Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
4. října 2023, svátek má František
Jak jsme si v kanceláři vyvětrali hlavu

Jak jsme si v kanceláři vyvětrali hlavu

„Co si udělat teambuilding v Hurricane Factory?“ uvedl pondělní poradu náš šéf. Cože? Zbláznil se? Jsme tu v kanceláři povětšinou ženské od rodin a ačkoliv jsme dobrá parta, jako adrenalinoví šílenci se zrovna necítíme. Naposledy, když jsme byli na bowlingu, jsem týden necítila záda a kolegyně si dokázala zlomit prst na noze! Opravdu je indoor skydiving zrovna pro nás ta vhodná aktivita pro tmelení kolektivu?

inzerce-firemni-akce-pozadi_1.jpg

S rozpaky jsme souhlasili. Nastal den D a my vyrazili do letňanské Hurricane Factory. Na recepci nás uvítala moc milá slečna, nechala nás podepsat Prohlášení letce o tom, že se cítíme zdrávi a za chvíli si nás už převzal sympatický instruktor. Dal nám kombinézu, helmu a brýle a odvedl nás do konferenční místnosti na školení. Při školení nám řekl spoustu zajímavých věcí o tom, jak se ovládá tělo za volného pádu, jak máme mít ruce, jak nohy a jaké jsou signály, kterými s námi bude komunikovat. Cože? Signály? My se neuslyšíme? Bezva! Aspoň nikdo nebude slyšet, až budu za letu křičet hrůzou!

luc2278.jpg

Instruktor nás ale uklidnil, že vše je bezpečné, že bude po celou dobu letu v tunelu s námi a nenechá nás nikam „uletět“. Pokud budeme chtít, vyveze nás v točivém letu až úplně nahoru, stačí mu ukázat smluvený signál.

Jdeme schodištěm nahoru k větrnému tunelu, kde vyfasujeme špunty do uší, nasadíme si brýle, přilbu a vstupujeme do předletové komory. Na obrazovce vidíme, kdo je právě na řadě. Když přijde řada na mne, instruktor mně pomůže s nalehnutím na vítr v letové komoře a zažívám tak úžasný a nepopsatelný pocit letu. Je to prý stejné, jako pocit, který zažívají zkušení parašutisté při seskoku z letadla. Jen s tím rozdílem, že tady jsme v bezpečí a nemusíme se bát, že se neotevře padák. Všichni jsme si užili své lety a úsměv na tváři nám držel ještě několik hodin po letu.

banner970x310-firmy.jpg

Když jsme odlétali naše časy, vybrali jsme si ještě ty nejpovedenější fotografie z letu a šli znovu do druhého patra budovy, tentokrát do restaurace Hurricane Factory. Restaurace je prosklená, a my si tak mohli vyprávět o našich zážitcích u dobré večeře a sledovat přitom letce z další skupiny. Byl to nevšední den a celý náš tým na něj vzpomíná ještě několik měsíců poté.

www.hurricanefactory.com

ČTĚTE DÁLE

Trojnásobná mistryně České a Slovenské republiky v surfingu Jana Kašová

„Mnohokrát jsem řekla, že do nějaké vlny nejdu, protože jsem měla strach. Voda je živel, jsou tam kameny, nebezpeční živočichové… Je důležité vědět, na co člověk má a na co ne,“ říká nejlepší česká surfařka Jana Kašová, která tráví téměř každý den několik hodin v oceánu, kde na prkně sjíždí jednu vlnu za druhou…

Na pražském Výstavišti proběhne CHILLI FEST a ASIA FOOD festival

Sobota 7. října bude na pražském Výstavišti ve znamení CHILLI FESTu. Akce s celodenním doprovodným programem bude mít významný vrchol: duel, v rámci nějž se budou pojídat nejpálivější chilli papričky světa. Zúčastní se ho mistr světa a držitel několika rekordů zapsaných v Guinnessově knize Mike Jack (Mike Jack Eats Heat) nebo aktuální evropský šampión z Itálie Giancarlo Gasparotto, který je známý jako Jack Pepper.

SUKHISHVILI - Gruzínský národní balet v ČESKÉ REPUBLICE!

Nový celovečerní program a jedinečná atmosféra zanechají nezapomenutelné dojmy!

Lucie Bílá představuje svou Srdeční záležitost

Přípravy uvedení nového muzikálu Srdeční záležitost v Divadle Lucie Bílé pomalu směřují ke svému konci. Na jevišti scény v pražské Karlově ulici v těchto dnech pod vedením režiséra Antonína Procházky a choreografky Ivany Hannichové probíhají poslední zkoušky a ladí se finální detaily před slavnostní premiérou. Ta se uskuteční již ve čtvrtek 28. září v Den české státnosti.

Městské divadlo Kladno: říjen plný hlouposti a setkání s ďáblem

Pro milovníky divadelních představení tu máme velkou pozvánku do Městského divadla Kladno. Začátkem října si nenechte Jak jsem potkal ďábla, nebo Eva tropí hlouposti.

Snímky o blízké budoucnosti, osobnostech architektury a designu i masterclass. Začíná mezinárodní festival Film a architektura.

Dvanáctý ročník festivalu Film a architektura s hlavním tématem Konstrukce bude ve dnech 29. 9. – 4. 10. 2023 k vidění jak v zavedených kinech, tak na netradičních lokacích v celkem 29 městech po celé České republice a na Slovensku. V rámci více než 80 promítání nabídne téměř 40 krátkých a celovečerních snímků z celého světa. Doprovodný program bude obohacen o přednášky, hudební performance a především debaty se zahraničními tvůrci i architekty.