Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
28. září 2022, svátek má Václav
Budějovický Budvar: pivovar nás všech

Budějovický Budvar: pivovar nás všech

S Alešem Dvořákem, létajícím sládkem národního pivovaru Budějovický Budvar nejen o pivu, ale i o národní hrdosti a spolupráci s minipivovary.

Česká republika má v podstatě jako téměř jediná evropská země národní pivovar. Není to v dnešní době trochu přežitek?
Proč? Pivo je náš národní sport a to, že ho máme v Čechách dobré, je známo po celém světě. Fakt, že máme národní pivovar dává smysl a z mého pohledu je to naprosto logické. Naší vizí je být ochraniteli pivovarské moudrosti a dovednosti a šířit slávu a radost z českého piva doma i v zahraničí.

ikonicke-sklo.jpg

 • Češi a pivo, to je tradice. V čem jsme ve výrobě piva podle vás výjimeční?
 • To, že jsme měli štěstí v neštěstí. Za minulého režimu se do pivovarů moc neinvestovalo a nemodernizovalo. Proto si české pivo zachovalo svůj výjimečný charakter a nestalo se neutrálním žlutým nápojem jako v zahraničí. Sládci si to při bouřlivém rozvoji v devadesátých letech většinou uvědomili a přizpůsobili zmodernizovanou techniku tak, aby to zůstalo zachováno.
 •  
 • Mají nové pivní styly u Čechů šanci na úspěch?
 • Mění se Chutě českých pivařů, nebo je ležák ještě stále na prvním místě? Nové, nebo znovuobjevené styly jsou skvělá zpestření a jsou důkazem, že pivo je rozmanitý nápoj skrývající mnohá překvapení. Ležák je však tou prostou, ale ne jednoduchou klasikou, která se nikdy „neojí“. Podobně jako obyčejný chleba. To je prověřeno historií. O ležák nemám strach.

-dsc0101.jpg

 •  
 • Čím je specifická česká scéna minipivovarů?
 • Je to společenství lidí, které to opravdu baví a vzájemně se inspirují. To je ale v tomto oboru asi společné po celém světě.
 •  
 • Budvar s minipivovary spolupracuje již více než čtyři roky. Co je tím hlavním důvodem takového spojení a v čem spolupráce spočívá?
 • Jako národnímu pivovaru nám záleží na tom, aby se naše pivovarnictví rozvíjelo. Minipivovary jsou jasnými nositeli pokroku. My jako Budvar chceme být u toho a nezůstat stranou. Vytvořili jsme již několik nových piv inspirovaných anebo přímo ve spolupráci s minipivovary. Já osobně vařím s vybraným minipivovarem každý rok minimálně 3 limitované edice. Naposledy jste ale mohli ochutnat Kraťas - dílo mého kolegy podsládka Petra Košina a sládka Martina Palouše z minipivovaru Volt. Pivovárkům také dodáváme pivovarské kvasnice, navštěvujeme se a vytváříme přátelské vztahy. Nastupující generace rády objevují a už se nespokojí jen s jedním druhem piva. Je to inspirující investice do budoucna.

-dsc8444-1.jpg

www.budejovickybudvar.cz

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

VYBRANÉ AKCE

ČTĚTE DÁLE

QUIX: Trendy vizuální prezentace firem či produktů

Asi většina z nás si vzpomene, jak jsme stáli s fixou před flipchartem a zrychleně psali a kreslili různé linky či křivky. Ano, souhlasím, bylo to krásné, lehce romantické a na jemnou vůni lihu také nelze jen tak zapomenout. Ale zkusme překonat sami v sobě jistou dávku tradiční české nátury ve stylu hlavně ať to moc nestojí nebo ono to stejně nějak dopadne. Tak jen pár slov, jak to vidíme v rychlosti my.

Kde uspořádat ty nejlepší firemní akce, večírky, eventy?

Znovu přišel onen magický moment roku, kdy na chvíli odhodíme pracovní masku a pokusíme se nebýt jen kolegy, ale i jemuž by se vaše faux pas mohlo připomenout zrovna ve chvíli, kdy by začal rozhodovat o finančních odměnách. Ale nebojte, nebudeme ani za mravokárce. Přirozeně chceme, abyste se skvěle bavili ve stylovém prostředí a ideálně parťáky. Vánoční firemní večírky jsou za rohem a to by bylo, abychom vám nepřinesli pár tipů na místa, kde to můžete opravdu rozjet.
Reklama
reklama

Hotelový Spa & Wellness Komplex Bristol Royal

V srdci lázeňského města Karlovy Vary, jen pár minut chůze od karlovarských léčivých pramenů se nachází hotelový Spa & Wellness komplex Bristol Royal, jehož historie sahá až do 18. století. Tvoří jej 5 čtyřhvězdičkových hotelů (Bristol Palace, Královská Vila, Georgy House, Vila Tereza a Bristol) a 1 pětihvězdičkový hotel (Vila Livia). Všechny budovy jednotlivých hotelů jsou mezi sebou vzájemně propojeny důmyslným systémem koridorů. K významným návštěvníkům budov komplexu Bristol Royal patřili např. Arcivévoda František Albert, rodina hraběte Kinského, pruský princ Vilém, Sigmund Freud a v neposlední řadě rakouská císařovna Sissi.

Slovanský dům: ideálním místem v centru na Prahy na společenské a obchodní aktivity

Již od roku 1797 je budova Slovanského domu díky své lokalitě v samém centru Prahy místem významných společenských a obchodních aktivit. S více než 1700 m2 unikátních prostor v historické budově nabízí Empire Hall perfektní místo pro galavečeře, svatby, konference, společenské akce či firemní setkání.

The Monkey Bar – První pražská džungle

Objevte kombinaci butikového šarmu a městského vkusu – luxusní, ale ne upjatý – s nádechem bláznivosti a sofistikovanosti.