Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
4. října 2023, svátek má František
Nová sezóna Pražských symfoniků – návraty hvězd, rodinné pořady a řada novinek

Nová sezóna Pražských symfoniků – návraty hvězd, rodinné pořady a řada novinek

Symfonický orchestr od září 2022 do června 2023 uskuteční více než osmdesát rozmanitých akcí s nejlepšími světovými hudebníky! V 88. sezóně nabídne více než 70 orchestrálních a komorních koncertů v Obecním domě, Kostele sv. Šimona a Judy, Rudolfinu, Klášteře sv. Anežky České a Divadle Viola.

Do Prahy a skvostného Obecního domu se k oslavě svých šedesátin vrátí José Cura ve slavných operních áriích, v řadě Světová klavírní tvorba zahraje Grigorij Sokolov, ve Staré hudbě mezi jinými i hráč na exotický setar Kiya Tabassian. Z domácích umělců se krom šéfdirigenta Tomáše Braunera mohou posluchači těšit na Pavla Šporcla, Jiřího Bártu, Lukáše Vondráčka či Beatu Hlavenkovou.

Zachována zůstává pestrost nabídky FOK, zahrnující staré mistry v poučené interpretaci i soudobé skladby. Dubnový recitál pianistky Alice Sary Ott v Rudolfinu „Ozvěny života“, spojující Chopinovu hudbu s digitálními videoinstalacemi architekta Hakana Demirela, bude jedinečným zážitkem. Rozšíří se úspěšná spolupráce s Divadlem bratří Formanů, jeho poetickým hudebně-výtvarným dílnám pro děti bude patřit první zářijový víkend, vrátí se provedení Kouzelné Rybovky dokonce i v Obecním domě a režisér Matěj Forman se vrhne také na velikonoční Janovy pašije. Novinkou v programech FOK jsou Meditační nokturna s muzikoterapeutem Ondřejem Tichým. Děti se mohou těšit na koncerty cyklu Orchestr na dotek a 1. září také na promítání příběhů Krtka s živým orchestrem. Vše podstatné najdete na webu www.fok.cz

brauner-dsc6797.jpg

ČTĚTE DÁLE

Bohemian Symphony Orchestra Prague představí to nejlepší z hudby Hollywoodu

Se svým programem Hollywood in Prague míří na pódium prestižního koncertního sálu v Čechách jedinečný Bohemian Symphony Orchestra Prague, který své publikum zve na velkou filmovou výpravu. Dvořákovu síň pražského Rudolfina tak ovládnou melodie těch největších hollywoodských filmových trháků.

SUKHISHVILI - Gruzínský národní balet v ČESKÉ REPUBLICE!

Nový celovečerní program a jedinečná atmosféra zanechají nezapomenutelné dojmy!
Reklama
reklama

Lucie Bílá představuje svou Srdeční záležitost

Přípravy uvedení nového muzikálu Srdeční záležitost v Divadle Lucie Bílé pomalu směřují ke svému konci. Na jevišti scény v pražské Karlově ulici v těchto dnech pod vedením režiséra Antonína Procházky a choreografky Ivany Hannichové probíhají poslední zkoušky a ladí se finální detaily před slavnostní premiérou. Ta se uskuteční již ve čtvrtek 28. září v Den české státnosti.

Městské divadlo Kladno: říjen plný hlouposti a setkání s ďáblem

Pro milovníky divadelních představení tu máme velkou pozvánku do Městského divadla Kladno. Začátkem října si nenechte Jak jsem potkal ďábla, nebo Eva tropí hlouposti.

Snímky o blízké budoucnosti, osobnostech architektury a designu i masterclass. Začíná mezinárodní festival Film a architektura.

Dvanáctý ročník festivalu Film a architektura s hlavním tématem Konstrukce bude ve dnech 29. 9. – 4. 10. 2023 k vidění jak v zavedených kinech, tak na netradičních lokacích v celkem 29 městech po celé České republice a na Slovensku. V rámci více než 80 promítání nabídne téměř 40 krátkých a celovečerních snímků z celého světa. Doprovodný program bude obohacen o přednášky, hudební performance a především debaty se zahraničními tvůrci i architekty.