Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
30. listopadu 2023, svátek má Ondřej
Salabka Restaurant: zažijte něco speciálního

Salabka Restaurant: zažijte něco speciálního

Představte svatbu na vinici zalité sluncem, s poklidnou atmosférou venkova, romantickým výhledem a to vše pod taktovkou luxusu, lahodných domácích vín a s excelentní gastronomií. Že za něčím takovým musíte jezdit desítky kilometrů za Prahu? Chyba lávky. Stačí vyrazit do pražské Troji do Salabka Restaurant. Na co vše se svatebčané mohou těšit, o tom jsme si povídali s managerkou Salabky Gabrielou Kunc Lacherovou.

foto1_1.jpg

Usedlost Salabka je velmi členitá s řadou míst, které se přímo nabízí pro dokonalý obřad. Kde všude si svatebčané u vás mohou říct své „ano“ a co pro ně můžete k obřadu zajistit?

Máte pravdu usedlost Salabka je hodně členitá a rozlehlá se spoustou krásných míst pro dokonalý obřad. Své „ano“ si tak budoucí novomanželé můžou říct uprostřed vinice v historickém altánku, ve stylovém salonku vinařství, nebo na vzdušné terase. Rádi zajistíme oddávajícího pro civilní, protestantský nebo symbolický obřad. Římskokatolický obřad je možné uspořádat v nedaleké Kapli svaté Kláry. V nabídce máme samozřejmě pohoštění pro svatební hosty na uvítanou před obřadem v podobě chutných canapés, svatebních koláčků, skleničky skvělého sektu Salabka a domácích limonád.

foto3_1.jpg

A pokud jde o prostory pro svatební hostinu?

Pro svatební hostinu či večerní party jsou k dispozici dvě patra s několika oddělitelnými prostory – v přízemí je to dvorana s krbem a tanečním parketem, v prvním patře pak hlavní prostor s výhledem na vinici a dále salonek pro posezení v soukromí. Nechybí ani částečně zastřešená terasa propojující restauraci s vinicí. Každé patro, stejně jako terasa, má svůj samostatný bar. 

img-4305.jpg

Salabka je také vinařství. Je možnost, že by si hosté mohli užít například i komentované prohlídky areálu a vinařství s degustací?

Určitě. Na Salabce můžete zabavit hosty i řízenou degustaci vín a pálenek v našem vinařství které je součastí usedlosti. Naši someliéři hosty rádi provedou vinařstvím, popovídej si o Salabce, našem procesu výroby vín a kořalek a samozřejmě o úspěchu vín Salabka na území Čech i ve světě. Pokud jde o ubytování, jaké má Salabka možnosti? Pro ty, kteří se po svatbě rozhodnou na Salabce zůstat, je k dispozici šest stylových apartmánů v celkové kapacitě 16 osob. Pro novomanželé nabízíme speciální svatební apartmán s výhledem do vinice.

img-6562.jpg

Které místo v Salabce máte osobně vy nejradši?

Salabka je čarovné místo, kterému dávám svou lásku a péči více než 6 let. Je pro mě těžké určit jediné místo. V každém ročním období mám jiné preference, letní rána jsou skvělé na otevřené terase ve vinici a v zimě se ráda usadím u krbu v restauraci.

test7308-edit.jpg

Fine dining restauraci vede zkušený šéfhuchař a současně vás manžel Petr Kunc. Máte tendenci mu někdy mluvit do práce? :) A co je podle vás jeho největší specialita, kterou byste doporučila?

S Petrem pracuji už 10 let, znám jeho práci dokonale a vím, že cokoliv uvaří bude excelentní, a to je i důvod proč spolu pracujeme. Nedokázala bych pracovat s někým kdo svoji práci nedělá skvěle. A jestli mu do práce mluvím? Samozřejmě (smích) a on mluví do práce mně, prostě to tak je a funguje to. Tlačíme jeden druhého k lepším výkonům. Milujeme to co děláme, je to náš životní styl, a myslím, že je to na Salabce i znát. Největší specialitou Petra je jeho absolutní flexibilita a letité zkušenosti s Českou, Francouzkou, Italskou a Asijskou kuchyni. Nemůže to být jedno jídlo, je to jídlo jako celek a proto dokážeme svatební menu přizpůsobit preferencím svatebčanů.

kvety-stul-ruzova.jpg

Co vše jste pro svatební oslavu schopni zajistit?

