Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
8. února 2023, svátek má Milada
Salabka Restaurant: zažijte něco speciálního

Salabka Restaurant: zažijte něco speciálního

Představte svatbu na vinici zalité sluncem, s poklidnou atmosférou venkova, romantickým výhledem a to vše pod taktovkou luxusu, lahodných domácích vín a s excelentní gastronomií. Že za něčím takovým musíte jezdit desítky kilometrů za Prahu? Chyba lávky. Stačí vyrazit do pražské Troji do Salabka Restaurant. Na co vše se svatebčané mohou těšit, o tom jsme si povídali s managerkou Salabky Gabrielou Kunc Lacherovou.

foto1_1.jpg

Usedlost Salabka je velmi členitá s řadou míst, které se přímo nabízí pro dokonalý obřad. Kde všude si svatebčané u vás mohou říct své „ano“ a co pro ně můžete k obřadu zajistit?

Máte pravdu usedlost Salabka je hodně členitá a rozlehlá se spoustou krásných míst pro dokonalý obřad. Své „ano“ si tak budoucí novomanželé můžou říct uprostřed vinice v historickém altánku, ve stylovém salonku vinařství, nebo na vzdušné terase. Rádi zajistíme oddávajícího pro civilní, protestantský nebo symbolický obřad. Římskokatolický obřad je možné uspořádat v nedaleké Kapli svaté Kláry. V nabídce máme samozřejmě pohoštění pro svatební hosty na uvítanou před obřadem v podobě chutných canapés, svatebních koláčků, skleničky skvělého sektu Salabka a domácích limonád.

foto3_1.jpg

A pokud jde o prostory pro svatební hostinu?

Pro svatební hostinu či večerní party jsou k dispozici dvě patra s několika oddělitelnými prostory – v přízemí je to dvorana s krbem a tanečním parketem, v prvním patře pak hlavní prostor s výhledem na vinici a dále salonek pro posezení v soukromí. Nechybí ani částečně zastřešená terasa propojující restauraci s vinicí. Každé patro, stejně jako terasa, má svůj samostatný bar. 

img-4305.jpg

Salabka je také vinařství. Je možnost, že by si hosté mohli užít například i komentované prohlídky areálu a vinařství s degustací?

Určitě. Na Salabce můžete zabavit hosty i řízenou degustaci vín a pálenek v našem vinařství které je součastí usedlosti. Naši someliéři hosty rádi provedou vinařstvím, popovídej si o Salabce, našem procesu výroby vín a kořalek a samozřejmě o úspěchu vín Salabka na území Čech i ve světě. Pokud jde o ubytování, jaké má Salabka možnosti? Pro ty, kteří se po svatbě rozhodnou na Salabce zůstat, je k dispozici šest stylových apartmánů v celkové kapacitě 16 osob. Pro novomanželé nabízíme speciální svatební apartmán s výhledem do vinice.

img-6562.jpg

Které místo v Salabce máte osobně vy nejradši?

Salabka je čarovné místo, kterému dávám svou lásku a péči více než 6 let. Je pro mě těžké určit jediné místo. V každém ročním období mám jiné preference, letní rána jsou skvělé na otevřené terase ve vinici a v zimě se ráda usadím u krbu v restauraci.

test7308-edit.jpg

Fine dining restauraci vede zkušený šéfhuchař a současně vás manžel Petr Kunc. Máte tendenci mu někdy mluvit do práce? :) A co je podle vás jeho největší specialita, kterou byste doporučila?

S Petrem pracuji už 10 let, znám jeho práci dokonale a vím, že cokoliv uvaří bude excelentní, a to je i důvod proč spolu pracujeme. Nedokázala bych pracovat s někým kdo svoji práci nedělá skvěle. A jestli mu do práce mluvím? Samozřejmě (smích) a on mluví do práce mně, prostě to tak je a funguje to. Tlačíme jeden druhého k lepším výkonům. Milujeme to co děláme, je to náš životní styl, a myslím, že je to na Salabce i znát. Největší specialitou Petra je jeho absolutní flexibilita a letité zkušenosti s Českou, Francouzkou, Italskou a Asijskou kuchyni. Nemůže to být jedno jídlo, je to jídlo jako celek a proto dokážeme svatební menu přizpůsobit preferencím svatebčanů.

kvety-stul-ruzova.jpg

Co vše jste pro svatební oslavu schopni zajistit?

