SVATEBNÍ SPECIÁL 2019

Publikováno 09.12.2019
Lékaři středověku se o lásce posměšně vyjadřovali jako o nemoci, kterou je třeba léčit. Nejspíš i proto po mnohá staletí nebýval sňatek spojován, až na výjimky, s city. To už naštěstí neplatí. Dnes máme svatební den jako stvrzení něčeho výjimečného, co nás bude provázet po zbytek života a co nám dá základy pro další generace. Ostatně, existuje romantičtější gesto, než ochota navléct si na prst malý kroužek, jím světu dáváme jasně najevo, že byl někdo dostatečně velký blázen na to, aby s námi šel oficiálně životem? Je to krásný symbol, který navzdory rostoucí skepsi přetrvává.

A protože jsme romantici, přichystali jsme si pro vás malý speciál, kde si můžete vybrat to nejlepší místo pro Váš jedinečný den. A jako bonus pár tipů na rozlučky. Bez ní by byla svatba poloviční!

STRNADOVSKÝ MLÝN

Romantické venkovské prostředí, krásná okolní příroda, zpěv ptáků a svit sluníčka, to vše podtrhne originalitu vašeho svatebního dne. Ve Strnadovském mlýně můžete mít svůj svatební obřad na břehu rybníka, v obřadní místnosti ve Staré Mlýnici či na malebné louce. V letním období bude vaše svatební hostina venku. V zimním období, či opravdu nepříznivém počasí jsou svatby i pro 100osob uvnitř historické Mlýnice. Personál Strnadovského mlýna udělá vše proto, abyste si svůj svatební obřad, svatební hostinu i celý pobyt na mlýně náležitě užili.

Vršovice 1, Sedlčany
Tel.: +420 318 877 223, www.strnadovskymlyn.cz

ČAPÍ HNÍZDO

V tomto oblíbeném resortu najdete mnoho krásných míst pro uspořádání svatebního obřadu pod širým nebem, můžete zvolit obřad na břehu rybníka nebo v originální jízdárně ve tvaru čapího hnízda. Samozřejmostí je zajištění kompletní organizaci svatby od vyřízení potřebných formalit na matrice až po koordinaci slavnostního dne včetně koordinace všech potřebných dodavatelů dle požadavků svatebčanů. Můžete si dopřát jízdu ve svatebním kočáře a celou řadu dalších služeb pro snoubence i svatební hosty.

Dvůr Semtín 1, Olbramovice
Tel.: +420 317 716 211, www.capihnizdo.cz

ZÁMEK LOUČEŇ

Zámek Loučeň je pro svou romantickou scenérii a překrásný anglick park přímo stvořený pro nezapomenutelný svatební den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb a pohádkové prostředí. Jde o jediný zámecký areál v Čechách, který na jednom místě nabízí obřad, hostinu, i ubytování. Svatební obřady je možné uskutečnit pod širým nebem, v historických prostorách zámku či - v případě církevních sňatků - v katolickém kostele. Vybrat si můžete z několika svatebních balíčků.

Loučeň 1, Loučeň, okr. Nymburk
Tel: +420 727 900 616, www.zamekloucen.cz

FOLKLORE GARDEN

Váš pohádkový den si zaslouží pohádkové prostředí. Unikátní přírodní areál ve stylu selského dvora, jako by jej namaloval sám Josef Lada, je jenom 10 minut od Smíchova. Folklore Garden je tím správným místem nejen pro veselku uvnitř, ale i venku. Vaši svatbu zde s Vámi naplánují od prvního do posledního detailu. Svatební hostina se špičkovou prezentací bude přizpůsobena požadavkům, počtu osob i finančním možnostem. Servírovaný oběd, raut či venkovní grilování, je jen na Vás, jakou variantu si vyberete.

Na Zlíchově 18, Praha 5 - Hlubočepy
Tel.: +420 777 957 163, www.folkloregarden.cz

ZÁMEK ŠTIŘÍN

Zámek Štiřín je rozmanitostí svých prostorů ideálním místem pro pořádání svateb. Prožijte svůj významný den v romantickém prostředí pohádkového barokního zámku a nádherného parku. Civilní i církevní (katolické a pravoslavné) svatební obřady můžeme uspořádat v zámecké kapli, v historickém salónku (Salmův nebo Sloupový sál) nebo při pěkném počasí venku pod květinovým obloukem. Stylové ubytování nabízí zámek i historické budovy ve štiřínském areálu. Kompletní nabídku služeb najdete na www.zamekstirin.cz.

