Kraj plný atraktivit, to je Moravskoslezský kraj!

Publikováno 18.04.2019
Vítejte v regionu plné rozmanitostí a atraktivit, který jen loňském roce navštívil bezmála milion turistů. K rostoucímu zájmu o turismus v moravskoslezském kraji bezpochyby přispěly velké eventy jako například Zlatá tretra, Colours of Ostrava či Beats for Love nebo konference TBEX.

Již roky je areál Dolní oblast Vítkovic nejnavštěvovanější památkou a velkým lákadlem regionu. V přípravě jsou však i nové aktivity a atrakce. V současné době dochází ke spojení technických památek pomocí projektu zvaného Technotrasa, kde patří například Úzkokolejná dráha na Osoblaze, či technická muzea v Ostravě, Kopřivnici a Studénce. Během léta se zde konají víkendové akce v rámci Fajneho léta určené pro děti i dospělé.

Mezi stálé tahouny cestovního ruchu v kraji patří pestrá nabídka hradů a zámků, např. hrad Hukvaldy, nebo Hradec nad Moravicí. Pro turisty hledající aktivní odpočinek nabízí kraj originální golfová hřiště, adrenalinové parky, lanová centra a stovky kilometrů turistických a cyklistických stezek v nádherném prostředí Beskyd.

V letošním roce se na seznam Národních kulturních památek dostal poutní areál s kostelem Panny Marie Sedmibolestné a Povýšení svatého Kříže na Cvilíně u mého rodného Krnova. Při svém výletování po okolí byste ho proto 100% neměli vynechat.Pro kratší trasy určitě využijte půjčovny elektrokol, které se nacházejí téměř v deseti lokalitách.

Další zajímavou atrakcí je gastrofestival „Jak šmakuje Moravskoslezsko“, jehož návštěvnost se každým rokem zvyšuje a těší se větší oblibě. Návštěvníci zde mohou ochutnat krajské speciality, zúčastnit se nejrůznějších soutěží, kuchařských přednášek a shlédnout vystoupení známých českých kapel.

ml.