Vše, co je na Salabce, je hostům k dispozici a co nemáme, rádi zajistíme. Pro dokonalou svatbu doporučíme ověřené externí dodavatele jako například oddávající, svatební koordinátorku, fotografa, dekoratéra, květináře, cukráře, DJe, živou kapelu, ohňostroj, dopravu minibusy. Prostě cokoliv (smích).

14-1.jpg

Může to být ošemetná otázka, ale na druhou stranu ji každý dopředu řeší – s jakou částkou by měli svatebčané, kteří by chtěli svůj velký den uspořádat na Salabce, v základu počítat?

Otázka není ošemetná, je důležitá. Je třeba si ale uvědomit, že to, kolik Vás bude svatba stát, záleží na mnoha faktorech: Kolik budete mít hostí, jak exklusivní vaše menu bude, jaký časový prostor na svatbu potřebujete, celý den nebo půl dne, budete mít u nás i obřad, budete chtít ubytování, degustaci ve vinici…a tak dále a tak dále. To vše cenu ovlivní. Důležitá informace je že jsme schopní udělat svatbu jak pro 10 lidí tak i pro 200, a cenovou nabídku Vám rádi na základě Vašich požadavků vypracujeme a zašleme. Pro nabídku a dostupnost termínu nás můžete kontaktovat na event@salabka.cz

img-2905.jpg

A nakonec otázka, která prostě musí padnout – lze u vás uspořádat svatbu po celý rok?

Salabka je kromě měsíce Leden otevřená celoročně. V Lednu máme celozávodní dovolenou a čerpáme síly (smích).

www.salabka.cz

logo-restaurant.png

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

VYBRANÉ AKCE

3.6.2023 12:00

Festia 2023

18.2.2023 16:00

Ezopovy bajky

29.3.2023 - 13.4.2023

Photocontest

ČTĚTE DÁLE

Nejlepší valentýnské dárky

Slavíte Valentýn? Někdo říkal, že je to jen nějaký svátek z Ameriky, ale co kdyby přeci jen Vaše drahá polovička nějaký ten dárek očekávala? Přinášíme tipy na valentýnské dárky.

Divokej Bill oslaví čtvrtstoletí své existence

Vypadá to, že rok 2023 proběhne ve znamení Divokýho Billa. Oslavit 25 let na scéně se jeho členové rozhodli vydáním osmého studiového alba, venkovním koncertním turné, které bude čítat 25 zastávek napříč republikou a 19. 1. 2024 se vrátí do pražské O2 areny. Vstupenky se pro členy fanklubu začnou prodávat 5. prosince, oficiální prodej začne 7. prosince.
Reklama
reklama

Circus Varius na ledě

Ledovou plochu Sportovní haly FORTUNA v Praze ovládne již v únoru show Circus Varius na ledě. Diváci zažijí dynamické představení plné speciálních efektů, které na ledové ploše spojí všechny žánry současného cirkusového umění.

Švandovo divadlo na Smíchově

Velký bratr tě sleduje. Švandovo divadlo uvede inscenaci 1984, adaptaci slavného románu George Orwella.

Hotel Amerika: svatba dle vašich představ

Hotel Amerika s příjemnou rodinnou atmosférou leží v odlehlé části Velkého Meziříčí v srdci přírody. K hotelu náleží několik krásných a udržovaných rybníků a louka, kterou spásají koně. Zde zapomenete na veškeré starosti a načerpáte energii z přírody. A svatbách v hotelu Amerika jsme si povídali s majitelem Josefem Mahelem.