Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
23. května 2022, svátek má Vladimír
NoDilemma: kvalita před kvantitou

NoDilemma: kvalita před kvantitou

Móda každou ženu provází od malička. Iva Archmanová ji miluje od malička a proto oboru oděvnictví věnovala i svá pubertální léta a vystudovala ji. Nyní je hrdou majitelkou lokální autorské značky Nodilemma by Iva Archmanová ze Středních Čech a též člověkem, který za celou tou dřinou stojí.

kontakt1.png

Představte ve zkratce, jaký druh oblečení si mají čtenáři pod značkou Nodilemma představit?

NoDilemma je značka ve stylu sportovně elegantní městské módy určená ženám, které se nebojí zaujmout a mají vlastní osobitý styl. Také je to móda v minimalistickém stylu vždy s drobnými, rafinovanými detaily, kvůli kterým si žena dané oblečení ráda zakoupí do svého šatníku. Navíc naše nadčasovost střihu a kvalita, na kterou dbáme už od výběru materiálu po ušití, tak to bude vždy módní kousek, který bude nosit žena nejednu sezónu. Čímž bych ráda upozornila na udržitelnou módu, která si, myslím, je pro dnešní dobu velmi zásadní. Dbá se na respekt k planetě a naší budoucnosti na ní. Aby žena volila vždy oblečení, které je kvalitní, byť dražší, kombinovatelné a nadčasové. Proto už samotný výběr materiálu musí splňovat, jak ze zdravotního hlediska, tak z pohledu kvality, ta nejpřísnější pravidla. Snažíme volit zejména mezi přírodními materiály. Navíc já sama mám atopický ekzém, tak i toto je důvod, proč musí být materiál zdravotně nezávadný a vhodný pro absolutně každou ženu.

227661726-1743570435826558-6468143666886708560-n.jpg

Takže upřednostňujete přírodní materiály...

Ano, a to zejména na spodní vrstvy. Avšak například u kabátů miluji, když je zde jistá přidaná funkční hodnota. Proto jsem si velmi oblíbila sofshell s vysokými vodními sloupci a prodyšností. Materiály, které si vybíráme, jsou navíc nejen z České republiky, ale také dovážené z Itálie. Zde jsou to například oděvní neopreny, které jsou aktuálně velmi trendy, košilové materiály a speciální materiály na kalhoty, které si ženy velmi oblíbily.

dsc-7870.jpg

Chápu správně, že Nodilemma je plně česká, od úvodního návrhu až po realizaci u šicího stroje?

Ano. A jinou cestou už to ani nebude. Nesouhlasím s módou šitou v Asijských zemích, kde žena za celodenní práci a obrovskou dřinu obdrží pár korun a navíc se v těchto zemích zaměstnávají i děti. A to se nebavím o tom v jakých podmínkách tam lidé pracují a dalších věcech. Myslím, že pokud je práce odvedena dobře, měla by být finančně také dobře ohodnocena. Proto NoDilemma bude vždy ryze českou značkou, kdy si sama výrobek navrhnu, narýsuji, odstříhám a dám ušít kvalitním českým švadlenkám či českým šicím dílnám. Bez těchto šikovných českých rukou by nebylo NoDilemma tam kde je.

dsc-8605.jpg

Vymýšlíte design oblečení jenom vy, nebo vám pomáhají i ostatní členové rodinného týmu?

 Tak asi vím, kam míříte. (smích) Mé dceři budou Ti.” Když rýsuji, sebere mi střih a než se otočím, je celý popsaný fixama. Takže skutečná pomocnice. (smích) A manžel měl zpočátku ambice a neustále mi něco maloval, ať mu ušiji, takže třeba tunika Marylin je čistě jeho výrobek a paradoxně ho šijeme stále a pokaždé v jiných barvách. Loňský rok jsem upravila střih a stále oblíbené. :-) Ale v poslední době se ráda věnuji čistě městské módě s originálními, řekla bych rafinovanými prvky a ženy se v ní skvěle cítí a tomu prý “nerozumí", tak do toho už se mi nemíchá. Raději. (smích)

dsc-8763.jpg

Oblečení z dílny Nodilemma je šito vždy v omezeném počtu kusů a sama říkáte, že Slow Fashion je již vaším životním stylem...

