Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
4. října 2023, svátek má František
Lumia

Lumia

Nová interaktivní expozice audiovizuálního umění v Praze. Svět digitální imaginace na interaktivní výstavě, která posouvá hranice vnímání a fantazie. Příběh světla ve tmě. Současné audiovizuální umění vytvořené pomocí nejmodernějších obrazových technologií.

309697935-114265521435596-1913521072974363294-n.jpg

Lumia je imaginárním příběhem světla a průvodcem fantazie, labyrint světelných instalací, kde jsou vystavena současná umělecká díla vytvořená pomocí nejmodernější zobrazovací techniky. Technologie jako jsou 3D projekce, videomapping, LED mapping nebo interaktivní videoprojekce dokážou diváka vtáhnout do samotného díla a dát mu možnost ovlivňovat jeho podobu. Výstava je vhodná pro širokou veřejnost, dospělé i dětské návštěvníky, jedince, které baví moderní technologie a všechny ty, kteří neztratili dětskou duši a nebojí se vydat hluboko do své fantazie.

308859114-114257674769714-233858721044247910-n.jpg

Výstava Lumia je společným dílem několika umělců, které spojuje vztah k moderním technologiím a živému audiovizuálnímu umění. Koncept interaktivní audiovizuální výstavy se zrodil před deseti lety v hlavě Filipa Kočíka, fotografa, výtvarníka a producenta, působícího v uměleckém světě pod přezdívkou Feex. Ten pro svou myšlenku nadchnul další výtvarníky a umělce a projekt „světelné imaginace“ uskutečnil. Na projektu Lumia s Filipem Kočíkem spolupracovali digitální umělec Ati Sphere, VJ tvořící video art Michal Škorpík, akademický sochař Jakub Chocholoušek a light engineer Slavomír Hrdina.

309558417-114265511435597-2060319565049233021-n.jpg

Ati Sphere je digitální umělec a art director soustředící se na tvorbu interaktivních instalací a video mapping produkcí. Posledních deset let spolu z dalšími vizuálními umělci vytváří video mapping instalace které jsou k vidění po Evropě, kdy za pomocí světla projektorů je statická architektura proměněna ve živou hru světla a tvarů. Ze svojí skupinou Cirque Garuda vytváří představení jež kombinují interaktivní projekce s tancem a akrobacií ve formě Nového Cirkusu.

Upozornění: Není vhodné pro osoby s citlivostí na světlo a fotosenzitivní epilepsií.

www.lumia.gallery

ČTĚTE DÁLE

Bohemian Symphony Orchestra Prague představí to nejlepší z hudby Hollywoodu

Se svým programem Hollywood in Prague míří na pódium prestižního koncertního sálu v Čechách jedinečný Bohemian Symphony Orchestra Prague, který své publikum zve na velkou filmovou výpravu. Dvořákovu síň pražského Rudolfina tak ovládnou melodie těch největších hollywoodských filmových trháků.

SUKHISHVILI - Gruzínský národní balet v ČESKÉ REPUBLICE!

Nový celovečerní program a jedinečná atmosféra zanechají nezapomenutelné dojmy!
Reklama
reklama

Lucie Bílá představuje svou Srdeční záležitost

Přípravy uvedení nového muzikálu Srdeční záležitost v Divadle Lucie Bílé pomalu směřují ke svému konci. Na jevišti scény v pražské Karlově ulici v těchto dnech pod vedením režiséra Antonína Procházky a choreografky Ivany Hannichové probíhají poslední zkoušky a ladí se finální detaily před slavnostní premiérou. Ta se uskuteční již ve čtvrtek 28. září v Den české státnosti.

Městské divadlo Kladno: říjen plný hlouposti a setkání s ďáblem

Pro milovníky divadelních představení tu máme velkou pozvánku do Městského divadla Kladno. Začátkem října si nenechte Jak jsem potkal ďábla, nebo Eva tropí hlouposti.

Snímky o blízké budoucnosti, osobnostech architektury a designu i masterclass. Začíná mezinárodní festival Film a architektura.

Dvanáctý ročník festivalu Film a architektura s hlavním tématem Konstrukce bude ve dnech 29. 9. – 4. 10. 2023 k vidění jak v zavedených kinech, tak na netradičních lokacích v celkem 29 městech po celé České republice a na Slovensku. V rámci více než 80 promítání nabídne téměř 40 krátkých a celovečerních snímků z celého světa. Doprovodný program bude obohacen o přednášky, hudební performance a především debaty se zahraničními tvůrci i architekty.