Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
28. září 2022, svátek má Václav
Zámek Zbiroh: předurčen na firemní akce a nádhernou dovolenou

Zámek Zbiroh: předurčen na firemní akce a nádhernou dovolenou

Zámek Zbiroh je přímo předurčen pro konání nejrůznějších eventů, jednání, konferencí, teambuildingů, family dnů, ale samozřejmě i ryze soukromých akcí jako jsou svatby a nejrůznější oslavy. Rádi zde pro vás zorganizují akci, kterou si vaši hosté či zaměstnanci užijí a která v jejich vzpomínkách nezapadne. Ostatně, jsou pro to vyzbrojeni dvaceti lety zkušeností. Z každého pokoje, salonku i každého kamene v překrásném prostředí anglického parku doslova dýchá historie. K dispozici je ubytování s wellnessem, zámecká expozice a krčma i lanové centrum.

zamek-foto.jpg

Zámek Zbiroh se nachází uprostřed malebné krajiny křivoklátských lesů a je bezesporu výjimečným místem na mapě naší vlasti.  Jeho vznik se datuje již od 12.stol., kdy se objevují  první zmínky o jeho založení a představuje tak nejstarší české šlechtické sídlo na našem území. Dominantou hradního nádvoří je nejstarší samostatně stojící hlásná věž u nás.  Nedaleko věže se nachází i hradní studna, jedná se o jednu z nejhlubších studen v Evropě se svými 163m.  O pár schodů výše můžeme obdivovat překrásnou gotickou kapli, která je ozdobou původního středověkého hradu. Kaple Nanebevzetí  Panny Marie je vysvěcena a konají se zde nejen bohoslužby, ale i svatební obřady. Všechny tyto unikátní prostory  si mohou návštěvníci prohlédnout v rámci hradního okruhu.

zbiroh-obr-vinice.jpg

Jelikož historie hradu se již píše více než 8 stol., tak je nasnadě, že jej za celou dobu jeho existence vlastnilo mnoho majitelů, mezi nimiž je i řada králů a císařů. Například takoví velikáni jako Přemysl Otakar II., Karel IV., Zikmund Lucemburský nebo Rudolf II. Habsburský, mimochodem právě kvůli  posledním třem jmenovaným se zde také říká zámek tří císařů.

V průběhu prohlídky zámecké expozice se dozvíte spoustu zajímavých informací nejen o historii zámku, ale také o templářských rytířích, pro které je v současnosti  zámek  Zbiroh dokonce hlavním sídlem v Čechách.  Dozvíte se zajímavosti o jejich vzniku a úloze v dějinách, bankovním systému a třeba i to, proč se říká, že pátek třináctého je nešťastný den.  Budete moci obdivovat obrovský globus Tycha Brahe a zjistíte, jakou roli hrál u dvora Rudolfa II. Habsburského. Bez zajímavosti není ani poměrně smutný osud Krále železnic Henryho B. Strousberga. Poznáte též Alfonse Muchu nejen jako všestranného umělce, ale i jako zednáře, který na zámku prožil se svou rodinou více než  18 let. Zlatým hřebem prohlídky je  Muchův sál, který vás ohromí svou jedinečnou prosklenou střechou. Právě zde Alfons Mucha vytvořil své monumentální dílo Slovanská epopej a prohlédnete si tu i jeho originální plátno – oponu pro zbirožskou sokolovnu.

vinice_1.jpg

Odpočinout si můžete i v zámeckém parku nebo terasách, odkud je skvělý  výhled na okolní  nádhernou krajinu.

zamek-zbiroh-5.jpg

Aktivní odpočinek zajistí lanové centrum, které je otevřeno každý den o prázdninách a v červnu a září o víkendech v závislosti na počasí. Dále dětské hřiště, obří šachy a jiné sportovní atrakce nebo se můžete vydat po naučné stezce okolo zámku.

Krom toho se na zámku pořádají speciální akce jako jsou jarmarky, slavnosti vína, středověké bitvy, Svatomartinské posvícení, koncerty atd. Své si tu zkrátka najde každý návštěvník, který na zámek Zbiroh zavítá.

 

telefon nonstop - recepce: 724 188 363
email: info@zbiroh.com
firemní akce, eventy, konference: sales@zbiroh.com
www.zbiroh.com

logo-zofin-zbiroh1.jpg

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

VYBRANÉ AKCE

ČTĚTE DÁLE

47. veletrh starožitností Antique

Na Novoměstské radnici se od čtvrtka 24. do neděle 27. listopadu bude konat tradiční veletrh Antique. Více než pět desítek starožitníků na něm již po 47. představí to nejzajímavější ze své nabídky: od oblíbených šperků a bižuterie, přes sklo, porcelán a keramiku až po starožitný nábytek, textil, historické zbraně a staré bankovky a mince. Antique je tradičně největší a nejreprezentativnější přehlídkou starožitností v ČR.

Za zábavou i adrenalinem do Pitlandu!

Přemýšlíte, kam během podzimu vyrazit za jedinečnými zážitky, užít si spoustu zábavy, získat novou zkušenost, a hlavně nemuset řešit nejisté počasí? Přinášíme vám skvělý tip! Objevili jsme pro vás jedinečný zážitek v pravém slova smyslu! Jedinečný zážitek je totiž přesně to, co nabízí pražský Pitland, speciální krytá hale na Zličíně, kde si užijete jízdu v jedné stopě bez ohledu na věk, zkušenosti, papíry na motorku, a především bez ohledu na počasí! Co byste řekli na trochu akční, lehce sportovní až adrenalinovou zábavu, která je určena opravdu pro každého, včetně dětí nad 150 cm?
Reklama
reklama

Godzone tour 2022 startuje v Praze a v Ostravě už v říjnu!

Česká republika bude mít příležitost zažít evangelizační turné projektu Godzone letos o měsíc dřív, a to v Praze 24. října a v Ostravě 25. října. Celá tour následně pokračuje na Slovensku až do 29. října. Organizátoři této tour chtějí společně s vedoucími různých společenství sdělit Česku a Slovensku aktuální odkaz: Nevzdávej To!

QUIX: Trendy vizuální prezentace firem či produktů

Asi většina z nás si vzpomene, jak jsme stáli s fixou před flipchartem a zrychleně psali a kreslili různé linky či křivky. Ano, souhlasím, bylo to krásné, lehce romantické a na jemnou vůni lihu také nelze jen tak zapomenout. Ale zkusme překonat sami v sobě jistou dávku tradiční české nátury ve stylu hlavně ať to moc nestojí nebo ono to stejně nějak dopadne. Tak jen pár slov, jak to vidíme v rychlosti my.

Obytňákem po jižní Moravě

Cestování už není, co bývalo. Naštěstí! Pořád je co objevovat, pořád se objevují nové trendy jako glamping. My jsme ověřili, jaký potenciál má cestování karavanem. Uvažovali jsme takto: cestovatel nemusí řešit plné hotely, postel si veze s sebou. Zažije víc, protože jede od místa k místu podle chuti. A jak je na cestování na čtyřech kolech připravená jižní Morava, jaké má zázemí?