Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
14. června 2024, svátek má Roland
Turiec - region přírody, turistiky a zdraví

Turiec - region přírody, turistiky a zdraví

Po mnoho staletí příroda, nejprve sama později společně s člověkem, utvářela, formovala a přetvářela krajinu, až z ní vznikl jeden z nejkrásnějších koutů Slovenska - Turiec. Pojďte s námi objevovat krásy tohoto kraje!

kolobezky.jpg

ŠÚTOVSKÝ VODOPÁD - MOJŽÍŠOVÉ PRAMENY

Pokud trávíte dovolenou v Turci nebo přímo v Turanech, městě pod horami Národního parku Malá Fatra, určitě si udělejte pěkný výlet k atraktivnímu Šútovskému vodopádu. Z Turian je to autem do obce Šútovo jen pár kilometrů. Odtud vede značená turistická a naučná stezka údolím Šútova. Asi po hodině a půl pohodové chůze dojdete na konci Šútovské doliny k vodopádu. Šútovský potok, který zde padá z výšky 38 metrů, je podmanivým úkazem a nádhernou přírodní podívanou.

MARTINSKÉ HOLE

Divoká krása kaňonu Pivovarského potoka, který se do Martina řítí z Martinských holí, byla donedávna veřejnosti téměř neznámá. Teprve po vzniku zajiště- né stezky Ferraty HZS si každý zdatnější turista mohl vychutnat divy přírody a dopřát si při tom dávku adrenalinu. Ferrata vede z Martina - Strání na Martinské Hole. Při výstupu je nutné použít ferratový set.

ferrata-hzs.jpg

MĚSTO KULTURY - MARTIN

Historický vývoj v průběhu tří století učinil z Martina jedinečné centrum slovenského historického a kulturního dění. V Martině se nachází několik muzeí (Muzeum slovenskej dediny, Slovenské národní muzeum, Muzeum české kultury na Slovensku), za zmínku stojí i pravidelné kulturní akce (Festival neprofesionálního divadla - Scénická žatva, festival Dotyky a spojenia, Turčianske slávnosti folklóru).

martin-centrum.jpg

LÉČIVÁ SÍLA VODY - TURČIANSKÉ TEPLICE

Turčianské Teplice jsou jedním z nejstarších lázeňských měst na Slovensku. Dnes jsou Turčianské Teplice útulným městem s moderními lázněmi a aquaparkem. Příjemnou atmosféru umocňuje rozsáhlý, krásný lázeňský park s fontánami, lavičkami slávy a dalšími atraktivními prvky.

muzeum-andreja-kmeta-snm.jpg

Více informací najdete na www.turiec.com

Realizováno s finanční podporou Ministerstva dopravy Slovenské republiky

ministerstvo-dopravy-sr-nove-sk-png-farebne.png

ČTĚTE DÁLE

Ochutnejte Třebíč a přivoňte si nejen k historii

Nejvýznamnější hodnotou a důvodem zápisu města Třebíče na prestižní Seznam kulturního a přírodního dědictví UNESCO je hodnota klidného soužití dvou odlišných kultur. Jde o výměnu hodnot mezi křesťanskou a židovskou kulturou, doklad vzájemné schopnosti vytvořit tolerantní prostředí, v němž spolu nejen koexistují a vzájemně se obohacují dva odlišné kulturní a náboženské světy. Křesťané a židé nám zanechali odkaz svých hodnot a také architektonické stavby připomínající nám jejich život a víru. Vydejte se po stopách opatů a rabínů, povede vás stejnojmenná naučná stezka.

Kutná Hora aneb když jeden den nestačí

Díky své poloze je Kutná Hora dostupná jednoduše ze všech koutů České republiky. Město vás ohromí velkým množství historických památek obklopených rozmanitou přírodou, bohatým kulturním programem a všudypřítomnou pohodovou atmosférou.

Objevte Vodní mlýn Hoslovice: Klenot minulosti českého venkov

Navštivte unikátní vodní mlýn v obci Hoslovice a ponořte se do autentické atmosféry minulých staletí. Prohlédněte si funkční mlecí zařízení, zúčastněte se tradičních akcí a objevte životní příběh rodiny Harantů, posledních mlynářů.

Už známe všechny interprety! Přehrady FEST 2024 zveřejnil kompletní line up, pustil do oběhu rodinné vstupenky i možnost ubytování!

Přehrady vstupují do třetí cenové kategorie a pořadatelé upozorňují, že každá další vlna bude dražší. Naplánuj si srpnové víkendy na PŘEHRADY FESTU VČAS!

Zámecký hotel Lednice nabízí dokonalé zázemí pro firemní akci

Zámecký hotel Lednice je ideálním místem pro dovolenou, ale i svatby, kongresy, semináře, konference, firemní školení a večírky. Budova byla postavena Lichtenštejny a nachází se přímo v zámeckém parku, 150 metrů od zámku Lednice. Patří tedy k zámeckému areálu a je součástí národní kulturní památky „ZÁMEK LEDNICE“, spadající pod UNESCO.

PRACHATICE RENESANCE SE ŠPETKOU SOLI A VYŽITÍM VŠEHO DRUHU

Renesanční město na okraji Šumavského podhůří, kudy kdysi vedla jedna z nejvýznamnějších středověkých obchodních cest, později nazvaná Zlatá stezka po které se z biskupského Pasova do Prachatic dovážela především sůl.