PROSTĚOŘECHY Z PROSTĚJOVA. REBELOVÉ VŮČI STATUSU QUO!

Publikováno 01.05.2021
První čistě rostlinná zakázková dílna oříškových produktů na míru, a je jim to ctí! Nespočet společností má z jejich pohledu tendenci komplikovat prosté věci. Přislíbili si držet každé máslo BARENUTS z jejich výroby co nejčistší, válcující díky prémiovému, plně odhalenému složení z ořechů, které chutná báječně a přináší nadpozemské zážitky. Navíc vše v lahodných kombinacích, nebo na Vaše přání... A co nám k jejich máslům řekli?

Jak vznikl tento produkt? Co Vás k tomu vedlo?

Touhu podnikat jsem pociťoval již od útlého věku díky vzoru tatínka, ale až po absolvování vysoké školy jsem našel k tomuto kroku odvahu. Tou jiskrou, která ve mně zažehla oříškový sen o vlastním podniku, byli mí přátelé a rodina.

Dnes moje profese přesahuje slovo úžasná. Užívám si tu poctivou tvrdou práci každý moment. Pokud se objeví horší den, pořád je to skvělý den. Nepříjemnosti proto ani nevnímám a slovo výzva je vítáno, protože jen tak je možný růst. Mám také dojem, že jsem po narození propadl přímo do kotlíku s Arašídovým máslem, jinak si svůj příběh neumím ani vysvětlit.

Pomalu a pokorně nám roste odvaha i hodnota. Z malých prostor a měst bylo až nesplnitelným snem dostat americký symbol v podání zlatých českých ručiček za velkou louži. A nyní i tam uvádíme produkty a příchutě, jaké svět nikdy neviděl. Naší misí je postupně představit naše díla v každé české rodině, kdy benefity z čistě vyrobených produktů mohou pomoci tam, kde má náš tradiční jídelníček nedostatky, a tím dopomoci ke zdravějšímu životu v naší krásné zemičce. Přitom vyrábíme z celých ořechů a dalších ingrediencí pocházejících z nejrůznějších koutů planety, ke kterým se chováme s úctou, přesto odvážně. Tak je to podle nás správné.

Jaká kombinace surovin vzbudila u zákazníků velký zájem?

Těší nás, že vysokou kvalitu lidé nepoznávají pouze ve výhradně čistých variantách, jako jsou Mandlové či Kešu, které se těší opravdu velké popularitě, ale nachází i v kombinacích jako je Lískový oříšek s bílou čokoládou a javorovým sirupem nebo moji oblíbenou čokoládou od Ajaly, kdy do másla přidáváme i kakaové nibsy a celý krém tak doprovází úžasné křupání! Mohu prozradit, že právě s touto čokoládovnou budeme brzy uvádět i další produkty a produktové řady. Pokud jste čokoholik, je se opravdu na co těšit…

Děláte produkty ušité na míru. Jakou nejzajímavější kombinaci jste vytvořili?

Každý člověk je originál a jeho chutě jedinečné, a právě na to jsme při založení podnikání mysleli. To právě proto spatřujeme jedinečnost ve výrobě másel na míru! Milujete mandle? Jste blázen do pekanů? Nebo oboje? Každý klient se tak stává umělcem a chefem, my si poté vyhrneme rukávy a pouštíme se do toho, co nám jde nejlépe – plnit tajná přání. Moc nás baví balíčky i podepisovat a vkládat nejrůznější přání. Nejzajímavější pro nás byla práce s kávou či kampotským pepřem, dračí ovoce nás moc bavilo svou barvou a vůní.

Másla jsou hojně využívaná v gastronomii. Ke kterým pokrmům je doporučujete?

To je velmi správně! Hned několik variant nám pomáhali vyladit opravdový mistři řemesla, mezi které se řadí plejáda Michelinských šéfkuchařů nebo populárních osobností české kulinářské scény. S másly můžete experimentovat opravdu jakkoliv, od pečení dortů až po exotickou kuchyni. Sám je miluji víc nasladko, opravdu se nebojte popustit uzdu odvaze.

Jaká je Vaše oblíbená kombinace másla v gastronomii?

Já si neumím představit ráno bez oříškového másla, v tomto mám jasno! Ať už mířím do přírody, věnuji se výrobě nebo jsem s rodinou, tohle je můj milovaný rituál. Nebo taková Asie či Indie od mé přítelkyně s Arašídovým či Mandlovým, to je snové.

Vnímáte aktuálně trh tak, že je větší poptávka po čistě přírodních surovinách?

Našim principem byla vždy zdárná jednoduchost, prosté a čisté složení. To poté odhalit světu. Nic nekomplikovat. Pouze prožívat – a to nám jde! Každému bych přál doručit alespoň jednou naše čisté Mandlové, opravdu poznáte rozdíl.

Kdo jsou vaši zákazníci, jakým způsobem je získáváte a co v péči o ně považujete za nejdůležitější?

Našimi zákazníky jsou lidé oceňující kvalitu našich ořechů, originální nápady a poctivou práci českých šikulů. Současně také dbáme na trvalou udržitelnost přístupu k podnikání díky vratným sklenicím a recyklovaným etiketám. Věřím, že zákazníci nás vyhledávají díky jedinečné atmosféře našeho brandu, se kterou souzní. Dle mého názoru je důležité, aby lidé věděli, že na jejich přání opravdu záleží a proto jim věnujeme náležitou pozornost.

Co považujete za dobu svého podnikání za největší úspěch?

Nejvíce mě fascinuje, za jak krátkou dobu se nám podařilo vykonat tolik dobrého, což nás vede k cílům, které jsme si ještě před rokem neuměli ani představit. Jedním z nich je rozšíření naší činnosti po Evropě a za oceán oběma směry J  Koncem roku se nám dostalo také uznání v podobě druhého místa v soutěži Živnostník roku Olomouckého kraje či velký článek v Hospodářských novinách. Pokud ale přemýšlím o největším úspěchu, je to samotné vytvoření podniku, kam se lidé těší do práce. Kde ví, že jsou jejich úsilí a jedinečnost vnímány. Když pak vejdu do výrobních prostor, a tam vás lidé obejmou… To je největší požehnání.

Plánujete nějaké novinky ve Vašem sortimentu?

Moc nás jako rodinnou firmu těší, že zájem ze strany klientů roste stejným kvapíkem, jako povšimnutí partnerských firem. Promiňte, že nemohu ještě dnes vše prozradit, ale rok 21 pro nás a naše snažení bude opravdu průlomovým. Čekejte od nás jednu celou novou produktovou řadu. Také másla, o kterých jsme povídali již před delší dobou, a konečně je budete moci ochutnat. A to vše tak, jak tomu věříme – s odvahou, láskou, a s úctou vůči surovinám a planetě. Chceme se soustředit na to, v čem cítíme, že máme své místo pro každého, kdo se o nás dozví.

 

www.barenuts.cz, Facebook, Instagram