Tipy na Vánoční večírky, aneb letos to bude velké!

Publikováno 31.10.2018
Dva měsíce jsme se mohli flákat u moře, popíjet s přáteli na zahradních oslavách nebo se jen tak toulat přírodou. Máme tu podzim a s ním je třeba znovu začít pracovat na 100%. Není to nic, co bychom vyloženě vyhledávali, ale vydělávat se musí. Práce ale ještě nutně neznamená, že nebude zábava. Je potřeba ventil a na to jsou ideální firemní večírky. V následujícím článku najdete tipy na řadu míst, kde bude váš firemní večírek rozhodně stát za to. Garantujeme zábavu až do ranních hodin, výborný servis, lahodnou gastronomii a pravděpodobně i nějaký ten bolehlav po ránu. Ale s tím se musí předem počítat. Pokud se člověk probudí po večírku, nic ho nebolí a jeho tělo nezažívá podivné stavy, byla to bez debat nedostatečně využitá noc!

 

FLORENTINA BOAT

Nábřeží Edvarda Beneše, přístaviště pod Čechovým mostem
Tel. +420 739 002 550, www.florentinaboat.cz

Nechte svůj firemní večírek unášet na vlnách hotelové lodi Florentina s velkorysým prostorem s kapacitou od 100 do 250 míst. Na palubě se nachází 49 kajut k ubytování, restaurace s českou i mezinárodní kuchyní, bar s bohatou nabídkou nápojů, prostorná sluneční terasa a panoramatický salonek na lodní přídi. Hosté budou nadšeni nejen dokonalým servisem šitým na míru jejich potřebám, ale také krásným výhledem na Vltavu (kde je vždy živo) a jedinečnou atmosférou.

MERCURIA LASER GAME

Argentinská 38, Praha 7 / Údolní 212/1, Praha 4
Tel.: +420 605 111 811 / 606 777 500, www.mercurialaser.cz

Mercuria Laser Game – to je největší komplex laser game v České republice. V Praze najdete arénu v Holešovicích a také nově na Braníku, kde máte na výběr ze dvou unikátních arén a kde může hrát laser game najednou až 40 hráčů! K tomu je možnost využít minibowling, simulátor virtuální reality či arkádové automaty. Obě arény jsou výborně připravené pro firemní akce a pohodové posezení po hře. V Holešovicích je plně zásobený bar až pro 80 osob, v Braníku dokonce rovnou pro 150 osob.

BACK DOORS

Na bělidle 30, Praha 5,
Tel.: +420 734 508 248, www.backdoors.cz

Koktejlový bar s restaurací v srdci Smíchova u Anděla se umí změnit na taneční klub, který má dvě stage, což je ideální pro váš Vánoční a Novoroční večírek. V baru najdete více jak 400 druhů prémiového alkoholu, ze kterého se vytváří koktejlové menu v duchu prohibičních třicatých let. Připraví vám zde nezapomenutelné tématické firemní večírky s živou hudbou nebo Dj\\\\\\\\\\\\\\\\\'s a bohatým rautem. K dispozici je i zimní zahrada s venkovním grilem a ohništěm.

U PINKASŮ

Jungmannovo nám. 15/16, Praha 1
Tel.: +420 221 111 152, www.upinkasu.cz

Jen pár kroků od Václavského náměstí naleznete typickou českou restauraci U Pinkasů, kde se jako prvni v Praze čepovalo plzeňské pivo, a to již v roce 1843. Špičkově ošetřené a tradičním způsobem podávané pivo je nabízeno ve třech podlažích s tím, že každý z těchto prostorů osloví hosty zcela specifickou gastronomií i atmosférou. Toto kultovní místo by měl navštívit každý milovník zlatého moku a výborného českého jídla. Pokud si potrpíte na obojí, jednoznačně by mělo být U Pinkasů vaším horkým kandidátem.

CHARLESTON

Křižíkova 55, Praha 8 – Karlín
Tel.: +420 222 322 098, www.charlestonrestaurant.cz

Třeba nemáte chuť na akční firemní večírek na baru s neony a techno hudbou. Možná byste ocenili večírek v oldschoolovějším duchu. A co takhle zvolit atmosféru třicátých let, živou hru na klavír a eleganci? To vše na vás čeká v karlínském Charlestonu. Vyjma mimořádného interiéru se podnik může pochlubit fantastickými steaky, které určitě musíte vyzkoušet. Na jídelníčku dále najdete těstoviny, saláty, dezerty, bohatý výběr alko i nealko nápojů. Vše samozřejmě vždy z čerstvých surovin a upravených dle sezónní nabídky.

