Jo’s Bar & Restaurant: Americká klasika na Malé straně

Publikováno 08.10.2018
Vždycky jsme měl slabost pro barovou kulturu. V Praze se ale poctivých barů, kterým by dominoval pořádný bar a u něho správně prosezené stoličky, příliš nenachází. Jo‘s Bar & Restaurant byl založen pár let po Sametové revoluci, roku 1992 Kanaďanem Glenem Emerym jako první bar amerického typu v České republice. Stal se legendárním díky své atmosféře a ani po čtvrt století se na tom nic nezměnilo.

Jo’s Bar & Restaurant se nachází pouhých pár kroků od Karlova mostu. Stačí dojít ke Kostelu sv. Mikuláše a po jeho levé straně podnik nemůžete přehlédnout. Již jeho malá, leč sympatická celoroční zahrádka je příslibem místa, kde se člověk bude cítit dobře. A „tělo“ tu rozhodně neklame.

Ihned po vstupu vás Jo’s Bar & Restaurant nenechá na pochybách, kde bere svou inspiraci. Vstupní místnosti dominuje nádherný dřevěný bar, naproti němu jsou pak útulné boxíky pro posezení. Po letmém prolétnutí menu už nemůže být pochyb - tohle je zatraceně poctivý restaurant bar. Barvité menu nabízí lahůdky české a mezinárodní kuchyně, ale největší pozornost si dle mého zaslouží vynikající burgery, které si v případě zájmu může zákazník sestavit sám. Nápojový lístek má pak vše, co je třeba, včetně vybroušených Signature Cocktails. Pokud byste ale nenašli drink, který vaše srdce (respektive jazyk) žádá, stačí požádat barmana ten vám rád vaši oblíbenou klasiku připraví. Žízeň tu spolehlivě zaženete i jejich vlastní jedenáctkou, kterou Jo‘su vaří ve Strakonicích. Na druhé pípě se pak obvykle střídají různé pivní speciály.

Podnik je svým pojetím přímo ideální pro oslavy a firemní večírky. Vyjma úvodního prostoru nabízí v zadní části ještě jednu místnost, kde si můžete užívat veškerý komfort a servis pěkně v soukromí. Vzhledem k tomu, že celý podnik pojme cca 60 lidí, ho možná využijete i celý. Samozřejmostí je špičková hudební aparatura, rauty na míru (přičemž tu myslí i na vegetariány a vegany) a v případě zájmu tematická výzdoba a doprovodný program. Velmi oblíbené jsou hlavně řízené degustace, což se není čemu divit. Člověk se něco zajímavého doví a ještě si u toho užije trochu té zábavy (případně hodně zábavy, pokud bude degustovat opravdu dlouho a důkladně).

Pokud byste chtěli vyrazit do Jo‘s baru na oběd, je třeba říci, že zde nemají klasické polední menu. A je to záměr. Místo něj se každý týden obměňuje speciální nabídka, která vždy sází na lákavé kombinace a velmi příznivé ceny. Tím je zajištěno, že se ani stálým návštěvníkům nabídka jídel takzvaně nezají.

Jo’s Bar & Restaurant je skvělou ukázkou toho, jak by měl vypadat opravdu poctivý bar. Pokud jste takový marně hledali, nyní již nemusíte.

th.

Malostranské náměstí 264/7, Praha 1 - Malá Strana
Telefon: +420 257 531 422
Email: info@josbar.cz
www. josbar.cz