vás uspořádat svatbu po celý rok?

Salabka je kromě měsíce Leden otevřená celoročně. V Lednu máme celozávodní dovolenou a čerpáme síly (smích).

www.salabka.cz

logo-restaurant.png

ČTĚTE DÁLE

Oslavte dítě v každém z nás s Lush produkty. Spousta zábavy a voňavé produkty pro všechny.

Vykoupejte se v duhových barvách, vyrobte si oblíbené zvířátko z FUN - multifunknčí mycí modelíny, či použijte bublifuk do koupele pro voňavé bublinky s Lush produkty, které si zamiluje každé dítko!

Top festivaly aneb léto v plném proudu

Prázdniny se pomalu blíží a to znamená dvě věci - divadla zavřou své brány a naopak se naplno rozjedou všemožné festivaly.
Reklama
reklama

Prague Armory: zábava, co má náboj

Moderní střelnice v Praze s nejširší nabídkou nejrůznějších zbraní a zaměřením na dokonalej zážitek i pro střelce bez zbrojního průkazu? Přesně to vám nabídne Prague Armory ve Vysočanech.

Bratislava region: Pojeďte s námi na dovolenou

Řekněme si, kdo by nechtěl mít dovolenou každý den? Odpočívat na pláži a vejít do svěží vody, kdy se mu jen zachce. Jíst kvalitní jídlo ak tomu pít vychlazený drink, nebo poznat zda zažít něco nového a nepoznaného. Romantické procházky bratislavským Starým Městem, kterému dala nesmazatelnou pečeť Marie Terezie. Bohatý kulturní program, kulinářské zážitky či degustace vynikajících malokarpatských vín. Je to místo nekonečných možností pro letní aktivity. V all inclusive destinaci, kde je vše jen na skok, objevíte vše, co k létu patří.

Domyno Burger: Made in BURGER

Víte, jak se dělá burger? Nejdůležitější složkou je maso. Ale jaké do něj patří? A co dalšího by měl obsahovat? Jaký salát je nejvhodnější, jak s majonézou a co sýr!? A pak bulka! Kdo ji upeče a z čeho? Má v ní být máslo? A na čem se upeče to maso? A při jaké teplotě … desítky otázek podobných těmto, stály u zrodu restaurace Domyno Burger. Tohle je její příběh!