Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
28. listopadu 2021, svátek má René
Jakub Urban: z hezké lahve chutná kohoutková skvěle

Jakub Urban: z hezké lahve chutná kohoutková skvěle

Jakub Urban se věnuje již pátým rokem výrobě originálních pískovaných lahví. Jeho Projekt Kohoutková si klade za cíl zpříjemnit lidem pití kohoutkové vody a omezit tím tak zbytečnou produkci plastových obalů.

Mohl byste čtenářům projekt představit?

Tento umělecko-ekologický projekt má za úkol propagovat ten nejjednodušší a nejzdravější způsob dodržování pitného režimu a zároveň snížit podíl plastového odpadu na zemi. Pomocí staré sklářské techniky, takzvaného pískování, upravuji skleněné předměty a vytvářím na ně různé motivy, které mají lidem zpříjemnit pití kohoutkové vody. Mají zaujmout, vyvolat diskuzi a snad i zamyšlení.

sedmicka-4.jpg

Kdy jste s Projektem Kohoutková začal?

Na jaře 2016 jsem dostal touhu vytvořit nějakou smysluplnou věc, kde bych mohl využít techniku pískování skla. Už na škole jsem používal jednu PET láhev stále dokola, dokud nezačala sedět a skoro se celá rozpadala (smích). Ten zvyk mi zůstal i po škole na cestách. V jednom nizozemském hotelu prodávali za nesmyslné peníze vodu v krásné skleněné lahvi. Ta voda ale byla chuťově daleko horší než ta z kohoutku na pokoji. Lahev jsem si nechal a na jedné sklářské dílně později vytvořil šablony a ozdobil si svojí první skleněnou RE-Tap- ku. Měla všude velké ohlasy a to mě vedlo k tomu, abych začal tvořit pod nějakou značkou.

dsc-2148.jpg

Jaký je vlastně v Česku rozdíl mezi kvalitou kohoutkové vody a balené vody?

Podle nezávislých testů vychází kohoutková voda dokonce lépe než ta balená. Na našem území máme jednu z nejkvalitnějších vod z celé Evropy. Určitě je to dáno tím, že důraz na testování kvality kohoutkové vody je mnohem vyšší, než je to u balených vod. U balených vod může dokonce špatným zacházením dojít k její kontaminaci a nikdo nedokáže zajistit správné skladování. Oproti tomu voda z vodovodu je stále v pohybu a tím se zaručí čerstvost a nezávadnost.

Můžete nám říct, co je to pískování?

Jedná se o techniku zdobení skla, kdy se pod tlakem z kompresoru žene proud písku proti sklu. Kvůli křehkosti skla jeho části odpadávají a povrch se tak stává matným. Pomocí šablon jsem schopen zakrývat, nebo odkrývat sklo podle designu, který tvořím. Složitější kousky tvořím pomocí vícevrstvého hloubkového pískování, kdy se odebírají postupně vrstvy skla a šablon, tím se dají vytvořit složitější plastické stínované obrazce a tvary. To pak na jedné lahvi nebo sklenici strávím i pár hodin, takové kousky se prodávají pouze v galeriích nebo na objednávku.

a5489420-7688-4651-b201-5ecaf2d69d5e.jpeg

Odkud berete sklo a kde motivy vyrábíte?

Jako hlavní cíl a zároveň překážku jsem si dal, že chci používat jen recyklované nebo lokálně vyráběné sklo. Nejtěžší bylo najít dodavatele těch správných lahví, po pár zkouškách a pokusech s českými skláři jsem musel trochu ustoupit a ty správné, extrémně odolné lahve bereme z Itálie. Zbytek je od českých výrobců nebo z kontejnerů na sklo. Výrobu a návrh motivů už mám na starost na dílně v Náchodě, která má dvě části. Kancelář s přípravnou skla a venkovní dílnu, kde mám pískovací box. Každá láhev má osobní přístup a je to celkem složitá, jemná práce, která má spousty kroků, než vznikne výsledný motiv.

Přispíváte i na jiné dobročinné projekty. Můžete je představit?

