Už je to tu zas! aneb Tipy na firemní večírky

Publikováno 07.09.2020
Znovu přišel onen magický moment roku, kdy na chvíli odhodíme pracovní masku a pokusíme se nebýt jen kolegy, ale i parťáky. Vánoční firemní večírky jsou za rohem a to by bylo, abychom vám nepřinesli pár tipů na místa, kde to můžete opravdu rozjet.

Ani letos vás nicméně nehodláme nabádat k cestě do bezvědomí. To není úplně nejlepší tečka za rokem (minimálně ne ve chvíli, kdy u toho máte "Mařku z účtárny", "toho bonzáka z druhýho patra" a (přirozeně) šéfa, jemuž by se vaše faux pas mohlo připomenout zrovna ve chvíli, kdy by začal rozhodovat o finančních odměnách. Ale nebojte, nebudeme ani za mravokárce. Přirozeně chceme, abyste se skvěle bavili ve stylovém prostředí a ideálně s jídlem, na které budou vaše chuťové pohárky ještě nějaký ten pátek s láskou vzpomínat.

Tak hurá do čtení, vybírejte, a pak koukejte svému chlebodárci nenápadně podsunout nějaký ten tip, kde by se mohl váš vánoční večírek odehrávat. Skutečná zábava bude samozřejmě na vás, ale následující tipy vám to hodně ulehčí.

Užijte si to i za nás!

U PINKASŮ

Jen pár kroků od Václavského náměstí naleznete typickou českou restauraci U Pinkasů, kde se jako prvni v Praze čepovalo plzeňské pivo, a to již v roce 1843. Špičkově ošetřené a tradičním způsobem podávané pivo je nabízeno ve třech podlažích s tím, že každý z těchto prostorů osloví hosty zcela specifickou gastronomií i atmosférou. Toto kultovní místo by měl navštívit každý milovník zlatého moku a výborného českého jídla. Pokud si potrpíte na obojí, jednoznačně by mělo být U Pinkasů vaším horkým kandidátem.

Jungmannovo nám. 15/16, Praha 1
Tel.: +420 221 111 152, www.upinkasu.cz

SALABKA

Oslavte svůj úspěch v největší a jedné z nejstarších pražských vinic. Historie zdejší vinařské oblasti sahá do roku 1228. Salabka však není jen vinařství, ale také 6 krásných apartmánu a fine-dinningová restaurace, kterou vede talentovaný šéfkuchař Petr Kunc. Restaurace byla již podruhé zařazena do průvodce Michelin. Privátní business večeře, team building, řízené degustace vína, tematické firemní večírky v prostorách unikátní historické vinice.  

K Bohnicím 2, Praha 7
Tel.: +420 778 019 002, www.salabka.cz

FUTURENTO

 

Laserové bludiště, nafukovací atrakce, trampolíny, překážkové dráhy, logické úkoly, nejnovější technologie, tím vším je nové unikátní zábavné centrum v Praze Futurento. Tato novinka pro firemní akce a teambuilding nabízí úžasnou týmovou zábavu, originální konferenční prostory, catering či doprovodné programy. Připraví akci na klíč a vyhoví jakýmkoliv požadavkům. Velkou výhodou je skvělá dostupnost MHD či autem. Areál disponuje dostatečně velkým parkovištěm.

Na Harfě 916/9a, Praha 9 - Vysočany
Tel.: +420 603 220 142, www.futurento.cz

SOU100 ŽIŽKOV

Pokud hledáte pro svůj vánoční večírek příjemný moderní prostor, skvělé jídlo a bezkonkurenční pivo, zaměřte se na Sou100 Žižkov. Tato restaurace s kapacitou až 112 sedících hostů vám poskytne ideální zázemí pro vydařenou party. Nabídnou vám jak servírované jídlo, tak raut s možností sestavení menu na míru. Samozřejmostí je pečlivě ošetřené pivo a nechybí ani zajímavá nabídka vín či destilátů. Jestli si nedokážete představit večírek bez tance, jistě potěší možnost tanečního parketu. Restaurace je Iqos friendly.

