15. července 2025, svátek má Jindřich
Místo:
Městská část Praha 8
Datum:
24.7.2025 21:30
Cena:
?
Web:
Letní kino v Podzámčí.
24.7. - Rozmarné léto "Tento způsob léta zdá se mi poněkud nešťastným..." V poněkud zpustlých říčních lázních na břehu řeky Orše se denně setkávají tři postarší pánové: majitel lázní Antonín Důra, sečtělý abbé Roch a major ve výslužbě Hugo. Počasí je nestálé, většinou poprchává a tak má pan Důra nouzi o zákazníky. Většinu času tudíž tráví v rozmluvách a drobných půtkách se svými přáteli. Žádná hádka ovšem není tak vážná, aby ji nespravila sklenice vína a pár utopenců s cibulí. Rozruch do jejich života však přinese potulný kouzelník Arnoštek a především jeho půvabná schovanka Anna. Ta totiž hned při prvním večerním vystoupení okouzlí každého ze tří svérázných filosofů. A ti se o ni začnou každý po svém ucházet... Vladislav Vančura za své nejlepší dílo považoval právě útlou knížku rozprav tří přátel, v nichž se zabývali smyslem existence, krásou a věrností žen a nepostižitelností rozmarů letního počasí. Ovšem hlubokomyslná věta jednoho z nich "Tento způsob léta..." se stala známou až díky filmu, který v roce 1967 natočil režisér Jiří Menzel. S naprostou jistotou a velkou uměleckou erudicí zvládl problém adaptace Vančurovy prózy do řeči filmových obrazů. Vytěžil z ní obrazy plné krásy, poezie a životní moudrosti. A přesně věděl, kdo se do postav, promlouvajících krásným, ale přece jen literárním jazykem, převtělí - Rudolf Hrušínský, Vlastimil Brodský a František Řehák. Půvabnou Annu ztvárnila Jana Preissová, tehdy ovšem pod svým dívčím jménem Drchalová. 

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

ČTĚTE DÁLE

MIRAI Summer Fest 2025

Náš vlastní festival Mirai Summer Fest se po letošním úspěšném ročníku vrací do vašich měst i v roce 2025!

Do Leteckého muzea v Kunovicích míří Tajemná záře

Letecké muzeum v Kunovicích si pro své návštěvníky přichystalo jedinečný zážitek. V sobotu 19. července večer přímo mezi letadly promítne kultovní sci-fi snímek z osmdesátých let Tajemná záře nad Pacifikem. Promítání navíc spojí s noční prohlídkou expozice.
Reklama
reklama

DOsTatek: Místo, kde se historie potkává se zážitky

V srdci Hané, v Doubravici u Loštic, jen pár kilometrů od Olomouce i Mohelnice, se ukrývá DOsTatek – statek s více než 300letou historií, která tu stále dýchá.

Ekonomická stránka globálního kasina

Objevte, jak kasinový průmysl v roce 2025 podporuje ekonomiku prostřednictvím daní, zaměstnanosti, turismu a digitálních inovací.

PIVNÍ TROJÚHELNÍK ZÁPADNĚ OD PRAHY

Pivovarů je v Čechách nespočet a aby ne, když máme dost možná to nejlepší pivo na světě. Chuť na zlatavý mok u nás přirozeně stoupá s nástupem letních teplot, stejně tak v letních měsících rádi usedáme na kolo a vyrážíme na výlety. Spojte tyto dvě příjemné kratochvíle a na západ od Prahy navštivte hned 3 známé pivovary.
Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.