Mlčící jaro se skrze umělecká díla zabývá vztahem člověka k přírodě v období přibližně od 30. let do začátku normalizace.
Projekt se zaměřuje na hledání organického abstraktního tvaru v sochařských dílech, které se poprvé objevilo zejména v surrealismu před druhou světovou válkou a poté v plastice šedesátých let. Svůj název si propůjčuje z vlivné knihy Rachel Carson, jež poprvé popsala důsledky používání pesticidů na životní prostředí. Výstava se ve svém jádru zaměřuje především na československé sochařství tohoto období v širším kontextu střední Evropy. Trasuje způsoby, jakými je provázáno umění tzv. první a druhé modernity rozdělené druhou světovou válkou. Ze současné perspektivy je fenomén organické abstrakce spojený i s ekofuturistickými otázkami dneška: Bude život, jak jej známe, zítra ještě možný? Aktuální rozměr úvahy tak podtrhnou intervence současných umělkyň. Ze sbírek Národní galerie v Praze bude představeno téměř 100 uměleckých děl od více než 40 autorů a autorek, která doplní díla z regionálních galerií a zahraničních institucí z Polska, Slovenska a Německa, jež se na domácích výstavách dosud neobjevila.
Letní scéna Divadla Ungelt otevře 19. května své brány! O pár dní později - 24. května - se na Novém Světě poprvé rozhoří bizarní mezigenerační konflikt v komedii Lavička. V té Petr Stach a Miroslav Hanuš prozkoumají témata současné společnosti, jako například „Jak se domluvit ve světě, v němž lavička již není lavičkou.“
Po loňském úspěchu se legendární parta v čele s Hurvínkem, Máničkou, panem Spejblem, bábinkou a Žeryčkem opět vydává mezi zvířata. Letní scéna v Zoo Praha nabídne malým i velkým divákům jedinečné zážitky – třeba šanci vidět skutečného i loutkového člunozobce pohromadě!
Čistá, vyživená, rozjasněná. Dopřejte své pleti čtyři jednoduché kroky s produkty nabitými čerstvými ingrediencemi, esenciálními oleji a minimem nebo žádnými syntetickými konzervanty. Každý krok podporuje zdravou pleť a její mikrobiom — přirozenou ochrannou bariéru.
Letní festivaly jsou za rohem a to znamená dvě věci - divadla zavřou své brány a naopak se naplno rozjedou všemožné festivaly. Přinášíme přehled těch nejlepších festivalů, kam můžeš vyrazit se svojí partou.
Oslavy tohoto významného jubilea odstartovaly už na podzim a vyvrcholí 2. října, kdy uplyne přesně 30 let od otevření scény Milošem Kopeckým a zakladatelem a, nyní již, emeritním principálem Milanem Heinem. Od té doby divadlo uvedlo téměř 90 premiér a na jeho jevišti se vystřídala plejáda skvělých herců. Čtyři z nich si odnesli Cenu Thálie – Alena Vránová, Marta Kubišová, Vilma Cibulková a Richard Krajčo.