Vše, co je na Salabce, je hostům k dispozici a co nemáme, rádi zajistíme. Pro dokonalou svatbu doporučíme ověřené externí dodavatele jako například oddávající, svatební koordinátorku, fotografa, dekoratéra, květináře, cukráře, DJe, živou kapelu, ohňostroj, dopravu minibusy. Prostě cokoliv (smích).

14-1.jpg

Může to být ošemetná otázka, ale na druhou stranu ji každý dopředu řeší – s jakou částkou by měli svatebčané, kteří by chtěli svůj velký den uspořádat na Salabce, v základu počítat?

Otázka není ošemetná, je důležitá. Je třeba si ale uvědomit, že to, kolik Vás bude svatba stát, záleží na mnoha faktorech: Kolik budete mít hostí, jak exklusivní vaše menu bude, jaký časový prostor na svatbu potřebujete, celý den nebo půl dne, budete mít u nás i obřad, budete chtít ubytování, degustaci ve vinici…a tak dále a tak dále. To vše cenu ovlivní. Důležitá informace je že jsme schopní udělat svatbu jak pro 10 lidí tak i pro 200, a cenovou nabídku Vám rádi na základě Vašich požadavků vypracujeme a zašleme. Pro nabídku a dostupnost termínu nás můžete kontaktovat na event@salabka.cz

img-2905.jpg

A nakonec otázka, která prostě musí padnout – lze u vás uspořádat svatbu po celý rok?

Salabka je kromě měsíce Leden otevřená celoročně. V Lednu máme celozávodní dovolenou a čerpáme síly (smích).

www.salabka.cz

logo-restaurant.png

ČTĚTE DÁLE

Zvyšte produktivitu a snižte stres: 7 praktických tipů pro lepší časový management.

Dobrá organizace času jde ruku v ruce s kvalitně odvedenou prací. Pokud si dobře nastavíte tzv. time management, nemusíte se pak stresovat maličkostmi a budete tak podávat lepší výkony. Někdy ale můžete mít pocit, že vám povinnosti přerůstají přes hlavu. Jak co nejlépe skloubit práci, volný čas, spánek a ostatní aktivity? Zkuste se řídit sedmi radami, jak efektivně spravovat čas a zlepšit svou produktivitu.

Největší saunový svět v ČR v Aquapalace Praha

Představujeme vám největší Saunový svět v České republice, který se nachází v prostorách Aquapalace Praha v Čestlicích. Tento výjimečný komplex vyniká svou variabilitou, bohatou nabídkou služeb, procedur a saunových ceremoniálů. Máte zde možnost volit z 19 saun a prohříváren určených pro příjemné, luxusní i netradiční saunování.
Reklama
reklama

Palíto je vostrý vánoční dárek

Pekelná rodinná firma poskytující vostré zážitky. Vyberte si balíček Palíto. Zde si vybere jak začátečník, tak milovník extrémně pálivého. Dárkové balíčky omáček, sušených chilli papriček i semínek. Každý si najde to své.

Mlýn Karlštejn: Místo, kde svatba bude nezapomenutelná

K nejkrásnějším místům pro svatby ve středních Čechách jednoznačně patří romantický Hotel Mlýn Karlštejn. Ostatně, kdo by nechtěl prožít svůj svatební den v nádherném prostředí hotelu pod legendárním Karlštejnem nebo si užít hostinu v podobě grilování pod širým nebem na břehu Berounky? A to vše pouhých 25 km od Prahy.

Hledáte inspiraci na Vánoce? Tipy na vánoční dárky

Vánoce jsou tady, Vánoce jsou tady, dárečky si užívej! Taky Vám to tak uteklo? Právě proto přinášíme tipy na ty nejlepší firemní a vánoční dárky, aneb vánoční inspirace pro rok 2022. Tak hurá na nákupy, ať nemusíte stát dlouho fronty.