Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
28. září 2022, svátek má Václav

Divadlo pod Palmovkou

Adresa:
Zenklova 34, Praha 8 18000
Telefon:
283011127
Email:
Web:
www

Poskytované služby

Bezbariérový přístup

DIVADLO POD PALMOVKOU je repertoárovým divadlem se stálým souborem. Působí na místě s více než stoletou divadelní tradicí. Stálý soubor vznikl v roce 1948 a jeho představení vždy patřila mezi úspěšná a divácky dobře navštěvovaná.

Členy nebo spolupracovníky byly přední osobnosti českého divadelního dění – mj. režiséři Jan Grossmann, Otomar Krejča, Václav Lohniský, Pavel Háša a další. V současné době je divadlo vedeno režisérem Petrem Kracikem. Divadlo pod Palmovkou inscenuje dramata klasického repertoáru, kvalitní hry se zřetelným příběhem a poselstvím, které jsou založeny na dobrých hereckých výkonech (např. CYRANO Z BERGERACU, RAIN MAN, PŘELET PŘES KUKAČČÍ HNIZDO, OIDIPUS VLADAŘ). Svým divákům nabízí též kvalitní a zábavné komedie současných autorů, a v poslední době byly uvedeny i tituly, v nichž důležitou roli zaujímá hudba a zpěv (např. CHICAGO, SUGAR (NĚKDO TO RÁD HORKÉ), EDITH A MARLENE).

Členy hereckého souboru a jeho hosty jsou výrazné osobnosti pražského divadelního a filmového světa, stejně jako mladí absolventi divadelních škol. V současné době je na repertoáru divadla celkem čtrnáct titulů.

V minulé sezóně připravilo divadlo několik úspěšných inscenací. S velkým úspěchem se setkala dramatizace románu Klause Manna MEFISTO (režie E. Horváth) v hlavní roli s Jiřím Langmajerem, dále slavná hra G. B. Shawa SVATÁ JANA (režie P. Kracik) v hlavní roli s Terezou Kostkovou nebo Marikou Procházkovou. V březnu měla premiéru asi nejslavnější detektivní hra PAST NA MYŠI od britské autorky Agathy Christie. Režie Lucie Bělohradská (hudba J. P. Muchow). Sezonu zakončilo divadlo premiérou humorné letní komedie Woody Allena SEX NOCI SVATOJÁNSKÉ o lásce, sexu a manželství; režie Petr Svojtka. První premiérou divadelní sezóny 2011/2012 byl v listopadu 2011 slavný muzikál F. Ebba, B. Fosse a J. Kandera CHICAGO. V inscenaci Stanislava Moši a v hlavních rolích diváci uvidí např. Petru Jungmanovou, Martinu Sikorovou nebo Petru Doležalovou, Radka Valentu, Jana Teplého a Radka Zimu a další. Na březen divadlo připravuje hru Pavla Kohouta AUGUST AUGUST, AUGUST a v dubnu bude mít premiéru rodinné drama amerického autora Tennesse Williamse TRAMVAJ DO STANICE TOUHA v hlavních rolích s Martinem Stránským a Zuzanou Slavíkovou. Více informací o jednotlivých titulech, fotografie a ukázky z představení najdete na

www.divadlopodpalmovkou.cz

Zde je zároveň možná rezervace a koupě vstupenek ON-LINE Pokladna - pondělí - pátek 10.00 - 18.00 hod a hodinu před každým představením. Tel. pokladna - 283 011 127; hromadné rezervace obchodní oddělení - 283 011 121; sykorova@divadlopodpalmovkou.cz Předprodej vstupenek: v divadle začíná vždy první pracovní den předchozího měsíce od 10.00 h. Bezbariérový přístup do hlediště vedlejším vchodem z ulice Na Hrázi. Na každé představení jsou po domluvě připravena 2 volná místa pro vozíky.

CENY VSTUPENEK : PŘÍZEMÍ: 1-2. a 7-11.ř. – 230,-Kč; 3-6.ř. – 280,-Kč; 12-15.ř. – 190,-Kč BALKON: 1-4.ř – 160,-Kč; 5-7.ř. – 160,-Kč postranní - 160,-Kč Zvýšené ceny vstupenek jsou na muzikály Sugar a Chicago. Vozíčkáři mají vstup za 1-, Kč. Pro studenty a důchodce 50% sleva na balkon, sleva 50% pro držitele legitimace ZTP.

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

ČTĚTE DÁLE

Za zábavou i adrenalinem do Pitlandu!

Přemýšlíte, kam během podzimu vyrazit za jedinečnými zážitky, užít si spoustu zábavy, získat novou zkušenost, a hlavně nemuset řešit nejisté počasí? Přinášíme vám skvělý tip! Objevili jsme pro vás jedinečný zážitek v pravém slova smyslu! Jedinečný zážitek je totiž přesně to, co nabízí pražský Pitland, speciální krytá hale na Zličíně, kde si užijete jízdu v jedné stopě bez ohledu na věk, zkušenosti, papíry na motorku, a především bez ohledu na počasí! Co byste řekli na trochu akční, lehce sportovní až adrenalinovou zábavu, která je určena opravdu pro každého, včetně dětí nad 150 cm?

Jaroslav Slánský: Je to radost i velká zodpovědnost

Zkoušení nové inscenace Jak jsem potkal ďábla o životě a díle Oty Pavla je v plném proudu. Hra vznikla přímo na objednávku Městského divadla Kladno a její autoři dramatik a dramaturg Jiří Janků a režisér Petr Svojtka ji napsali na míru souboru kladenské činohry. Roli Oty Pavla svěřili uměleckému šéfovi Jaroslavovi Slánskému.
Reklama
reklama

Godzone tour 2022 startuje v Praze a v Ostravě už v říjnu!

Česká republika bude mít příležitost zažít evangelizační turné projektu Godzone letos o měsíc dřív, a to v Praze 24. října a v Ostravě 25. října. Celá tour následně pokračuje na Slovensku až do 29. října. Organizátoři této tour chtějí společně s vedoucími různých společenství sdělit Česku a Slovensku aktuální odkaz: Nevzdávej To!

Tiësto se vrátí do Prahy po 4 letech

Tiësto se vrátí do Prahy po 4 letech a to v úterý 27. září 2022 na Magnetic Festival 2022. Nenechte si ujít tuto jedinečnou akci, kde Vám zahraje legenda taneční scény.

Kde uspořádat ty nejlepší firemní akce, večírky, eventy?

Znovu přišel onen magický moment roku, kdy na chvíli odhodíme pracovní masku a pokusíme se nebýt jen kolegy, ale i jemuž by se vaše faux pas mohlo připomenout zrovna ve chvíli, kdy by začal rozhodovat o finančních odměnách. Ale nebojte, nebudeme ani za mravokárce. Přirozeně chceme, abyste se skvěle bavili ve stylovém prostředí a ideálně parťáky. Vánoční firemní večírky jsou za rohem a to by bylo, abychom vám nepřinesli pár tipů na místa, kde to můžete opravdu rozjet.