Štítného 625/11, Praha 3
Tel.: +420 723 105 660, www.sou100zizkov.cz

HAVANSKÝ PAVILON

Restaurant Hanavský pavilon s letní terasou vás láká do luxusního výjimečného interiéru půvabné stavby v pseudobarokním stylu, kde nabízí nejen vše z gastronomického umění, ale i jedinečný nezapomenutelný pohled na pověstné pražské mosty a věže z ptačí perspektivy, v celé jejich historické kráse. Na firemním večírku s takovým výhledem se vám doslova zatají dech. Kapacita je 36 hostů a kapacita zateplené terasy 80 hostů. Pro dokonalou spokojenost svých hostů zajišťují také hudební doprovod na přání.

Letenské sady 173, Letná, Praha 7
Tel.: +420 233 323 641, www.hanavsky-pavilon.cz

VIRTUÁLNÍ REALITA NA AKCI, KTERÁ MÁ KOULE

Vypravte se se svými kolegy na úžasná dobrodružství na místech, která vás nadchnou a kde vás čekají nevšední a velkolepé zážitky. Fantastický svět virtuální reality nabízí skvělou zábavu pro každého, kdo nechce celý firemní večírek jen nudně prosedět na židli. Je jen na vás, co si vyberete. Skok volným pádem z mrakodrapu? Potápění se v moři? Divoká jízda závoďákem ve 350km/h? Let bojovou stíhačkou nebo rovnou celou naši sluneční soustavou? To vše na vás ve virtuální realitě čeká. Stačí si jen vybrat!

Tel.: +420 724 565 751, info@vrontheroad.cz, www.vrotr.cz

MY COFFE STORY

Hledáte-li menší příjemné místo pro firemní večírek nebo oslavu, je kavárna My Coffee Story v srdci Žižkova tou správnou volbou. Přes zimu nabízí svou kapacitu pro zhruba 60 lidí, od jara do podzimu se pak dá využít i nádherná dvoupatrová zahrádka s typickými žižkovskými pavlačemi. Kromě domácích dezertů, slaných koláčů a skvělé výběrové kávy z českých pražíren zde famózně vaří a pro každou akci na míru připraví kompletní cattering. Na přání rádi přichystají i bezlepkové, lowcarb či veganské pohoštění.

Štítného 8, praha 3 - Žižkov
Tel.: +420 776 343 008, www.mycoffeestory.cz

RELIEF

Večírek v centru Prahy? Relief vás nezklame! Restaurace se nachází poblíž Karlova mostu v prostorách kláštera Křižovníků s červenou hvězdou, v unikátním sklepení tohoto areálu ze 13. století a je členěna do 5 místností. Ideální místo pro pořádání firemních a společenských akcí, pro klienty cestovních a event. agentur, rodinné oslavy, svatby, abiturientské večírky, promoce aj. Čeká na Vás příjemná obsluha, perfektní zázemí, tradiční české pivo a výběr kvalitních vín z Moravy. Kapacita pro firemní večírky může být až 200 osob.

Křižovnická 1, Praha 1
Tel: +420 605 882 001, www.restaurant-relief.com

MAJESTY LOUNGE

Elegantní MAJESTY Lounge, který je součástí Hotelu KINGS COURT a kde se potkává historie se současným moderním designem, vašemu večírku dodá nezapomenutelnou příchuť. Nechte se unést tóny živé hudby, vychutnejte si bohatý raut a širokou nabídku destilátů, koktejlů i vín. Po celou dobu vám bude k dispozici zkušený tým, který se postará o kompletní organizaci akce tak, aby byla dle vašich představ. A kdyby se večírek protáhl do pozdních nočních hodin, můžete se ubytovat v jednom z nádherných pokojů.