Ringhofferova 711, Kamenice
Tel.: +420 724 509 603, www.stirin.cz

SVATBA S LIMUZÍNOU HUMMER

Svatba, to není jen obřad, šaty, veselka, pestrá paleta hostů, nervózní hledání prstýnků a házení květiny. Také se na ni musí svatebčané nějak dostat. K tomu je ideální přepychová limuzína společnosti Simix - 10 metrová kráska Hummer H200. Až ji uvidíte na vlastní oči, spadne vám brada na zem. Což ostatně platí i o výbavě - kožené sedačky do tvaru U, osvětlený bar, LCD obrazovka, obsluha, které se o Vás bude starat a mnoho dalšího. Aby byl váš svatební kočár opravdu dokonalý, požádejte o květinovou výzdobu.

Tel.: +420 777 735 877, 222 956 066
www.simix.cz

NA MARJÁNCE

Historická budova známá především proslaveným tanečním sálem Marjánka si o „Váš svatební den“ přímo říká. Připraví Vám květinovou výzdobu, svatební hostinu a při individuálních lekcích na míru i svatební tanec. Modernizovaný secesní sál s galerií nabízí kapacitu 180 míst a svým variabilním uspořádáním je ideální pro svatební hostinu či posvatební setkání s přáteli. Sál Na Marjánce se přirozeně neomezuje jen na svatby. Pořádat zde můžete maturitní plesy, firemní večírky, konference, školení, aukce a mnoho dalšího.

Na Marjánce - Bělohorská 35/262, Praha 6 - Břevnov
Tel: +420 775 073 203, www.namarjance.cz

HOTEL GOLF

Moderní pražský hotel s dlouholetou historií nacházející se v klidné lokalitě Prahy 5 Motol nabízí veškeré potřebné prostory k uspořádání nezapomenutelné svatební hostiny. Na výběr celkem 6 salónků, přičemž ten největší má kapacitu až 200 osob.Unikátní hotel, moderní design, restaurace, lobby bar s letní terasou, střešní terasa s barem, konferenční prostory, wellness a fitness, to vše najdete v Hotelu Golf. Samozřejmosti je kompletní servis a v případě vícedenních akcí zvýhodněné ceny na ubytování a wellness služeb.

Plzeňská 103/215a, Praha 5
Tel.: +420 222 993 101, www.hotelgolf.cz

ZÁMEK KONOPIŠTĚ

Romantický zámek Konopiště se nachází u Benešova a patří k nejvýznamnějším kulturním památkám v České republice. Historie zámku je jedinečným způsobem propojená s příběhem opravdové lásky posledního soukromého majitele zámku arcivévody Františka Ferdinanda d´Este a jeho osudové ženy hraběnky Žofie Chotkové, kteří právě zde prožívali nádherné chvíle svého životního rodinného štěstí. V prostorách zámku je možné uzavřít občanský i církevní sňatek. Svatební obřady probíhají celoročně.

Konopiště 1, Benešov
Tel.: +420 317 721 366, www.zamek-konopiste.cz

HOTEL SEN

Kde jinde uspořádat svatbu než na místě, které vypadá jako romantický zámek? Jen 30 kilometrů od Prahy, v malebné obci Senohraby, se nachází nově zrekonstruovaný hotel SEN, kde najdete vše, co potřebujete pro svůj dokonalý den. Nádhernou zámeckou zahradu s jezírkem, u kterého si řeknete své ANO, prosklenou restauraci v moderním selském stylu pro svatební hostinu, přilehlý venkovní bazén pro letní osvěžení, a především ochotný personál, který vám pomůže vaši svatbu naplánovat tak, aby proběhla bez jakýchkoli starostí.

Malostranská 344, Senohraby
Tel.: +420 323 616 800/1, www.hotelsen.cz

ZÁMEK PRŮHONICE

Zámek Průhonice, který se nachází pouhých 5 km od Prahy, patří ke klenotům českých památek. Romantický zámek s pohádkovým parkem je zapsaný v seznamu světového dědictví UNESCO a jde o Národní kulturní památku. Místy určenými ke svatebnímu obřadu jsou vyhlídková terasa Malého nádvoří a noblesní Rytířský sál. Pro svatební hostinu si můžete pronajmout jak interiér zámku, tak samotný zámecký park. Rádi vám zde doporučí osvědčené dodavatele cateringu, květin či hudební doprovod.

