Léto volá! (Tipy na výlety)

Publikováno 16.07.2019
S létem je to složité. Těšíme se na něj měsíce a jakmile v plné palbě udeří, nejraději bychom se schovali někde v mrazáku.

Co si budeme povídat, je to i o lenosti. A nejen ve smyslu někam vyrazit, ale něco vůbec vymýšlet. Protože to sami dobře známe, rozhodli jsme se vám to zjednodušit a nějaké ty skvělé tipy nabídnout na následujících stránkách. Pokud se tedy s oblibou vymlouváte na to, že nevíte kdy a kam, máte díky nám smůlu ;) Takže dost vymlouvání, pusťte se do listování a nemusíte děkovat. Víme, že budete nadšení!

301 ZÁVODNÍ SIMULÁTORY

Milujete auta? Toužíte se svézt ve formuli nebo v pořádném závoďáku? Staňte se jedním ze závodníků v unikátním racing centru 301. Užijete si jedinečnou jízdu na profesionálních závodních simulátorech, které zvládnou napodobit veškeré pohyby skutečného auta a pocítíte na nich každý detail trati včetně převýšení a přetížení až 2G. V této oblasti se jedná o nejdražší a také nejlepší simulátory na světě vůbec! Plně pohyblivý simulátor Force Dynamics 301 s virtuální realitou vás ohromí. Všechny simulátory jsou síťově propojené, a můžete tak závodit až v 10 jezdcích na jedné trati.

Tel.: +420 777 701 301, www.301.cz

TANKODROM MILOVICE

 

Místo pro opravdové milovníky akce. V areálu Tankdoromu Milovice, který má rozlohu 46 hektarů, vám bude k dispozici přes 30 kusů vojenské techniky, obrněných transportérů, tanků, tater, čtyřkolek a mnoho dalšího. V arélu se také nachází dvě vojenské základny, abyste nasáli tu správnou atmosféru. Dle požadavků klienta vám bude sestaven program, při kterém si vyzkoušíte vybrané zážitky. Společně, nebo ve skupinách, se můžete naučit hrát airsoft či paintball, zahrát si na vojáky při jízdách vojenskou technikou, zajezdit si na čtyřkolkách a mnoho dalšího.

Tel.: +420 774 554 037, www.tankodrommilovice.cz

KOUPALIŠTĚ MĚLNÍK

Necelou půlhhttps://www.pragmoon.cz/admin/upload/articles/20190719173238-melnik.jpgodinku od Prahy můžete navštívit letní koupaliště v krásném městě Mělník, kde na vás čekají rozsáhlé plochy zeleně se vzrostlými stromy, komplex bazénů s atrakcemi, hřiště i občerstvení. Dva bazény 50 x 20m - jeden plavecký s hloubkou 2m a druhý odpočinkový s tobogánem - divoká řeka, široká klouzačka a chrliči. Pro nejmenší je vyhrazené dětské brouzdaliště. Nechybí hříště na plážový volejbal a hřiště s umělým povrchem na nohejbal. V pondělí a středu je zde po zavírací době (od 19 do 21 hod.) plavecký bazén vyhrazen pro potápěče a cvičení Zumby.

Řipská 648, Mělník, Tel.: +420 315 628 857, 604 628 974, www.bazen-melnik.cz

IMPACT

 

Zažít pocit volného pádu a vnímat svět očima ptáků, takový dárek jen tak nikdo nečeká. Chcete své blízké opravdu překvapit? Zařiďte jim u odborníků v Paraškole Impact adrenalinový tandemový seskok pod vedením zkušeného tandempilota a ve vší bezpečnosti. Tandemové seskoky tu provádí instruktoři, kteří mají 3000 až 10 000 seskoků a prošli náročnými kurzy v zahraničí. Tandemové seskoky jsou realizovány na letišti v Kolíně, kde je kompletní zázemí a kde je možné zajistit i vyhlídkové lety malými sportovními letadly.

Tel.: +420 602 958 094, www.paraskolaimpact.cz 

FAJNPARK

Fajnpark je největší zábavní park ve východních Čechách - najdete v něm Hopsálkov, největší trampolínové centrum v Česku, písečné hřiště, vodní a vzduchová děla, Mini cars, Miniměsto neboli hřiště pro nejmenší, úžasný Dinoprales plný pohybujících se a řvoucích prehistorických ještěrů, Zvířátkov a Kozov, kde je možné procházet se přímo výběhem s ovcemi, oslíky i klokany, Koukálkov (10D kino) a Bosov – stezku bosou nohou a poklidnou relaxační zónu. Nechybí i animační programy v podobě vystoupení maskotů (Mimoňi, zvířátka). Částí parku jezdí turistický vláček

