Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
16. července 2024, svátek má Luboš
Poznejte svoje sousedy

Poznejte svoje sousedy

Festival Poznejme se, sousedé zaměřený na kulturu zdejších minorit se koná 17. září v parku Parukářka. Začátek je ve 13 hodin.

Pro dospělé bude v rámci programu připravená show ukrajinské hudebnice Veroniky Pozniak a kubánská kapela Cuarteto Tropical, produkce vietnamských umělců, ale i třeba workshop salsy. Děti všech věkových kategorií se můžou zapojit do soutěžního kvízu. Hlad vám zaženou jídla tuniské, vietnamské a indonéské kuchyně. Na organizaci se spolupodílí rodinné centrum Nová Trojka. Akce je pořádána v rámci projektu Praha 3 – Společné soužití 2023 na podporu integrace držitelů dočasné ochrany spolufinancovaného Ministerstvem vnitra ČR a hlavním městem Prahou z Programu podpory aktivit integrace cizinců na území hl. m. Prahy pro rok 2023.

vstup zdarma

Program:

- divadelní představení „Karlova a Jaromírova pohádka…“ od Ústav úžasu
- soutěže a hry pro děti (tvorba Golema, Noemova archa, stavění Žižkovské věže aj.)
- vystoupení ukrajinské hudebnice Veroniky Pozniak
- workshop přípravy jarních závitků
- vystoupení kubánské kapely Cuarteto Tropical
- kuchařská show
- vystoupení vietnamských umělců
- workshop malování klobouku Non La
- výroba látkových placek a workshop návrhářské dílny pro děti
- workshop salsy
- nabídka občerstvení zahraničních kuchyní

Akce je pořádána v rámci projektu „Praha 3 — Společné soužití 2023“ na podporu integrace držitelů dočasné ochrany spolufinancovaného Ministerstvem vnitra ČR a hlavním městem Prahou z „Programu podpory aktivit integrace cizinců na území hl. m. Prahy pro rok 2023“.

praha3.cz

ZDROJ: www.praha3.cz/aktualne-z-trojky

 

 

 

ČTĚTE DÁLE

Kunovice se vrátí do zlatého věku letectví. Na přehlídce tam představí jedinečnou kolekci uniforem ČSA

Letecké muzeum v Kunovicích bude v sobotu 20. 7. večer patřit fanynkám a fanouškům módy, uniforem a Československých aerolinií. V rámci jedinečné přehlídky nazvané "ČSA se vrací do Kunovic!" tam modelky a modelové předvedou historii této letecké společnosti zhmotněnou v dobových stejnokrojích palubního personálu.

Heineken Balaton Sound 2024 nadchl návštěvníky hvězdným programem i novým uspořádáním areálu

Uplynulý víkend se na břehu jezera Balaton v maďarském Zamárdi konal festival Heineken Balaton Sound. K sobotnímu večeru návštěvnost přesáhla celkově za čtyři dny 100 000 návštěvníků. Publikum zažilo vystoupení jmen jako James Hype, John Newman, Amelie Lens, Paul Kalkbrenner, Reinier Zonneveld, Purple Disco Machine a mnoha dalších. Plážový festival zakončil headliner Timmy Trumpet a jedinečná závěrečná show Q-dance.
Reklama
reklama

FARMAPARK Soběhrdy

Unikátní místo pro rodiny s dětmi, kde poznáte zvířata z farem celého světa a můžete strávit celý den v přírodě. Originální koncept zábavy a přímý kontakt se zvířaty dělá z Farmaparku Soběhrdy skvělé místo pro volný čas rodin s dětmi.

Fenomenální závěr Beats for Love: I díky světové show Davida Guetty v Ostravě padaly rekordy!

Skončil 10. ročník největšího festivalu elektronické taneční hudby ve střední Evropě, Beats for Love. A závěrečná party byla hodná jubilejních narozenin. Kraloval ji zřejmě nejslavnější DJ světa David Guetta, který v Ostravě předvedl dechberoucí vystoupení. A pohled na davy fanoušků daly tušit, že kulaté výročí přineslo i divácký rekord.

Hvězdárna Štefánikova má opět „okno ke hvězdám“

V dubnu letošního roku byl konečně znovu nainstalován zpět do kopule Štefánikovy hvězdárny největší dalekohled. Tento jedinečný přístroj, který váží 5,5 tuny, prošel v uplynulých dvou letech v německé Jeně kompletní renovací. Nejen o jeho renovaci jsme si povídali s vedoucím Štefánikovy hvězdárny Tomášem Proseckým a ředitelem Hvězdárny a planetária hl. m. Prahy Jakubem Rozehnalem.