Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
11. června 2023, svátek má Bruno
Přijď za zážitkem do pivovaru Gambrinus

Přijď za zážitkem do pivovaru Gambrinus

Chceš poznat jak se vaří pivo Gambrinus, jak chutnají suroviny na jeho výrobu, jak se má správně čepovat pivo, jak chutná zrající pivo ve sklepích nebo se jen pobavit s přáteli a zažít nezapomenutelný večer? Pak přijď do pivovaru Gambrinus!

prohlidka-pivovaru-gambrinus-22.jpg

Název pivovaru i piva Gambrinus sahá až do 13. století a vychází ze jména vévody Jana Primuse, děda Karla IV. a patrona sladovníků. Původní První plzeňský akciový pivovar, dnes Gambrinus, v roce 1870 založilo 20 významných podnikatelů v čele s věhlasným Emilem Škodou. V roce 1909 bylo zdejší pivo nově na počest císaře Františka Josefa I. chráněno známkou Kaiserquell – Císařský zdroj. Ovšem za deset let, se vznikem samostatného Československa, byla registrována nová ochranná známka – Plzeňský Gambrinus.

prohlidka-pivovaru-gambrinus-29.jpg

PROHLÍDKA PIVOVARU GAMBRINUS

Zajímá tě, jak se vaří pivo Gambrinus? Přijď na prohlídku, kde navštívíš varnu i pivovarské sklepy. A POZOR! Součástí prohlídky je i velmi bohatá degustace našeho piva!

Dozvíš se zajímavosti z historie pivovaru, zjistíš více o surovinách, které se pro pivo Gambrinus používají, a také o jeho varním procesu. Navštívíš unikátní prostor historické otevřené spilky a uvidíš i cylindrokonické tanky, ve kterých pivo zraje teď. Dále tě čeká bohatá degustace piv Gambrinus a škola čepování piva pod vedením jednoho z našich zkušených výčepních.

Délka prohlídky: 2 hodiny Aktuální časy prohlídek najdete na www.prazdrojvisit.cz

prohlidka-pivovaru-gambrinus-44.jpg

PÁRTY V PIVOVARU GAMBRINUS

Slavíš narozeniny, rozlučku se svobodou, narození potomka? Nebo si jen chceš pořádně užít večer s kolegy na originálním místě? Pak si objednej Párty v pivovaru Gambrinus.

V srdci pivovaru si společně pochutnáte na pivech Gambrinus a pod vedením zkušeného výčepního si vyzkoušíte, jak se pivo správně čepuje. V rámci programu je zajištěno občerstvení a můžete využít i projekční plátno.

Délka Párty: 4 hodiny, Kapacita: 15 – 40 osob

Veškeré informace na www.prazdrojvisit.cz

alkohol-cc.png

ČTĚTE DÁLE

Domyno Burger: Made in BURGER

Víte, jak se dělá burger? Nejdůležitější složkou je maso. Ale jaké do něj patří? A co dalšího by měl obsahovat? Jaký salát je nejvhodnější, jak s majonézou a co sýr!? A pak bulka! Kdo ji upeče a z čeho? Má v ní být máslo? A na čem se upeče to maso? A při jaké teplotě … desítky otázek podobných těmto, stály u zrodu restaurace Domyno Burger. Tohle je její příběh!

Alex Mikšovič: Jeden koktejl nestačí

Alex Mikšovic působil 39 let za barovými pulty. Publicista a bartender emeritus, autor odborných knížek a iniciátor Světového dne koktejlu, ve své nové knize Jeden koktejl nestačí uvádí, jak připravovat oblíbené koktejly Jamese Bonda. Koktejly, jež pil agent 007, tvoří její hlavní dramaturgickou linii, ale kniha nabízí mnohem víc.

Dáme jídlo končí. Nově provozuje Foodora

Nově se Dáme jídlo bude jmenovat Foodora. Největší česká doručovací služba Dáme jídlo po jedenácti letech svého fungování na trhu mění své jméno. Nově ponese název Foodora.

Hotel Amerika: svatba dle vašich představ

Hotel Amerika s příjemnou rodinnou atmosférou leží v odlehlé části Velkého Meziříčí v srdci přírody. K hotelu náleží několik krásných a udržovaných rybníků a louka, kterou spásají koně. Zde zapomenete na veškeré starosti a načerpáte energii z přírody. A svatbách v hotelu Amerika jsme si povídali s majitelem Josefem Mahelem.

Když svatbu v hospodě, tak Na dobrým místě

Hospoda na dobrým místě je hodná svého názvu. Návštěvníci odchází spokojení a velmi oblíbený je podnik i pro pořádání svateb. Co konkrétně zájemcům o obřad a oslavu nabízí, na to jsme se ptali majitele Romana Martináka.

Salabka Restaurant: zažijte něco speciálního

Představte svatbu na vinici zalité sluncem, s poklidnou atmosférou venkova, romantickým výhledem a to vše pod taktovkou luxusu, lahodných domácích vín a s excelentní gastronomií. Že za něčím takovým musíte jezdit desítky kilometrů za Prahu? Chyba lávky. Stačí vyrazit do pražské Troji do Salabka Restaurant. Na co vše se svatebčané mohou těšit, o tom jsme si povídali s managerkou Salabky Gabrielou Kunc Lacherovou.