Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
22. března 2023, svátek má Leona
Na kole za krásami karlovarského kraje

Na kole za krásami karlovarského kraje

Milujete, když vám vítr čechrá vlasy a pod nohama ubíhá krajina? Vyšlápněte si na cyklovýlet po hřebenech západních Krušných hor a poznejte magickou hornickou krajinu na české i německé straně. Ponořte se do Slavkovského lesa, oázy zeleně a minerálních pramenů.

cykloturistika-2.jpg

Nebo vyrazte po Cyklostezce Ohře na nezapomenutelnou vyjížďku kolem Svatošských Skal mezi Karlovými Vary a Loktem. V Karlovarském kraji vás pohltí čerstvý vzduch, který omlazuje a chutná po divoké přírodě. Pevnost horských kol i svých kloubů můžete otestovat na lesních stezkách pro začátečníky i drsné jezdce třeba v trail parcích na Klínovci nebo na Plešivci.

Cílem vašich výletů se mohou stát středověké hrady, zámky či zříceniny. Prohlédněte si okolní přírodu z rozhleden nebo navštivte doly, které vám vyjeví osm set let historie krušnohorského hornictví, zapsaného na seznam kulturních památek UNESCO.

cyklo-bozidar-01.png

Naše tipy

1. Mezi nejoblíbenější trasy patří páteřní Cyklostezka Ohře (102 km), a to díky svému příjemnému terénu i množství atraktivit, které na své cestě uvidíte. Prohlédnout si můžete třeba město Cheb, město a hrad Loket, přírodní památku Svatošské skály a město Karlovy Vary.

2. Krušnohorská magistrála (242 km) vede z Chebupřes Františkovy Lázně, kolem Kraslic a na Klínovec a navazuje u Děčína na Labskou magistrálu. U Horní Blatné můžete navštívit Vlčí jámy nebo Blatenský příkop, okolo kterého se dostanete až na Boží Dar s přírodní rezervací Božídarské rašeliniště.

3. Cyklotrasa krásnou krajinou Slavkovského lesa není turisticky přecpaná a má svoje kouzlo, které nikde jinde není. Vede z Mariánských Lázní panenskou přírodou na Kladskou s naučnou stezkou a pokračuje přes hornická města Krásno, Horní Slavkov a Čistá, jež bývaly největším nalezištěm cínu ve střední Evropě, do Karlových Varů. Více na www.ceskojede.cz

4. Karlovarským krajem prochází dvě ze čtrnácti mezinárodních tras systému EuroVelo. Eurovelo 13 dostala název Stezka Železné opony a Karlovarským krajem prochází na území Chebu a Aše a pokračuje k německým sousedům. Trasa Euro- Velo 4 se s „třináctkou“ kříží v Chebu a míří dál až na západ Francie. Mezinárodní cyklotrasou je i Karlova stezka, která spojuje přes Krušnohorský hřeben města Aue a Karlovy Vary.

loket-cyklo-1.jpg

Další tipy na výlety najdete na: www.zivykraj.cz a www.kr-karlovarsky.cz/cyklo

ČTĚTE DÁLE

Pojizeří a Polabí: po proudu k zážitkům

Turistická destinace Pojizeří a Polabí leží mezi třemi většími městy ve Středočeském kraji – Mladou Boleslaví, Nymburkem a Poděbrady a jak již její název napovídá, nachází se v blízkosti dvou velkých a významných řek – Labe a Jizery.

TOP turistické cíle Slovenska představí veletrhy HOLIDAY WORLD & REGION WORLD

K nejvýznamnější tuzemské akci odvětví cestovního ruchu patří veletrhy HOLIDAY WORLD & REGION WORLD, které proběhnou od 17. do 19. března 2023 v areálu PVA EXPO PRAHA. Partnerskou zemí pro letošní ročník této události je Slovensko, a to přesně při příležitosti 30. výročí rozdělení Československa a vzniku samostatných států. Poutavou expozici našich nejbližších sousedů představí v Letňanech národní agentura SLOVAKIA TRAVEL. Co patří k tamním největším turistickým atraktivitám a rozhodně stojí za poznání?
Reklama
reklama

Luxury Spa Hotel OLYMPIC PALACE: luxus pro každého

Luxury Spa Hotel OLYMPIC PALACE je 5-hvězdičkový luxusní hotel, který si vás získá hned při první návštěvě. Nachází se přímo v centru lázeňského města Karlovy Vary v těsné blízkosti léčivých pramenů.

Zažij lázně jinak

Chceš zlepšit svůj život? Je toho na tebe moc? Drtí tě moderní styl života? Zajímáš se o osobní rozvoj? Chceš vědět, co je klíčem k dlouhodobé spokojenosti? Pokud i Vy právě teď hledáte odpovědi na tyto otázky, jste na správném místě. Pomůžeme Vám odpočinout si od každodenního shonu, načerpat novou energii v léčivém prostředí oblíbených lázní Luhačovice a naším cílem bude také předat Vám inspiraci ke zvládání moderního stylu života.

Městské divadlo Kladno: to nejlepší pro fanoušky divadla

Pro milovníky divadelních představení tu máme velkou pozvánku do Městského divadla Kladno. Začátkem března si nenechte ujít premiéru nové inscenace Klíčovou dírkou slavné britské komedie od Joe Ortona.