I letos ožijí prostory Staré čistírny kouzelným mikulášským příběhem plným světel, hudby a pohybu.
5. a 6. prosince 2025 Časy představení: 16:00, 17:00, 18:00 a 19:00 Stará čistírna odpadních vod - Papírenská 199/6- Praha-6 - Bubeneč I letos ožijí prostory Staré čistírny kouzelným mikulášským příběhem plným světel, hudby a pohybu. Tanečně-akrobatické vystoupení andělů vtáhne diváky do jedinečné podívané, která spojuje poetiku nového cirkusu s atmosférou adventu. Nebudou chybět ani čerti – a samozřejmě Mikuláš, který na závěr obdaruje všechny děti malým dárkem. Občerstvení Ke každé vstupence obdrží návštěvníci 2 dl horkého svařeného moštu před začátkem představení. Praktické informace: Vstup: bočním vchodem z pravé strany Staré čistírny Prostory: část představení probíhá i v podzemí přístupném po schodech Kočárky: lze zanechat v budově na vyznačeném místě Parkování: soukromé parkoviště mimo placenou zónu (do naplnění kapacity) Délka představení: přibližně 40 minut Vstupné: Základní: 515 Kč Dítě + dospělý: 640 Kč (do 15 let) Rodinná vstupenka (2 dospělí + 2 děti): 1 190 Kč V ceně je horký mošt pro každého a dáreček pro děti.
Sazka přiváží do Prahy energii a atmosféru světa McLaren F1 Team. Na Výstavišti Praha Holešovice v Křižíkově pavilonu B uvede Allwyn McLaren F1 Team celebration – jedinečnou akci k příležitosti oslavy partnerství s legendárním týmem McLaren F1 Team, která pro návštěvníky přichystá velkoformátové instalace a unikátní exponáty ze světa Formule 1. Akce bude bohatá na interaktivní zážitky, které návštěvníky vtáhnou přímo do dění oblíbeného motosportu. Program je možné zdarma navštívit 12. – 14. prosince a odnést si z něho hned několik zážitků přímo v momentě, kdy McLaren F1 Team prožívá jednu ze svých nejsilnějších sezón.
Vánoce nejsou jen datem v kalendáři, jsou chvílí, kdy se města rozzáří, ulice ztiší a světlo získává nový význam, stává se symbolem naděje, radosti, sounáležitosti a návratu domů. Světlo provází české Vánoce po staletí. Není jen dekorací, ale poselstvím a připomínkou, že i v zimním chladu může zahřát to, co spojuje lidi: blízkost, tradice a společné chvíle.
Zatímco jiní začínají pomalu stěhovat vánoční dekorace ze sklepa, sopranistka Lenka Graf tradičně balí kufry a začátkem adventu přilétá z prosluněné Floridy na svoje milované tradiční české Vánoce. Bez nich si prý konec roku nedokáže představit. Tato elegantní dáma s šarmem operní divy, která spojuje světy klasiky a popu, letos chystá tři adventní koncerty.
Divadlo Lucie Bílé v pražské Karlově ulici má za sebou další velmi úspěšnou sezónu, během které uvedlo hned dvě premiéry a přivítalo tisíce spokojených diváků. Jak se na ni dívá sama principálka Lucie Bílá a jaké novinky chystá pro příští rok?
Netflix dnes představil první oficiální trailer k chystanému pokračování úspěšné detektivky Na nože. Fanoušci se návratu charismatického detektiva BenoitaBlanca v podání Daniela Craiga dočkají už 12. prosince.Nový díl s názvem Na nože: Probuzení mrtvého muže přinese hvězdné obsazení, včetně JosheO’Connora, GlennClose, Mily Kunis nebo Jeremyho Rennera. Režisérem a scenáristou je opět Rian Johnson, který se podílel i na dvou předchozích úspěšných filmech série.
Každý rok slibujeme, že letos to vezmeme s klidem, bez spěchu a bez zbytečného cukroví. A každý rok dopadneme stejně – čekáme s napětím na zlaté prasátko, ujídáme bramborový salát už u oběda a tajně doufáme, že kapr v trojobalu přežije do večera. Některé okamžiky českých Vánoc se prostě nemění – a možná právě proto je máme tolik rádi.
Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve vašem prohlížeči.