Zámek 1, Průhonice
Tel: +420 602 603 073, www.zamekpruhonice.cz

ZÁMEK ŽĎÁR

Prostory, ve kterých udělá „vau“ každý svatebčan, zážitky, které budou ještě dlouho hlavním tématem rodinných oslav, krásné fotky s kulisami, které vytvořili mniši cisterciáci nebo barokní stavitel Santini, skvělé zázemí a příjemná pořadatelská služba...Taky chcete prožít dokonalou svatbu? Stavte se na nádherném Zámku Žďár, ať vidíte vše na vlastní oči. S malou i velkou svatbou, s hostinou i bez hostiny, uvnitř nebo venku vám ráda pomůže Vendula Hübnerová (734 582 778, hubnerova@zamekzdar.cz).

Zámek 8/8, Žďár nad Sázavou
Tel.: +420 602 565 309, www.zamekzdar.cz

PETŘÍNSKÉ TERASY

Již od pradávna je Petřín oblíbeným místem zamilovaných. Tak proč si právě v tomto krásném prostředí neříct své „ano“? Romantická svatba na Petřínských terasách vás díky své jedinečné atmosféře okouzlí. Restaurant je posazen uprostřed východního svahu Petřínského kopce, s naprosto neopakovatelným výhledem na celou Prahu. Od vznešených Hradčan, přes střechy Malé Strany, až po horizont moderní Pankráce a prastarý Vyšehrad. Samozřejmostí je svatba na klíč, aby „váš den“ byl opravdu jedinečný.

Petřínské sady 393, Praha 1 - Malá Strana
Tel.: +420 257 320 688, www.petrinsketerasy.cz

VOLANSKY FASHION

Perfektně padnoucí oblek, kvalitní košile, vkusné manžetové knoflíčky, dobře sladěné ostatní doplňky, pohodlná společenská obuv - to jsou základní pravidla pro to, aby si ženich svatbu užil a přitom perfektně vypadal. Přijďte na jakoukoliv prodejnu Volansky Fashion a personál toto všechno zajistí. Samotné nevěsty zde sice nepořídí, ale svého prince zde ochotný personál oblékne přímo dokonale. Volansky Fashion dále nabízí oblečení pro svatební hosty a možnost využití různých balíčků, slev a akčních nabídek.

Praha 2, Benešov, Brno (Medlánky, centrum), Hodonín, Hradec Králové, Havlíčkův Brod, www.volansky.cz

PIVOVARSKÝ DVŮR CHÝNĚ

Výborné pivo z Českého Švýcarska - FALKENŠTEJN, vína z Moravy a Itálie, snadná dopravní dostupnost a živá country kapela. To vše nabízí Pivovarský dvůr Chýně, kde si lze pro svatební hostinu rezervovat část restaurace pro menší skupiny (40 míst), případně celou restauraci (celkem 80 míst). V letní sezóně a za příznivého počasí se dá využít posezení na zahrádce – venkovní terase, kde je k dispozici dalších 50 míst. K jídlu si pochutnáte na specialitách z tradiční české kuchyně – pečených vepřových žebrech či koleni.

Hlavní 525, Chýně,
Tel.: +420 724 878 700, www.pivovarskydvur.cz

SVATEBNÍ VÝZDOBA

Svatební výzdoba a svatební dekorace jsou dnes již součástí každé svatby. Pokud si nevíte se svatební výzdobou rady, svěřte se do rukou Moniky Šťástkové. Nabízí profesionální svatební květinový servis šitý na míru přáním klientů. Kytice pro nevěstu, korsáž pro ženicha a družbu, kytice pro maminky a družičky, výzdobu stolů, dekorace vozidel i svatebního místa. S Monikou máte jistotu, že budete mít přímo dokonalý květinový servis, který učiní nejen Váš den, ale i Vaše svatební fotografie naprosto jedinečné.

Monika Šťástková, Tel.: +420 776 601 665
Email: m.kabelacova@seznam.cz

BEROUNSKÝ MEDVĚD

V prostorách rodinného pivovaru Berounský medvěd se nachází Pivovarská restaurace, která prostě bude vaší svatební oslavě slušet. Krásný dřevěný interiér, speciality české kuchyně a k tomu přirozeně všechny druhy lahodných piv, které pivovar vyrábí. O místo se tu skutečně bát nemusíte – restaurace pojme až sto hostů. Stejné číslo platí po salonek „šalanda“ v prvním patře. Dostupnost Berounského medvěda je pouhých 20 minut z Prahy po dálnici D5, sjezd Beroun - centrum, nebo 2 minuty od vlakového nádraží Beroun.

Tyršova 135, Beroun
Tel.: +420 311 622 566, www.berounskymedved.com