Náměstí republiky - U Obecního domu 3, Praha 1
Tel.: +420 226 280 819, www.hotelkingscourt.cz

PARTY MIRROR

Fotokoutek schovaný do obřího dotykového zrcadla? To nadchne každého! Party mirror je česká rodinná eventová agentura inspirovaná světovými trendy, která vašemu večírku dodá ty nejmodernější technologie v oblasti fotokoutků na českém trhu. Předností firmy je individuální přístup ke každému klientovi, práce s detaily a přátelské jednání. Rádi připraví grafiku na míru každému eventu, zařídí prostory, občerstvení i program. Oni se budou starat, vy bavit. Služby jsou dostupné po celé ČR.

Tel.: +420 775 501 601
ondrej@partymirror.cz, www.partymirror.cz

LOVECKÝ ZÁMEČEK PODČEJK

Hledáte nevšední místo pro Váš firemní večírek? Lovecký zámeček Podčejk je ideální volbou. Největší přidanou hodnotou tohoto místa je, že bude celé k dispozici pouze Vám a Vašim kolegům. V zámečku je restaurace s kapacitou 70 osob (občerstvení připraví podle Vašeho přání spolupracující cateringová firma), salonek, konferenční místnost, herna, venkovní terasa a ubytovací část pro 35 nocležníků. Zámeček má vlastní parkoviště a pokud počasí dovolí, je možné využít 10.000m2 zahrady ke hře kroketu, petangue či jen posezení u ohniště.

Strenice 71, Dolní Cetno
Tel: +420 728 254 595, www.podcejk.cz

ROSENGART

Od roku 2000 organizují firemní večírky a eventy všeho druhu. Od malých oslav až po Ligu Firem a mistrovství ČR v šipkách či fotbálku až pro 400 lidí. Dodávají fotbálky Rosengart a profesionální šipkové stroje. Mají fotbal pro 8 hráčů, hokej, kulečník, flipper, beerponk a další zábavní techniku. Na akcích zajišťují soutěže a exhibice s Mistrem světa. Jsou otevřeni spolupráci a novým myšlenkám, rádi vám udělají specifické akce na míru. Zábava, sport a relaxace, to je Rosengart. Váš večírek bude v dobrých rukách.

Tel.: +420 608 666 206 tel.: +420 739 588 728
info@rosengart.cz, www.rosengart.cz

OREA HOTELS & RESORTS

Největší český hotelový řetězec OREA Hotels & Resorts nabízí ideální podmínky pro konání firemních i soukromých akcí a oslav. Moderní design interiéru poskytuje pohodlí a veškerý komfort pro malé i větší skupiny. Event na míru, výborná gastronomie, bohatá nabídka cateringu a speciálních koktejlů je samozřejmostí. Oslavu lze protáhnout do druhé dne a využít pro nocleh moderně a účelně vybavené pokoje.Vyberte si pro svou akci hotel ve městě, na horách, v lázních.

Tel.: +420 226 226 240
info@orea.cz, www.orea.cz

HURRICANE FACTORY PRAGUE

Chcete zažít opravdu jedinečný večírek? Tak hurá do víru hurikánu! Létání ve větrném tunelu Hurricane Factory je neopakovatelným zážitkem. Hurricane Factory je jediný větrný tunel v České republice. Díky profesionálním službám a netradičním rezprezentativním prostorám na-bízí Hurricane Factory širokou škálu možností uspořádání nejrůznějších akcí od konferencí přes teambuildingové aktivity po firemní večírky či větší party s doprovodným programem až pro 100 lidí.

Tupolevova 736, Praha 9, Tel: +420 731 154 202
akce@hurricanefactory.com, www.hurricanefactory.com

BACK DOORS

 

Koktejlový bar s restaurací v srdci Smíchova u Anděla se umí změnit na taneční klub, který má dvě stage, což je ideální pro váš Vánoční a Novoroční večírek. V baru najdete více jak 400 druhů prémiového alkoholu, ze kterého se vytváří koktejlové menu v duchu prohibičních třicatých let. Připraví vám zde nezapomenutelné tématické firemní večírky s živou hudbou nebo Dj\\\\\\\\\\\'s a bohatým rautem. K dispozici je i zimní zahrada s venkovním grilem a ohništěm. V Back Doors budete mít po celou dobu o zábavu postaráno.

