Kam v Praze: The Illusionists, Muzeum Smyslů nebo Popelka

Publikováno 02.02.2020
Co nás čeká tenhle týden? Na co se můžete v Praze těšit? A kam vyrazit s rodinkou či drahou polovičkou? Máme tu pro Vás tipy, které rozhodně nesmíte vynechat.

Tenhle týden nás čekají zajímavé akce.  Představíme Vás kouzelnickou elitu The Illusionists, která po roce zavítala do Prahy a můžete je vidět v Kongresovém centru od čtvrtka do neděle.  Kdo ještě nenavštívil populární Museum Smyslů a nepořídil si tam parádní fotky na sociální sítě, rozhodně doporučujeme zajít a pobavit se u více jak 50 exponátů.  A v sobotu tu máme český muzikál na ledě Popelka, což je pro rodinu ideální podivaná s hvězdým obsazením. 

Pondělí 3.2. od 18:30

Forum Karlín - Melanie Martinez + support: Naaz

www.fource.cz

Americká art popová zpěvačka Melanie Martinez vydala 6. září po čtyřech letech své druhé album nesoucí název K-12. Nahrávku doprovází stejnojmenný devadesáti minutový film ze života z kouzelnické střední, který Melanie režírovala a ztvárnila v něm hlavní roli. S novou deskou zavítá do pražského Fóra Karlín, kde vystoupí 3. února. Jako support se představí nizozemská Naaz.

 

Úterý 4.2. - stálá výstava

Muzeum Smyslů

www.muzeumsmyslu.cz

Výstava nabízí více než 50 exponátů k prozkoumání, od nejrůznějších zkreslených místností přes instalace po obrázky s optickými iluzemi. Každý z těchto exponátů nabízí příležitost ke kladení otázek a poučení o našich smyslech a vnímání. Návštěvníci se seznámí například s principy zrcadlení, zvukových frekvencí nebo se stereogramy a kaleidoskopem.

 

Středa 5.2. od 19h.

Studio DVA – Klíště

www.studiodva.cz

Život je divadlo, ve kterém každý z herců touží po jiné roli.

Dva staří přátelé setkávají se v divadelním klubu. Na obou scénách probíhají kostýmové zkoušky a fotografování postav. Dlouho se neviděli. Oba jsou postarší, vypelichaní, bývalí kohouti. Jejich setkání by bylo radostnější, kdyby nebylo nepříjemných vzpomínek, výčitek a řinčení přebujelého jáství. Nevíme, zda tito dva žijí podzim života nebo jaro smrti. Důležité role hrají také barman, ožívající socha Komtura a dívka Leona. Ti dva si na ní poměřují své svůdcovské schopnosti. Spíše ze zvyku. V divadelním klubu je zakázáno pít alkohol i kouřit.

Žilo se, už se nežije. A zdá se, že žít se nebude. Smutné. Komické.

 

Čtvrtek 6.2. od 20h do 9.2.

Kongresové centrum Praha - The Illusionists

www.praguecc.cz

Kouzelnická elita The Illusionists se v únoru 2020 vrátí do Kongresového centra Praha, kde návštěvníkům opět předvede show plnou triků. Od pódiových iluzí, přes čtení myšlenek až po eskamotérské úniky z pout či vodních pastí, to vše nabízí představení, které sahá daleko za hranice lidské představivosti a vítá diváky ve světě, kde nerozeznají realitu od iluze.

Celosvětově renomovaní The Illusionists navazují na legendární mistry magie, jakým byl třeba Harry Houdini. Využití nejnovějších technologií, světelné efekty, působivá scéna i kostýmy v této show ale posouvají kouzelnickou tradici o notný kus dál.

 

Pátek 7.2. od 20h.

Holešovická tržnice - Neurocells: Synergy + The Braindrillerz + další

odkaz na akci ZDE

Přinášíme vám speciální Neurocells edici, která se bude konat ve Warehouse hale v pražské tržnici, každopádně myslíme na všechny a máme pro vás připravenou hardcore stage i Jump up stage, která bude přímo v Crossu! 
Můžete se těšit jak na super zahraníční Djs jako Synergy, nebo The Braindrillerz, ale i tak na tuzemského Matzeta a Magentu. Nebude však nouze ani o kvalitní CZ/SK support, který vás bude čekat na každé stage.

 

Sobota 8.2. od 13h.

O2 Arena - Popelka

www.o2arena.cz

Český muzikál na ledě Popelka s mezinárodním obsazením je muzikálem plným hudby i krasobruslařskou show plnou evropských hvězd.

Velkovýpravné představení, které se odehrává současně na ledové ploše a variabilním jevišti s filmovou projekcí, je zážitkem pro děti i dospělé. Hvězdné herecké obsazení, krasobruslařské výkony, akrobatická čísla, světelná kompozice, 300 dobových kostýmů, kouzla a spousta dalších efektů přenesou diváky do světa pohádkové fantazie.

 

Neděle 9.2. od 17:30

Royal Theatre & Club Chic - Comedy Club – natáčení TV pořadu

www.leroyal.cz

Natáčení televizní stand-up show Comedy Club. Na jednom pódiu se potkají čeští komici, ostré vtipy, známé tváře, ale i vycházející hvězdy. Návštěvníky čekají večery plné humoru a jedinečné atmosféry vinohradského klubu Royal.

V ceně vstupenky je poukázka na welcome drink.