Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
7. října 2022, svátek má Justýna

Festival příští vlna/next wave

Místo:
Next wave
Datum:
21.9.2022 - 28.9.2022
Cena:
Web:
Festival …příští vlna/next wave… funguje jako platforma pro prezentaci českého divadelního okraje, hudební, taneční, výtvarné a jiné alternativy.
„Líbí se vám tradiční český cibulák? Ten krásný vzor na porcelánu, který pochází z Číny a cibule na něm jsou vlastně granátová jablka? Pokud ano, tak jistě oceníte retro vizuál 29. ročník festivalu. Má znázorňovat teplo domova a taky trochu iluzi, kterou si o milovaných věcech a jevech vytváříme. A divadlo je iluze a letošní Nextka přináší především divadla o domově, který máme, ztrácíme i znovunalézáme. Letošním mottem festivalu je poslední verš Fidlovačky, abychom ukázali, že jsme hrdými Čechy a nebrání nám to ve vyprávění příběhů uprchlíků z různých zemí, kterým se snažíme porozumět a pomoci. A taky se domníváme, že už je opravdu nejvyšší čas rozhodnout se, zda by měla být Země modrá či zelená planeta a zda by si také nezasloužila naši péči…,“ přibližuje letošní zaměření festivalu Lenka Dombrovská, kurátorka festivalu.

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

VYBRANÉ AKCE

4.11.2022 20:00

Heilung

3.6.2022 - 6.11.2022

(Ne)Moc

10.10.2022 17:00

Povídej SI!

12.10.2022 - 15.10.2022

Festival indického filmu

ČTĚTE DÁLE

Moravskou metropoli rozezní již 8. ročník mezinárodního festivalu Janáček Brno

Neopakovatelná atmosféra, hudba Leoše Janáčka a kompletní česká dirigentská špička na jednom místě. Brno rozezní již 8. ročník jedinečného mezinárodního operního a hudebního festivalu Janáček Brno. V podání předních operních domů, orchestrů i sólových interpretů čeká diváky od 2 – 20 listopadu 2022 nabitý program, kterým se tentokrát prolíná téma »Quo Vadis«. Pro bližší informace a nákup vstupenek sledujte stránky www.janacek-brno.cz.

Za zábavou i adrenalinem do Pitlandu!

Přemýšlíte, kam během podzimu vyrazit za jedinečnými zážitky, užít si spoustu zábavy, získat novou zkušenost, a hlavně nemuset řešit nejisté počasí? Přinášíme vám skvělý tip! Objevili jsme pro vás jedinečný zážitek v pravém slova smyslu! Jedinečný zážitek je totiž přesně to, co nabízí pražský Pitland, speciální krytá hale na Zličíně, kde si užijete jízdu v jedné stopě bez ohledu na věk, zkušenosti, papíry na motorku, a především bez ohledu na počasí! Co byste řekli na trochu akční, lehce sportovní až adrenalinovou zábavu, která je určena opravdu pro každého, včetně dětí nad 150 cm?
Reklama
reklama

Jaroslav Slánský: Je to radost i velká zodpovědnost

Zkoušení nové inscenace Jak jsem potkal ďábla o životě a díle Oty Pavla je v plném proudu. Hra vznikla přímo na objednávku Městského divadla Kladno a její autoři dramatik a dramaturg Jiří Janků a režisér Petr Svojtka ji napsali na míru souboru kladenské činohry. Roli Oty Pavla svěřili uměleckému šéfovi Jaroslavovi Slánskému.

Godzone tour 2022 startuje v Praze a v Ostravě už v říjnu!

Česká republika bude mít příležitost zažít evangelizační turné projektu Godzone letos o měsíc dřív, a to v Praze 24. října a v Ostravě 25. října. Celá tour následně pokračuje na Slovensku až do 29. října. Organizátoři této tour chtějí společně s vedoucími různých společenství sdělit Česku a Slovensku aktuální odkaz: Nevzdávej To!

Tiësto se vrátí do Prahy po 4 letech

Tiësto se vrátí do Prahy po 4 letech a to v úterý 27. září 2022 na Magnetic Festival 2022. Nenechte si ujít tuto jedinečnou akci, kde Vám zahraje legenda taneční scény.