Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
28. září 2022, svátek má Václav
Nová sezóna Pražských symfoniků – návraty hvězd, rodinné pořady a řada novinek

Nová sezóna Pražských symfoniků – návraty hvězd, rodinné pořady a řada novinek

Symfonický orchestr od září 2022 do června 2023 uskuteční více než osmdesát rozmanitých akcí s nejlepšími světovými hudebníky! V 88. sezóně nabídne více než 70 orchestrálních a komorních koncertů v Obecním domě, Kostele sv. Šimona a Judy, Rudolfinu, Klášteře sv. Anežky České a Divadle Viola.

Do Prahy a skvostného Obecního domu se k oslavě svých šedesátin vrátí José Cura ve slavných operních áriích, v řadě Světová klavírní tvorba zahraje Grigorij Sokolov, ve Staré hudbě mezi jinými i hráč na exotický setar Kiya Tabassian. Z domácích umělců se krom šéfdirigenta Tomáše Braunera mohou posluchači těšit na Pavla Šporcla, Jiřího Bártu, Lukáše Vondráčka či Beatu Hlavenkovou.

Zachována zůstává pestrost nabídky FOK, zahrnující staré mistry v poučené interpretaci i soudobé skladby. Dubnový recitál pianistky Alice Sary Ott v Rudolfinu „Ozvěny života“, spojující Chopinovu hudbu s digitálními videoinstalacemi architekta Hakana Demirela, bude jedinečným zážitkem. Rozšíří se úspěšná spolupráce s Divadlem bratří Formanů, jeho poetickým hudebně-výtvarným dílnám pro děti bude patřit první zářijový víkend, vrátí se provedení Kouzelné Rybovky dokonce i v Obecním domě a režisér Matěj Forman se vrhne také na velikonoční Janovy pašije. Novinkou v programech FOK jsou Meditační nokturna s muzikoterapeutem Ondřejem Tichým. Děti se mohou těšit na koncerty cyklu Orchestr na dotek a 1. září také na promítání příběhů Krtka s živým orchestrem. Vše podstatné najdete na webu www.fok.cz

brauner-dsc6797.jpg

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

VYBRANÉ AKCE

ČTĚTE DÁLE

Jaroslav Slánský: Je to radost i velká zodpovědnost

Zkoušení nové inscenace Jak jsem potkal ďábla o životě a díle Oty Pavla je v plném proudu. Hra vznikla přímo na objednávku Městského divadla Kladno a její autoři dramatik a dramaturg Jiří Janků a režisér Petr Svojtka ji napsali na míru souboru kladenské činohry. Roli Oty Pavla svěřili uměleckému šéfovi Jaroslavovi Slánskému.

Godzone tour 2022 startuje v Praze a v Ostravě už v říjnu!

Česká republika bude mít příležitost zažít evangelizační turné projektu Godzone letos o měsíc dřív, a to v Praze 24. října a v Ostravě 25. října. Celá tour následně pokračuje na Slovensku až do 29. října. Organizátoři této tour chtějí společně s vedoucími různých společenství sdělit Česku a Slovensku aktuální odkaz: Nevzdávej To!
Reklama
reklama

Zemřela britská královna Alžběta II.

Ve věku 96 let zemřela britská královna Alžběta II. Informaci o úmrtí večer zveřejnil královský palác. Novým panovníkem Spojeného království Velké Británie a Severního Irska se stal její syn princ Charles. Ve svém prvním prohlášení jako král Karel III. uvedl, že truchlí kvůli odchodu vážené panovnice a milované matky. Alžběta II. zemřela na skotském zámku Balmoral, kam za ní během čtvrtka přijeli členové rodiny. Ještě v úterý královna plnila své pracovní povinnosti, když jmenovala do funkce premiérku Liz Trussovou. Je to velmi smutná událost pro celý svět.

Rozhovor: herečka Šárka Vaculíková, nyní již Krausová

Její představení Milena má problém, one man show, kterou si mimo jiné sama napsala, zpívá v ní a tančí, bude mít v listopadu znovu premiéru v novém prostoru v divadle Metro na Národní třídě. Hra je vtipná, o vztazích a Šárka Vaculíková (35) v ní hraje nevěstu, která neví, zda se vdát či nevdat. V seriálu Ulice se její postava Adriany Peškové také vdávala, a i teď ve filmu Vyšehrad: Fylm měla svatbu s bláznivým fotbalistou Juliusem Lavickým v podání Jakuba Štáfka. V realitě tvoří už dva roky pár s hercem Ondřejem Krausem (28) a nyní herečka a neteř Lukáše Vaculíka přiznala, že se z ní stala paní Krausová…

Divadlo Lucie Bílé uvede premiéru muzikálu: Maminy

Pánové, mějte se na pozoru! Do Divadla Lucie Bílé míří další hudební novinka, která ve svém podtitulu radí „mužům vstup na vlastní nebezpečí“. Po crazy muzikálu Láska je láska tým scény opět sází na humor a divákům představí komedii Američanky Sue Fabisch. Komorní muzikál Maminy, ve kterém nebude chybět principálka Lucie Bílá, divadlo poprvé uvede v září.