Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
22. března 2023, svátek má Leona
Lumia

Lumia

Nová interaktivní expozice audiovizuálního umění v Praze. Svět digitální imaginace na interaktivní výstavě, která posouvá hranice vnímání a fantazie. Příběh světla ve tmě. Současné audiovizuální umění vytvořené pomocí nejmodernějších obrazových technologií.

309697935-114265521435596-1913521072974363294-n.jpg

Lumia je imaginárním příběhem světla a průvodcem fantazie, labyrint světelných instalací, kde jsou vystavena současná umělecká díla vytvořená pomocí nejmodernější zobrazovací techniky. Technologie jako jsou 3D projekce, videomapping, LED mapping nebo interaktivní videoprojekce dokážou diváka vtáhnout do samotného díla a dát mu možnost ovlivňovat jeho podobu. Výstava je vhodná pro širokou veřejnost, dospělé i dětské návštěvníky, jedince, které baví moderní technologie a všechny ty, kteří neztratili dětskou duši a nebojí se vydat hluboko do své fantazie.

308859114-114257674769714-233858721044247910-n.jpg

Výstava Lumia je společným dílem několika umělců, které spojuje vztah k moderním technologiím a živému audiovizuálnímu umění. Koncept interaktivní audiovizuální výstavy se zrodil před deseti lety v hlavě Filipa Kočíka, fotografa, výtvarníka a producenta, působícího v uměleckém světě pod přezdívkou Feex. Ten pro svou myšlenku nadchnul další výtvarníky a umělce a projekt „světelné imaginace“ uskutečnil. Na projektu Lumia s Filipem Kočíkem spolupracovali digitální umělec Ati Sphere, VJ tvořící video art Michal Škorpík, akademický sochař Jakub Chocholoušek a light engineer Slavomír Hrdina.

309558417-114265511435597-2060319565049233021-n.jpg

Ati Sphere je digitální umělec a art director soustředící se na tvorbu interaktivních instalací a video mapping produkcí. Posledních deset let spolu z dalšími vizuálními umělci vytváří video mapping instalace které jsou k vidění po Evropě, kdy za pomocí světla projektorů je statická architektura proměněna ve živou hru světla a tvarů. Ze svojí skupinou Cirque Garuda vytváří představení jež kombinují interaktivní projekce s tancem a akrobacií ve formě Nového Cirkusu.

Upozornění: Není vhodné pro osoby s citlivostí na světlo a fotosenzitivní epilepsií.

www.lumia.gallery

ČTĚTE DÁLE

Lucie Bílá ve svém divadle uvede muzikál Srdeční záležitost

Pražské Divadlo Lucie Bílé se připravuje na další hudební premiéru. Po úspěšných komediích Láska je láska a Maminy uvede muzikál Srdeční záležitost americké písničkářky Amandy McBroom. Muzikálová novinka, jejíž stěžejním motivem je krize středního věku, bude mít premiéru v Den české státnosti 28. září 2023 a v hlavní roli představí zlatou slavici a majitelku divadla Lucii Bílou.

Comic-Con Prague 2023 odtajnil další hvězdné hosty. Přijede MacGyver i další ikony z Hvězdné brány či zástupci DC

V pořadí čtvrtý ročník festivalu popkultury Comic-Con Prague potěší nejen fanoušky ikonické Hvězdné brány nebo světa DC. V polovině dubna budou moct v pražském Universu potkat například Richarda Dean Andersona, Corina Nemce, Matta Ryana, ale i hvězdu Fantastických zvířat Dana Foglera.
Reklama
reklama

Hudba stříbrného plátna v nevšedním hávu

Pražský filmový orchestr připravuje napříč sezónou koncerty nejčastěji v autentickém symfonickém podání. Tentokrát můžete slyšet své oblíbené skladby v aranžmá 30členného smyčcového orchestru v doprovodu klavíru a bicích nástrojů.

Městské divadlo Kladno: to nejlepší pro fanoušky divadla

Pro milovníky divadelních představení tu máme velkou pozvánku do Městského divadla Kladno. Začátkem března si nenechte ujít premiéru nové inscenace Klíčovou dírkou slavné britské komedie od Joe Ortona.

Beats for Love: Do Ostravy míří Hardwell

Pořadatelé největšího hudebního festivalu v České a Slovenské republice, Beats for Love, už více než dva měsíce zveřejňují jednu zahraniční hvězdu za druhou a nyní, po legendárním Tiëstovi, přichází s další megastar světového formátu! Na začátku července vystoupí v industriálním areálu Dolní Vítkovice majitel jednoho z největších EDM vydavatelství Revealed Recordings Robbert van de Corput, kterého ale všichni fanoušci taneční hudby znají jako Hardwella!