1. ledna 2026, Nový rok
Zážitek pod stromeček: když vánoční dárek není věc, ale společně prožitý okamžik

Zážitek pod stromeček: když vánoční dárek není věc, ale společně prožitý okamžik

Vánoce se každoročně nesou ve znamení radosti, očekávání… a také plných dětských pokojů. Hračky přibývají, ale času na jejich skutečné prožití je čím dál méně. Právě proto se stále více rodin zamýšlí nad tím, zda letos Vánoce nepojmout jinak. Místo další věci darovat dětem něco, co nezmizí v koutě –společný zážitek.

Méně dárků, více emocí

Psychologové i pedagogové se shodují, že děti jsou dnes často zahlcené množstvím dárků i podnětů, které nemají čas vstřebat. Vánoce se tak mohou snadno změnit v hon za věcmi místo klidného společného času. Zážitek jako dárek ale funguje jinak zpomaluje, spojuje a dává prostor být spolu tady a teď. Nedá se spotřebovat okamžitě. Děti se na něj těší, mluví o něm, plánují ho a vracejí se k němu v myšlenkách ještě dlouho poté, co skutečně proběhne. Jedním z příkladů takového přístupu je Bezva Fest, největší rodinný festival v České republice, který v roce 2026 vstoupí do svého šestého ročníku. Festival propojuje zábavu, pohyb, vzdělávání a sdílené zážitky napříč generacemi a stojí na hodnotách, které chtějí rodiče dětem předávat radost z pohybu, fantazii, přátelství a odvahu překonávat vlastní hranice.

„Bezva Fest vznikl z jednoduché myšlenky – vytvořit prostor, kde mohou rodiny zpomalit a být spolu. Nejde nám o to děti zahlcovat programem, ale nabídnout jim zážitek, který sdílí s rodiči. V dnešní době mají děti často všeho hodně, ale společného času málo. Právě ten považujeme za největší dar, který si mohou z festivalu odnést,“ říká Adéla Marková, zakladatelka rodinného festivalu.

Bezva Fest je postavený jako all-inclusive koncept – všechny atrakce, zóny i aktivity jsou součástí vstupného. Na jednom místě se tak potkávají děti, rodiče i prarodiče, hudební fanoušci, milovníci sportu i aktivního života. Festival zároveň bezpečně propojuje děti s jejich idoly, s pohybem, fantazií i technologií – hravou a přirozenou formou.

Když zážitek splní dětský sen aneb setkání s oblíbeným interpretem

Možnost strávit den v blízkosti oblíbeného idolu může zůstat v paměti navždy. Bezva Fest proto vedle samotného festivalového programu nabízí i výjimečnou nadstavbu v podobě VIP zážitků osobních setkání v malých skupinách, kde mají děti prostor být svým hrdinům opravdu nablízku, sdílet s nimi čas, fotit se, získat podpis nebo společně tančit a tvořit bez shonu a davů. Právě tato pohodová atmosféra dává dětem možnost zažít jedinečné chvíle například s Lollipopz, Kájou a Bambuláčkem, Alenkou Skálovou nebo Tarym a proměňuje běžný festivalový den v silnou osobní vzpomínku, která přesahuje obyčejný vánoční dárek.

Společný den, který má smysl

Součástí festivalu je více než 30 atrakcí dostupných po celý den od skákacích hradů a vodních prvků přes obří multislide skluzavky až po stometrovou překážkovou dráhu, nejdelší v České republice. Festivalové město doplňují tematické zóny zaměřené na pohyb, kreativitu, vzdělávání i objevování nových dovedností.

Program v roce 2026 nabídne i řadu známých jmen dětského a rodinného světa, mezi potvrzené interprety patří například Štístko a Poupěnka, Smejko a Tanculienka, Kája a Bambuláček, Lollipopz, Alenka Skálová, Rebelky, Pokáč, Sebastian, Tary, Moon nebo SirYakari a další.