Na bělidle 30, Praha 5
Tel.: +420 734 508 248, www.backdoors.cz 

HOTEL LONY

Firemní večírek na statku, s wellness zónou, krásným ubytováním a v těsné blízkosti Prahy? Vítejte v hotelu Lony! Firemní akce, školení a meetingy mají v tomto hotelovém resortu úplně jinou energii než v klasických konferenčních hotelech. Disponují zde nejen nádherným a velmi reprezentativním vnitřním zázemím a vybavením, ale také rozsáhlými venkovními prostory s obrovskou zahradou, jezírkem, altány, pastvinami atd. K dispozici je dále velkokapacitní parkoviště, Wi-Fi či malá zvířecí farma s koňmi.

Kozovazy 12, Mochov
Te.: +420 774 296 635, www.lony.cz  

PIZZERIA KMOTRA KAVÁRNA

Pizzeria Kmotra Kavárna u Národního divadla vás pohostí ve víceúčelovém salonku s kapacitou 30 až 35 osob. Je uzavřený, vybavený malým pódiem, TV s možností zapojení na PC a přenosným party reproduktorem. Připraví zde pro vás raut na přání a to nejen z pokrmů italské kuchyně (vše záleží na osobní domluvě). Celá restaurace má kapacitu cca 100 - 120 osob a je rozdělena na kavárnu v přízemí s výhledem do Voršilské ulice a sklepní část s pecí na dřevo, kde se nachází také zmíněný salonek.

V Jirchářích 12, Praha 1
Tel.: +420 724 234 603, www.stramberk.cz

ŠENKOVNA PUB

Vinárna přímo v centru Prahy, s výbornou dopravní dostupností, kde si dokonale užijete bouřlivý firemní večírek, přesně tím je Šenkovna Pub. Soukromou akci si můžete užít v salonku nebo vinném sklípku a doplnit ji o degustaci či cimbálovou muziku Štěpána Hanuše. Kapacita 150 míst, rauty na míru, degustace, živá muzika a přátelská atmosféra. Po celý rok lze také využít zahrádku, která je v klidném vnitrobloku a není časově omezena nočním klidem. Vždy je otevřena dle otevírací doby. Co chtít víc?

Sokolská 60, Praha 2
Tel: +420 607 888 836, www.senkovnapub.cz

GALERIE KAVÁRNY LOUVRE

Galerie kavárny Louvre nacházející se v samém centru Prahy, na místě dřívějšího biografu Louvre, Vám nabízí multifunkční a variabilní prostor promenší skupiny 10 osob, až po rautové uspořádání pro 200 osob. V prvním patře, pod slavnou kavárnou, se postaráme o to, aby Vaše meetingy, workshopy, konference a firemní akce provázela příjemná atmosféra, prvotřídní cateringový servis a profesionální technická podpora. Zároveň Vám zajistíme doprovodný program podle Vašeho přání.

Národní 22, Praha 1
Tel.: +420 774 445 662, www.galerielouvre.cz 

VOLCANO COMPLEX

Prostor, kde se snoubí vysoká úroveň volnočasových aktivit se stylovou restaurací a designovým hotelem, tím je Volcano Complex. Nabídka firemních akcí zahrnuje jedinečnou kombinaci jednacích, společenských, gastronomických a ubytovacích služeb. Konferenční sály o rozloze 66 m2 s kapacitou 60 osob a o rozloze 33 m2 s kapacitou 14 osob, unikátní prostory pro Vaše obchodní schůzky, semináře, konference, školení, meetingy, prezentace či workshopy. Vytvoření programu dle individuálních požadavků.