KONFERENČNÍ PROSTORY COLUMNA

Pyšelská č.p. 2361/4, Praha 4
Tel.: +420 272 192 458, www.restauracecolumna.cz

Hledáte vhodný prostor pro konání Vašeho firemního večírků, kongresu, konference či koncertu? Obraťte se na profesionály konferenčních prostor Columna na pražském Chodově. Všechny akce zajišťují individuálně dle přání a vždy akci vytvoří ke spokojenosti zákazníka. Najdete zde prostornou kongresovou halu ideální pro vánoční večírky, kongresy či kulturní události, dále kongresový sál vhodný ke konferencím či přednáškám, tři malé jednací salonky vhodné pro menší školení a workshopy a zkušený personál.

COYOTES PRAGUE

Malé náměstí 2, Praha 1, Tel.: +420 775 311 451,
224 216 000, www.coyotesprague.cz

Firemní večírky v nejlepším show baru? Jednoznačně v Coyotes Prague! Půvabné barmanky vám namíchají chutné cocktaily, barmanská show vás ohromí a pokud si někdo zaslouží speciální tekutou odměnu, dostane ji od divoké kočky přímo na baru. Večer vám zpestří ohnivá show a různé druhy tanečních vystoupení na baru s výbornou akustikou. Kuchyň je plně vybavena a proto vhodná pro jakékoliv požadavky. Celková kapacita je cca 100-150 osob, pro večírek lze využít VIP prostor, kam se vejde zhruba 20 lidí.

IL PRIMO PIATTO

Hornokrčská 39, Praha 4 Tel.: +420 244 404 990,
+420 607 543 876, www.ilprimopiatto.cz

Líbil by se vám večírek s italskou příchutí? Pak určitě zavítejte do moderního podniku Il Primo Piatto. Restaurace s kompletně vybaveným prostorem ve stylovém podkroví, kam se usadí až 70 lidí u kulatých stolů, si vás okamžitě získá. V celém dvoupatrovém podniku můžete mít recepci až pro 200 osob. Coffee breaky a rauty na přání s delikátními italskými a moravskými víny, výbornou kávou a domácími dezerty. Otevřeno je od pondělí do pátku a to už od 8:00, takže si na své přijdou milovníci snídaní. Zavírá se ve 23:00.

BOWLING CELNICE & DEJVICE

Bowling Celnice, V Celnici 10, Praha 1
Tel.: +420 774 900 699, www.bowling-celnice.cz
Bowling & Billiard Dejvice, Bílá 6, Praha 6

Tel.: +420 774 900 004, www.bowling-dejvice.cz

Oba podniky patří mezi nejhezčí bowlingy v Praze, najdete je na dvou místech – na Nám. Republiky a v Dejvicích u Kulaťáku. Oba jsou přímo stvořené pro firemní večír­ky. Mají mladý ochotný personál, moderní interiér a nejnovější bowlingové vybavení. K dispozici jsou i kulečníky, šipky, fotbálek atd. Pro firemní akci připraví raut, turnaj nebo zajistí další doprovodný program. Doporučujeme se zeptat na variantu pronájmu All Inclusive. Kapacita obou podniků je 200 osob a jsou dobře dostupné MHD i autem.

NA TÝ LOUCE ZELENÝ

Na zelené louce 451/1, Praha 4 - Kunratice
Tel.: +420 241 711 820, www.natyloucezeleny.cz

Restaurace s příhodným názvem „Na tý louce zelený“ se nachází ve velmi klidném a krásném prostředí přímo na okraji Kunratického lesa. Pochutnáte si zde nejen na mimořádné české a minutkové kuchyni, ale přímo labužnickým zážitkem jsou speciality připravované ze zvěřiny. K jídlu podávají plzeňské a rohozecké točené pivo a zdejší specialitou jsou vysoce kvalitní vína z Jižní Moravy. Doporučujeme zeptat se na Námořnickou knajpu s 36 místy a centrálním grilem. Je pro večírky ideální! V příznivém období je tu pro Vás otevřená terasa se 40 místy.

