Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
2. října 2023, svátek má Olivie a Oliver
Poznejte svoje sousedy

Poznejte svoje sousedy

Festival Poznejme se, sousedé zaměřený na kulturu zdejších minorit se koná 17. září v parku Parukářka. Začátek je ve 13 hodin.

Pro dospělé bude v rámci programu připravená show ukrajinské hudebnice Veroniky Pozniak a kubánská kapela Cuarteto Tropical, produkce vietnamských umělců, ale i třeba workshop salsy. Děti všech věkových kategorií se můžou zapojit do soutěžního kvízu. Hlad vám zaženou jídla tuniské, vietnamské a indonéské kuchyně. Na organizaci se spolupodílí rodinné centrum Nová Trojka. Akce je pořádána v rámci projektu Praha 3 – Společné soužití 2023 na podporu integrace držitelů dočasné ochrany spolufinancovaného Ministerstvem vnitra ČR a hlavním městem Prahou z Programu podpory aktivit integrace cizinců na území hl. m. Prahy pro rok 2023.

vstup zdarma

Program:

- divadelní představení „Karlova a Jaromírova pohádka…“ od Ústav úžasu
- soutěže a hry pro děti (tvorba Golema, Noemova archa, stavění Žižkovské věže aj.)
- vystoupení ukrajinské hudebnice Veroniky Pozniak
- workshop přípravy jarních závitků
- vystoupení kubánské kapely Cuarteto Tropical
- kuchařská show
- vystoupení vietnamských umělců
- workshop malování klobouku Non La
- výroba látkových placek a workshop návrhářské dílny pro děti
- workshop salsy
- nabídka občerstvení zahraničních kuchyní

Akce je pořádána v rámci projektu „Praha 3 — Společné soužití 2023“ na podporu integrace držitelů dočasné ochrany spolufinancovaného Ministerstvem vnitra ČR a hlavním městem Prahou z „Programu podpory aktivit integrace cizinců na území hl. m. Prahy pro rok 2023“.

praha3.cz

ZDROJ: www.praha3.cz/aktualne-z-trojky

 

 

 

ČTĚTE DÁLE

Na pražském Výstavišti proběhne CHILLI FEST a ASIA FOOD festival

Sobota 7. října bude na pražském Výstavišti ve znamení CHILLI FESTu. Akce s celodenním doprovodným programem bude mít významný vrchol: duel, v rámci nějž se budou pojídat nejpálivější chilli papričky světa. Zúčastní se ho mistr světa a držitel několika rekordů zapsaných v Guinnessově knize Mike Jack (Mike Jack Eats Heat) nebo aktuální evropský šampión z Itálie Giancarlo Gasparotto, který je známý jako Jack Pepper.

SUKHISHVILI - Gruzínský národní balet v ČESKÉ REPUBLICE!

Nový celovečerní program a jedinečná atmosféra zanechají nezapomenutelné dojmy!
Reklama
reklama

Lucie Bílá představuje svou Srdeční záležitost

Přípravy uvedení nového muzikálu Srdeční záležitost v Divadle Lucie Bílé pomalu směřují ke svému konci. Na jevišti scény v pražské Karlově ulici v těchto dnech pod vedením režiséra Antonína Procházky a choreografky Ivany Hannichové probíhají poslední zkoušky a ladí se finální detaily před slavnostní premiérou. Ta se uskuteční již ve čtvrtek 28. září v Den české státnosti.

Městské divadlo Kladno: říjen plný hlouposti a setkání s ďáblem

Pro milovníky divadelních představení tu máme velkou pozvánku do Městského divadla Kladno. Začátkem října si nenechte Jak jsem potkal ďábla, nebo Eva tropí hlouposti.

Snímky o blízké budoucnosti, osobnostech architektury a designu i masterclass. Začíná mezinárodní festival Film a architektura.

Dvanáctý ročník festivalu Film a architektura s hlavním tématem Konstrukce bude ve dnech 29. 9. – 4. 10. 2023 k vidění jak v zavedených kinech, tak na netradičních lokacích v celkem 29 městech po celé České republice a na Slovensku. V rámci více než 80 promítání nabídne téměř 40 krátkých a celovečerních snímků z celého světa. Doprovodný program bude obohacen o přednášky, hudební performance a především debaty se zahraničními tvůrci i architekty.