Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
2. října 2023, svátek má Olivie a Oliver
Tuzemské vinohrady rozezní populární série koncertů Hudba na vinicích.

Tuzemské vinohrady rozezní populární série koncertů Hudba na vinicích.

Hudba na vinicích spojí už počtvrté kvalitní živou hudbu, sklenku dobrého vína a malebné prostředí vinic. Unikátní projekt, který si získal oblibu nejen stran veřejnosti, ale i předních českých muzikantů, se v nadcházejícím roce bude konat v pěti lokacích od jara až do podzimu. Do oceňovaných vinařství se vrátí David Koller, Tomáš Klus, Čechomor, Queenie, Horkýže Slíže, Mig 21 nebo Pokáč. Nově zahrají Lucie Bílá, Vašo Patejdl a Lenny. Vstupenky na čtyřicet jedna jednotlivých koncertů jsou už nyní k zakoupení na hudbanavinicich.cz.

2021-07-29-mig-21-lahofer-82-fb-logo.jpg

Delikátní vína a hudba předních českých interpretů se letos propojí v pěti lokalitách: ve Vinařství Sonberk u Popic, ve Vinařství Château Valtice ve Valticích, ve Vinařství LAHOFER u Dobšic, ve Vinařství Zlomek & Vávra v Boršicích u Blatnice a v ústeckém kraji ve Vinařství Johann W u Třebívlic. Hudbu na vinicích zahájí kapela Wohnout 5. května v Třebívlicích, která ji zároveň 30. září zakončí ve Valticích. Svými skladbami kulisy moravských a českých vinic rozezní také Lucie Bílá, Tomáš Klus, Vašo Patejdl nebo skupina Jelen – slavící 10 let existence, slovenští bouřliváci Horkýže slíže, MIG 21 v čele s hercem a zpěvákem Jiřím Macháčkem či funkoví Monkey Business.

tnoh2427.JPEG

„Trend hudby ve vinicích v zahraničí úspěšně funguje několik let. My jsme naší sérii zakládali v kovidovém období a jsme neskutečně vděční, že vzbudila tak masivní zájem veřejnosti. Hudba na vinicích nabízí všem milovníkům vína, hudby a architektury jedinečný zážitek v okouzlujících zázemích jednotlivých vinařství a díky svému konceptu si získala i podporu regionů a obcí, ve kterých koncerty probíhají, stejně tak Vinařského fondu nebo CzechTourismu,“ přibližuje projekt za pořadatele Jakub Hrbáč a dodává: „Předchozí ročník navštívilo přes 30 000 tisíc lidí a už teď můžeme prozradit, že vstupenky na letošní sérii 41 koncertů mizí rychleji, než jsme si mysleli.“

Vstupenky jsou dostupné v síti xticket. Jednotlivé lokality nabízí řadu tipů na výlety i gastronomii, poskytují pestré možnosti ubytování a dalších služeb. Více informací na webu www.hudbanavinicich.cz

hnv-210x140-mafra-nahled.jpg

O Hudbě na vinicích

Projekt Hudba na vinicích propojuje živou muziku se skvělým vínem, to vše přímo mezi vinicemi, v nádherných lokalitách českých a moravských vinařství. Letošní koncertní speciál bude probíhat od května až do září.

Předprodej: www.xticket.cz

hnv-logo.jpg

ČTĚTE DÁLE

Na pražském Výstavišti proběhne CHILLI FEST a ASIA FOOD festival

Sobota 7. října bude na pražském Výstavišti ve znamení CHILLI FESTu. Akce s celodenním doprovodným programem bude mít významný vrchol: duel, v rámci nějž se budou pojídat nejpálivější chilli papričky světa. Zúčastní se ho mistr světa a držitel několika rekordů zapsaných v Guinnessově knize Mike Jack (Mike Jack Eats Heat) nebo aktuální evropský šampión z Itálie Giancarlo Gasparotto, který je známý jako Jack Pepper.

SUKHISHVILI - Gruzínský národní balet v ČESKÉ REPUBLICE!

Nový celovečerní program a jedinečná atmosféra zanechají nezapomenutelné dojmy!
Reklama
reklama

Lucie Bílá představuje svou Srdeční záležitost

Přípravy uvedení nového muzikálu Srdeční záležitost v Divadle Lucie Bílé pomalu směřují ke svému konci. Na jevišti scény v pražské Karlově ulici v těchto dnech pod vedením režiséra Antonína Procházky a choreografky Ivany Hannichové probíhají poslední zkoušky a ladí se finální detaily před slavnostní premiérou. Ta se uskuteční již ve čtvrtek 28. září v Den české státnosti.

Městské divadlo Kladno: říjen plný hlouposti a setkání s ďáblem

Pro milovníky divadelních představení tu máme velkou pozvánku do Městského divadla Kladno. Začátkem října si nenechte Jak jsem potkal ďábla, nebo Eva tropí hlouposti.

Komplex Resort klášter Želiv je plný možností

Komplex Resort klášter Želiv se nachází v klidném prostředí soutoku Trnávky a Želivky, vzdálené asi 10 km od hlavní dálniční tepny D1 – exit 90 Humpolec, přibližně na půl cesty mezi Prahou a Brnem.