PRAGUE HUNT

www.praguehunt.cz

Tip na teambuildingové aktivity: Firemní akce trochu jinak – Treasure Hunt. Tato hra v sobě kombinuje příjemnou procházku s poznáváním pamětihodností a zajímavostí měst v ČR. Pomocí tabletu či mobilní aplikace týmy hráčů řeší úkoly a odpovídají na otázky plné historických faktů i zajímavostí. Díky hře hráči navštíví známá a legendami opředená místa, malebné uličky a tajemná zákoutí. Cílem hry je zvolit tu nejefektivnější strategii hledání jednotlivých „pokladů“ a získat tak co největší počet bodů.

BE FRIENDLY

Sokolovská 97/65, Praha 8 - Karlín
Tel.: +420 222 313 473, www.befriendly.cz

Be Friendly nabízí vskutku unikátní koncept, díky kterému budete mít jistotu, že nikde jinde podobný večírek nezažijete - každému se zde tyká. Po celou dobu. Žádné trapné ticho, ani nejistota, ale od první chvíle přátelská a uvolněná atmosféra ve stylovém moderním prostředí. Milovníci piva ocení, že vyjma několika druhů Staropramenu (11°, nefiltrovaný, světlý, černý, řezaný) si zde vychutnají i svrchně kvašené speciální tmavé pivo z Belgie Leffe Brune, Hoegaarden White a Cider. Kuchyně je mezinárodní.

BABIČČINA ZAHRADA

Tovární 536, Průhonice
Tel.: +420 272 690 865, www.babiccinazahrada.cz

Jedinečnou staročeskou atmosféru zažijete v jedinečné Babiččině zahradě. Velkorysý prostor o velikosti 154 m², který pojme až 80 lidí a ve dne je zalit přírodním světlem, můžete využít pro velmi pohodový firemní večírek. Pomoci závěsu lze prostor zmenšit a zútulnit pro menší akce. K dispozici je WI-FI připojení a vlastní sociální zařízení. Sál je plně klimatizován. AV k dispozici dle potřeb klienta. Na míru zde pro vás vytvoří bufetové nebo ala carte menu, taktéž je v nabídce možnost coffee breaku.

WESTERNOVÉ MĚSTEČKO BOSKOVICE

Komenského 50, Boskovice
Tel. +420 734 234 172, www.westernove-mestecko.cz

Umíte si pro svoji firemní akci představit místo, kde se píše rok 1870? Neexistuje zde kariérní postup, místo něj zde potkáte kovboje na koních a Indiány. V takovém místě se luk, šíp a tomahawk stanou Vašimi přáteli. Bude se i střílet a nejen to. Od servírovaných jídel a rautů v Saloonu 1870 až po sladkosti z místní cukrárny si každý vybere dle své chuti. Večerní program spestří kankánové tanečnice, výhry chtiví si přijdou na své v casínu a kdo bude chtít, vyzkouší si i pistole, nebo šamanské bubnování. Něco takového na Vás čeká jedině ve Westernovém městečku Boskovice!

TECHTLE MECHTLE

Vinohradská 47,, Praha 2
Tel.: +420 222 250 143, www.techtle-mechtle.cz

Připravte se na pořádně divoký mejdan. V Techtle Mechtle najdete širokou nabídku koktejlů, které Vám připraví profesionální tým barmanů, výběr z domácích i zahraničních vín, opravdu mimořádnou nabídku nejkvalitnějších destilátů a v neposlední řadě i skvělou domácí kuchyni. A muzika? Vše závisí na tom, co si poručíte. Bar s kapacitou až 600 osob na ploše 350 m2 vyhovuje každému večírku, přičemž samozřejmostí je příprava dle poptávky. DJ, speciální koktejly, catering a dostatečně velký taneční parket. Zkrátka vše potřebné, abyste si s kolegy patřičně zařádili.

THE BISTRO

Londýnská 315/71, Praha 2
Tel.: +420 273 136 096, www.bistrolondynska.cz

Nové multikulturní bistro určené pro všechny, kteří si rádi užívají život plnými doušky, plní si své sny, rádi poznávají svět, mají nadšení pro dobré jídlo, pití a touhu ochutnat víc. Na první pohled sympatické místo nabízí ve své hlavní části prostor pro 14 osob, v případě zájmu o večírek ve větším počtu lidí lze využít sklepní místnost, kam se vejde dalších 26 lidí. Rozmanité menu je založené na malém sortimentu, vybere si však každý - pokud jde o styl kuchyně, není bistro nijak vyhraněné, takže je vše pouhou otázkou domluvy.