Ano, máte pravdu. Vždy jsem chodila originálně a často i odvážně oblékaná. Leč sehnat skutečně originální kousky, které jsou pro exematika zdravotně nezávadné, není tak lehké. Proto jsem si často navrhovala originální oblečení sama, až jsem přes různé životní etapy dopracovala k vlastní značce a ráda dopřávám ženám originalitu. Proto 90% našich výrobků je odšíváno v omezeném počtu kusů. Navrhnu model, zajistíme na něj roli materiálu, kterou rozšijeme a pokud se výrobek rozprodá, již není možné doobjednat. Některé výrobky jsou ušité i třeba pouze po 5 kusech a jsou k zakoupení pouze na marketech a na e-shop není věc ani umístěna. A to je něco, co mě baví. Sama chodit originálně, kvalitně a při tom pohodlně oblékaná a oblékat tak i ostatní ženy. Kvalitně, originálně a hlavně neunifikovaně. Každá jsme přece něčím výjimečná, tak proč se tak i neoblékat.

dsc-8494.jpg

Jakou kolekci máte nyní v přípravě?

Aktuálně připravuji JARNÍ kolekci, která se ponese v čistě městském stylu, ráda bych odhodila konzervativnost a dodala jí lehkou drzost a výstřednost:-). Přála bych si, aby se žena v navrženém oblečení cítila tak, jak by se měla cítit úplně každá žena - žensky, svůdně a sebevědomě.

nodilemmacz-logo-1617375473.jpg

Tel.: +420 777 886 870

info@nodilemma.cz

FB: NoDilemma1

IG: nodilemma1

www.nodilemma.cz

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

ČTĚTE DÁLE

Lucie Hvězdová: materiál je pro mě alfou a omegou všeho

Kousky pod značkou COCAT vytváří oděvní návrhářka Lucie Hvězdová. Šití ji provází celý život a opravdu ho miluje. Kde bere Lucie svou inspiraci a jak se vlastně značka COCAT zrodila, nejen o tom v našem rozhovoru.

Limoška: zakládáme si na unikátních příchutích

Máte rádi sirupy? Pak by Vaší pozornosti neměla uniknout nabídka společnosti z Českého Krumlova, která se rozhodla zaměřit na výrobou přírodních sirupů z čerstvého ovoce a čerstvých bylin. Limošku založili dva krumlovští barmani, Lukáš Konečný a Jan Kučera. A právě s Lukášem jsme skončili na kus řeči.
Reklama
reklama

Tipy na výlety s Pragmoonem, aneb jaro je tady

Jaro je jednoznačně nejpříjemnější čas na výletování. Přeci jen si člověk krásy naší matičky země více vychutná, když je celá pěkně zalitá sluncem a plná přírodních barev. A když náhodou udeří horší počasí, vždycky se můžeme schovat v nějaké krásné české hospůdce. A to se taky počítá. Představujeme tipy na výlety a kam na dovolenou pro celou rodinu.

U Sádlů: gotická restaurace s čepovaným pivem Budvar

Rádi Vám představíme gotickou restauraci, která je rozdělená na horní a spodní část, v rámci které Vám nabízí prvotřídní českou kuchyni, kde si z obsáhlého menu jistě vybere každý z Vás. V nabídce naleznete tradiční i méně známá jídla, která se připravují výhradně z čerstvých surovin a nejlepších ingrediencí. V restauraci kladou důraz na pestrost jídelníčku a snaží se zachovávat původní receptury. Naleznete zde pokrmy z čerstvé zeleniny a ovoce, masa a ryb, zvěřiny, sýrů a dalších surovin vysoké kvality.

Festival Beats for Love odhaluje nejsilnější line-up v historii!

Pořadatelé největšího festivalu elektronické taneční hudby ve střední Evropě Beats for Love zveřejnili nejsilnější line-up ve své historii. V rámci letošního ročník, který proběhne 1. - 4. července 2022  v industriální oblasti Dolních Vítkovic, vystoupí více než 90 zahraničních umělců! K obrovským jménům elektronické scény, mezi nimiž nechybí Armin van Buuren, Alan Walker, Lost Frequencies, Vini Vici, Timmy Trumpet, Alle Farben, Andy C, Dope D.O.D, Sub Focus nebo Modestep Live, přibyla více než padesátka zvučných jmen z celého světa a všech odnoží taneční hudby!