K Sopce 30, Praha 5
Tel.: +420 725 755 770.cz,www.volcanocomplex.cz

STATEK VLETICE

Statek Vletice má bohaté zkušenosti s pořádáním firemních večírků. Kapacita prostoru v zimě je až 35 hostů. K dispozici je kromě ubytování i plně vybavená kuchyňka a multifunkční „party“ místnost se samoobslužným barem, ozvučením, projektorem, flipchartem a wi-fi. Pronájem lze doplnit o wellnes či půjčovnu elektrokol. Venku je parkoviště a letní kuchyň s grilem (grilovat lze nicméně celoročně). Od jara do podzimu je k dispozici celý dvůr s kamenným bazénem a dvěma stodolami pro větší akce a to až pro 130 hostů. 

Vletice 11, Krásná Hora nad Vltavou
Tel.: +420 607 102 674, www.statekvletice.cz

HOSTIVAR

Majitelé Hostivaru o svém dítku říkají: "Je náš svět, to říkáme s velkou hrdostí. Od roku 2011, kdy nás napadlo postavit si vlastní hospodu a vařit svoje pivo, už jsme postavili dva Hostivary a obsloužili nespočet hostů. Pokud si chcete užít výjimečné pivo s klasickou českou kuchyní, nemusíte dál hledat. Stačí si vybrat, zda navštívíte Hostivar H1 nebo Hostivar H2." Kapacita pro pořádání večírku pro oba provozy je max 45 osob.

Hostivar 1, Lochotínská 656, Praha 15
Tel.: +420 702 202 903, h1@pivovar-hostivar.cz
Hostivar H2, Hornoměcholupská 750 / 115, Praha 15
Tel.: +420 702 203 143, h2@pivovar-hostivar.cz

RESTAURACE CODA & TERASA U ZLATÉ STUDNĚ

Chcete zažít firemní večírek na opravdu exkluzivním místě přímo v centru Prahy? Terasa u Zlaté studně i Coda vám to dokonale splní! Obě nabízejí střešní terasu s dechberoucím výhledem, kulinářský zážitek, ty nejlepší ingredience, maximální servis a vždy usměvavou obsluhu. Vychutnejte si příjemný večer s vašimimkolegy a skvělé jídlo s unikátním výhledem na Prahu.

Terasa U Zlaté studně, U Zlaté studně 4/166, Praha 1
Tel.: +420 257 533 322, www.terasauzlatestudne.cz
Restaurace Coda, Tržiště 9, Praha 1
Tel.: +420 225 334 761, www.codarestaurant.cz

STREJDOVY KOULE

Co jsou strejdovy koule? Říká se tomu různě - body zorbing, bubble football, fotbal v bublinách, zorb fotbal, bumper balls. V podstatě na sobě máte nafouknutou kouli, ze které vám vyčnívají pouze nohy a kterou máte pevně uchycenou k tělu. To umožňuje na pohled šílené nárazy i pády, které však vůbec nebolí. Připravte se na pořádnou porci zábavy. Můžete vyzkoušet klasický bubble football, tedy fotbal, při kterém neplatí žádná běžná pravidla, lidské kuželky, vybíjenou, destrukční derby, hru na babu nebo rybičky, rybáře.

Tel.: +420 728 509 819
info@stag-adventures.com, www.strejdovykoule.cz

ÚNIKOVÉ HRY V PRAZE

"Únikovky" jsou skvělou příležitostí, jak se s kolegy lépe poznat a s přáteli originálně pobavit. Akční zážitkové únikové hry poblíž metra Florenc nabízí 5 her na jednom místě, a proto se může zapojit až 27 hráčů naráz. Během 3 hodin lze tedy odbavit více jak 50ti člennou skupinu. Pro vychutnání té správné zábavy můžete využít společenskou místnost či kouzelnou prvorepublikovou zahradu přímo v centru Prahy. Objednat si můžete také catering, tematickou výzdobu, degustaci vína aj. 