THE PUB

Veleslavínova 3, Praha 1
Tel.: +420 222 312 296, www.thepub.cz

The PUB má vše potřebné pro stylový firemní večírek (mo­derní prostory, bohatě zásobený bar, výborné jídlo atd.). Je tu však ještě jeden podstatný rozdíl – v každém PUBu si pivo pěkně načepujete sami! Stoly disponu­jí vlastní pípou, z nichž teče tankový Pilsner Urquell. Každý samovýčep je vybaven dotykovým displejem, který umožní sledovat pivní výtoče v ostatních PUBech, volat obsluhu, objednávat jídlo, zahrát písničku z Jukeboxu a mnoho dalšího. Na přání lze objednat školu čepování piva.

U MRTVÝHO PTÁKA

Křižíkova 16, Praha 8-Karlín
Tel.: +420 224 814 499, www.restauraceumrtvyhoptaka.cz

Dnes již klasický karlínský podnik se dostal do širšího podvědomí díky jedinečné atmosféře, která pravidelně graduje na tanečním parketu. Jde o podnik členitý, ani velký, ani malý, zkrátka naprosto ideální pro pohodový večer i uzavřenou společnost, která se chce bavit hudbou, tancem, výborným jídlem (luxusní domácí burgery, šťavnaté steaky) a pitím. Co je třeba vypíchnout, to je výborně řešená akustika. Hudba nikdy neruší část pro sezení, díky čemuž je místo přímo ideální pro soukromé akce, kdy se může část lidí bavit slovy a druhá to roztáčet na parketu.

URXOVA 10

Urxova 436/10, Praha 8
Tel.: +420 222 313 926, www.urxova10.cz

Svěží mladý podnik nacházející se kousek od Kaizlových sadů si Vás okamžitě získá. Jídla ze zdejší kuchyně jsou připravována se srdcem a vášní k ohni, vodě, vzduchu, dřevu a času. Vyznačují se přímočarostí, respektem ke kvalitním, čerstvým surovinám a tradiční úpravou jídel. Mezí speciality patří na Josper grilu připravované ryby a suchou cestou stařené hovězí maso k nímž si můžete vybrat ze široké škály vín nebo jejich výborného Lochkovského piva. Celá restaurace je schopna usadit až 56 hostů v rámci servírovaného menu a až 70 hostů v rámci koktejlové akce.

PETŘÍNSKÉ TERASY

Praha 1 - Malá Strana, Petřínské sady 393
Tel.: +420 602 224 096, www.petrinsketerasy.cz

Chcete si užít firemní večírek s naprosto jedinečným výhledem? Pak jednoznačně musíte zamířit do Petřínských teras. Restaurant je posazen uprostřed východního svahu Petřínského kopce, s naprosto neopakovatelným výhledem na celou Prahu. Samozřejmostí není problém udělat večírek „na klíč“, zařídit grilování či živou hudbu. Vše je jen otázkou domluvy a včasné rezervace. Navíc už to není tak daleko do konce roku, takže pokud chcete odměnit své zaměstnance za dobře odvedenou práci, večírkem Petřínských terasách vedle nešlápnete.

CRAZY DAISY

Václavské náměstí 773/4, Praha 1
Tel.: +420 273 130 486, www.crazydaisy.cz

Jedinečný koktejlový bar v centru Prahy si vás okamžitě získá. Prvorepubliková atmosféra, široký výběr destilátů i vín, signature koktejly inspirované Prahou. To je jen začátek. Na stěnách baru Crazy Daisy videomapping, což je v Česku naprosto ojedinělé. Tento jedinečný videomappingový systém nemá v Evropě ve způsobu provedení a rozsahu konkurenci. Již tak jedinečný večírek zde dostane unikátní nádech díky molekulární mixologii, skvělému prostředí a sofistikovaným koktejlům.

