30. prosince 2025, svátek má David
Vánoční dárek, který potěší i pomůže druhým. Kde ho hledat?

Vánoční dárek, který potěší i pomůže druhým. Kde ho hledat?

Předvánoční čas bývá ve znamení překotných nákupů, generálních úklidů a shánění těch nejlepších dárků. Kromě své komerční stránky však mohou mít Vánoce trochu jinou, duchovnější rovinu. Když se obojí podaří zkombinovat, můžete dát blízkým dárek, který je potěší, a zároveň pomůže ostatním.

Objevit něco takového může být v dnešní době docela těžké, přesto se v obchodech i na internetu dají najít věci, které se mohou stát milým dárkem pro vaše blízké, a zároveň pomocí potřebným. Jeden takový nabízí nezisková organizace MOST ProTibet. V jejich e-shopu nebo partnerských prodejnách objevíte tsampu – mletý pražený bio ječmen vyráběný podle pradávné tibetské receptury. Výtěžkem z jejího prodeje organizace podporuje svou činnost v chudém himálajském regionu. A tak pomáhá tisícům tibetských dětí, seniorů, mnichů i nomádských rodin.

Tsampa je přitom skvělým vánočním dárkem pro všechny, kteří žijí zdravě nebo s tím už nějakou dobu koketují. Jako pražený bio ječmen je tsampa bez nadsázky superpotravina s desítkami zdravotních benefitů. Obsahuje vitamíny, minerály, vlákninu, proteiny i betaglukan. Posiluje imunitu, pomáhá proti cukrovce a snižuje riziko rakoviny, infarktu a dalších nemocí. Oproti jiným obilninám má navíc nejnižší glykemický index a minimum lepku.


Ječmen ostatně začali Tibeťané pražit už před tisíci lety a od té doby na něj nedají dopustit. Tsampa je jejich tradiční pokrm, který nejčastěji snídají s černým máslovým čajem a čerpají z něj sílu, živiny a dlouhodobou energii. Vy nebo vaši blízcí si můžete tsampu vychutnat v desítkách inspirativních receptů třeba jako ovocnou kaši, energy kuličky, placky nebo dezerty.


Tsampa se tak může stát originálním, zdravým dárkem s nádechem exotiky, který obdarovaného jistě potěší,   a vy navíc pomůžete těm, co to potřebují. Protože o tom by Vánoce měly být…

 www.tsampapema.cz

 

 

 

 

 

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

ČTĚTE DÁLE

Kunovické muzeum má jedinečné letadlo. Jeho oprava trvala dva roky

Jedinečně vypadajícím letadlem se nově může pochlubit Letecké muzeum v Kunovicích na Uherskohradišťsku. Jde o historický letoun C-11, jenž se po dvouleté hloubkové renovaci změnil takřka k nepoznání. „Vrátili jsme mu podobu, v jaké létal na konci své armádní kariéry v šedesátých letech, tedy podobu akrobatického speciálu,“ říká o zeleném stroji s výraznými červenými pruhy ředitel muzea Martin Hrabec.

Loňský hit se vrací na Discovery Channel s druhou sérií. V oku bouře diváky opět zavede do epicentra ničivých přírodních katastrof

Dokumentární série V oku bouře (In theEyeoftheStorm) se vrací s druhou řadou, ve kteréopět diváky zavede přímo do epicentra ničivých přírodních katastrof. I v nových dílech zůstává zachováno to, proč je pořad tak oblíbený: základem zůstávají autentické záběry a osobní svědectví lidí, kteří se ocitli tváří v tvář tornádům, hurikánům, extrémním bouřím či povodním. Série tak zachycuje nejen syrovost ničivé síly přírody, ale i lidskou odvahua schopnost přežít v extrémníchpodmínkách. Premiérové díly druhé řady můžete sledovat od 11. ledna 2026 vždy v neděli ve 20 hodin na Discovery Channel

4.řada seriálu Bridgerton dorazí ve dvou částech. První část má premiéru 29. ledna a druhá část 26. února. Pouze na Netflixu.

Od Shondalandu a showrunnerkyJessBrownell se Bridgerton vrací ve čtvrté řadě inspirované pohádkou. Bohémský druhorozený syn BenedictBridgerton (Luke Thompson) se odmítá usadit navzdory prosbám rodinné matriarchyLady Violet Bridgerton (Ruth Gemmell). To se změní na Violetině maškarním plese, kde je Benedict okouzlen tajemnou maskovanou Dámou ve stříbře. S neochotnou pomocí své sestry EloiseBridgerton (Claudia Jessie) se Benedict vydává do společnosti, aby odhalil identitu neznámé mladé ženy. Ve skutečnosti však jeho vysněná láska do společnosti vůbec nepatří — je to schopná služka Sophie Baek (Yerin Ha), která pracuje pro obávanou paní domu

POKOJ v Městském divadle Mladá Boleslav aneb Kdo touží po věčném klidu a proč?

Městské divadlo Mladá Boleslav uvedlo minulý týden (12. 12. 2025) původní hru Kateřiny Krobové a Vandy Hybnerové s názvem Pokoj. Jedná se reality show, ve které se utkají osobnosti české historie o vymazání z našeho společného hard disku a otevřou bouřlivou debatu, kdo si onen věčný pokoj zaslouží.

Nejděsivější videohra všech dob se vrací na filmová plátna, SilentHilla jeho ikonická monstra znovu ožívají

Filmové zpracování kultovní hororové franšízy je zpět! A napjatě očekávaný návrat do postapokalyptického pekla i labyrintu vlastních nočních můr bude ještě děsivější a trýznivější. Když James obdrží tajemný dopis od své ztracené lásky Mary, táhne ho to zpět do SilentHill. Město, jak ho oba znali, se ale změnilo. Propadlo se do temnoty. James se tak musí při pátrání po Mary postavit nejen ikonickým stvůrám, ale i svým vlastním démonům, což ho dohání až na pokraj šílenství. Strach a smrt jsou všudypřítomné. Představa, že ztratí lásku svého života, je ale ještě hrozivější.Filmová adaptace druhého dílu herní sérieSilentHill, který magazín Time zařadil mezi stovku nejlepších videoher všech dob, bude v českých kinech k vidění od 22. ledna 2026 s podtitulem Noční můry.
Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve vašem prohlížeči.