Letos z jara jsme si pořídili nového člena rodiny, psa BoJacka. Pochází z romské osady na Slovensku a našli ho s jeho dalšími 8 sourozenci lidé z Útulku Tuláčik ve slovenském Breznu. Útulek je velmi vytížený a každou chvilku se na jejich stránkách objeví další odchycené zvíře. Proto jsme se rozhodli peníze z prodaných karaf da- rovat na jejich transparentní účet. Trash Hero je projekt, který pořádá dobrovolnické uklízení míst po Česku. Koupí lahví tak i naši zákazníci přispějí k lepšímu životnímu prostředí.

Věnujete se i firemním zákazníkům?

Ano věnuji. Snažím se k produktům dodat i něco navíc, jako například vzkaz v lahvi, na který je možno vytisknout poděkování partnerům, nebo dárkové krabičky vyráběné na míru v lokální kartonážce. Během těch 5 let co se pískovaní věnuji, se mi podařilo zoptimalizovat výrobní proces a jsem schopen vyrábět i sto kusů denně. Za tu dobu se nám povedlo pár pěkných spoluprací.

image2.jpeg

Mohou si lidé objednat lahve s vlastním motivem?

Kromě motivů, se kterými objíždíme rukodělné trhy a máme je také k prodeji ve vybraných obchodech, si zákazník může objednat i motiv na přání. Klient je spokojený, že má doma originální set skleněného nádobí, které mu zdobí domov a nikdo jiný stejný motiv nemá. Objednání je velmi jednoduché. Na našich webových stránkách www.projektkohoutkova.cz naleznete formulář k vyplnění. Nebo nás kontaktujte přímo přes emailovou adresu a společně vše zkonzultujeme

www.projektkohoutkova.cz

 

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

ČTĚTE DÁLE

Lucie z rodinného Vinařství Opluštilovi: Víno děláme srdcem

Malé rodinné Vinařství Opluštilovi najdete v prosluněných Čejkovicích na Jižní Moravě. Rodina se věnuje vinaření již pět generací a navazuje na tradici předků, kteří brali vinařství jako samozřejmou součást života. Opluštilovi proto i nadále berou výrobu vína jako koníček a nejvíce radosti jim přináší úsměvy spokojených zákazníků. V čele vinařství stojí Radomír Opluštil, který po prarodičích převzal malý rodinný sklep a začal vinařit ve svých 18 letech. Lásku k vínu zdědili i syn Michal a dcera Lucie, která nám o své práci a vášnivém koníčku pověděla více.

Od-farmáře.cz: Lokální potraviny rovnou na váš stůl

Když se spojí prvotřídní produkt s kvalitní službou, která myslí na zákazníky, je z toho vždycky oblíbená věc. Přesně tak uvažovali tvůrci nápaditého e-shopu a sítě prodejen Od-farmáře.cz. Odměnou jsou jim vracející se spokojení zákazníci a rozšiřování sítě po celé republice.
Reklama
reklama

Pivovarský klub Benedict: Ideální místo pro firemní večírky

Sezona firemních večírku je tu a skvělým místem pro jejich pořádání je Pivovarský klub Benedict v srdci Karlína. Ten kromě pivní nabídky z Břevnovského klášterního pivovaru sv. Vojtěch nabízí také bohatý výběr z českých minipivovarů i kvalitní českou kuchyni pod vedením šéfkuchaře Ondřeje Dolečka.

Analemma - jedinečný nástroj na úpravu struktury vody, připojte se k (R)evoluci vody

Omlazující síla koherentní vody: Analemma zahájila (R)evoluci vody mávnutím křišťálové hůlky – supernabitá, plnospektrální H2O pro harmonii těla i mysli!

Pivovar Proud: Pivo, v němž je správná energie

Tento experimentální minipivovar sídlí v Plzni v budově bývalé elektrárny na soutoku řek Mže a Radbuzy. Spojili tedy sílu proudu řeky a energii elektrického proudu, proto Pivovar Proud. Stojí za ním Lenka Straková s Michalem Škodou a ve své práci kladou důraz na kvalitu, experimentování a spolupráci.