Stomp, Hospitality Prague 2020 nebo Sabaton + Amaranthe + Apocalyptica

Publikováno 20.01.2020
Nevíte kam vyrazit s drahou polovičkou? Přinášíme tipy na akce v Praze na tento týden.

Co máme pro Vás připraveno tento týde?  Dnes začneme festivalem japonských filmů a kultury, který se celý týden koná v Lucerně. Další den si nenechte ujít slavnou pražskou inscenaci Hrdý Budžes v divadle Kalich.  V polovině pracovního týdnu můžete navšívit v divadle Hybernia koncert The Greatest Show představí písně ze světově populárního filmu Největší Showman v podání umělců české hudební a muzikálové scény za doprovodu živé hudební produkce.  Od úterý do neděle si užijete populární Stomp v Kongresovém centru Praha, kde Vás okouzlí svým divadelním, tanečním a hudebním doprovodem. Není to však všechno, tak se s chutí podívejte a inspirujte se v našem výberu. 

Pondělí 20.1

Kino Lucerna - Eigasai 2020

13. ročník festivalu japonského filmu a kultury – Eigasai přináší výběr z filmů The Japan Foundation, ve kterých hrdinové vzdorují nepřízni osudu. Festival proběhne v pražském kině Lucerna od 20. do 26. ledna 2020. Festival letos oslaví také Česko-japonské výročí 100 let od navázání vzájemných vztahů.

www.kinolucerna.cz

 

Úterý 21.1.

Divadlo Kalich - Hrdý Budžes

Dramatizace úspěšné stejnojmenné prózy spisovatelky Ireny Douskové. Hrdinka příběhu, žákyně druhé třídy základní devítileté školy Helenka Součková, diváky zkoumavým i naivním pohledem osmiletého dítěte sugestivně provází tragikomickými roky husákovské normalizace, tak jak se na počátku 70. let promítala do světa dětí i dospělých. Na pozadí prostředí školy a divadla v jednom „nejmenovaném“ okresním městě se odvíjí sled komických příhod, trapných zážitků, drobných i větších neštěstí, které malá Helenka nejen prožívá, ale zároveň je s bezprostředností svému věku vlastní hodnotí a komentuje. Barbora Hrzánová – Cena Thálie 2003 za mimořádný ženský jevištní výkon za roli Helenky Součkové.

www.divadlokalich.cz

 

Středa 22.1.

Divadlo Hybernia - The Greatest Show – Live in Concert

Koncert The Greatest Show představí písně ze světově populárního filmu Největší Showman v podání umělců české hudební a muzikálové scény za doprovodu živé hudební produkce. Tento umělecký projekt oslavuje život a počiny jednoho z nejúspěšnějších marketerů, bavičů a showmanů P. T. Barnuma. Na pódiu se postará o tu ,„největší show‘“ přes 60 účinkujících – zpěváci, tanečníci, akrobaté, bubeníci i početná kapela profesionálních muzikantů.

www.hybernia.eu

 

Čtvrtek 23.1.

Reduta Jazz Club - Tribute to World Legends: Michael Jackson

Koncert Bharaty Rajnoška, který převzal do jazzové podoby písně krále popu Michaela Jacksona. Rozhodně stojí za to slyšet. Písně od popového krále jsou jednoznačně legndární.

www.redutajazzclub.cz

 

Pátek 24.1. (od 21. 1. do 26. 1. 2020)

Kongresové centrum Praha - Stomp

České publikum se může těšit na taneční show, ve které členové Stomp neváhají za účelem dobře znějícího rytmu použít všechno možné od zapalovačů a plechovek přes odpadkové koše až po kuchyňský dřez. Unikátní mix perkusí, tance, divadla a komedie s úžasným hudebním doprovodem inspirovaným ruchem každodenního života mohli diváci poprvé zažít v létě roku 1991 v britském Brightonu. Skupina se z původních osmi členů rozrostla na čtyři desítky účinkujících z dvanácti různých zemí. Za 28 let jejich existence odehráli Stomp přes dvacet tisíc představení a vidělo je přes 12 milionů diváků ve více než padesáti zemích po celém světě. Akce se uskuteční v sedmi termínech od 21. 1. do 26. 1. 2020.

www.praguecc.cz

 
Sobota 25.1.
 
Výstaviště Praha Holešovice - Hospitality Prague 2020
 
 

Fanoušci melodického drum & bassu uvítají v lednu 2020 v prostorách holešovického výstaviště drum and bassový label Hospital Records! Legendární Hospitality Night nabídne 3 přední zahraniční jména jednoho z nejúspěšnějších drum & bassových labelů světa! Po 4 letech se na Hospitality Prague vrací hvězdné rakouské duo Camo & Krooked, po 3 letech brazilský mág S.P.Y a po 5 letech spolumajitel labelu Hospital Records, London Elektricity, který představí své nové album “Building Better Worlds”. To si nemůžete nechat ujít!

www.hospitalitydnb.cz

 

Něděle 26.1.

O2 Arena - Sabaton + Amaranthe + Apocalyptica

Švédská heavy metalová skupina Sabaton vydala 19. července 2019 své nové album The Great War, které zachycuje zlověstnou atmosféru první světové války. Na podporu svého nového díla vyráží Sabaton na obrovské světové turné po Evropě. 26. ledna 2020 se představí také v České republice, a to v O2 areně v Praze. Speciálními hosty The Great Tour budou švédští kolegové Amaranthe a finští rockeři Apocalyptica.

www.o2arena.cz