12. září 2025, svátek má Marie

Noc literatury 2025

Místo:
Česká centra
Datum:
17.9.2025 18:00
Cena:
?
Web:
Současná literatura, netradiční místa, známé tváře: taková je NOC LITERATURY.
Současná literatura, netradiční místa, známé tváře: taková je NOC LITERATURY, která na atraktivních či běžně nedostupných místech přibližuje široké veřejnosti ukázky z nové tvorby evropských spisovatelů v podání známých hereckých osobností. → 19. ročník Noci literatury se bude konat v oblasti Dejvic: → 23 inspirativních knih talentovaných zahraničních autorů → 23 zajímavých míst → 23 oblíbených herců/hereček Na všech místech se čte vždy současně, a to v 15 minutových intervalech. Každou hodinu zazní na každém místě stejná ukázka dvakrát. Místa čtení si budete moct vybrat podle mapy. Vybraná čtení budou tlumočena do českého znakového jazyka. Vstup na všechna čtení je zdarma. Noc literatury 2025 se koná ve více než 80 městech po celém Česku. Noc literatury organizují také Česká centra v zahraničí. Sdílejte s námi své zážitky pod hashtagem #Nocliteratury2025 Organizují Česká centra a EUNIC Praha

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

ČTĚTE DÁLE

ZRÁDCI (2. SÉRIE): KDO TENTOKRÁT NEJLÉPE SKRYJE PRAVOU TVÁŘ?

První série Zrádců byla fenomén. Intriky, manipulace, aliance a podrazy před očima diváků – to vše zabalené do stylové podívané odehrávající se na středověkém hradě a pod dohledem Vojtěcha Kotka. Výsledkem bylo nejen obrovské množství emocí a zvratů, ale také nadšené ohlasy diváků i kritiky. Jen málokterý televizní formát dokázal spojit psychologickou hru, soutěžní napětí a dramatický storytelling v tak silném mixu. A teď přichází druhá série. Temnější. Komplikovanější. Zrádnější.

LÁSKA S CHUTÍ ŠŤOVÍKU A ŽIVOT V OFSAJDU. DIVADLO UVEDE KOMEDII Z FOTBALOVÉHO PROSTŘEDÍ

Musí být divadlo nutně jen záležitostí intelektuálů a fotbal zase masovou zábavou? A co se stane, když se tyto dva světy potkají? Městské divadlo Kladno nově uvede hořkou komedii Šťovík, pečené brambory, která vypráví o tom, že největší zápas se často neodehrává na trávníku, ale v našich vlastních hlavách.
Reklama
reklama

TAŤKOVÉ: NOVÝ MUZIKÁL DIVADLA LUCIE BÍLÉ

Po úspěchu komediálního hitu Maminy přicházejí Taťkové – a s nimi rozlučka se svobodou, která může dopadnout jakkoli. Pražské Divadlo Lucie Bílé uvede 18. září 2025 premiéru zbrusu nového muzikálu, který slibuje humorný i dojemný pohled na svět mužů, otcovství a přátelství.

Kde uspořádat firemní nebo vánoční večírek, na který se nezapomíná?

Vánoční večírek je pro většinu firem jednou z nejočekávanějších událostí roku. Je to chvíle, kdy se tým může setkat v jiné než pracovní atmosféře, užít si společně zábavu a oslavit úspěchy. Jenže vybrat správné místo není vždy jednoduché. Pokud letos hledáte prostor, který splní všechny vaše požadavky, máme pro vás skvělý tip.

Světový unikát z Česka! Model LEGO® Ferrari F1® v životní velikosti míří do Centra Černý Most.

Do Centra Černý Most v Praze míří unikátní model z kostek LEGO®, který nadchne nejen fanoušky Formule 1®, ale i milovníky ikonických stavebnic. Od 18. do 28. září budou mít návštěvníci obchodního Centra Černý Most možnost obdivovat model závodního vozu Ferrari SF-24 v životní velikosti.
Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.