Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
3. října 2023, svátek má Bohumil
QUIX: Trendy vizuální prezentace firem či produktů

QUIX: Trendy vizuální prezentace firem či produktů

Asi většina z nás si vzpomene, jak jsme stáli s fixou před flipchartem a zrychleně psali a kreslili různé linky či křivky. Ano, souhlasím, bylo to krásné, lehce romantické a na jemnou vůni lihu také nelze jen tak zapomenout. Ale zkusme překonat sami v sobě jistou dávku tradiční české nátury ve stylu hlavně ať to moc nestojí nebo ono to stejně nějak dopadne. Tak jen pár slov, jak to vidíme v rychlosti my.

7.jpeg

Určitě se shodneme, že kolem nás vyrostla skoro nekonečná stěna různých realit, ať už rozšířených, virtuálních či holografických nebo i nepříjemných realit. A právě prolínání těchto „světů“ je či může být skvělou formou pro vaši prezentaci firmy či produktu. Které lze tedy využít? 

8-2.jpg

HOLOGRAFICKÁ PROJEKCE

Jedná se stále o vizuální klam, kdy divák má pocit, že předměty levitují v transparentním prostoru. Asi nejvíce reálné zobrazení poskytuje FogScreen, kde opravdu dochází k projekci „do vzduchu“, kterým lze procházet tam a sem, sem a tam. Levnou variantou může být například prezentace v holografickém stojanu, který už pracuje na základě optického klamu. Ale výstup je velmi obrazově čistý a efektní. Nejsložitější variantou jsou velké holografické projekce, kde se pracuje s „neviditelným“ projekčním materiálem ve formě folie či sítě. Ale zase výstup stojí za to, zvláště, pokud vyladíme vizuální obsah a případně i pohybovou choreografii.

6-3.jpg

AVATAR PREZENTACE

Zde se může splnit jeden z vašich snů. Ano, během několika minut vás převedeme do digitální podoby a vytvoříme vašeho avatara, kterého můžete ovládat vy nebo i někdo jiný. Má to mnoho skvělých výhod. Můžete být tam i jinde, můžete procházet všemi možnými i nemožnými světy, můžete mluvit sám se sebou, prostě moc prima realita. Například když jako uživatel čehosi tady na Zemi můžete mluvit s uživatelem, který je v čase o 100 roků dále. 

3-2.jpg

LED SCREEN

Nejznámější technologie, kterou asi všichni známe, všichni jsme ji viděli. Ale dá se postavit do různých tvarů, forem, lze připravit obsah, který bude reagovat na vaše slova či pohyby. Je to projekce, která je vidět i za denníhosvětla a navíc krásně svítí…

1-2_1.jpg

VIDEOMAPPING

Nekonečně skloňované slovo. Dnes už se nejedná jenom o klasickou projekci na fasádu domu, lze mapovat naprosto cokoliv. Od automobilu přes figuríny až po jídelní stůl. Ostatně tablemapping je jedna ze skvělých možností prezentace. Lze tak kultivovaně sloučit estetický zážitek s tím gurmánským. Případně je velmi efektní, pokud postavíme například maketu produktu, který následně odprezentujeme podle dobře sestavené projekce.

Takže pokud máme občas pocit, že právě ta naše realita není úplně košer, stačí zamumlat nějakou mantru a rázem se můžete ocitnout ve vizuálním chrámu všeho/míra.

4-2_1.jpg

ČTĚTE DÁLE

Trojnásobná mistryně České a Slovenské republiky v surfingu Jana Kašová

„Mnohokrát jsem řekla, že do nějaké vlny nejdu, protože jsem měla strach. Voda je živel, jsou tam kameny, nebezpeční živočichové… Je důležité vědět, na co člověk má a na co ne,“ říká nejlepší česká surfařka Jana Kašová, která tráví téměř každý den několik hodin v oceánu, kde na prkně sjíždí jednu vlnu za druhou…

Komplex Resort klášter Želiv je plný možností

Komplex Resort klášter Želiv se nachází v klidném prostředí soutoku Trnávky a Želivky, vzdálené asi 10 km od hlavní dálniční tepny D1 – exit 90 Humpolec, přibližně na půl cesty mezi Prahou a Brnem.

Fun aréna – Svět zábavy v srdci města

Pražská Fun Arena, nedávno otevřené zábavní, kulturní a eventové centrum, se rychle stává jedním z nejatraktivnějších míst, pro zábavu a společenské události v centru Prahy. Ten to tak trochu jiný svět, nacházející se v samém srdci města, v budově bývalé automatické telefonní ústředny v ulici Petrská na Praze 1, otevřel své brány v prosinci 2022 a od té doby přináší návštěvníkům jedinečné zážitky v cyberpunkovém stylu. Na čtyřech podlažích nabízí návštěvníkům plno netradiční zábavy a kulturního vyžití.

Gaming jako za starých dobrých časů v dystopické budoucnosti!

Plánujete nevšední rodinný výlet, nezapomenutelnou oslavu narozenin nebo připravujete stylovou rozlučku se svobodou?

Julie Caplinová aneb romantické útěky

Navštivte úžasná místa, vychutnejte si dobré jídlo a prožijte okamžiky, které mění životy. Julie Ca- plinová, autorka bestsellerů Romantické útěky, posílá své hrdinky do světových metropolí, kde najdou nejen lásku, ale především samy sebe.

Kde uspořádat ty nejlepší firemní akce, večírky a eventy?

Znovu přišel onen magický moment roku, kdy na chvíli odhodíme pracovní masku a pokusíme se nebýt jen kolegy, ale i parťáky. Vánoční firemní večírky jsou za rohem a to by bylo, abychom vám nepřinesli pár tipů na místa, kde to můžete opravdu rozjet.