Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
3. října 2023, svátek má Bohumil
Turiec - region přírody, turistiky a zdraví

Turiec - region přírody, turistiky a zdraví

Po mnoho staletí příroda, nejprve sama později společně s člověkem, utvářela, formovala a přetvářela krajinu, až z ní vznikl jeden z nejkrásnějších koutů Slovenska - Turiec. Pojďte s námi objevovat krásy tohoto kraje!

kolobezky.jpg

ŠÚTOVSKÝ VODOPÁD - MOJŽÍŠOVÉ PRAMENY

Pokud trávíte dovolenou v Turci nebo přímo v Turanech, městě pod horami Národního parku Malá Fatra, určitě si udělejte pěkný výlet k atraktivnímu Šútovskému vodopádu. Z Turian je to autem do obce Šútovo jen pár kilometrů. Odtud vede značená turistická a naučná stezka údolím Šútova. Asi po hodině a půl pohodové chůze dojdete na konci Šútovské doliny k vodopádu. Šútovský potok, který zde padá z výšky 38 metrů, je podmanivým úkazem a nádhernou přírodní podívanou.

MARTINSKÉ HOLE

Divoká krása kaňonu Pivovarského potoka, který se do Martina řítí z Martinských holí, byla donedávna veřejnosti téměř neznámá. Teprve po vzniku zajiště- né stezky Ferraty HZS si každý zdatnější turista mohl vychutnat divy přírody a dopřát si při tom dávku adrenalinu. Ferrata vede z Martina - Strání na Martinské Hole. Při výstupu je nutné použít ferratový set.

ferrata-hzs.jpg

MĚSTO KULTURY - MARTIN

Historický vývoj v průběhu tří století učinil z Martina jedinečné centrum slovenského historického a kulturního dění. V Martině se nachází několik muzeí (Muzeum slovenskej dediny, Slovenské národní muzeum, Muzeum české kultury na Slovensku), za zmínku stojí i pravidelné kulturní akce (Festival neprofesionálního divadla - Scénická žatva, festival Dotyky a spojenia, Turčianske slávnosti folklóru).

martin-centrum.jpg

LÉČIVÁ SÍLA VODY - TURČIANSKÉ TEPLICE

Turčianské Teplice jsou jedním z nejstarších lázeňských měst na Slovensku. Dnes jsou Turčianské Teplice útulným městem s moderními lázněmi a aquaparkem. Příjemnou atmosféru umocňuje rozsáhlý, krásný lázeňský park s fontánami, lavičkami slávy a dalšími atraktivními prvky.

muzeum-andreja-kmeta-snm.jpg

Více informací najdete na www.turiec.com

slovakia-travel.jpg

ČTĚTE DÁLE

SUKHISHVILI - Gruzínský národní balet v ČESKÉ REPUBLICE!

Nový celovečerní program a jedinečná atmosféra zanechají nezapomenutelné dojmy!

Městské divadlo Kladno: říjen plný hlouposti a setkání s ďáblem

Pro milovníky divadelních představení tu máme velkou pozvánku do Městského divadla Kladno. Začátkem října si nenechte Jak jsem potkal ďábla, nebo Eva tropí hlouposti.

Komplex Resort klášter Želiv je plný možností

Komplex Resort klášter Želiv se nachází v klidném prostředí soutoku Trnávky a Želivky, vzdálené asi 10 km od hlavní dálniční tepny D1 – exit 90 Humpolec, přibližně na půl cesty mezi Prahou a Brnem.

Na Comic-Con Junior v Brně dorazí Superman i hvězda Star Treku

Už za pár týdnů se na Výstavišti Brno uskuteční druhý ročník festivalu popkultury Comic-Con Junior. Na víkend 21. a 22. října proto do moravské metropole zavítají hvězdy z oblíbených filmů a seriálů, počítačových i deskových her nebo komiksů a literatury především v žánru sci- fi a fantasy. Mezi nimi třeba legendární Clark Kent či jedna z hlavních postav seriálu Star Trek: Enterprise.

Městské divadlo Kladno odstartovalo novou divadelní sezonu světovou premiérou

První premiérou letošní sezony Městského divadla Kladno budou Nadženy, zbrusu nová hra, která vznikla přímo na míru kladenskému souboru. Moderní konverzační komedie přivádí na scénu pět naprosto odlišných žen, které se dostaly se svými životy kamsi do slepé uličky.

Objevte chutě Regiónu Bratislava

Pokud jste gurmán nebo prostě jen milovník dobré kuchyně, Bratislavský kraj pro vás připravil několik skvostů, které stojí za návštěvu. Gastronomie tohoto regionu je stejně rozmanitá jako dědictví mnoha kultur a národů, které zde žily. Díky tomu můžete ochutnat speciality Slováků, Maďarů, Němců, Židů, Čechů, ale i Chorvatů a Bulharů. Od tradiční slovenské kuchyně až po moderní inovace. Přinášíme vám tipy na restaurace, které si zaslouží vaši pozornost a které prostě musí být na vašem wish listu.