Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
30. listopadu 2023, svátek má Ondřej
The Last of Us: Part I – recenze na PS5 a první dojmy

The Last of Us: Part I – recenze na PS5 a první dojmy

Je to devět let, co vyšla pro PlayStaion 3 jedna hororová akční adventura The Last of us od talentovaného studia Naughty Dog (Uncharted) a okamžitě si podmanila celý svět. O pár let později se dokonce dočkala graficky vylepšeného remasteru pro PlayStation 4. Otázkou proto je - proč v roce 2022, tentokrát na PlayStation 5, vychází další verze?

tlou-site.jpg

Odpověď je složitější. V prvé řadě je to proto, že se v Sony rozhodli uvést své mistrovské dílo na PC a dávalo ho smysl pořádně přeleštit. Za druhé, i když se to nám, zkušeným pařanům nemusí zdát, je tu celá jedna generace hráčů, kterou zkrátka původní TLOU minulo (nezapomínejme, že komu je dnes 20, ten tehdy podobné hry rozhodně nehrál). A pak je tu snaha samotného studia jedničku, pokud jde o její technické pojetí, přiblížit co nejvíce dvojce. Nejproblematičtějším prvkem v téhle celkem logické rovnici je to, že se hra znovu prodává za plnou cenu. Žádný upgrade pro majitele původní hry. Chcete verzi pro pětku? Dejte dva tisíce na dřevo. Byl jsem si jistý, že takový krok nepůjde obhájit. Ale pak jsem si Part I zahrál. A v Naugthy Dog si mě znovu namazali na chleba.

1t1crp1f0tstofw62a21cf5656cc830089047.jpg

Základem je samozřejmě naprosto nesmrtelná hra. A i kdy se její herní kosti nezměnili, grafický skok je opravdu ohromující a k tomu perfektně odladěná práce s ovladačem DualSense. K tomu pár ingame bonusů v podobě nových oblečků pro postavy a víte co? S chutí jsem tenhle kousek zase podpořil. Je to totiž opravdu jedna z nejlepších her všech dob a jsem upřímně rád, že máme nyní možnost si ji zahrát v té nejlepší možné kvalitě. Ocenil bych třeba rozšíření děje? Možná. Vtip je v tom, že původní hra je tak dokonale promazaný stroj, že každý zásah do struktury by mohl kouzlo zničit. Takže lépe takhle, než nějaký nepovedený experiment.

 

Jaké jsou Vaše první dojmy? 

 

ČTĚTE DÁLE

Hledáte inspiraci na Vánoce? Tipy na vánoční dárky

Vánoce jsou tady, Vánoce jsou tady, dárečky si užívej! Taky Vám to tak uteklo? Právě proto přinášíme tipy na ty nejlepší firemní a vánoční dárky, aneb vánoční inspirace pro rok 2022. Tak hurá na nákupy, ať nemusíte stát dlouho fronty.

Do Divadla Radka Brzobohatého připlují Trosečnice

…jde o život a nejbližší restauraci máš tisíc mil daleko…
Reklama
reklama

Nové premiéry se diváci Městského divadla Kladno dočkají v prosinci

Třetí letošní premiéra zavede diváky Městského divadla Kladno do prostředí psychiatrické léčebny. Divadlo totiž uvede dnes již kultovní Přelet nad kukaččím hnízdem, jehož režie se ujal jeden z nejvýraznějších představitelů mladé generace Adam Skala. Slavnostní premiéra proběhne 9. prosince v hlavním sále MDK.

Poslední letošní premiéra v divadle PONEC bude o naší kůži – přecitlivělé, obnažené a vyděšené stejně jako celá společnost

V závěru listopadu – 27. 11. od 20:00 – se v divadle PONEC poprvé představí taneční inscenace s prvky detektivního thrilleru Rukavičkářské závody. V této performanci choreografky Terezy Lenerové se fikce prolíná se zážitky s naší vlastní kůží. První repríza následuje 28. 11.

Comic-Con Prague 2024 má termín! Dorazí Chris Barrie z Červeného trpaslíka

Pátý ročník oblíbeného festivalu popkultury Comic-Con Prague se uskuteční od 5. do 7. dubna 2024 v pražském O 2 universu. Fanoušci se mohou na akci setkat s ikonickou postavou Arnolda Rimmera z Červeného trpaslíka, čeká je však seznam dalších zvučných jmen k příležitosti půlkulatin akce.