Tel.: +420 608 334 414, info@UnikoveHryVpraze.cz
www.unikovehryvpraze.cz

ZÁMEK ŠTIŘÍN

Zámek Štiřín leží 25 km jihovýchodně od Prahy, v malebné krajině Posázaví. Barokní zámek je obklopen anglickým parkem s golfovým hřištěm a několika rybníky. Součástí areálu je nejen zámecká budova, ale i další ubytovací domy s celkovou kapacitou 63 pokojů a konferenční sály až pro 250 osob. V domě Atis, který je pozoruhodný stylem organické architektury se nachází restaurace a wellness centrum. Zámek Štiřín je ideálním místem pro pořádání firemních akcí a večírků, relaxaci, golf, rodinné oslavy a svatební obřady.

Ringhofferova 711, Kamenice
Tel: +420 255 736 111, www.stirin.cz

NA KAČABCE - PUTYKA

Těžko byste našli v okolí Hostivaře podnik s bohatější historií - Na Kačabce hostila už Masaryka, pamatuje srazy Charty 77 nebo vznik kapely Šlapeto. Pravda, již to není TA putyka, která vytvořila kulisu pro Smrt černého krále s radou Vacátkem. Doba pokročila a podnik prošel nákladnou rekonstrukcí, která z něj udělal moderní podnik v tom nejlepším slova smyslu. Ostatně, ne náhodou si ho pro svůj úplně poslední díl Ano, šéfe vybral Zdeněk Polreich. A jak si kuchyni i pivo pochvaloval! Zde firemního večírku rozhodně nebudete litovat.

Chalupnická 12, Praha 10 - Hostivař
Tel.: +420 603 217 934, www.nakacabce.cz

TRESOR CLUB

Multifunkční venue v centru Prahy s dlouholetou zkušeností s pořádáním firemních večírků a společenských událostí zajistí akci dle vašeho přání včetně cateringu, doprovodného programu a tematické dekorace. Klimatizovaný prostor nabízí dva sály s variabilitou uspořádání, kompletním vybavením světelnou a zvukovou aparaturou pro reprodukovanou i živou hudbu. Součástí hlavního sálu s tanečním parketem o velikosti 200m2 je velký bar, podium se zázemím a videoprojekcí. Menší sál s barem je využíván jako samostatný prostor nebo VIP salonek. Tresor club je situován v blízkosti Václavského náměstí se skvělou dopravní dostupností ze stanic metra Muzeum, I.P. Pavlova i Nám. Míru, samozřejmostí je bezbariérový přístup, wi-fi a šatna pro hosty. O váš komfort se postará profesionální personál, vše je přizpůsobeno spokojenosti klienta. Napište si vaši poptávku, zajistí Vám akci se skvělou atmosférou a nezapomenutelnými zážitky.

Vinohradská 25, Praha 2
Tel.: +420 777 78 99 92, info@tresorclub.cz
www.facebook.com/TresorClubPrague/
www.instagram.com/tresor_club_prague

www.tresorclub.cz

RESORT SOBOTÍN

Resort Sobotín vám nabídne vše, co si jen můžete přát. Přímo v hotelu lze využít velkou multifunkční halu, ve které si poměříte se svými kolegy při hře tenisu či nohejbalu. Připraveny jsou stoly pro stolní tenis nebo 4 bowlingové dráhy. Chvíle odpo­činku vás pak čekají wellness & spa Sidonie při masá­žích, v saunách, vířivce či bazénu. Pro zpestření vašeho programu vám rádi uspořádají ochutnávku piva přímo ve zdejším pivovaru Albert se stylovou pivnicí. V celém resortu lze ubytovat až 180 účastníků akce ve vícelůžkových pokojích.

Sobotín 13, sales@resortsobotin.cz
Tel.: + 420 777 472 401, www.resortsobotin.cz

TISKÁRNA

Máte pocit, že už jste byli snad všude a nic Vás nemůže překvapit? Večírek v Tiskárně Vás vyvede z omylu! Prostory restaurace se nachází v objektu, který je součástí historického areálu Státní tiskárny cenin. A není to jen reklamní nálepka. Bankovky se v tomto prostoru opravdu začaly tisknout za první republiky v roce 1928. Majitelé restaurace se proto při skladbě jídelního lístku nechali inspirovat originálními recepturami z dobových kuchařských knih. O stylovém interiéru nemluvě. V Tiskárně máte zážitek zaručen.