PIKNIK PARK

Nosticova 8, Praha 1
Tel.: +420 601 164 711, www.piknikpark.cz

Italská restaurace s naprosto úžasnou polohou - vedle Čertovky, kousek od centra Prahy - a přesto v místě, které se vyznačuje úžasným klidem a krásnou atmosférou. Vynikající kuchyně stavící na čerstvých a domácích surovinách, velký výběr vynikajících vín a příjemná obsluha. Raut vám zde samozřejmě připraví na míru. Stejně tak rádi zařídí živou hudbu (která zde ostatně hraje každý den). Piknik Park navíc vyniká tím, že nabízí celoroční zahrádku, jejíž součástí jsou tepelné ohřívače. Něco takového vám žádný jiný podnik na Malé straně nenabídne.

ČERNÝ KOHOUT

Bublavská 308, Praha 5
Tel.: +420 608 874 923, www.cerny-kohout.cz

V nádherném prostřední prokopského údolí najdete malebnou restauraci Černý kohout. Kamenné zdi, masivní dřevěné stoly, příjemné osvětlení a oheň plápolající v krbu - tato kombinace vytváří ideální místo nejen pro soukromé oslavy, svatby, firemní akce, dětské párty, rauty, hudební a jiná kulturní vystoupení, ohňostroj a mnoho dalšího včetně vlastního cateringu. Restaurant se nachází pouhých 15 minut autem od centra a každý večírek zde maximálně přizpůsobí přání klienta. Pokud počasí bude na konci roku přát, lze využít zahrádku s grilem.

BEER & BURGER U ČÍŽKŮ

Karlovo náměstí 34, Praha 2
Tel.: +420 223 003 424, www.ucizku.cz

Oblíbenou restauraci U Čížků, která se specializacuje na lahodné hamburgery domácí výroby, najdete na Karlově náměstí. Pokud večírek „v house“, pak jednoznačně tady. U Čížků nabízí ve svých burgerech jen to nejlepší. Hovězí maso pochází z bourárny Absolon v Českém Brodě, které si v podniku melou a dochucují sami. Pečivo je ze sousední pekárny pana Zoulka, z Václavské pasáže na Karlově náměstí. S lahodnou nabídkou Beer & Burger U Čížků nešlápnete při volbě firemního či soukromého večírku vedle.

LAFA GRILL

Václavská 9, Nové město - Praha 2 (Karlovo náměstí)
Tel.: +420 773 694 866, www.lafa-grill.cz

Na Karlově náměstí si o večírek přímo říká oblíbený burger bar a restaurace Lafa grill. Tato speciálka zaměřená na burgery a sendviče je vyhlášená skvělými domácími omáčkami a lahodným mletým masem od český farmářů, k nimž se dokonale hodí čepovaný Pilsner Urquell nebo předkrmy či chuťovky. Malý, ale členitý podnik oceníte k pořádání větších i menších akcí, ať už v uzavřené společnosti nebo za běžného provozu (ideální je v takovém případě především zvýšené patro, které najdete nad barem).

NOLA

Na Strži 1683/40, Praha 4 - Pankrác
Tel.: +420 799 512 885, www.nola.cz

Ať hledáte prostornou a vzdušnou restauraci pro bujarou oslavu s přáteli nebo formálnější firemní večírek, NOLA je tím pravým místem. Podnik se inspiruje americkou a francouzskou kuchyní, nezavrhuje klasiku a nechá se zlákat i špetkou exotiky. Suroviny jsou vždy čerstvé a od dobrých dodavatelů, nabídka se stále mění podle sezóny, nových nápadů a nálady šéfkuchaře. Rozmanitost a důraz na chuť a požitek je i doménou nápojů. Výběr točených piv zejména z lokálních pivovarů, vína od několika osvědčených rodinných vinařství z Moravy a ze zahraničí.

TANKÁRNA

Makovského 1179, Praha 17 - Řepy
Tel.: +420 235 322 323, www.tankarna.cz

V restauraci Tankárna vás přivítá moderní prostřední, příjemná obsluha a populární tankové pivo značky Staropramen. Prostory Tankárny čítají 110 míst, takže se zde v rámci počtu hostů opravdu nemusíte omezovat (ale přirozeně lze uspořádat akci pro skromnější společnost). Narozeniny, firemní večírky nebo prezentace na prvotřídní videoprojekci s ozvučením od americké značky BOSE, s tím vším si v Tankárně bez problémů poradí. Kuchyně sází na domácí a sezónní suroviny a občerstevní pro večírek tu vždy sestaví dle přání klienta.