Čongrády: Konzervované dobroty podle rodinné receptury

Publikováno 23.03.2021
Manželé Zuzana a Tomáš pokračují v rodové tradici a vyrábějí stejně poctivé masové konzervy, jako dědeček Zuzany před desítkami let. O příběhu rodinné firmy, odkazu k minulosti nebo třeba o nedávném úspěchu a zisku ocenění Great Taste ve Velké Británii, se oba obchodní i životní partneři rozpovídali pro Pragmoon.

Konzervované výrobky Čongrády vycházejí z tradiční receptury, kterou vytvořil před mnoha lety dědeček současné spolumajitelky Zuzany - Štefan Čongrády. "Několikaleté zkušenosti z vesnických zabijaček mu umožnily vyrábět domácí paštiky, pomazánky a masové konzervy s vyváženou chutí a hlavně ze skutečného masa. My jsme navázaly na jeho zkušenosti a přinášíme na stoly našich zákazníků výrobky pouze z přírodních ingrediencí. Přesně takové, jako by jste si je udělaly samy doma," říká spolumajitelka Zuzana.

 

Výroba paštik a masových výrobků značky Čongrády probíhá v Ležkách v Ústeckém kraji. Československý tým spolupracuje s kvalitními českými chovateli a dodavateli, aby výsledkem byly chutné a kvalitní paštiky a konzervované výrobky. "Věříme v poctivost řemesla, a proto celá výroba prochází našima rukama – od příjmu masa až po zabalení a dodání konečnému zákazníkovi. Pečlivě si vybíráme dodavatele, abychom měli záruku, že všechna masa jsou českého původu. Chuťový zážitek je pro nás oba nesmírně důležitý. Stejně jako samotné balení a následná prezentace výrobků. Jsme tu pro naše zákazníky, aby jsme zachovaly tradice a chutě také pro další generace," říka spolumajitel Tomáš. 

 

V masových konzervách a dalších výrobcích rodinné firmy byste zbytečně hledali syntetické konzervanty a aditíva. "Čongrády výrobky vyrábíme klasickým způsobem tepelné konzervace – termosterilací. Proto můžeme s čistým svědomím říct, že se jedná o přírodní výrobky, bez lepku. Bez obav můžete dopřát to nejlepší svým dětem, a ani celiaci si nepřijdou zkrátka," zaručují se svorně manželé Zuzana a Tomáš a dodávají: "Loni naše tradiční játrová paštika oslnila svým lahodným složením i samotné porotce ve Velké Británii a získala významné ocenění v podobě jedné hvězdy GREAT TASTE 2020." 

Kontakt

Delius s.r.o.
e-mail: info@congrady.eu
telefon: +420 732 613 235
web: www.congrady.eu