Jindřišská ulice 940/22, Praha 1
Tel.: +420 602 448 854, www.restauracetiskarna.com

PIKNIK PARK

 

Italská restaurace s naprosto úžasnou polohou - vedle Čertovky, kousek od centra Prahy - a přesto v místě, které se vyznačuje úžasným klidem a krásnou atmosférou. Vynikající kuchyně stavící na čerstvých a domácích surovinách, velký výběr vynikajících vín a příjemná obsluha. Raut vám zde samozřejmě připraví na míru. Stejně tak rádi zařídí živou hudbu (která zde ostatně hraje každý den). Piknik Park navíc vyniká tím, že nabízí celoroční zahrádku, jejíž součástí jsou tepelné ohřívače. Něco takového vám žádný jiný podnik na Malé straně nenabídne. 

Nosticova 8, Praha 1
Tel.: +420 601 164 711, www.piknikpark.cz

ČERNÝ KOHOUT

V nádherném prostřední prokopského údolí najdete restauraci Černý kohout. Kamenné zdi, masivní dřevěné stoly, příjemné osvětlení a oheň plápolající v krbu - tato kombinace vytváří ideální místo pro firemní akce, oslavy, rauty, hudební a jiná kulturní vystoupení a mnoho dalšího včetně vlastního cateringu. Restaurant se nachází pouhých 15 minut autem od centra a každý večírek zde maximálně přizpůsobí přání klienta. Pokud počasí bude na konci roku přát, lze využít zahrádku s grilem. 

Bublavská 308, Praha 5
Tel.: +420 608 874 923, www.cerny-kohout.cz

5 tipů, co NEDĚLAT na firemním večírku

1) Nezbořte se
Jasně, nabízí se to. Přece jste nepřišli za firemní peníze chlemtat vodu. Ale nezapomínejte, že jeden den v roce nestojí za to, abyste šéfovi řekli, co si opravdu myslíte (a on si to zapamatoval), vyhlásili nejotravnějšího kolegu (se kterým budete dál sedět v kanclu) a zkoušeli to na někoho, kdo vás nechce ani za střízliva, tak proč by to teď mělo fungovat líp.

2) Nikoho nebalte
Což nás vede jasně k tomu, že románky na pracovišti samo o sobě nejsou dobrý nápad a úlet během firemních večírků jsou ještě mnohem horší. Všichni (ale fakt všichni) to budou vědět. A to nechcete.

3) Tykání jen s rozvahou
Vládne dobrá nálada, všichni se baví, tak proč byste tomu frajerovi, co vám vyplácí šeky, jednou neřekli Milane. Vždyť nejste v práci, že? Chyba! I když se hraje na neformálnost a přátelské poplácání všech po zádech, šéf je pořád šéf. I když se třeba tváří výjimečně přístupněji. Jistě, pokud to sám nabídne, byla by blbost uhnout (to by mohlo způsobit stejné škody). Ale držte se své role. Večírek, nevečírek, pořád jste v práci. Jen se u toho výjimečně chlastá.

4) Zjistěte si osazenostvo a chovejte se podle toho
A tím nemyslíme "Bude tam ta sexy recepční?" (všichni si teď zopakujeme bod dva). Jsou dva tipy večírků. Na jednom řádi zaměstnanci, na tom druhém se prezentuje celá rodina. Není nic trapnější, než když na večírek, kde se to ve velkém rozjíždí, dokvačíte i s dětmi. Ty nesnáší, i když chlastáte sami doma. A stejný trapas je, když člověk začne opile hláškovat ve společnosti, kam si někdo dotáhl děcka. Drobný tip - rodinné večírky bývají odpoledne, vše ostatní je večer. Zapsat za uši.

5) Neodcházejte poslední
Tohle vlastně není nic, co by se vztahovalo k budoucím pracovním poměrům. Jen prostě nechcete uklízet na konci bordel. A to poslední vždycky dělá.