Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
28. května 2023, svátek má Vilém
The Last of Us: Part I – recenze na PS5 a první dojmy

The Last of Us: Part I – recenze na PS5 a první dojmy

Je to devět let, co vyšla pro PlayStaion 3 jedna hororová akční adventura The Last of us od talentovaného studia Naughty Dog (Uncharted) a okamžitě si podmanila celý svět. O pár let později se dokonce dočkala graficky vylepšeného remasteru pro PlayStation 4. Otázkou proto je - proč v roce 2022, tentokrát na PlayStation 5, vychází další verze?

tlou-site.jpg

Odpověď je složitější. V prvé řadě je to proto, že se v Sony rozhodli uvést své mistrovské dílo na PC a dávalo ho smysl pořádně přeleštit. Za druhé, i když se to nám, zkušeným pařanům nemusí zdát, je tu celá jedna generace hráčů, kterou zkrátka původní TLOU minulo (nezapomínejme, že komu je dnes 20, ten tehdy podobné hry rozhodně nehrál). A pak je tu snaha samotného studia jedničku, pokud jde o její technické pojetí, přiblížit co nejvíce dvojce. Nejproblematičtějším prvkem v téhle celkem logické rovnici je to, že se hra znovu prodává za plnou cenu. Žádný upgrade pro majitele původní hry. Chcete verzi pro pětku? Dejte dva tisíce na dřevo. Byl jsem si jistý, že takový krok nepůjde obhájit. Ale pak jsem si Part I zahrál. A v Naugthy Dog si mě znovu namazali na chleba.

1t1crp1f0tstofw62a21cf5656cc830089047.jpg

Základem je samozřejmě naprosto nesmrtelná hra. A i kdy se její herní kosti nezměnili, grafický skok je opravdu ohromující a k tomu perfektně odladěná práce s ovladačem DualSense. K tomu pár ingame bonusů v podobě nových oblečků pro postavy a víte co? S chutí jsem tenhle kousek zase podpořil. Je to totiž opravdu jedna z nejlepších her všech dob a jsem upřímně rád, že máme nyní možnost si ji zahrát v té nejlepší možné kvalitě. Ocenil bych třeba rozšíření děje? Možná. Vtip je v tom, že původní hra je tak dokonale promazaný stroj, že každý zásah do struktury by mohl kouzlo zničit. Takže lépe takhle, než nějaký nepovedený experiment.

 

Jaké jsou Vaše první dojmy? 

 

ČTĚTE DÁLE

Top festivaly aneb léto v plném proudu

Prázdniny se pomalu blíží a to znamená dvě věci - divadla zavřou své brány a naopak se naplno rozjedou všemožné festivaly.

Prague Armory: zábava, co má náboj

Moderní střelnice v Praze s nejširší nabídkou nejrůznějších zbraní a zaměřením na dokonalej zážitek i pro střelce bez zbrojního průkazu? Přesně to vám nabídne Prague Armory ve Vysočanech.
Reklama
reklama

Bratislava region: Pojeďte s námi na dovolenou

Řekněme si, kdo by nechtěl mít dovolenou každý den? Odpočívat na pláži a vejít do svěží vody, kdy se mu jen zachce. Jíst kvalitní jídlo ak tomu pít vychlazený drink, nebo poznat zda zažít něco nového a nepoznaného. Romantické procházky bratislavským Starým Městem, kterému dala nesmazatelnou pečeť Marie Terezie. Bohatý kulturní program, kulinářské zážitky či degustace vynikajících malokarpatských vín. Je to místo nekonečných možností pro letní aktivity. V all inclusive destinaci, kde je vše jen na skok, objevíte vše, co k létu patří.

Těšínské Slezsko – pestrá mozaika turistických cílů

Láká vás východ Česka? Beskydy, horalé? Chcete poznat krajinu kolem Šikmého kostela? Nejvýchodnější cíp České republiky nabízí nespočet zajímavých míst a zážitků. Ať se tam vydáte jako turisté, cykloturisté nebo za poznáním, nebudete litovat.

Připravte se na cyklistickou sezónu s Pealockem

S nadcházející cyklistickou sezónou je jedním z velkých témat kvalitní zabezpečení kol a elektrokol. Není se čemu divit, pořizovací cena těchto vybavení se často vyšplhá i na nižší stovky tisíc korun. Drahé vybavení pak pochopitelně láká i zloděje, kteří jsou stále vynalézavější a stále častější jsou i krádeže ze zdánlivě bezpečných míst, jako jsou stojany u zahrádek kaváren a restaurací. Jen za předminulý rok se škody z krádeží vyšplhaly na 140 milionů korun, přičemž průměrná škoda z krádeží kol a elektrokol loni vzrostla na bezmála 30 tisíc korun.