Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
27. ledna 2022, svátek má Ingrid
Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary je jedinečný filmový svátek v prostředí lázeňského města. Filmy z celého světa soutěží v několika kategoriích a jsou hodnoceny jak odbornou, tak i diváckou porotou.

Pokud chcete vidět největší a nejznámější lázeňské město v úplně jiném světle, než po zbytek roku, tak si vyberte právě filmový festival ve Varech. Čeká Vás bohatý doprovodný program, koncerty, party a vystoupení.

55. ročník MFF Karlovy Vary se měl konat již loni, nakonec však byl kvůli vládnímu opatřením zrušen.

Soutěžní snímky 55. ročníku festivalu

Tento rok se už filmoví fanoušci dočkali. Novinkou je, že letos poprvé dokumentární snímky nesoutěží samostatně, ale po boku hraných filmů v sekcích Hlavní soutěž a Na východ od Západu.

Počet promítaných snímků bude letos nižší, oproti cca dvěma stovkám z předchozích „předkoronových“ let se jich letos v karlovarských kinech objeví 120, budou mít ale více projekcí. Celkem pak návštěvníky festivalu čeká 32 premiér.

Festivalu se tradičně účastní také slavné osobnosti světové kinematografie, letos například Michael Caine, Ethan Hawke či Johnny Depp.

Zahajovacím snímkem letošního ročníku festivalu je Zátopek, dlouho očekávané životopisné drama Davida Ondříčka o čtyřnásobném olympijském vítězi a nejvýznamnějším českém atletovi všech dob. Film s Václavem Neužilem a Marthou Issovou v hlavních rolích bude mít ve Varech světovou premiéru, která se uskuteční v pátek 20. srpna.

Srdcem festivalového dění bude už tradičně Hotel Thermal (nedávno byl otevřený po rozsáhlé rekonstrukci) a zároveň je i zpátky legendární bazén.

Projekce se ale konají ve festivalových kinech po celém městě. Nejlepší film bude na konci festivalu odměněn Křišťálovým glóbem.

Kompletní program s časy a místy projekcí, rozdělený např. podle jednotlivých dní či sekcí, najdete na webu KVIFF.

 

Festivalové tipy na pátek 20. 8.

55. ročník KVIFF začíná už v 8.30 projekcí snímku Na cestě íránského debutanta Panaha Panahiho. Nevšední a neobvykle vtipná i dojemná road movie byla s úspěchem uvedena na letošním festivalu v Cannes. Tam se s úspěchem promítaly i další dnes promítané snímky – MemoriaAda a dokument Babij Jar. Kontext. Cenami z letošního Berlinale jsou zase ověnčené pozitivně laděný dokument Pan učitel Bachmann a jeho třída i povídkové Kolo štěstěny a fantazie.

Slavnostně však 55. ročník MFF Karlovy Vary zahájíme tradičně až večer. Po 16. hodině se k červenému koberci před hotelem Thermal začnou sjíždět první hosté. Projde se po něm i Sir Michael Caine, který pak během ceremonie převezme Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii. Veřejnost na červeném koberci pozdraví i další hvězdy, mj. delegace k zahajovacímu filmu letošního MFF KV, biografickému dramatu Zátopek režiséra Davida Ondříčka.

Zahájení bude opět doprovázet koncert zakončený ohňostrojem. Diváci před hotelem Thermal se můžou těšit na unikátní koncertní podobu muzikálu Jesus Christ Superstar v legendární sestavě z pražského uvedení v divadle Spirála na Výstavišti s Kamilem Střihavkou, Danem Bártou či Bárou Basikovou, za doprovodu Karlovarského symfonického orchestru pod taktovkou Oty Balage. Koncert začíná ve 22.45.

Dnes kromě toho startuje bohatý doprovodný program festivalu. Více informací k němu najdete zde

zdroj: kviff.com

 

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

ČTĚTE DÁLE

Režisérka Věra Herajtová: o připravované inscenaci Smrt v růžovém v Městském Divadlu Kladno

První premiérou Městského divadla Kladno v roce 2022 bude komorní hra Ľubomíra Feldeka Smrt v růžovém. V hlavní roli nejslavnější francouzské šansoniérky Édith Piaf se představí členka souboru Jana Zenáhlíková. Obsazení doplňují hostující Veronika Svojtková a Tomáš Alferi, ten zároveň vytvořil k inscenaci hudební nastudování. Autorem scény a kostýmů je výtvarník Jozef Hugo Čačko. Na připravovanou novinku jsme se zeptali režisérky Věry Herajtové.

NoDilemma: kvalita před kvantitou

Móda každou ženu provází od malička. Iva Archmanová ji miluje od malička a proto oboru oděvnictví věnovala i svá pubertální léta a vystudovala ji. Nyní je hrdou majitelkou lokální autorské značky Nodilemma by Iva Archmanová ze Středních Čech a též člověkem, který za celou tou dřinou stojí.
Reklama
reklama

Slippsy: klasika s designovou příchutí

Kdo říká, že pantofle, ponožky a trenýrky musí být nudné? Hravost, barevnost a pocit pohodlí, to jsou pojmy, které nejlépe vystihují značku Slippsy. Vyzpovídali jsme spoluzakladatele značky Slippsy Tomáše Kaliarika, aby nám celý projekt trochu blíže představil.

Weisskopf Vína: Luxusní vína ze slunečné Izraele i Moravy

Malá rodinná firma Weisskopf Vína se obchodováním s vínem již dlouhých 18 let. Je stabilním dodavatelem moravského vinařství Balážovi, které získalo již řadu ocenění na prestižních soutěžích, a také izraelského národního pokladu z vinařství Binyamina. Weisskopf Vína kromě dodávek lahodného nápoje nabízí i řízené degustace na místě, které si sami vyberete. Kromě toho v jeho nabídce najdete třeba i kvalitní portské víno.

Jaroslav Slánský: Do konce sezóny toho máme ještě hodně před sebou

Konec roku je vždycky hektické období plné nejrůznějších uzávěrek, stresů, ale také je to období Vánoc a setkávání s rodinou a přáteli. V Městském divadle Kladno proběhla 11. prosince poslední letošní premiéra a druhá půlka měsíce pak již patřila představením Českých Vánoc, které patří mezi divácky nejoblíbenější tituly. Na to, jak vypadal konec roku 2021 a co se chystá pro rok 2022, jsme se zeptali uměleckého šéfa Jaroslava Slánského.