Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
16. července 2024, svátek má Luboš
Jak jsme si v kanceláři vyvětrali hlavu

Jak jsme si v kanceláři vyvětrali hlavu

„Co si udělat teambuilding v Hurricane Factory?“ uvedl pondělní poradu náš šéf. Cože? Zbláznil se? Jsme tu v kanceláři povětšinou ženské od rodin a ačkoliv jsme dobrá parta, jako adrenalinoví šílenci se zrovna necítíme. Naposledy, když jsme byli na bowlingu, jsem týden necítila záda a kolegyně si dokázala zlomit prst na noze! Opravdu je indoor skydiving zrovna pro nás ta vhodná aktivita pro tmelení kolektivu?

inzerce-firemni-akce-pozadi_1.jpg

S rozpaky jsme souhlasili. Nastal den D a my vyrazili do letňanské Hurricane Factory. Na recepci nás uvítala moc milá slečna, nechala nás podepsat Prohlášení letce o tom, že se cítíme zdrávi a za chvíli si nás už převzal sympatický instruktor. Dal nám kombinézu, helmu a brýle a odvedl nás do konferenční místnosti na školení. Při školení nám řekl spoustu zajímavých věcí o tom, jak se ovládá tělo za volného pádu, jak máme mít ruce, jak nohy a jaké jsou signály, kterými s námi bude komunikovat. Cože? Signály? My se neuslyšíme? Bezva! Aspoň nikdo nebude slyšet, až budu za letu křičet hrůzou!

luc2278.jpg

Instruktor nás ale uklidnil, že vše je bezpečné, že bude po celou dobu letu v tunelu s námi a nenechá nás nikam „uletět“. Pokud budeme chtít, vyveze nás v točivém letu až úplně nahoru, stačí mu ukázat smluvený signál.

Jdeme schodištěm nahoru k větrnému tunelu, kde vyfasujeme špunty do uší, nasadíme si brýle, přilbu a vstupujeme do předletové komory. Na obrazovce vidíme, kdo je právě na řadě. Když přijde řada na mne, instruktor mně pomůže s nalehnutím na vítr v letové komoře a zažívám tak úžasný a nepopsatelný pocit letu. Je to prý stejné, jako pocit, který zažívají zkušení parašutisté při seskoku z letadla. Jen s tím rozdílem, že tady jsme v bezpečí a nemusíme se bát, že se neotevře padák. Všichni jsme si užili své lety a úsměv na tváři nám držel ještě několik hodin po letu.

banner970x310-firmy.jpg

Když jsme odlétali naše časy, vybrali jsme si ještě ty nejpovedenější fotografie z letu a šli znovu do druhého patra budovy, tentokrát do restaurace Hurricane Factory. Restaurace je prosklená, a my si tak mohli vyprávět o našich zážitcích u dobré večeře a sledovat přitom letce z další skupiny. Byl to nevšední den a celý náš tým na něj vzpomíná ještě několik měsíců poté.

www.hurricanefactory.com

ČTĚTE DÁLE

Kunovice se vrátí do zlatého věku letectví. Na přehlídce tam představí jedinečnou kolekci uniforem ČSA

Letecké muzeum v Kunovicích bude v sobotu 20. 7. večer patřit fanynkám a fanouškům módy, uniforem a Československých aerolinií. V rámci jedinečné přehlídky nazvané "ČSA se vrací do Kunovic!" tam modelky a modelové předvedou historii této letecké společnosti zhmotněnou v dobových stejnokrojích palubního personálu.

Heineken Balaton Sound 2024 nadchl návštěvníky hvězdným programem i novým uspořádáním areálu

Uplynulý víkend se na břehu jezera Balaton v maďarském Zamárdi konal festival Heineken Balaton Sound. K sobotnímu večeru návštěvnost přesáhla celkově za čtyři dny 100 000 návštěvníků. Publikum zažilo vystoupení jmen jako James Hype, John Newman, Amelie Lens, Paul Kalkbrenner, Reinier Zonneveld, Purple Disco Machine a mnoha dalších. Plážový festival zakončil headliner Timmy Trumpet a jedinečná závěrečná show Q-dance.

FARMAPARK Soběhrdy

Unikátní místo pro rodiny s dětmi, kde poznáte zvířata z farem celého světa a můžete strávit celý den v přírodě. Originální koncept zábavy a přímý kontakt se zvířaty dělá z Farmaparku Soběhrdy skvělé místo pro volný čas rodin s dětmi.

Fenomenální závěr Beats for Love: I díky světové show Davida Guetty v Ostravě padaly rekordy!

Skončil 10. ročník největšího festivalu elektronické taneční hudby ve střední Evropě, Beats for Love. A závěrečná party byla hodná jubilejních narozenin. Kraloval ji zřejmě nejslavnější DJ světa David Guetta, který v Ostravě předvedl dechberoucí vystoupení. A pohled na davy fanoušků daly tušit, že kulaté výročí přineslo i divácký rekord.

Hvězdárna Štefánikova má opět „okno ke hvězdám“

V dubnu letošního roku byl konečně znovu nainstalován zpět do kopule Štefánikovy hvězdárny největší dalekohled. Tento jedinečný přístroj, který váží 5,5 tuny, prošel v uplynulých dvou letech v německé Jeně kompletní renovací. Nejen o jeho renovaci jsme si povídali s vedoucím Štefánikovy hvězdárny Tomášem Proseckým a ředitelem Hvězdárny a planetária hl. m. Prahy Jakubem Rozehnalem.

NeverMore 68 Na Výstavišti letos s podtitulem ženy v disentu

Již třetí ročník kulturně společenského festivalu NeverMore 68 se opět uskuteční na Výstavišti, a to v den výročí 56 let okupace tehdejšího Československa 21.8. od 15.00 do 22.00 hodin. Další ročník vzpomínek na události naší země, které by neměly být nikdy zapomenuty, připravilo Výstaviště Praha ve spolupráci s Ústavem nezávislé žurnalistiky, spolkem Díky, že můžem, Českým rozhlasem Radiožurnál a Post Bellum. Na akci nebude chybět Gulag.cz, týdeník Respekt, Muzeum na demarkační linii v Rokycanech nebo Političtí vězni.cz. Vedle samotné připomínky vpádu vojsk Varšavské smlouvy na naše území bude letos v hlavní roli téma žen v disentu a jejich příběhy a nově bude pro návštěvníky připravena i video stage s tematickými dokumenty a archivními záběry