Kozelkova 898, Chlumec nad Cidlinou, Tel.: +420 605 270 194, www.fajnpark.cz

ZÁMEK KONOPIŠTĚ

Zámek Konopiště si každoročně připravuje pro své návštěvníky řadu zajímavých akcí. Letos mohou děti v jižním křídle "Hrad a předhradí" poznat stará řemesla, hry a umění soubojů, oděvy velmožů i vznešených dam (ty si navíc mohou vyzkoušet a vyfotit se v nich na vladařském trůnu). Výstava je otevřena od 16. května a skončí 31. října. 12. června si pak určitě nenechte ujít večerní prohlídku "Moc a sláva - Rudolf první, melancholický a poslední". Na prohlídku, díky níž vstoupíte do gotiky a doby rytířů, časů alchymie i labutí písně habsburské etapy, je nutná předchozí rezervace.

www.zamek-konopiste.cz

PO STOPÁCH KOZLA

Nechte se vtáhnout do pozoruhodného příběhu pivovaru ve Velkých Popovicích, malebné obci nedaleko Prahy, a vydejte se na prohlídkovou trasu Po stopách Kozla. Čeká na vás bezbariérové Návštěvnické centrum, Kozlí obchod se suvenýry pro každého a mnoho dalšího. Až do konce září můžete přijet vlakem přímo do Velkých Popovic. Speciální Kozel vyjíždí ze zastávky Praha hlavní nádraží každou sobotu v 10:20 hodin a zahrnuje zpáteční jízdenku s prohlídkou pivovaru a Kozlovou školou čepování.

Pivovar Velké Popovice, Ringofferova 1, Velké Popovice, Tel: +420 323 683 426, www.kozel.cz, www.eshop.kozel.cz

SLADOVNA

Nevíte kam o prázdninách vyrazit s dětmi? Zkuste galerii Sladovna v Písku, která je nejen v létě plná zážitků a zábavy. V největší dětské galerii mají obří dřevěný labyrint prolézaček, mostů, tunelů a schovávaček, ve kterém si děti budou připadat jako v mraveništi. Ve Sladovně je také fotbalová výstava Góóól, kterou ocení kluci, ale ani holky se tu nudit určitě nebudou. Pro objevitele otevřeli v Písku kreativní ateliér Laboratoř a nejmenší se vyřádí v barevném Pilařišti. Léto je tady, tak hurá do Sladovny!

Velké náměstí 113, Písek, Tel.: 387 999 997 Info@sladovna.cz, www.sladovna.cz

NYMBURK, KRÁLOVSKÉ MĚSTO NA LABI

 

Přijměte pozvání do Nymburka, města s bohatou historií, pestrou nabídkou sportovních a kulturních akcí, se staletou tradicí vaření piva a především nenáročným terénem pro relaxační vycházky či vyjížďky po jeho okolí. Projděte se po místech, známých z českých filmů a pohádek. Zamilujte se do něj, stejně jako spisovatel Bohumil Hrabal, který zde prožil své dětství.

Turistické informační centrum, Náměstí Přemyslovců 165, Nymburk 288 02, Tel.: +420 325 501 104, infocentrum@meu-nbk.cz, www.mesto-nymburk.cz/infocentrum

MENDEL JE... VČELAŘ

Přijměte pozvání na celodenní narozeninovou party s hudbou, jídlem, open air pokusy a koncerty, zakončenou světelnou show! TIC BRNO představuje světoznámého vědce G. J. Mendela na unikátním brněnském festivalu, který proběhne 19. – 21. července. Vědce festival ukazuje tak, jak jej lidé neznají; například jako kněze či meteorologa. Letošním tématem bude Mendel jako včelař. Chybět proto nebudou komentované prohlídky Mendelova včelína, tematické workshopy pro děti či úvod do včelaření pro dospělé. Vstup je zdarma.

www.mendelje.cz

AKČNÍ PODĚBRADY

Poděbrady jsou vyhledávaným místem pro turistiku i rekreaci s ohledem na snadnou dostupnost z Prahy. Koná se zde také mnoho zajímavých akcí. 8. 6. proběhnou Historické slavnosti, které jsou spojeny s oslavami stoletého výročí republiky. 20.–21. 7. se na Lázeňské kolonádě odehraje již 8. ročník festivalu swingové a jazzové hudby „Poděbradské swingování“. Prázdniny zakončí 3. ročník festivalu filmové hudby Soundtrack, který se uskuteční od 29. srpna do 1. září.

