Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
28. května 2023, svátek má Vilém
Nová sezóna Pražských symfoniků – návraty hvězd, rodinné pořady a řada novinek

Nová sezóna Pražských symfoniků – návraty hvězd, rodinné pořady a řada novinek

Symfonický orchestr od září 2022 do června 2023 uskuteční více než osmdesát rozmanitých akcí s nejlepšími světovými hudebníky! V 88. sezóně nabídne více než 70 orchestrálních a komorních koncertů v Obecním domě, Kostele sv. Šimona a Judy, Rudolfinu, Klášteře sv. Anežky České a Divadle Viola.

Do Prahy a skvostného Obecního domu se k oslavě svých šedesátin vrátí José Cura ve slavných operních áriích, v řadě Světová klavírní tvorba zahraje Grigorij Sokolov, ve Staré hudbě mezi jinými i hráč na exotický setar Kiya Tabassian. Z domácích umělců se krom šéfdirigenta Tomáše Braunera mohou posluchači těšit na Pavla Šporcla, Jiřího Bártu, Lukáše Vondráčka či Beatu Hlavenkovou.

Zachována zůstává pestrost nabídky FOK, zahrnující staré mistry v poučené interpretaci i soudobé skladby. Dubnový recitál pianistky Alice Sary Ott v Rudolfinu „Ozvěny života“, spojující Chopinovu hudbu s digitálními videoinstalacemi architekta Hakana Demirela, bude jedinečným zážitkem. Rozšíří se úspěšná spolupráce s Divadlem bratří Formanů, jeho poetickým hudebně-výtvarným dílnám pro děti bude patřit první zářijový víkend, vrátí se provedení Kouzelné Rybovky dokonce i v Obecním domě a režisér Matěj Forman se vrhne také na velikonoční Janovy pašije. Novinkou v programech FOK jsou Meditační nokturna s muzikoterapeutem Ondřejem Tichým. Děti se mohou těšit na koncerty cyklu Orchestr na dotek a 1. září také na promítání příběhů Krtka s živým orchestrem. Vše podstatné najdete na webu www.fok.cz

brauner-dsc6797.jpg

ČTĚTE DÁLE

Top festivaly aneb léto v plném proudu

Prázdniny se pomalu blíží a to znamená dvě věci - divadla zavřou své brány a naopak se naplno rozjedou všemožné festivaly.

Bratislava region: Pojeďte s námi na dovolenou

Řekněme si, kdo by nechtěl mít dovolenou každý den? Odpočívat na pláži a vejít do svěží vody, kdy se mu jen zachce. Jíst kvalitní jídlo ak tomu pít vychlazený drink, nebo poznat zda zažít něco nového a nepoznaného. Romantické procházky bratislavským Starým Městem, kterému dala nesmazatelnou pečeť Marie Terezie. Bohatý kulturní program, kulinářské zážitky či degustace vynikajících malokarpatských vín. Je to místo nekonečných možností pro letní aktivity. V all inclusive destinaci, kde je vše jen na skok, objevíte vše, co k létu patří.

Těšínské Slezsko – pestrá mozaika turistických cílů

Láká vás východ Česka? Beskydy, horalé? Chcete poznat krajinu kolem Šikmého kostela? Nejvýchodnější cíp České republiky nabízí nespočet zajímavých míst a zážitků. Ať se tam vydáte jako turisté, cykloturisté nebo za poznáním, nebudete litovat.

Prime Orchestra: soubor, který vyvolal senzaci v mnoha zemích!

PRIME ORCHESTRA - Rock Sympho Show! Jde se o jiskřivou, pestrobarevnou a energickou hudební show, která díky originální symfonické interpretaci vdechuje nový život do slavných a oblíbených světových rockových a popových hitů.

Královské město Kolín – středočeský vítěz soutěže Historické město roku 2022

Město Kolín se opět stalo krajským vítězem soutěže o titul Historické město roku 2022. Přijeďte si do Kolína prohlédnout památky, které se podařilo v minulých letech opravit a zpřístupnit návštěvníkům.

Kam na výlet po Česku?

Lidové zvyky a tradice jsou pojítkem, které spojuje určitý národ a kulturu. A u nás si umíme tradice hýčkat, věnovat jim potřebnou péči a společně je oslavovat.