Za dveřmi, Sohpie Francis nebo Vínečko fest

Publikováno 15.07.2019
Léto je v plném proudu a s ním i kulturní akce v hlavním městě. V pondělí startuje festival pouličního divadla Za dvěřmi, zatímco ve středu se můžeme těšit na Talkshow pod otevřeným nebem. V pátek dorazí do klubu Epic interpretka taneční muziky Sophie Francis a v sobotu na Náplavce proběhne další z odpolední věnovaných dobrému vínu. Týden pak uzavře Klasika bez kvádra v Crossu. Inu, opět se máme na co těšit...

Pondělí 15. 7.

Za dvěřmi 2019 - Festival pouličního divadla

Již 11. ročník festivalu Za dveřmi přitáhne divadelní umění do ulic v centru hlavního města. Kromě klasických kusů se návštěvníci mohou těšit i na moderní pojetí a nejrůznější varieté a kejkle.

Festival probíhá až do čtvrtka. Kompletní program naleznete ZDE.

Vstup: od 0 do 350 Kč

Úterý 16. 7.

Letní kino: Spalovač mrtvol

Letní kino Národní galerie (u klášteru sv. Anežky) má na úterním programu legendární snímek Juraze Herze Spalovač mrtvol. Film vzniknul podle stejnojmenné předlohy Ladislava Fukse v roce 1968 a pojednává o pracovníkovi spalovny mrtvol Karlu Koprfinglovi, který v sobě v ten nejpříznivější moment historie objevil kapku německé krve...

Projekce začíná ve 21:30.

Vstup: ZDARMA

Středa 17. 7.

Letní Talkshow pod širým nebem

Další letní show Tomáše Vítka proběhne ve středu na Betlémském náměstí. Jako hosty si tentokrát přizval showmana a politika Pavla Novotného, herce a zpěváka Vojtaana a talentovanou zpěvačku Hellwanu.

Akce začíná ve 20 hodin.

Vstup: 110 Kč

Čtvrtek 18. 7.

Letní kino: Matrix

Skautský institut na Staromáku má ve svém letním kině na programu jednu z největší klasik moderního sci-fi - kultovní snímek Matrix z roku 1999. Film bude promítán v původním znění s českými titulky.

Projekce začíná ve 21:30.

Vstup: 70 Kč

Pátek 19. 7. 

Sohpie Francis @ Epic

Nizozemská DJka Sophie Francis premiérově dorazí do hudebního klubu Epic. Sophie se do paměti hudebních fanoušků zapsala skladbou Lose my mind, která má na Spotify přes 40 milionů streamů. Příznivci moderní taneční hudby se tak dočkají jednoho z nejlepších večírků celého týdne.

Akce začíná ve 22 hodin a potrvá až do rána.

Vstup: 270 Kč

Sobota 20. 7.

Vínečko fest vol. 3 - Bublinky na Náplavce

Náplavka opět přivítá milovníky dobrého vína a jídla. Kromě klasických vín se tentokrát představí i jemné bublinky, svěží ovocná frizzante, svůdná prosecca, noblesní sekty, či šarmantní spumante.
 
Akce začíná v 11 hodin.
 
Vstup: ZDARMA / 100 Kč degustační sklo

Neděle 21. 7. 

Klasika bez kvádra

Sexteto špičkových muzikantů z Pražského filmového orchestru vystoupí v Cross Clubu. Kromě tónů klasické hudby zazní v rámci večera i filmové hity či populární skladby posledních let.

Akce začíná v 19 hodin.

Vstup: ZDARMA