Blízko, dostupně a po celé republice

Bezva Fest se koná na několika místech po celé republice, aby rodiny nemusely cestovat stovky kilometrů a mohly si vybrat lokalitu, která jim vyhovuje:

23. května – Hradec Králové
6. června – Plzeň

13. června – Slavkov u Brna

20. června – Litoměřice

Vánoce jako příležitost zpomalit

Možná jsou právě letošní Vánoce ideální chvílí položit si otázku, co dětem skutečně zůstane. Jestli další věc, nebo emoce. Jestli plná police, nebo společná vzpomínka.
Darovat zážitek znamená darovat čas, pozornost a blízkost. A to jsou hodnoty, které mají nejen o Vánocích tu největší cenu.

Více informací na:
www.bezvafest.cz

Foto: Bezva Fest
 

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

ČTĚTE DÁLE

Loňský hit se vrací na Discovery Channel s druhou sérií. V oku bouře diváky opět zavede do epicentra ničivých přírodních katastrof

Dokumentární série V oku bouře (In theEyeoftheStorm) se vrací s druhou řadou, ve kteréopět diváky zavede přímo do epicentra ničivých přírodních katastrof. I v nových dílech zůstává zachováno to, proč je pořad tak oblíbený: základem zůstávají autentické záběry a osobní svědectví lidí, kteří se ocitli tváří v tvář tornádům, hurikánům, extrémním bouřím či povodním. Série tak zachycuje nejen syrovost ničivé síly přírody, ale i lidskou odvahua schopnost přežít v extrémníchpodmínkách. Premiérové díly druhé řady můžete sledovat od 11. ledna 2026 vždy v neděli ve 20 hodin na Discovery Channel

Avatar: Oheň a popel míří do kin. Premiéra už 17. prosince

Už 17. prosince 2025 vstoupí do kin dlouho očekávaný film Avatar: Oheň a popel, další kapitola vizuálně i příběhově velkolepé ságy Jamese Camerona. Nový díl se vrací na Pandoru ve chvíli, kdy má tento svět divákům stále co nabídnout — nové prostředí, nové klany, nečekané zvraty i silné emoce.

Cestujte bez stresu: proč se vyplatí mít pojištění, které opravdu funguje?

Kdo někdy cestoval do zahraničí, ví, že i výlet naplánovaný do posledního detailu může narušit jeden nečekaný moment. Při zavírání kufru si člověk často jen pomyslí: „Snad bude všechno v pohodě.“ Většinou je. A právě proto se občas zapomíná, jak tenká hranice odděluje bezstarostný výlet od chvíle, která dokáže zamávat i těmi největšími dobrodruhy.

QUEENIE ohlásili letní turné 2026! Fanoušky opět čeká hudební léto plné energie a legendárních hitů

Je to už tradice, na kterou se fanoušci každoročně těší. Kapela QUEENIE, jedna z nejlepších tribute kapel na světě, dnes oznámila své letní turné 2026. Po úspěších z letošního roku se kapela vrátí na česká a moravská pódia s novým koncertním programem, který znovu oživí odkaz legendární skupiny Queen a Freddieho Mercuryho.

Zažijte ty nejzářivější vánoční prázdniny! Winter Wonderland má otevřeno.

Winter Wonderland – to je kouzelný světelný park, kde zaplatíte jen jednou a dopřejete si nekonečné množství zábavy! Hudba, smích, světelné efekty a barevné pohádkové dobrodružství. Hledáte tip na zábavu mezi vánočním cukrovím a pohádkami? Chcete se vydat na okouzlující vánoční procházku?Tak neváhejte a vydejte se snít! Máme otevřeno i během vánočních prázdnin. A pokud chcete své nejbližší potěšit opravdu vtipně a originálně, darujte jim vstupenky! Darovat zážitek je prostě in a kdo by nechtěl plusové body za nejskvělejší vánoční nápad. Navštivte www.wonderlandpraha.cz. Šanci máte do 11. ledna 2026

Dramox uvádí v Londýně zcela vyprodaného Louskáčka z Anglického národního baletu

Vánočnější divadlo snad ani být nemůže! Louskáček v letošním provedení Anglického národního baletu je inscenací, která sklízí ovace napříč světovými médii. Je považována za nejkrásnější současnou verzi slavného baletu. Zatímco v českých divadlech už je Louskáček beznadějně vyprodaný, na Dramoxu jej diváci uvidí od 9. prosince a v zároveň jako čerstvou novinku z letošního roku.
Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve vašem prohlížeči.