Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
29. února 2024, svátek má Horymír
Na kole za krásami karlovarského kraje

Na kole za krásami karlovarského kraje

Milujete, když vám vítr čechrá vlasy a pod nohama ubíhá krajina? Vyšlápněte si na cyklovýlet po hřebenech západních Krušných hor a poznejte magickou hornickou krajinu na české i německé straně. Ponořte se do Slavkovského lesa, oázy zeleně a minerálních pramenů.

cykloturistika-2.jpg

Nebo vyrazte po Cyklostezce Ohře na nezapomenutelnou vyjížďku kolem Svatošských Skal mezi Karlovými Vary a Loktem. V Karlovarském kraji vás pohltí čerstvý vzduch, který omlazuje a chutná po divoké přírodě. Pevnost horských kol i svých kloubů můžete otestovat na lesních stezkách pro začátečníky i drsné jezdce třeba v trail parcích na Klínovci nebo na Plešivci.

Cílem vašich výletů se mohou stát středověké hrady, zámky či zříceniny. Prohlédněte si okolní přírodu z rozhleden nebo navštivte doly, které vám vyjeví osm set let historie krušnohorského hornictví, zapsaného na seznam kulturních památek UNESCO.

cyklo-bozidar-01.png

Naše tipy

1. Mezi nejoblíbenější trasy patří páteřní Cyklostezka Ohře (102 km), a to díky svému příjemnému terénu i množství atraktivit, které na své cestě uvidíte. Prohlédnout si můžete třeba město Cheb, město a hrad Loket, přírodní památku Svatošské skály a město Karlovy Vary.

2. Krušnohorská magistrála (242 km) vede z Chebupřes Františkovy Lázně, kolem Kraslic a na Klínovec a navazuje u Děčína na Labskou magistrálu. U Horní Blatné můžete navštívit Vlčí jámy nebo Blatenský příkop, okolo kterého se dostanete až na Boží Dar s přírodní rezervací Božídarské rašeliniště.

3. Cyklotrasa krásnou krajinou Slavkovského lesa není turisticky přecpaná a má svoje kouzlo, které nikde jinde není. Vede z Mariánských Lázní panenskou přírodou na Kladskou s naučnou stezkou a pokračuje přes hornická města Krásno, Horní Slavkov a Čistá, jež bývaly největším nalezištěm cínu ve střední Evropě, do Karlových Varů. Více na www.ceskojede.cz

4. Karlovarským krajem prochází dvě ze čtrnácti mezinárodních tras systému EuroVelo. Eurovelo 13 dostala název Stezka Železné opony a Karlovarským krajem prochází na území Chebu a Aše a pokračuje k německým sousedům. Trasa Euro- Velo 4 se s „třináctkou“ kříží v Chebu a míří dál až na západ Francie. Mezinárodní cyklotrasou je i Karlova stezka, která spojuje přes Krušnohorský hřeben města Aue a Karlovy Vary.

loket-cyklo-1.jpg

Další tipy na výlety najdete na: www.zivykraj.cz a www.kr-karlovarsky.cz/cyklo

ČTĚTE DÁLE

SPA Hotel Imperial Karlovy Vary

V překrásném prostředí lázeňského města Karlovy Vary, kde se historie prolíná s moderním komfortem, stojí Spa hotel Imperial jako symbol luxusu a pohody. Tento architektonický skvost, který stojí hrdě nad srdcem Karlových Varů, je destinací pro ty, kteří hledají únik od každodenního stresu a touží po odpočinku v náruči luxusu. Nechte se uchvátit kouzlem, které hotel Imperial nabízí.

Adam Doležal: Vrátil jsem se k tomu, co mám na Sherlockovi rád.

Věčně vyprodaná Žena v černém či SEXMISE, kterou ocenili diváci i letos na Silvestra. Režisér Adam Doležal má v Městském divadle Kladno vysloveně perfektní skóre: co inscenace, to divácký hit. V sobotu 16. března navíc ke zmiňovaným inscenacím přibude další. Tentokrát to bude Adamova variace na shelockovské téma nazvaná Případ Sherlock, autorská detektivní komedie. Diváci se skutečně mají na co těšit.

ÚSTECKÝ MAJÁLES ODTAJŇUJE HEADLINERY PRO ROK 2024 A POUŠTÍ DO OBĚHU LIMITOVANOU EDICI

Největší studentský festival v Ústeckém kraji, Ústecký Majáles, s nadšením oznámil hlavní hvězdy, které vystoupí na jejich akci v roce 2024. První jarní akce v kraji se těší, že přivítá 4. 5. 2024 v letním kině Ústí kapely JELEN A DIVOKEJ BILL! Fenomenální hudební interprety, kteří rozproudí dav a přinesou do Ústí úžasnou festivalovou atmosféru již po deváté, doplní hvězdná kapela Poletíme?, Pokáč a domácí neopomenutelní UDG.

Největší výstavu ledových soch v Česku už vidělo přes 30.000 návštěvníků

V pražských Riegrových sadech právě probíhá výstava ledových soch ICE MAGIC. Více než sto osmdesát tun ledu zpracovali umělečtí řezbáři z celé Evropy a vytvořili sedmdesát ledových soch inspirován pohádkovýma postavami jako například včelku Máju, Krtečka nebo čtyřme-trového mamuta Mannyho z filmu Doba ledová.

Užijte si zimní Plzeň za dobrou cenu a sturistickou kartou zdarma

Ne každý musí v zimě nutně trávit každý víkend na horách. Speciální nabídku připravila pro zimní sezonu Plzeň. Pestrou nabídku zvýhodněných pobytových balíčků Plzeňských hotelových nocí můžete využít o třech zimních víkendech a také i Velikonocích. Každý z ubytovaných hostů navíc obdrží zdarma turistickou kartu Plzeňských hotelových nocí. S ní se můžete vydat do řady památek a na komentované prohlídky zdarma či s výraznou slevou. V nabídce jsou také exkluzivní balíčky na představení v plzeňské Divadle J. K. Tyla. V březnovém termínu pak zdarma vstup na placené instalace festivaluBlikBlik. Využijte speciální nabídky Plzeňských hotelových nocí a o program vašeho výletu budete mít postaráno.

Hlavní je, aby měl z představení divák radost

Repertoár Městského divadla Kladno je různorodý. Navíc MDK zve ke spolupráci zajímavé osobnosti české divadelní scény, se kterými by byla škoda kladenské publikum neseznámit. Třetí letošní inscenaci tak režíruje Adam Skala, který má za sebou inscenace jak v nezávislých divadlech tak třeba i v pražském Divadle Na Fidlovačce.