Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
3. října 2023, svátek má Bohumil
Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary je jedinečný filmový svátek v prostředí lázeňského města. Filmy z celého světa soutěží v několika kategoriích a jsou hodnoceny jak odbornou, tak i diváckou porotou.

Pokud chcete vidět největší a nejznámější lázeňské město v úplně jiném světle, než po zbytek roku, tak si vyberte právě filmový festival ve Varech. Čeká Vás bohatý doprovodný program, koncerty, party a vystoupení.

55. ročník MFF Karlovy Vary se měl konat již loni, nakonec však byl kvůli vládnímu opatřením zrušen.

Soutěžní snímky 55. ročníku festivalu

Tento rok se už filmoví fanoušci dočkali. Novinkou je, že letos poprvé dokumentární snímky nesoutěží samostatně, ale po boku hraných filmů v sekcích Hlavní soutěž a Na východ od Západu.

Počet promítaných snímků bude letos nižší, oproti cca dvěma stovkám z předchozích „předkoronových“ let se jich letos v karlovarských kinech objeví 120, budou mít ale více projekcí. Celkem pak návštěvníky festivalu čeká 32 premiér.

Festivalu se tradičně účastní také slavné osobnosti světové kinematografie, letos například Michael Caine, Ethan Hawke či Johnny Depp.

Zahajovacím snímkem letošního ročníku festivalu je Zátopek, dlouho očekávané životopisné drama Davida Ondříčka o čtyřnásobném olympijském vítězi a nejvýznamnějším českém atletovi všech dob. Film s Václavem Neužilem a Marthou Issovou v hlavních rolích bude mít ve Varech světovou premiéru, která se uskuteční v pátek 20. srpna.

Srdcem festivalového dění bude už tradičně Hotel Thermal (nedávno byl otevřený po rozsáhlé rekonstrukci) a zároveň je i zpátky legendární bazén.

Projekce se ale konají ve festivalových kinech po celém městě. Nejlepší film bude na konci festivalu odměněn Křišťálovým glóbem.

Kompletní program s časy a místy projekcí, rozdělený např. podle jednotlivých dní či sekcí, najdete na webu KVIFF.

 

Festivalové tipy na pátek 20. 8.

55. ročník KVIFF začíná už v 8.30 projekcí snímku Na cestě íránského debutanta Panaha Panahiho. Nevšední a neobvykle vtipná i dojemná road movie byla s úspěchem uvedena na letošním festivalu v Cannes. Tam se s úspěchem promítaly i další dnes promítané snímky – MemoriaAda a dokument Babij Jar. Kontext. Cenami z letošního Berlinale jsou zase ověnčené pozitivně laděný dokument Pan učitel Bachmann a jeho třída i povídkové Kolo štěstěny a fantazie.

Slavnostně však 55. ročník MFF Karlovy Vary zahájíme tradičně až večer. Po 16. hodině se k červenému koberci před hotelem Thermal začnou sjíždět první hosté. Projde se po něm i Sir Michael Caine, který pak během ceremonie převezme Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii. Veřejnost na červeném koberci pozdraví i další hvězdy, mj. delegace k zahajovacímu filmu letošního MFF KV, biografickému dramatu Zátopek režiséra Davida Ondříčka.

Zahájení bude opět doprovázet koncert zakončený ohňostrojem. Diváci před hotelem Thermal se můžou těšit na unikátní koncertní podobu muzikálu Jesus Christ Superstar v legendární sestavě z pražského uvedení v divadle Spirála na Výstavišti s Kamilem Střihavkou, Danem Bártou či Bárou Basikovou, za doprovodu Karlovarského symfonického orchestru pod taktovkou Oty Balage. Koncert začíná ve 22.45.

Dnes kromě toho startuje bohatý doprovodný program festivalu. Více informací k němu najdete zde

zdroj: kviff.com

 

ČTĚTE DÁLE

Trojnásobná mistryně České a Slovenské republiky v surfingu Jana Kašová

„Mnohokrát jsem řekla, že do nějaké vlny nejdu, protože jsem měla strach. Voda je živel, jsou tam kameny, nebezpeční živočichové… Je důležité vědět, na co člověk má a na co ne,“ říká nejlepší česká surfařka Jana Kašová, která tráví téměř každý den několik hodin v oceánu, kde na prkně sjíždí jednu vlnu za druhou…

Na pražském Výstavišti proběhne CHILLI FEST a ASIA FOOD festival

Sobota 7. října bude na pražském Výstavišti ve znamení CHILLI FESTu. Akce s celodenním doprovodným programem bude mít významný vrchol: duel, v rámci nějž se budou pojídat nejpálivější chilli papričky světa. Zúčastní se ho mistr světa a držitel několika rekordů zapsaných v Guinnessově knize Mike Jack (Mike Jack Eats Heat) nebo aktuální evropský šampión z Itálie Giancarlo Gasparotto, který je známý jako Jack Pepper.
Reklama
reklama

SUKHISHVILI - Gruzínský národní balet v ČESKÉ REPUBLICE!

Nový celovečerní program a jedinečná atmosféra zanechají nezapomenutelné dojmy!

Lucie Bílá představuje svou Srdeční záležitost

Přípravy uvedení nového muzikálu Srdeční záležitost v Divadle Lucie Bílé pomalu směřují ke svému konci. Na jevišti scény v pražské Karlově ulici v těchto dnech pod vedením režiséra Antonína Procházky a choreografky Ivany Hannichové probíhají poslední zkoušky a ladí se finální detaily před slavnostní premiérou. Ta se uskuteční již ve čtvrtek 28. září v Den české státnosti.

Městské divadlo Kladno: říjen plný hlouposti a setkání s ďáblem

Pro milovníky divadelních představení tu máme velkou pozvánku do Městského divadla Kladno. Začátkem října si nenechte Jak jsem potkal ďábla, nebo Eva tropí hlouposti.