Městské kulturní centrum, Jiřího náměstí 1/1, Tel: +420 325 612 505, Info@ipodebrady.cz, www.ipodebrady.cz

POZNEJTE KRÁSY SEDLČAN

Vítejte v krásném sedmitisícovém městě středního Povltaví s bohatým kulturním a společenským životem. Okolní krajina učarovala již v minulosti výtvarníkům a hudebním skladatelům a dnes především láká turisty pěší i na kole. Milovníkům cykloturistiky se nabízí ubytování ve dvou městských turistických ubytovnách přímo v Sedlčanech.

Turistické informační centrum, Náměstí T. G. Masaryka 34, Tel.: +420 734 259 387, www.mesto-sedlcany.cz

ZÁMEK ŠTIŘÍN

Zámek Štiřín leží asi 22 km od jižního okraje Prahy, v malebné krajině středního Posázaví. Snadná cesta k němu je po dálnici D1, exit 15, pak po silnici 107 zhruba 5 km až k zámku. V současné době je zámek s nádherným přírodně-krajinářským parkem o rozloze ca 38 ha i veřejně přístupným čtyřhvězdičkovým hotelem, nabízejícím své služby široké veřejnosti i pro konání soukromých oslav. Nedílnou součástí areálu je golfová park a památkově chráněný hospodářský dvůr se sály, ubytovací kapacitou a pozoruhodnou restaurací Atis ve stylu organické architektury.

www.stirin.cz

CHEBSKÝ HRAD

Předlouhá historie chebského hradu se začala psát již na počátku 12. století, kdy na místě někdejšího opevněného slovanského hradiště vyrostl druhý nejstarší kamenný hrad na našem území, což mu zajišťuje výsadní postavení v rozvětvené rodině českých a moravských hradů. Během návštěvy vás čeká hradní palác, Černá věž, kaple sv. Erharda a Uršuly, Kuchelhaus (aka Gordonův dům), kasematy (bezpečný prostor proti ostřelování), mlýnská věž a hradní nádvoří. A také nějaké ty tajemné pověsti, v nichž nechybí alchymisté, duchové a krvavá hostina!

www.hrad-cheb.cz

SLADKÉ ČASY V OSTRAVĚ

 

Chystáte se do Ostravy a rádi byste se o ní dozvěděli více? Zúčastněte se prohlídek centra města s průvodcem! Součástí programu je také výhled z radniční věže a občerstvení ve stylovém podniku Sladký časy. Prohlídky se konají každou sobotu od června do září a začínají vždy v 10 hodin v infocentru v 6. patře Nové radnice (Prokešovo nám. 8). Vstupenky můžete zakoupit online na www.ostravainfo.cz nebo v ostravských infocentrech.

Informační centrum v budově Nové radnice, Prokešovo nám. 8, Tel.: +420 724 166 992, www.ostravainfo.cz

HORAŽĎOVICE

Město Horažďovice ležící na řece Otavě nabízí spojení bohaté historie a malebné krajiny. Váš zájem si získají pamětihodnosti města – zámek a městské muzeum, kostel sv. Petra a Pavla, zbytky opevnění včetně tří bran. V blízkosti města se nachází zřícenina hradu Prácheň a kaple sv. Anny s pramenem léčivé vody. Zajímavým tipem na procházku je půvabný park Ostrov v anglickém stylu. K sportovním aktivitám vybízí tenisové kurty, fotbalové hřiště, tábořiště, skateboardová plocha a komplex bazénu s tobogánem, saunou a posilovnou.

 Tel.: +420 371 430 634, email: ic@muzeumhd.cz

ZÁMEK ZRUČ NAD SÁZAVOU

 

Nejvýraznější památkou Zruče nad Sázavou je bezesporu zámek (původně středověký hrad), kde je možné kromě dvou prohlídkových okruhů a zámecké věže navštívit i stálou expozici Království panenek a medvídků nebo regionální muzeum „Od verpánku k Baťovi“. K procházkám láká kolem rozprostírající se krásný zámecký park s naučnou stezkou a výstupem na Kolowratskou věž. Ve Zručském dvoře je pro všechny vodáky připravena unikátní expozice Vodáckého muzea, v okoli se pak nachází řada míst pro sportovní vyžití pro malé i velké.

Tel.: +420 327 531 329, www.zamek-zruc.cz

SVÍČKÁRNA RODAS

Nahlédněte do výroby svíček při exkurzi ve svíčkárně Rodas v Šestajovicích a zkuste si vyrobit svou vlastní. V areálu můžete navštívit různé další výrobní dílny, ve kterých si můžete sami vyrábět, tvořit a zdobit mýdla, koupelové soli, voskové pastelky, perníky nebo třeba belgické čokolády. Také si můžete pohladit zvířátka, která žijí na zdejší minifarmě. Letní prázdninová otevírací doba od 1.7.- 31.8.2019. Otevřeno bude každé úterý a středa od 9:00 do 17:00 hodin. Soboty a neděle celoročně od 10:00 do 18:00 hodin. Bez objednání.

