50 let Jana Palacha, Stand-Up comedy v Crossu nebo Dunaj

Publikováno 14.01.2019
Další zajímavý týden nás čeká v Praze. V úterý se odehraje benefiční koncert pro nadaci Leontinka, zatímco ve středu to bude 50 let od upálení Jana Palacha. Ve čtvrtek se můžeme těšit na Stand-Up v Cross Clubu a v pátek po letech vystoupí v Paláci Akropolis skupina Dunaj. V sobotu můžete navštívit výstavu věnovanou Janu Palachovi a Janu Zajícovi a v neděli pak především rodiny s dětmi potěší tradiční pohádka. Inu, opět se máme na co těšit.

Pondělí 14. 1.

Kinoklub: Samotáři

Kulturní centrum žižkovšiška má v pondělí na programu již kultovní český film Samotáři. V jedné z hlavních rolí září nezapomenutelný "zhulenec" Jiří Macháček.

Projekce začíná ve 21 hodin.

Vstup: ZDARMA

Úterý 15. 1.

Benefiční koncert pro nadaci Leontinka!

V Divadle Royal se odehraje benefiční koncert pro nadaci Leontinka! V rámci večera vystoupí i nevidomí a slabozrací solísté. Společně s nimi pak zazpívá i Pěvecký sbor Školy Jaroslava Ježka.

Koncert začíná v 19 hodin.

Vstup: 490 Kč

Středa 16. 1.

Jan Palach - 50 let

Organizace Milion chvilek pro demokracii organizuje tichý průvod se světly k 50. výročí upálení Jana Palacha. Ten povede z Václavského na Staroměstské náměstí.

Pochod začíná v 18 hodin u sochy sv. Václava.

Vstup: ZDARMA

Čtvrtek 17. 1.

Stand-Up Comedy v Crossu

Cross Club si na čtvrtek připravil první stand-up v novém roce. Jako již tradičně se tak můžete těšit na nové scénky a historky, které Vás donutí smát se od ucha k uchu.

Akce začíná v 19:30.

Vstup: ZDARMA

Pátek 18. 1.

Džungle, která nespí

Botanická zahrada si na pátek připravila speciální komentovanou prohldíku skleníku Fata Morgana. Můžete se tak těšit na na kouzelnou procházku setmělým pralesem.

Akce začíná v 18 hodin.

Vstup: ZDARMA

Dunaj v Praze

 

Palác Akropolis přivítá koncert české skupiny Dunaj. Ta se nedávno po letech sešla při natáčení filmu Dunaj svědomí, a jedná se tak o jedinou možnost, jak si toto alternativní rockové uskupení v Praze poslechnout.

Koncert začíná v 19:30.

Vstup: 280 Kč

Sobota 19. 1.

Síla činu

V den padesátého výročí od smrti Jana Palacha startuje v Museu Kampa výstava věnovaná dílům, které se inspirovaly sebeobětováním Jana Palacha a Jana Zajíce.

Výstava potrvá až do 24. března.

Vstup: ZDARMA

Neděle 20. 1.

Dračí království

Kutlurní dům Kyje má na nedělní odpoledne připravenou pohádku Dračí králoství. Princezna Hvozděnka si nechce vzít rytíře Housku ze Strouhané a raději odletí na křídlech draka pryč. Jak se tato zápletka rozplete?

Pohádka začíná v 15 hodin.

Vstup: 50 Kč