1. října 2025, svátek má Igor

Patrik Hábl: Immortāles - Očima času

Místo:
Ministerstvo zahraničních věcí
Datum:
16.9.2025 - 30.11.2025
Cena:
?
Web:
Unikátní projekt propojuje Háblovu reinterpretaci historických děl s autentickými portréty a symbolickými obrazy ze sbírek MZV ČR.
Barokní prostory bývalé konírny Toskánského paláce v Praze budou od 16. září 2025 hostit výstavu předního českého malíře Patrika Hábla s názvem „Immortāles – Očima času“. Unikátní projekt pod záštitou Ministerstva zahraničních věcí ČR propojuje Háblovu reinterpretaci historických děl s autentickými portréty a symbolickými obrazy ze sbírek MZV ČR. Tematizuje proměnu identity v čase a vytváří prostor pro dialog mezi malířskou pamětí, kulturní historií a vizuální reprezentací minulých i současných tváří. Motivem výstavy budou tváře v různých časových vrstvách – minulé, přítomné i budoucí. „Výstava bude hodně o paměti, sedimentech a vrstvách, ale především o čase. O tom, kdy se setkává přítomnost, minulost a možná něco, co ještě nás přesahuje – určité bezčasí,“ avizuje Patrik Hábl. Expozici rámuje výjimečné dílo ze sbírek Ministerstva zahraničních věcí ČR – Zátiší s květinou a papouškem / obraz sv. Barbory, které zde bude vůbec poprvé veřejně vystaveno.

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

ČTĚTE DÁLE

Kouzelný den na Kladně: Pohádka v Lampionu, Broučci na zámku

Hledáte rodinný zážitek jen kousek za Prahou? Ideálním cílem pro výlet s dětmi může být Kladno. V Divadle Lampion uvádějí kouzelné pohádky a jen pár metrů odtud se na zámku otevřela nová výstava Broučků a dalších postaviček z loutkového světa Zdeňka Podhůrského.

Do Kladna za zpívající masožravkou. Malý krámek hrůz míří na prkna MDK

Rock’n’rollový muzikál o lidožravé rostlině, který ovládl vedlejší broadwayské scény, přichází do Městského divadla Kladno. Divácký úspěch po celém světě předurčuje Malý krámek hrůz k tomu, aby se trhákem stal i v největším městě Středočeského kraje. Pomáhá tomu i hvězdné obsazení, za kterým se vyplatí do divadla s více než stoletou tradicí vypravit.

Divadlo Ungelt vstupuje do 31. sezóny, která nabídne tři nové inscenace

Završení letní sezóny a vstup do té nové na Kamenné scéně jsme oslavili zveřejněním programu na leden a únor 2026. Zanedlouho také spustíme prodej Letní scény 2026. V sezóně 2025/2026 chystáme tři české premiéry, v nichž nebývalé herecké výzvy dostanou i v Ungeltu debutující herci, např. Milena Steinmasslová, Ivana Chýlková či Jiří Dvořák.

Nejbarevnější oslava v Holešovické tržnici se blíží! Día de los Muertos připomene symboliku oslav života a smrti

Praha, září 2025 – Ve čtvrtek 30. října se Holešovická tržnice již tradičně promění v pestrobarevné centrum mexických tradic. Návštěvníky čeká venkovní gastro zóna plná mexických specialit, mexická tržnice v Hale 13 a také speciální program pro děti v Hale 11. Atmosféru svátku dokreslí autentický mexický oltář zapůjčený mexickou ambasádou, mariachi, chůdaři v kostýmech a pestré masky, které s úctou přibližují smysl a symboliku jednoho z nejvýznamnějších mexických svátků. Je to zážitek pro všechny smysly – vizuálně ohromující, chuťově bohatý a prodchnutý oslavou života a smrti.

Zemanův Čarodějův učeň míří na podzimní turné!

Po úspěšných a vyprodaných projekcích v pražském Rudolfinu se na turné po českých městech vydává ČARODĚJŮV UČEŇ – jedinečný projekt propojující filmovou projekci, koncert symfonického orchestru a živý přednes špičkových herců. V listopadu 2025 ožije tento legendární animovaný film na pódiích v Brně, Plzni, Ostravě, Hradci Králové a Českých Budějovicích!

CENTRAL GALLERY PŘEDSTAVUJE PODZIMNÍ TROJICI VÝSTAV: JAN SAUDEK 90, SALVADOR DALÍ A ANDY WARHOL

Podzimní dny v Praze nemusí být šedivé a pochmurné. Central Gallery na Staroměstském náměstí nabízí kulturní útočiště, kde se každý může nechat obklopit inspirací, originalitou a odvahou tří mimořádných osobností umění.
Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve vašem prohlížeči.