7. prosince 2025, svátek má Ambrož a Aenjamín
V KLADENSKÉM DIVADLE JSEM SPOKOJENÝ, ŘÍKÁ HEREC KOCEK A LÁKÁ NA BROADWAYSKÝ MUZIKÁL

V KLADENSKÉM DIVADLE JSEM SPOKOJENÝ, ŘÍKÁ HEREC KOCEK A LÁKÁ NA BROADWAYSKÝ MUZIKÁL

Do povědomí širšího obecenstva vstoupil jako Adam Anenský v seriálu Sex O'Clock, zakrátko ho uvidíme coby spartakiádního vraha Straku v pokračování série Metoda Markovič. Mladičký herec Maximilián Kocek ale kariérní průlom zažívá i na divadelních prknech. V Kladně teď září v hlavní roli Broadwayí protřelého muzikálu Malý krámek hrůz. „Těžko jsem si mohl přát lepší příležitost se po maturitě na konzervatoři vyhrát,“ říká o svém kladenském angažmá dvacetiletý talent.

V Městském divadle Kladno vystupujete druhým rokem. Jak se vám tam líbí?

Jsem naprosto spokojený, protože tam dostávám hodně příležitostí. Už teď jsem ve třech inscenacích a každá je úplně jiná. Muzikál Malý krámek hrůz má po premiéře a začínám zkoušet další věc. Těžko jsem si mohl přát lepší příležitost se po maturitě na konzervatoři vyhrát.

Malý krámek hrůz je pro vás první profesionální muzikálovou zkušeností. Co vás naučil?

Jsem především rád, že mi režisér Honza Kříž a kladenské divadlo tuhle příležitost dali. Vždycky jsem si chtěl zkusit muzikál, zároveň ne nějak extra komerční. Tohle je takový komorní kousek, v Americe byl na Off-Broadwayi a jak byl oblíbený, dostal se i na Broadway. Když jsem zjistil, že ho budu dělat, podíval jsem se na film a říkal jsem si, že to bude v pohodě. Pak jsem si pustil playlist z Broadwaye a zjistil jsem, že tam je dvakrát tolik písniček, které jsou brutálně těžké. Ale věřím, že jsem se s tím dokázal poprat. Byla to pro mě velká výzva, a ty já mám rád. 

Co vás na Krámku baví nejvíce?

Spolupráce s kolegy a celým tvůrčím týmem. Kvůli maturitě jsem s nimi nemohl být úplně od začátku, ale i tak mě skvěle přijali a zkoušení jsme si užili. A co se týká muzikálu, hudba je nádherná. Příběh je vtipný, místy až bizarní, přitom tragický. Snažili jsme se s tím vším pracovat a udržet to pohromadě tak, aby se s námi divák dokázal i přes všechnu tu nadsázku ztotožnit. Já osobně jsem šťastný, protože miluji herectví a miluji zpěv. Tady to mohu zkombinovat dohromady.

Co muzikáloví fajnšmekři? Stojí jim kladenská verze Malého krámku hrůz za výlet?

Já myslím, že určitě. Troufám si říct, že se to Honzovi Křížovi a celému týmu povedlo, to je první důvod. A druhý je i to, že tenhle muzikál v Česku zatím moc nebyl. Uvedla ho několik let nazpět dvě oblastní divadla, takže je to vlastně pořád žhavá novinka. Myslím, že lidé, co mají rádi muzikály, by si to neměli nechat ujít.

Městské divadlo Kladno

 

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

VYBRANÉ AKCE

ČTĚTE DÁLE

Lenka Graf a její české Vánoce ve znamení koncertů

Zatímco jiní začínají pomalu stěhovat vánoční dekorace ze sklepa, sopranistka Lenka Graf tradičně balí kufry a začátkem adventu přilétá z prosluněné Floridy na svoje milované tradiční české Vánoce. Bez nich si prý konec roku nedokáže představit. Tato elegantní dáma s šarmem operní divy, která spojuje světy klasiky a popu, letos chystá tři adventní koncerty.

Divadlo je místem, kde chci dělat radost lidem, které mám ráda

Divadlo Lucie Bílé v pražské Karlově ulici má za sebou další velmi úspěšnou sezónu, během které uvedlo hned dvě premiéry a přivítalo tisíce spokojených diváků. Jak se na ni dívá sama principálka Lucie Bílá a jaké novinky chystá pro příští rok?

Detektiv BenoitBlanc se vrací. Netflix zveřejnil první trailer k pokračování Na nože

Netflix dnes představil první oficiální trailer k chystanému pokračování úspěšné detektivky Na nože. Fanoušci se návratu charismatického detektiva BenoitaBlanca v podání Daniela Craiga dočkají už 12. prosince.Nový díl s názvem Na nože: Probuzení mrtvého muže přinese hvězdné obsazení, včetně JosheO’Connora, GlennClose, Mily Kunis nebo Jeremyho Rennera. Režisérem a scenáristou je opět Rian Johnson, který se podílel i na dvou předchozích úspěšných filmech série.

Typické momenty českých Vánoc, bez kterých si svátky neumíme představit. Jaké jsou neměnné okamžiky českých Vánoc?

Každý rok slibujeme, že letos to vezmeme s klidem, bez spěchu a bez zbytečného cukroví. A každý rok dopadneme stejně – čekáme s napětím na zlaté prasátko, ujídáme bramborový salát už u oběda a tajně doufáme, že kapr v trojobalu přežije do večera. Některé okamžiky českých Vánoc se prostě nemění – a možná právě proto je máme tolik rádi.

Známým tvářím učarovala burleska – na gala večeru Bohemian Burlesque Festival se královsky bavila Ha Thanh Špetlíková i Lejla Abbasová

Lesk, třpytky a svůdné choreografie - české celebrity minuly víkend propadly kouzlu burlesky. Během závěrečného večera 9. ročníku mezinárodního Bohemian Burlesque Festivalu, který pořádá mezinárodně nejzkušenější česká burleska Lucie alias Angelica G. L´Amour, se na pódiu střídaly nejlepší performerky z Evropy i ze zámoří. Ha Thanh Špetlíková a Lejla Abbasová s doprovodem seděly v první řadě jako přikované a neskrývaly nadšení z glamour show plné elektrizující ženské energie. Během závěrečného sobotního večera proběhla soutěž o tituly Bohemian Queen a Princess, korunky získala tanečnice Bona Dawn z Litvy a Rebelle Bettie ze Švýcarska.

Harmonie těla i duše v srdci Prahy – objevte masáže v Harmony Spa

V duchu pravého odpočinku a vnitřní transformace vás zveme do oázy klidu v samém centru Prahy, do prostoru, kde se spojuje starobylé umění doteku s novodobým přístupem k well-being. Studio Harmony Spa je místem, kde není jen o relaxaci, ale o hlubším prožitku, který vás posune dál.
Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve vašem prohlížeči.