Tel.: +420 603 229 436, www.rodas.cz

PAMÁTNÍK LIDICE

Navštivte Památník Lidice uchovávající vzpomínku na obec, vyhlazenou roku 1942. Můžete si prohlédnout stálé expozice jako emotivní A nevinní byli vinni situovanou v muzeu, Lidickou sbírku výtvarného umění v Lidické galerii či expozici Stavíme nové Lidice v rodinném domku č. p. 116. Projít se můžete po pietním území s hromadným hrobem zastřelených mužů či slavným sousoším lidických dětí. Radost vám udělá růžový sad, využívaný například na svatby. Nabízíme rovněž vzdělávací programy pro školy. Památník Lidice pečuje také o Památník Ležáky.

Tel.: +420 312 253 063, www.lidice-memorial.cz

VOJENSKÉ MUZEUM ROKYCANY

Muzeum v Rokycanech, které je největším nestátním vojenským muzeem v ČR, si milovníci vojenské tématiky přímo zamilují - je zaměřeno na vozidla a těžkou bojovou techniku, výzbroj a výstroj ČSA do roku 1938, protihitlerovské koalice a německé branné moci v posledních dnech II. světové války. Vnitřní expozice jsou unikátním zpracováním období let 1930 – 1945 v Československu prostřednictvím multimediálních expozic. Venkovní expozici tvoří 150 kusů vojenské techniky a Naučná stezka Československého stálého opevnění v roce 1938 a opevnění "Železné opony".

www.vojenskemuzeumrokycany.cz

CHRUDIM - NEJEN MUZEA

Ve východních Čechách nedaleko Pardubic naleznete město s historickým centrem na ostrohu řeky Chrudimky obklopené starými hradbami s třemi muzei - regionálním s expozicí Alfonse Muchy, loutkářských kultur s loutkami z celého světa a barokních soch. Chrudim lze také označit jako „Bránu Železných hor" s lanovým parkem, rozhlednou, cykloparkem a dalšími atraktivitami přímo na okraji Národního geoparku Železné hory. Pro více informací navštivte Turistické informační centrum Chrudim na Resselově náměstí nebo webové stránky.

www.chrudimsky.navstevnik.cz, www.mesto3muzei.cz

ZÁMEK VALDŠTEJNŮ

Zámek Valdštejnů patří k nejstarším památkám  v Litvínově. V místě bývalé tvrze stál již před rokem 1727 panský dům. Do podoby dnešního barokního zámku jej nechal přestavět Jan Josef Valdštejn podle návrhu Františka Maxmiliána Kaňky. Nyní zámek slouží plně veřejnosti. Probíhají v něm rozmanité krátkodobé i dlouhodobé výstavy. Do konce roku můžete navštívit výstavu Hračky a hry dětí ze šlechtických rodin  a Historie výroby hraček Husch v Litvínově. Výstavu Litvínovské zámecké imaginárium Divadla bratří Formanů a jejich přátel zhlédněte do 11. ledna 2020.

www.litvinov.cz

PARK MIRAKULUM

Park Mirakulum ve středočeských Milovicích nabízí 10 hektarů originální zábavy a volnočasových aktivit s množstvím nápaditých herních prvků. Najdete zde lesní hřiště a kontaktní zoo, obří trampolíny a houpačky, lanová centra, podzemní chodby, prolézačky a v neposlední řadě i úzkokolejnou železnici, která park propojuje se sousedním Tankodromem. Pohádkové či kulturní chvilky bude možné strávit na divadle nebo při koncertě v kamenném amfiteátru. Mirakulum s radostí splní jakékoliv přání a nabídne pestrý i různorodý živý program, hlavně o víkendech.

www.mirakulum.cz

WORLD OF WR

World of VR je jediný klub virtuální reality na Praze 5 se skvělou herní atmosférou. Virtuální realita je skvělá zábava pro malé i velké, užije si ji jak rodina, tak i přátelé. Ve World of VR najdete více jak 40 nejrůznějších her - sportovní (lukostřelba, deltaplan, tennis, minigolf a další), shootery (zombie shootery, western shootery), hry na překonání strachu z výšky (projít se po mrakodrapu a zachránit kočku atd.). V nedávné době začali nabízet i únikové hry ve virtuální realitě pro 2 osoby. Klub se nachází na Praze 5, pouhých 5 minut tramvají od stanice metra Anděl.

Tel: +420 775 191 503, info@worldofvr.cz, www.worldofvr.cz