Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
19. června 2024, svátek má Leoš
Nová sezóna Pražských symfoniků – návraty hvězd, rodinné pořady a řada novinek

Nová sezóna Pražských symfoniků – návraty hvězd, rodinné pořady a řada novinek

Symfonický orchestr od září 2022 do června 2023 uskuteční více než osmdesát rozmanitých akcí s nejlepšími světovými hudebníky! V 88. sezóně nabídne více než 70 orchestrálních a komorních koncertů v Obecním domě, Kostele sv. Šimona a Judy, Rudolfinu, Klášteře sv. Anežky České a Divadle Viola.

Do Prahy a skvostného Obecního domu se k oslavě svých šedesátin vrátí José Cura ve slavných operních áriích, v řadě Světová klavírní tvorba zahraje Grigorij Sokolov, ve Staré hudbě mezi jinými i hráč na exotický setar Kiya Tabassian. Z domácích umělců se krom šéfdirigenta Tomáše Braunera mohou posluchači těšit na Pavla Šporcla, Jiřího Bártu, Lukáše Vondráčka či Beatu Hlavenkovou.

Zachována zůstává pestrost nabídky FOK, zahrnující staré mistry v poučené interpretaci i soudobé skladby. Dubnový recitál pianistky Alice Sary Ott v Rudolfinu „Ozvěny života“, spojující Chopinovu hudbu s digitálními videoinstalacemi architekta Hakana Demirela, bude jedinečným zážitkem. Rozšíří se úspěšná spolupráce s Divadlem bratří Formanů, jeho poetickým hudebně-výtvarným dílnám pro děti bude patřit první zářijový víkend, vrátí se provedení Kouzelné Rybovky dokonce i v Obecním domě a režisér Matěj Forman se vrhne také na velikonoční Janovy pašije. Novinkou v programech FOK jsou Meditační nokturna s muzikoterapeutem Ondřejem Tichým. Děti se mohou těšit na koncerty cyklu Orchestr na dotek a 1. září také na promítání příběhů Krtka s živým orchestrem. Vše podstatné najdete na webu www.fok.cz

brauner-dsc6797.jpg

ČTĚTE DÁLE

Jedinečná expozice Pilsner Urquell: The Original Beer Experience slaví 1. rok od svého otevření. Dostala se mezi 5 nejnavštěvovanějších turistických atrakcí v Praze

Interaktivní audiovizuální expozice Pilsner Urquell: The Original Beer Experience, kde příběh proslulého plzeňského piva ožívá zcela unikátním způsobem, slaví rok od svého otevření v historické budově Václavského náměstí. Expozici si během prvního roku prohlédly stovky tisíc návštěvníků a budova plná zážitků se stala jednou z 5 nejnavštěvovanějších turistických atrakcí v Praze.

Healing Festival 2024: Vzestup draka - Nezapomenutelná dovolená s obrovským přesahem do běžného života.

Připrav se na životní zážitek! Healing Festival se koná v zámecké zahradě ve Světlé nad Sázavou od 7. do 11. srpna a přináší nezapomenutelných pět dnů plných strhující hudby, extatického tance, ale i hlubokých workshopů, inspirativních přednášek a ceremonií.
Reklama
reklama

V Praze naživo zazní hity kapely Fleetwood Mac

Fanoušci americko-anglické rockové formace Fleetwood Mac si budou moci své oblíbené hity znovu vychutnat naživo. V pražském Kongresovém centru je 22. září 2024 zahraje výběr hudebníků vystupujících pod názvem Rumours of Fleetwood Mac.

Multižánrový festival pro celou rodinu KUKOKLI už posedmé oživí chátrající kostel

KULUTRA, KOSTEL, KLID, LOUKA, GENIUS LOCI – to je multižánrový festival KUKOKLI. Jeho sedmý ročník o víkendu od 19. do 21. července oživí chátrající barokní kostel v Horním Vítkově u Liberce. KUKOKLI není jen o živém umění, ale i výjimečné architektuře a idylické okolní přírodě. KUKOKLI je také o snaze zpřístupnit mimořádně inspirativní prostor společným zážitkům, zachránit zapomenutý kostel a podpořit jeho opravu.

MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA ODHALUJE KAFKŮV VZTAH K VÝTVARNÉMU UMĚNÍ A VIZUÁLNÍ KULTUŘE

U příležitosti stého výročí úmrtí spisovatele Franze Kafky (3. 6. 1924) se v Západočeské galerii v Plzni otevírá dvojjazyčná česko-německá výstava OČIMA FRANZE KAFKY: MEZI OBRAZEM A JAZYKEM. Vystaven je pestrý výběr prací autorů, které Kafka buď osobně znal anebo jejich díla prokazatelně obdivoval. Nechybí ani ukázky filmů, které Kafku zaujaly, podobně jako plakáty a další projevy populární kultury, které na Kafkův zrak dennodenně útočily. Výstava nezapomíná ani na Kafkovu vlastní kreslířskou tvorbu, která je představena nejen v digitální podobě, ale také jednou originální Kafkovou kresbou, zapůjčenou z Deutsches Literaturarchiv Marbach. Výstava je otevřena od 5. června do 28. října ve výstavní síni Masné krámy.