Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
28. září 2022, svátek má Václav
The Last of Us: Part I – recenze na PS5 a první dojmy

The Last of Us: Part I – recenze na PS5 a první dojmy

Je to devět let, co vyšla pro PlayStaion 3 jedna hororová akční adventura The Last of us od talentovaného studia Naughty Dog (Uncharted) a okamžitě si podmanila celý svět. O pár let později se dokonce dočkala graficky vylepšeného remasteru pro PlayStation 4. Otázkou proto je - proč v roce 2022, tentokrát na PlayStation 5, vychází další verze?

tlou-site.jpg

Odpověď je složitější. V prvé řadě je to proto, že se v Sony rozhodli uvést své mistrovské dílo na PC a dávalo ho smysl pořádně přeleštit. Za druhé, i když se to nám, zkušeným pařanům nemusí zdát, je tu celá jedna generace hráčů, kterou zkrátka původní TLOU minulo (nezapomínejme, že komu je dnes 20, ten tehdy podobné hry rozhodně nehrál). A pak je tu snaha samotného studia jedničku, pokud jde o její technické pojetí, přiblížit co nejvíce dvojce. Nejproblematičtějším prvkem v téhle celkem logické rovnici je to, že se hra znovu prodává za plnou cenu. Žádný upgrade pro majitele původní hry. Chcete verzi pro pětku? Dejte dva tisíce na dřevo. Byl jsem si jistý, že takový krok nepůjde obhájit. Ale pak jsem si Part I zahrál. A v Naugthy Dog si mě znovu namazali na chleba.

1t1crp1f0tstofw62a21cf5656cc830089047.jpg

Základem je samozřejmě naprosto nesmrtelná hra. A i kdy se její herní kosti nezměnili, grafický skok je opravdu ohromující a k tomu perfektně odladěná práce s ovladačem DualSense. K tomu pár ingame bonusů v podobě nových oblečků pro postavy a víte co? S chutí jsem tenhle kousek zase podpořil. Je to totiž opravdu jedna z nejlepších her všech dob a jsem upřímně rád, že máme nyní možnost si ji zahrát v té nejlepší možné kvalitě. Ocenil bych třeba rozšíření děje? Možná. Vtip je v tom, že původní hra je tak dokonale promazaný stroj, že každý zásah do struktury by mohl kouzlo zničit. Takže lépe takhle, než nějaký nepovedený experiment.

 

Jaké jsou Vaše první dojmy? 

 

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

ČTĚTE DÁLE

Za zábavou i adrenalinem do Pitlandu!

Přemýšlíte, kam během podzimu vyrazit za jedinečnými zážitky, užít si spoustu zábavy, získat novou zkušenost, a hlavně nemuset řešit nejisté počasí? Přinášíme vám skvělý tip! Objevili jsme pro vás jedinečný zážitek v pravém slova smyslu! Jedinečný zážitek je totiž přesně to, co nabízí pražský Pitland, speciální krytá hale na Zličíně, kde si užijete jízdu v jedné stopě bez ohledu na věk, zkušenosti, papíry na motorku, a především bez ohledu na počasí! Co byste řekli na trochu akční, lehce sportovní až adrenalinovou zábavu, která je určena opravdu pro každého, včetně dětí nad 150 cm?

Godzone tour 2022 startuje v Praze a v Ostravě už v říjnu!

Česká republika bude mít příležitost zažít evangelizační turné projektu Godzone letos o měsíc dřív, a to v Praze 24. října a v Ostravě 25. října. Celá tour následně pokračuje na Slovensku až do 29. října. Organizátoři této tour chtějí společně s vedoucími různých společenství sdělit Česku a Slovensku aktuální odkaz: Nevzdávej To!
Reklama
reklama

Tiësto se vrátí do Prahy po 4 letech

Tiësto se vrátí do Prahy po 4 letech a to v úterý 27. září 2022 na Magnetic Festival 2022. Nenechte si ujít tuto jedinečnou akci, kde Vám zahraje legenda taneční scény.

Kde uspořádat ty nejlepší firemní akce, večírky, eventy?

Znovu přišel onen magický moment roku, kdy na chvíli odhodíme pracovní masku a pokusíme se nebýt jen kolegy, ale i jemuž by se vaše faux pas mohlo připomenout zrovna ve chvíli, kdy by začal rozhodovat o finančních odměnách. Ale nebojte, nebudeme ani za mravokárce. Přirozeně chceme, abyste se skvěle bavili ve stylovém prostředí a ideálně parťáky. Vánoční firemní večírky jsou za rohem a to by bylo, abychom vám nepřinesli pár tipů na místa, kde to můžete opravdu rozjet.

Safari Resort: kde žije až 25 druhů zvířat

Zážitkový resort se zvířátky. Dobrodružné Off road jízdy do obor mezi zvířata. Neopakovatelná atmosféra ubytování v plně vybavených zámeckých apartmánech CHATEAU, stylových safari pokojích BISON LODGE s terasou a výhledem do přírody anebo zážitek na celý život z noci pod hvězdami v indiánských teepee přímo uprostřed safari parku v TEEPEE VILLAGE TATANKA. Novinkou je první 3D tištěný dům PRVOK pro luxusní ubytování s výhledem na Novohradské hory. Lety balónem nad Safari jsou další atrakci hned vedle Off road jízd mezi zvířaty.